قاضی امریکایی مردی را که از زیر دامن زنان عکس می‌گرفت تبرئه کرد

تقاطع: قاضی دادگاه عالی شهر واشنگتن دی.سی پایتخت امریکا، اتهامات علیه مردی را که به صورت پنهانی از زیر دامن زنان عکس می‌گرفت، رد کرد. در حکم این قاضی آمده که زنان نباید در اماکن عمومی، انتظار حریم خصوصی داشته باشند.

بر اساس حکم “جولیت مک‌‌کنا” که روز ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) صادر و به تازگی در رسانه‌های امریکایی منتشر شده، کریستوفر کلیولند، مردی که در تابستان ۲۰۱۳ به دلیل “عکاسی غیرقانونی” و بدون رضایت یا آگاهی از زنانی که بالاتر از او روی پله‌های “لینکلن مموریال” نشسته بودند، توسط پلیس پارک بازداشت شده بود، از اتهامات وارده، تبرئه شده است.

در حکم قاضی مک‌کنا آمده که زنان شاکی از “کلیولند”، به خاطر نوع لباس و طرز نشستن‌شان بر روی پله‌ها در یک مکان عمومی آن هم در طول روز، نمی‌توانند انتظار حفظ حریم خصوصی داشته باشند.

در جریان بازداشت این فرد اصالتا ویرجینیایی، ماموران پلیس در دوربین او چندین عکس از زیر دامن و پیراهن زنان پیدا کرده بودند که خانم “مک‌کنا” این عکس‌ها را به عنوان مدرک جرم قبول نکرده و با این استدلال که عکاس برای گرفتن‌شان نیازی به هیچ‌گونه “دست‌درازی غیرعادی” نداشته و آن‌چه در عکس‌ها دیده می‌شود، در معرض عموم قرار داشته، آن‌ها را از پرونده برداشته است.

قاضی دادگاه عالی واشنگتن با پذیرش “زننده” و “آزاردهنده” بودن کارهای آقای کلیولند، نوشته که با این وجود، قانع نشده که عکاسی کردن او از آن قسمت از اندام‌های زنان شامل باسن و پستان‌ها که در معرض دید عموم قرار می‌گیرند، دلیل کافی برای بازداشتش توسط ماموران پلیس بوده است.

گفتنی است عکس‌های زیر دامن، یکی از عبارت‌های مورد علاقه‌ی کاربران اینترنت موتورهای جستجو به شمار می‌رود به طوری‌که در امریکا این عبارت، میلیون‌ها بار توسط کاربران جستجو شده است.

در همین ارتباط، در اوایل سال جاری، پوشیدن کفش‌های مجهز به دوربین مخفی که برای عکس گرفتن از زیر دامن زنان طراحی شده، در ژاپن ممنوع اعلام شد.

به دنبال آن، پلیس کیوتو دو مرد را که اقدام به فروش اینترنتی این نوع دوربین‌ها می‌کردند، بازداشت کرد.

