پرچم گروه خلافت اسلامی از تپه مشرف به کوبانی پایین کشیده شد

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع محلی خود گزارش داد که جنگجویان کرد، پرچم گروه خلافت اسلامی بر فراز تپه استراتژیک «مَشته نور» در حومه کوبانی را پایین کشیده‌اند.

این سازمان می‌گوید هنوز مشخص نیست که پایین کشیده شدن پرچم گروه خلافت اسلامی در این تپه در پی حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا صورت گرفته است و یا اینکه مدافعان کرد شهر کوبانی در یک عملیات نظامی، این منطقه مهم را باز پس گرفته‌اند.

نیروهای گروه خلافت اسلامی حدود ۱۰ روز پیش به این تپه نفوذ کردند و پس از نبردهای سنگین با مدافعان شهر کوبانی آن را به تصرف خود درآوردند.

بر اساس گزارش‌ها،‌ چریک‌های کرد وابسته به گروه «ی‌پ‌گ» در کوبانی پرچم خود را بر فراز این تپه به اهتزاز در آورده‌اند.

در همین رابطه، ارتش آمریکا اعلام کرد که نیروی هوایی ائتلاف به رهبری این کشور ظرف روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۱ بار به مواضع نیروهای گروه خلافت اسلامی حمله هوایی کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ آمریکا می‌گوید که حملات یاد شده پیشروی گروه خلافت اسلامی را در کوبانی کند کرده است.

حمله این گروه به کوبانی از حدود یک ماه پیش آغاز شد که باعث فرار حدود ۲۰۰ هزار تن از مردم این منطقه به خاک ترکیه شد.

در همین حال به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ یک مقام ارشد اقلیم کردستان عراق روز سه شنبه اعلام کرد که حکومت این منطقه به شهر کوبانی سلاح ارسال کرده است.

حمید دربندی،‌ مسئول امور کردهای سوریه در اقلیم کردستان عراق، گفت که برای آنها ( مدافعان کوبانی) کمک ارسال کردیم که شامل سلاح نیز بوده است.

او در مورد جزییات این کمک توضیحی نداد و نگفت که سلاح‌ها چگونه به کوبانی ارسال شده‌اند.

شهر کوبانی با اقلیم کردستان عراق هم مرز نیست زیرا از سه طرف در محاصره نیروهای خلافت اسلامی قرار دارد و تنها منطقه آزاد آن هم مرز ترکیه است که دولت آن کشور تاکنون با اعزام داوطلبان کرد برای کمک به مدافعان کوبانی و یا ارسال سلاح مخالفت کرده است.

در این میان،‌ یکی از مقام‌های شهر کوبانی با نمادین خواندن کمک اقلیم کردستان عراق گفت که این کمک هنوز به دست مدافعان این شهر نرسیده زیرا ترکیه هنوز کریدور منتهی به کوبانی را باز نکرده است.

او اشاره کرد که محموله ارسالی برای کوبانی شامل سلاح‌های سبک و خمپاره است.

از سوی دیگر و به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه،‌ روز سه شنبه از ترکیه خواست تا راه مرزی خود به کوبانی را برای کمک‌رسانی به آن شهر باز کند.

حمله هوایی ترکیه به مواضع «پ کا کا»

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داد که هواپیماهای ترکیه روز دوشنبه مواضع چریک‌های حزب کارگران کردستان (پ کا کا) در استان حکاری،‌ در جنوب شرقی این کشور را بمباران کرده‌اند.

این نخستین حمله بزرگ هوایی ارتش ترکیه به این گروه از آغاز مذاکرات صلح در دو سال گذشته است.

«پ کا کا»‌ با تایید حمله هوایی ارتش ترکیه اعلام کرد که پنج نقطه در استان حکاری در این حمله هدف قرار گرفتند.

حزب کارگران کردستان ترکیه پیشتر شماری از چریک‌های خود را برای کمک به مدافعان کوبانی به آن شهر اعزام کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه، در مورد حمله هوایی این کشور گفته است که نیروهای مسلح ترکیه اقدامات لازم را پس از حمله «پ کا کا»‌ به یک پاسگاه نظامی انجام دادند.

پیش از این عبدالله اوج الان، ‌رهبر زندانی «پ کا کا»،‌ هشدار داد که سقوط شهر کوبانی به معنای پایان مذاکرات صلح خواهد بود.‌

در عین حال،‌ در شماری از شهرهای کردنشین ترکیه تظاهراتی علیه سیاست آنکارا در قبال جنگ در کوبانی صورت گرفته است.

تظاهرکنندگان دولت رجب طیب اردوغان را متهم کرده‌اند که از گروه خلافت اسلامی حمایت می‌کند. اما دولت اردوغان این اتهام‌ها را رد کرده است.

