کیم جونگ اون در انظار عمومی "ظاهر شد"

 کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از ۴۰ روز غیبت سرانجام در انظار عمومی ظاهر شد. رسانه‌های این کشور عکس‌هایی از وی را همراه با عصایی سیاه‌رنگ در دست منتشر کرده‌اند. گفته می‌شود، این عکس‌ها جدید هستند.

طبق گزارش‌خبرگزاری دولتی کره شمالی "KCNA" و روزنامه "رودونگ سین‌مون" (Rodong Sinmun) در روز سه‌شنبه (۱۴ اکتبر/ ۲۲مهر)، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای اولین بار پس از ۴۰ روز غیبت، در انظار عمومی ظاهر شد و از یک شهرک مسکونی نوساز و یک مجتمع علمی بازدید کرد.

روزنامه "رودونگ سین‌مون" روز سه‌شنبه تصاویری را از کیم‌جونگ اون در حالی که یک عصای سیاه‌رنگ در دست دارد، منتشر کرد. در گزارش‌های منتشره در رسانه‌های کره شمالی البته مشخص نشده که بازدید کیم‌ جونگ اون از این مکان‌ها در چه روزی صورت گرفته است.

رهبر کره شمالی آخرین بار در تاریخ ۳ سپتامبر در انظار عمومی دیده شده بود و پس از آن برای هفته‌ها از صحنه سیاست غایب بود. کیم جونگ اون حتی در مراسم شصت و نهمین سالروز تأسیس حزب حاکم کارگران که رویدادی مهم در کره شمالی به شمار می‌رود، نیز حضور نداشت.

غیبت طولانی‌مدت رهبر کره شمالی و عدم حضور وی در رویدادهای رسمی به شایعات متعددی در مورد وضع سلامتی وی و همچنین احتمال کنار گذاشته شدن وی از قدرت دامن زده بود. شماری از رسانه‌های کره‌جنوبی در همین راستا احتمال داده بودند که کیم جونگ اون در پی یک کودتا از صحنه سیاست حذف شده است.

محافل نزدیک به رهبری کره شمالی گفته‌اند که وی در جریان یک مانور نظامی از ناحیه پا آسیب دیده اما این آسیب‌دیدگی منجر به ناکارآمدی وی نشده است.

این در حالی است که روز دوشنبه نیز یک فرمانده نظامی عالی‌رتبه کره جنوبی گفته بود، مشکلات ایجاد شده در وضع سلامتی کیم جونگ اون ظاهرا "آن اندازه جدی نیست که موقعیت وی به عنوان رهبر را به خطر اندازد."

+19
رأی دهید
-43

dara20 - تهران - ايران
‌خرس ظهور کرد
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 20:42
juvel - اسلو - نروژ
از این و خامنه‌ای به یه اندازه متنفرم.
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 21:40
hassan5 - تهران - ایران
خدا را ده هزار مرتبه شکر که دوباره ظاهر شد.من ظهور(اون) را باین(خامنه ای)تبریک عرض مینمایم
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 10:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.