جنگنده‌های ترکیه مواضع پ‌ک‌ک را در نزدیکی مرز عراق بمباران کردند

جنگنده اف-۴ ترکیه

جنگنده‌های ترکیه برای اولین بار در دو سال گذشته و از زمان آغاز مذاکرات صلح با پ‌ک‌ک، حزب کارگران کردستان ترکیه، مواضع این گروه را بمباران کردند.

گزارش‌ها حاکی است که در این حملات روستایی در استان حکاری نزدیک مرز عراق هدف قرار گرفته است.

روزنامه حریت ترکیه گزارش داده که حملات جنگنده‌های اف-۱۶ و اف-۴ ترکیه که روز دوشنبه ۱۳ اکتبر انجام شده، تلفات سنگینی به جا گذاشته است.

این حملات یک روز بعد از حمله نیروهای پ‌ک‌ک به یک پاسگاه مرزی در همان منطقه صورت گرفت.

رسانه‌های ترکیه همچنین گزارش‌هایی از درگیری میان پ‌ک‌ک و نیروهای ترکیه در اطراف شهر تونجلی در شرق ترکیه و دور از مناطق مرزی منتشر کرده‌اند.

حملات هوایی به مواضع پ‌ک‌ک هم‌زمان با خشم و نارضایتی جامعه کرد ترکیه از دخالت نکردن دولت این کشور در وضعیت شهر مرزی و کردنشین کوبانی در سوریه صورت گرفته است.

کوبانی از چند هفته پیش در محاصره شبه نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) قرار گرفته و نیروهای کرد در حال مقاومت در برابر حملات سنگین این گروه هستند.