+244
رأی دهید
-3

rahjoo - بابل - ایران
تظاهرکنندگان دولت رجب طیب اردوغان را متهم کرده‌اند که از گروه خلافت اسلامی حمایت می‌کند. اما دولت اردوغان این اتهام‌ها را رد کرده است). رجب نه اینکه از هفت پشت گــــاو تشریف داه فکر کرده بقیه هم حالیشون نیست!!! با عرض معذرت از محضر جناب گاو
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 16:16
rahjoo - بابل - ایران
فلسفه جهاد اسلامی چیه؟! داعش به هرجا لشکر میکشه میگه هدفش برپایی اسلامه! ولی خودشم میدونه که چون با زور اومده طرفدار نداره بزور زنانشون رو مرتب میکنه تا نطفه عرب خودش رو جابندازه و مثل این سوسکها تخمگذرای میکنه تا در آینده منطقه یا تمام عرب بشه یا نصفه عرب(کاری که 1400 سال پیش هم تو برخی جاها میکردن) آخرسر قومهای مغلوب هم که با این وضع نه مسلمون میشن و نه توان دادن جزیه های سنگین رو دارن اونوقت تنها میمونه برده داری و تجاوز!!! عجب روش جالبیست گسترش اسلام جون میده برا سرخورده ها و بیکارها و جانیان در دنیای متمدن!
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 16:54
Azadikhah - تكسل - هلند
رئیس منطقه کوبانی از شکست گروهک تروریستی داعش در تمامی مناطق شهر کوبانی خبر داد. انور مسلم رئیس منطقه کوبانی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در اربیل از شکست گروهک تروریستی داعش در تمامی مناطق شهر کوبانی خبر داد.وی اظهار داشت: ساعاتی پیش آخرین محل‌های که تحت کنترل تروریست های داعش بود از کنترل این گروهک خارج شد و نیروهای دفاع مردمی به طور کامل آنها را از شهر اخراج کردند.به گفته مسلم، امشب جنگجویان کُرد به بلندی‌های مشته نور که در یک کیلومتری کوبانی قرار دارد و توسط داعش کنترل شده است، حمله خواهند کرد.رئیس منطقه کوبانی تاکید کرد هم اکنون کوبانی به طور کامل در اختیار نیروهای مردمی کُرد است و تروریست های داعش از شهر بیرون رانده شده‌اند.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 17:57
alibabatabrizi - تبريز - ايران
ای‌ بابا اون پرچم داعش تروریست وهابی رو سلطنت -طلب -ابوظبی‌وهابی بن لادن زده با هزار زور زحمت نصب کرده بود طبق سفارش اربابش ابوبکر بغدادی ملعون زاده .
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 18:03
shana - خ - ایران
امیدوارم داعش خر داعش سرش رو به سمت امارات و بحرین کج کنه .
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 18:55
sedaghat25 - پامبیچ-فلوریدا - امریکا
افرین هزار ساله باشید شیران کوهستان وای خدایا شکرت به امید پیروزیهای بیشتر این شیر مردان و زنان کردمان.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 19:53
pull.over123 - دوحه - قطر
من کرد نیستم اما عاشق کردام. کاش میشد برم اونجا پا به پاشون با اون وحشی ها بجنگم... کوبانی پرچمت بالاست.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 20:27
pull.over123 - دوحه - قطر
ضمنا خاک بر سر اون دولت ترررک! از داعش بدتر این خائن های بی همه چیزن!
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 20:29
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
گفته بودم زمستان میگذره سیاهی به زغال می‌مونه،حالا بعد از آزاد شدن کامل منطقه از لوث تروریستهای کثیف داعش که ثابت شد ،در استین حکومت چنگیزی ترک پرورش یافته اند و از هر لحاظ از سوی فرصت طلبان بی‌ صفت ترک یاری میشدند،ببینید عردوغان چه شکرهایی نشخوار خواهد کرد .برادران کردم دیگر بس است تا کی‌ باید فریب حکومت ترک و عرب و فارس را خورد.(کردا می‌دونن منظورم چیه این راز و معما است دشمنان کرد نباید سر در بیارن)
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 21:29
aram-2014 - شیراز - ایران
یارو خونش آتیش گرفت ....یکی اومد روش گنجشک کباب می کرد. این یه مثله کردیه که خود کردا میگن . (البته نمی دونم دقیق نوشتم یا نه) این دولت بیشرف ترکیه حیا رو سر کشیده آبرو رو قی کرده. واقعاً دیگه چیزی نمیشه گفت. .....
