داستان پیرزن 114 ساله‌ای که مجبور شد در فیس‌بوک دروغ بگوید

ایسنا نوشت: پیرترین شهروند مینیسوتا که تولد 114 سالگی‌اش را روز یکشنبه جشن گرفت برای عضویت در فیس بوک مجبور شد درباره سنش دروغ بگوید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اگرچه ممکن است هر کسی درباره سن و سالش در شبکه‌های اجتماعی دروغ بگوید اما استوهر 114 ساله مجبور شد برای آنکه به دوستان و خانواده‌اش در شبکه فیس بوک بپیوندد سنش را کمتر از آنچه در واقعیت است وارد کند.

این پیرزن که به تازگی طرز استفاده از ایمیل، جستجوی کلمه از طریق گوگل و ویدیوچت کردن با استفاده از برنامه اپل را یاد گرفته است تصمیم گرفت برای حفظ ارتباط با دوستان و آشنایانش در دنیای مدرن به شبکه فیس بوک بپیوندد. اما این کار برای پیرترین شهروند میتیسوتا کار چندان آسانی نبود.

وی شرکت فیس بوک و مارک زاکربرگ را برای اینکه علاقه‌مندان به پیوستن به این شبکه را محدود کرده‌اند تنها تا سال 1905 را به عنوان تاریخ تولد خود انتخاب کنند سرزنش کرد.

این پیرزن که متولد سال 1900 است در نهایت مجبور شد مانند بسیاری دیگر از کاربران شبکه‌های اجتماعی که درمورد سن خود دروغ می‌گویند، سنش را 15 سال پایین تر از سن حقیقی‌اش اعلام کند بنابراین دوستان وی در فیس بوک در روز یک شنبه تولد 99 سالگی‌اش را به وی تبریک گفتند.

به همین دلیل این پیرزن 114 ساله نامه‌ای خطاب به فیس بوک نوشت و برای این شرکت ارسال کرد؛ وی در این نامه به سادگی مشکل خود را این گونه بیان کرد: «من هنوز اینجا هستم!»

+123
رأی دهید
-3

Somayye - دوسلدورف - المان
بنازم ،پیرزن
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 17:01
humans win - فرایبورگ - سویسس
حالا مگه چه تحفه ای هست این فیس بوک . من که خوشبختانه ندارم و دردسر هم ندارم .
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 18:53
ekman - شیراز - ‫ایران
جالب است،من نوزاد و یکماهه بودم که این مادر بزرگ 60 ساله بوده . اکنون از من فعال تر است و من احساس کهولت مینمایم،انشاءالله که 120ساله شوی و یا حتی بیشتر مثلا 140ساله شود.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 21:11
piade - تهران - ایران
مادربزرگ جان این فیس بوک چه ارزشی داشت که مجبور شی بخاطرش دروغ بگی حالا فردای قیامت میخوای جواب نکیر و منکر و چی بدی.
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 21:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.