+71
رأی دهید
-5

فدای آقا - اودنسه - دانمارک
خداوند را شکر که کفار هم در احتیاج تو را پناه میگیرند و انشالله همگی هدایت خواهند شد. این زنان بدحجاب با نمایش دادن کالا، جامعه را بی‌ثبات و موجب لغزش افراد بیگناه می‌شوند. همانطور که خداوند امر کرده: به زنان مؤمن بگو که چشمان خویش فروگیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینتهاى خود را جز آن مقدار که پیداست آشکار نکنند و مقنعه ‏هاى خود را تا گریبان فروگذارند و زینتهاى خود را آشکار نکنند.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 14:07
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
فدای آقا - اودنسه - دانمارک ببینم گیرم زنی‌ بخواد لخت راه بره، چه اشکالی‌ داره؟ اگه خداوند نمی‌خواست انسان خودشو نشون بعده انسان رو مثل سگا ی امیمون یا حیوانات دیگر با پشم و مو طبیعی میافرید. افرادی مثل تو که مریض هستند تا زنی‌ خودش رو بسته بندی نکنه از چشم چرانی و شهوت نمیتونه دست برداره، اشکال از زنان و پوشش اونها نیست، ایراد از تو ندید بدید و مریض جنسی‌ هست. امر تعلق تو ایران بیشتره یا غرب؟ مزخرف نگو اینقدر، چقدر مهمل آخه؟؟ چقدر ز‌ر اضافه؟ چقدر اظهار نظر بی‌ ارتباط و من درآوردی؟ چقدر تز‌ دکتری بدون اعلام مرجع و با ۲ کلاس سود ابتدایی؟ چقدر من میدونم، بقیه نمی‌فهمن؟ تو یا خیلی‌ احمقی، یا یک شیاد بی‌سواد و مزدور سایبری هستی‌. اسلام تو اگه جوابگوی نیازهای انسان بود ۳۵ ساله یک مملکت به گند کشیده نمی‌شد. اون از ورزشش، اون از سیاستش، اون از اختلاسش، اون از اقتصادش، اون از جامعش، فقط حوادث اسید پاشی و قتل رو تو این وبسایت بخون. کوری یا خودت رو زدی به کوری و کری؟
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 14:46
eddy59 - مونیخ - آلمان
فدای آقا - اودنسه - دانمارک لطفا برو بمیر بابا داعشی
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 14:54
جنگنده - تهران - ایران
واقعا این قاضی حرف حق را زده. وقتی زنی اندام خود را در اماکن عمومی به نمایش میگذارد نمیتواند معترض باشد که چرا مردان به بدن عریان او نگاه میکنند یا از او تقاضای بی شرمانه دارند.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 15:07
جنگنده - تهران - ایران
قابل توجه اون غرب ز ده هایی که میگن فقط ایرانیها به دلیل محدودیت به دنبال اینجور چیزها هستند، پس چرا در آمریکا که مهد آزادیه امثال شما بی هویتهاست، میلیونها نفر به دنبال زیر دامن و زیر شلوار زنها هستند. لعنت به افرادی که فساد را جهانی کرده اند و این روزها صحبت از همجنسبازی و سکس ضربدری برای مردم بسیار عادی شده. از عذاب الهی بترسید و توبه کنید.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 15:10
payamak - منچستر - انگلستان
تو دیگه خفه بابا
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 15:13
علی چپ دس - رشت - ایران
زنده باد قاضی جان . ایکاش یه جو غیرتتو قوه قضائیه ایران داشت
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 16:34
parasto68 - شیراز - ایران
اینجا چقدر داعشی هست و نمیدونستیم...........
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 19:59
Neda02 - اتاوا - کانادا
جانم؟ کفش‌های مجهز به دوربین مخفی تو ژاپن طراحی شده که بعدا پوشیدنش ممنوع اعلام شده؟ یعنی یک نفر تا این حد نیازمند به دیدن زیر دامن خانم‌ها بوده که این دوربین را اختراع کرده؟ آخه می‌گن احتیاج مادر اختراعه!!!
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 20:53
avangard - تهران - ایران
زنان نباید در اماکن عمومی، انتظار حریم خصوصی داشته باشند. عجب قاضی باحالی بوده. قابلیت اینو داره که بیاد ایران
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 00:25
biparva-jan - تهران - ایران
winnie توام که خودت داری چرند میگی . معلومه که عیب داره زن لخت تو خیابون قدم بزنه جایی که هزاران مرد و زن و کودک عبور میکنند. مطمئنا مردم دوست ندارند کودکانشون زنان رو در چنین وضعی ببینند. جالبه که خودت لازمه هرچه زودتر خودتو به روانپزشک نشون بدی بعد به دیگران میگی مریض جنسی!
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 02:17