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 21:52
مرد خوشتیپ - تهران - ایران
دولت ایران هر جی هست باز پشت کرد ها بود و بهشون سلاح داد سند مکتوب هست مردم ایران و همین فارسها هم همینطور ولی دولت تر کیه چی؟ کجا هستند ترکها دم از فومیت میزنند؟فقط کردهای ترکیه تظاهرات کردند که باز دولت ترکیه به سمتشون موشک پرتاب کرد اینقدر دم از ترک کرد لر فارس نزنید دشمنانی هستند که به زن و بچه مردم رم نمیکنند یه بار به اسم گروه تندرو اسلامی یه بار به اسم نازیسم یه بار اسم مغول و ....به مملکتت افتخار کن نه به بیگانه
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 23:29
سرسره - اهواز - ایران
اتیش بزنید این پرچم نجس زامبی های اسلامی رو ...دمتون گرم پیروز باشید
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 23:56
perser68 - آلمان - آلمان
درود به روانه پاکه کردایی که جانانه جنگیدن و جونشونو فدای خاکه پاکه کوبانی کردن. خبرای خوش بیا که امثاله آتیلا ها غمباد گرفتن :)
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 00:03
mazandarani 1 - وین - اتریش
بژی کوبانی! بژی کرد! یاشاسین کوبانی! یاشاسین کرد!!!!!!!
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 00:41
alibabatabrizi - تبريز - ايران
ای‌ بابا اون پرچم داعش تروریست وهابی رو سلطنت -طلب -ابوظبی‌وهابی بن لادن زده با هزار زور زحمت نصب کرده بود طبق سفارش اربابش ابوبکر بغدادی ملعون زاده .
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 07:11
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
Oghabe- باز یه پرچم کشیدین پایین و شروع کردى به اقوام دیگه توهین کردن؟! فاشیست بیچاره اگر کمکهاى ایران و غربیها نبود شلوارتون رو هم نمیتونستین بکشید بالا، خوبیش اینه که ایران و ترکیه خوب میدونند با فاشیستهاى جدایی طلبى مثل تو چکار کنند. در ضمن پیشمرگهاتون در همکارى تنگاتنگ با سپاه قدس ایران هستند.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 08:39
new idea - لندن - انگلستان
حالا که پرچمشون رو پائین کشیدن وقتشه که خشتک مبارکشون رو بجاش بکشن بالای سرشون..با عرض معذرت.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 12:12
شوخی کردم - دالاهو - ایران
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان...قبلا هم در جاهای دیگه نوشته ام که به خاطر یه عده که با کامنتهای تحریک آمیز سعی در انداختن تفرقه هستند شروع به فحاشی نکنید. عده ای مثل تو هستند که با جملات رکیک که نشان از نبود ادب در خود شخص است قوم های مختلف را به جان همدیگر می اندازد. کسیکه جدایی طلب واقعی است که از ایران جدا شده است و اگه به محل اقامتت نگاه کنی پس می بنینی که حداقل تو یکی حق نداری به کردها بگی جدایی طلب آقای انگلش. یاد بگیر و درست بنویس دوست نادان انگلیسی.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 13:23
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
persianshadow1ببین درک سیاسی و جامعه شناسی تو چقد ضعیفه که به من میگی‌ فاشیست یا جدایی طلب .من جونمو واسه ایران می‌دم و حاضر نیستم که یه مو ازش کم بشه ولی خائنانی مثل تو که کورکورانه یه چیزهای دروغی از آخوندای کثیف و پلیدی تو رادیو و تلویزیون یا از اون پاسدارای بی‌سواد و بی‌ همه چیز میشنوی قبول میکنی‌ یا شاید هم مصلحت شخصیت ایجاب می‌کنه که اینگونه باشی‌.تفرقه هم موقوف چنگیزی!
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 16:46
Blueman - استانبول - ترکیه
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان, جناب پان ایرانیست، ادم چشم بسته ، بدون اطلاع و دهن باز بی تفکر. لطفا یه کمی تاریخ رو مطالعه بفرما چه معاصر چه قبل ان ... ملتها رو بشناس و بعد شروع کن به تحلیل. کاری که شما میکنید نه تنها ملت ریشه دار کرد را رنجورتر و دورتر میکند بلکه انها رو به استقلال نزدیکتر میکند. اگر دنبال راه حل هستی چند کشور موفق چند ملیتی رو دقیقا مطالعه کن تا متوجه اشتباهاتتون بشید. بعد از سالها بحث بین ترکها، فارسها، عربها و کردها هنوز بی اطلاعی بی داد میکنه. هیچ کسی از تاریخ کردستان چیزی نمیدونه و فقط براساس دانش اندک خودشون تحلیل میکنند. نکته دیگر اینکه هنوز متقاعد نشدم چرا چرا فارسها ملاک تاریخ ایران رو فقط ٢٥٠٠ سال قبل قرار میدند نه بعد و نه قبل جایگاهی تو بحثها نداره. ترکها هم که از ٨٠٠ - ٩٠٠ سال قبل تو خاورمیانه حضور پیدا کردن و عربها هم ١٤٠٠ سال پیش به این طرف رو البته نه همه بلکه انجاهایی که مثل داعش در جنابات درخشیدند.
جمعه 25 مهر 1393 - 01:08
Blueman - استانبول - ترکیه
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان, فقط در حدی اسامی اشخاص و حکومتهایی رو معرفی میکنم و امیدوارم بصورت کاملتر مطالعه بکنید اون موقع میشه منطقی تر بحث کرد. ایوبیان. شدادیان. راوندی. منائیان. ماد. گوتیان. لولوبی . آل حسنویه. مروانیان. بنی عیاران. هزاراسپیان. صفویان . (فیروزشاه زرین‌کلاه) . زندیه. The Ayyubids . The Shaddadids. The Rawadid . The Mannaean . The Medes . The Guti . The Cyrtians . The Lullubi . The Hasanwayhids . The Marwanids . The Annazids . The Hazaraspids . The Safavid . The Zand.
جمعه 25 مهر 1393 - 01:10
Blueman - استانبول - ترکیه
من نمیدونم چرا کسی‌ فکر نمی‌کنه که اگه کردها در طول تاریخ قوی نبودن، حکومت نداشتن چطور بهترین جاهای خاور میانه رو در دست دارن. انگار یه دفعه در قرن معاصر آسمان دهان باز کرد و ۳۵-۴۰ میلیون نفر افتادن تو بهترین مناطق خاور میانه. یه وجب بیابون ندارند و اون چیزی که در گذشته اهمیت داشته رو صاحبش بودن > آب، خاک حاصلخیز و .. از همه مهمتر المانهای فرهنگیه کردها ثابت می‌کنه که جامعه‌ای با سلسله‌ مراتب و منسجم و قوی داشتن. و این مشخصات رو تو همه چی‌ کردها میتونی‌ ببینی‌ چه در رقص چه در موسیقی چه در مراودت اجتماعی و ...
جمعه 25 مهر 1393 - 01:30
marineboy - لس انجلس - امریکا
Blueman گوتیان و لولوبی ها نام مردم باستانی لرستان امروزی هستند که از سه چهار هزار سال پیش در این منطقه بودند و ربطی به دوهزار و پانصد سال تاریخ شاهنشاهی ایران ندارند. هزار اسپیان نام اتابکان لرستان است. مادها نام باستانی مردم کردستان امروزی است. منظورت از ردیف کردن این اسمها چیست؟ چی میخوای بگی؟ ضمنا چنگیز مغول و ایلخانیان را جا انداختی.
جمعه 25 مهر 1393 - 08:20
Blueman - استانبول - ترکیه
من اینجا می‌خوام به یه نکته اشاره کنم که وقتی‌ کردها می‌گویند بژی کرد و کردستان معناش استقلال طلبی نیست فقط برای ابراز احساسات به کار میره. اگه تو این کشورهایی که هستیم به حق و حقمون برسیم برای دفاع از آن جونمون رو میدیم و این واژه هم استفاده می‌کنیم. این واژه خیلی‌ ریشه دار است و تقریبا خیلی‌ از ملتها از آن استفاده می‌کنن. فقط بگم که الان تو ایران ملتی که خیلی‌ واسهٔ جدایی طلعه می‌کنه ترکها هستن و وحشیتر از پان ترکها رو نمیتونی پیدا کنی‌. اونها اومدن کردستان رو اشغال کردن و جالب اینکه به کردها میگن مهاجر!!!! ولی‌ زورشون به کردها نمیرسه. اون چیزی که کاملا مشخص است این نژاد زردها از آسیای میانه با وحشیگری به این منطقه اومدن و اسم اترپتگن رو هم از کردها دزدیدن. الان دنیای مدرن هستش و می‌شه همچی‌ رو با ‌نه ثابت کرد.
جمعه 25 مهر 1393 - 10:05
vahid-iran - کرمانشاه - ایران
درود
جمعه 25 مهر 1393 - 11:42
Blueman - استانبول - ترکیه
marineboy - لس انجلس - امریکا. بیشتر مطالعه کن. ضمنا من قصد دارم که بگم واقعبینانه بحث کنید که کسی دنبال جدایی نره.واسه همه ملتها ارزش قایل بشین.
جمعه 25 مهر 1393 - 16:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.