smart292 - ونکوور - کانادا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک-جنگنده - تهران - ایران---پس مردان اسکاتلندی که دامن میپوشند باید چه بگویند ، شما راجع به زنان صحبت میکنید ولی‌ محمد که نزدیک ۴۰ تا زن داشت و همه هم لخت و پتی بودند حرف نمیزنید، اسلام یعنی‌ اسلام سکسی که محمد ترویج میکرد ، بقیه اسلام را باید ریخت دور که دزدانی مثل خامنهٔ‌ای استفاده میکنند ، شما به زنتان میگویید خودت بپوشان ولی‌ به خودت نمیگویی چشمات و درویش بکن ، پس این اسلام را تو خانه ات نگاه بدار، و ترویج دروغ و خود دراوردی نکنید .
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 03:25
mahdi_n130 - منچستر - بریتانیا
چند سال پیش یک هموطن مسن رو تو منچستر به همین جرم گرفته بودن، خانمش انگلیسی بود فکر کنم.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 04:08
اردشیر یکم - خوزستان - ایران
اونورا انسانیت وجود داره..ولی در کشورهای اسلامی انسانیت جایی نداره بلکه توحش و بی فرهنگی و تحمیل عقاید مذهبی حرف اول رو میزنه........... .مسلمونا خودشونو فاطی آدمها نکنند
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 07:55
shahab46 - هانوفر - المان
مسلمان و انسانیت جور در نمیاد با خریّت بگذار کنار هم اینقدر خوب جفت میشوند
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 10:44
goosfand - نیویورک - آمریکا
روشنفکران سوسول‌فرنگی‌ ایرانی‌ کجایند که الان به این قاضی امریکایی فحش املی و عقب‌افتادگی بدند؟!!! کسانی‌ که از ...لخت بیرون رفتن ملت با اهرم حریم خصوصی پشتیبانی‌ میکنند، بگند بالاخره کجای خیابون میشه حریم عمومی‌ که ما تکلیف خودمون رو بدونیم :) یا حالا با توجه به این استدلال و حکم قاضی امریکایی بیاند بگند، این قاضی هم ساندیس میخورده! این روشنفکران همه‌چیز‌فهم همونهایی بودند که با شاهنشاهی پهلوی جنگیدند و آخرش هم حکومت رو به آخوندا بخشیدند و ری...ند توی کشور رفت
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 10:46
goosfand - نیویورک - آمریکا
خوشم میاد روشنفکر جماعت کم نمی‌آره؛ اصول روشنفکری اینه: با همه سنت مخالفت کن، حتا اگه کل دنیا بگند داری جفنگ میگی‌، و واسه استدلال کردن هم سعی‌ کن بحث رو به حاشیه بکشونی، و دقت کن که هیچ دیواری کوتاهتر از دیوار خودی نیست، یعنی‌ واسه اینکه کم نیاری، همیشه خودی رو بد نشون بده، حالا میخواد این خودی شاه باشه یا آخوند. کلا روشنفکر یعنی‌ اینکه از کشورت بنال، به کشورت فحش بده، به همه مخالفانت برچسب نفهم و داعشی و .. بزن، اما جلوی چشم آبیها مثل چیز کز کن و عتماد به نفس استدلال نداشته باش؛ روشنفکری ایرانی‌ یعنی‌ ادعای فهمیدن کن، حتا اگه چیز هم بارت نیست
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 10:52
marineboy - لس انجلس - امریکا
هه هه مرد با تقاضا‌های بی‌ شرمانه و صیغه نیم ساعته در قم فراوان است، جایی‌ که همه زنها چادری هستند. فساد اخلاقی‌ مرد ربطی‌ به پوشش زن ندارد!! از برجستگی زن زیر چادر هم محتلم میشوند این آقایان به اصطلاح مذهبی‌. مصرف آب در قم چقدر باید بالا باشد چون مردانش مدام در حال غسل جنابت هستند.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 13:20
piki82 - تورین - ایتالیا
من کاری به اسلام و دین و اینا ندارم ! اما اینایی هم که میان هی میگن ایراد از خود مردها هست و طرف دوست داره لخت بگرده و مریض جنسی و ...به نظرم خودشون رو میزنن به اون راه و قدرت درست فکر کردن ندارن ! یه چیزی شنیدن هی روش مانور میدن ! نمیشه که گوشت رو بزاری جلو گربه تحریکش کنی بعد بگی چرا خورد باید کنترل میکرد ! انسان آدم آهنی نیست که..حس داره غریزه داره ! همه که سیر نیستن ! بعد هم چه اصراری هست وقتی میدونی خیلی ها اذیت میشن و حتی ممکن هست برات مشکل بوجود بیارن ,گندش رو در بیاری ! البته من منظورم به این دامنی ها نبود...حرفم کلی هستش ! (: به هرحال مطمئن هستم خود اون زنها مخصوصا برای جلب توجه خیلی کارها رو انجام میدن و اگر روزی 100 نفر بهشون نگاه نکنن افسرده میشن ..پس هر اتفاقی هم براشون بیوفته کسی نباید دلش بسوزه !
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 13:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.