+45
رأی دهید
-30

SarayeAzadi - لندن - انگلستان
رواداری دولت آقای اردوغان رو هم دریافتیم! قرار بود ترکیه مواضع وحوش داعش را بزند و از کوبانی حمایت ، نه مواضع پ ک ک که اکنون در حال جنگ با وحوش اسلامی داعش هست رو بزند! برای بی درایتی و بی تفاوتی دولت ترکیه نسبت به گسترش فاجعه انسانی و پیشروی داعش در منطقه متاسفم.
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 13:34
mohsen_oslo - اسلو - نروژ
از آبه گل‌آلود ماهی‌ گرفتن اینه، یک خیانت دیگه از ترکا
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 13:52
دوستدار - استهکلم - سوئد
این جنگ که در منطقه خاورمیانه به رهبری ترکیه و دوستان جنایتکار اردوغان ترکیه به نام داعشها درست شده و به جان کردها و اعراب افتاده اند فقط برای اسیب رساندن به کردها و منزوی کردن کردها و ملت شیعه ایران و عراق و علویهای سوریه است اگر این جنگ ادامه داشته باشد بدون شک پای رژیم اخوندی ایران هم در ان خواهد افتاد. همه باید هوشیار باشند دشمن بزرگ کردها و شیعه ها و علویها یکی هستند و کردها و شیعیان و علویها باید بر علیه این تهاجم متحد شوند.
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 13:55
شوخی کردم - دالاهو - ایران
اشتباهی زده اند. حتما میخواسته اند کوبانی را به قصد کمک به داعش را بزنند. ننگ بر ترکیه و حکومت فاشیست ترکیه
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 14:28
dark night - تهران - ایران
غیر از این هم از ترکیه انتظاری نبود.
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 14:50
aram.01 - کردستان - ایران
آمریکا باید این ترکهای کوهستان را گوشمالی حسابی بدهد تا بفهمند این دنیا هرکی به هر کی نیست.
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 15:26
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
تروریست‌ها باید نابود بشوند فرق ندارد چپ باشند راست باشند یا اسلامی ، کوهستانی راهزن باشند یا دزد دریایی
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 16:21
علی چپ دس - رشت - ایران
مرگ بر ترکیه
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 16:24
siavash33 - کردستان - ایران
بله بایدم بزنه قتل دهها تن از تظاهرکنندگان کرد کافی نیست باید پ ک ک را که باتوحش داعش درگیرن و گریلاهای ی پ ژ وابسته به پ ک ک در کوبانی قهرمانانه میجنگند تنها این را ثابت میکند اردوغان سگ قلاده به گوش داعشه .. یادتون باشه دوستان هراس ترکیه ازخودمختاری کردهای سوریه به قدری زیاداست که ارتش ازاد سوریه را تنها درقبال عدم دستیابی کردها به این مساله تجهیز واموزش میدهد برای سقوط رژیم اسد نامبارک که سالهاست کردها را از داشتن شناسنامه محروم کرده بود ..
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 17:20
rahjoo - بابل - ایران
آتیلا قشقایی - هوشمند،تو که تا دیروز آتیش زدن چارتا آمبولانس رو خوی وحشی تروریستها میدونستی کشته شدن 37 کرد رو خوی وحشی ترکهای حاکم نمیدونی؟!!! تو قضیه پارک گزی با اونهمه دامنه اعتراضات چند نفر کشته شدن و تو قضیه کردها چندنفر؟! ترکهای عثمانی به زیر کشیده میشن و تو هم موش میشی میری به ولایتت و یاد میگیری که بفهمی انسانها چیزی بنام عقل و منطق هم دارند و همش باد معده برای وراجی کردن خوب نیست! یه حسنت اینه که امثال من تو این بازار بیکار خوب بهت درافشانیهات میخندیم و روزمون مگذره
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 18:12
شیعه ولایتمدار - مونیخ - آلمان
باید کردستان استقلال پیدا کنه تا دهان ترکیه سرویس بشه
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 18:13
marineboy - لس انجلس - امریکا
خود رجب طیر سردسته تروریستها و راهزنان و دزدان سرگردنه منطقه است. مردم درست و حسابی و تحصیلکرده شهری و سکولار ترکیه از این جانی متنفرند تنها یک مشت گدا گشنه روستایی بدبخت و بیسواد فریب کارهای پوپولیستی اینرا خورده و از او دفاع میکنند. هرکه از کارهای این آبدوغان دفاع کرد بدانید از پایین ترین و بدبخت ترین اقشار اجتماعی ترکیه است!
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 18:38
Azadikhah - تكسل - هلند
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از نیروهای سیاسی محلی که سیاست‌هایش در قبال بحران شهر عین العرب (کوبانی) را هدف حمله قرار می‌دهند، انتقاد کرد و گفت کسانی که از وضعیت انسانی این شهر در نتیجه حمله داعش سخت می‌گویند، به چه دلیل هنگام حملات هوایی خونین نظام اسد به حلب، حمص و حماه سکوت کردند؟!
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 18:50
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
اگر داعش 2 ساله بوجود امده تروریستهای پ ک ک چند دهه است از ترور دست بر نداشتن اعتراض به سرکوب پ ک ک حمایت از تروریسم است. داعش اگر چند کشور دشمنش هستن و میخوان باهاش بجنگن در عوض پ ک ک حامیان سرسختی مثل بشار اسد داره بهتره هر دو رو باهم حذف کنن
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 20:50
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
شما از رژیم خودتون رژیم ایران بگید که سردسته تمامی تروریست‌ها در خاور میانه هست
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 22:06
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
مرگ بر دشمنان ملت تورک
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 22:10
sahand11 - کلن - آلمان
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک. شما از رژیم خودتون رژیم ایران بگید که سردسته تمامی تروریست‌ها در خاور میانه هست. 1-دادش سخت نگیر تروریست .تروریسته فقط اسمشان فرق داره.اینهایکه آمدن اینجا مرگ بر..یا مرده باد میگن .چون آب ندیدن نمی تونند شنا کنند وگر نه شناگرهای قابلی هستند. ۲-با نهایت تأسف پریروزچند هموطن آریایی ما با۳۳۵کیلو گرم هرویین خالص بچنگ پلیس فاشیست آلمان و دست نشانده اذدوغان افتاند!.مرگ بر ترکیه
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 02:40
rahjoo - بابل - ایران
آخرش که تو بحث کردن کم میارن مثل بی ریختها مگ مگ میکنن- ضمنا پ ک ک به هیچ وجه تروریست نیست بلکه تنها خاک سرزمینش رو میخواد که بنام نژاد خودش باشه اون عثمانیه که باید لاشه اش از استانهای کردنشین بکشه بیرون وگرنه از این به بعد تمام ملت کرد میشن پ ک ک ،با این کفتارهایی چون اردوغانها ترکیه جز پارگی چیزی بهش نمیرسه عقده ایها
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 07:18
agha_ehsan - تهران - ایران
آخه دیوانه ها پ ک ک همیشه به هموطن ها و سربازهای بی گناه ما هم حمله می کنه و اونها رو فقط به جرم پاسداری از مرزهای وطنشون به قتل می رسونه . حالا شما اومدین دلتون به پ ک ک میسوزه ؟! خاک تو سر هرچی خائن به وطنه
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 09:17
siavash33 - کردستان - ایران
agha_ehsan - تهران - ایران .. وقتی خبرازچیزی نداری الکی دست وپانزن .. کجاهستی تووقتی همون سربازات جوان کرد را فقط بخاطر یک تلویزیون یاچایی به گلوله میبنده چند مورد برات بگم هااااااااااااااااااااااااااا مگه هرویین یاتریاکه جرمشون؟
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 10:45
قاضی محمد - کرمانشاه - کرمانشاه
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران پ ک ک کجا به غیر نظامی ها حمله کرده که شد تروریست بعد ترکیه عزیز با کشتن 32 و اعلام اینکه کوردی توی ترکیه نیست و نابودی چهارصد روستا شد کشور بافرهنگ اگر شما هم جای کوردهای ترکیه بودی چکار می کردی ؟
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 12:45
عاشق تبریز - تبریز - ایران
دیدی عثمانیهای کثیف خودشان را نشان دادن ..این وحشیهای ترکیه ای باید ازبین برن...
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 11:21
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
پ ک ک در لیست ترور سازمان ملل هست ، هزاران زن و کودک، بهیار و پرستار.. کشتند، صد‌ها نفر را زنده زنده در آتش سوزاندن. طرفداران پ ک ک از حیوانات کثیف وحشی تر هستند
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 17:33
بختیاری2500 - اهواز - ایران
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک....طرفداران ترکیه هم حیوان و کثافت و حـ... هستند...
‌چهارشنبه 23 مهر 1393 - 22:27
sahand11 - کلن - آلمان
عاشق تبریز - تبریز - ایران. دیدی عثمانیهای کثیف خودشان را نشان دادن. آنهم چه نشان دادنی تروریستهای کرد و جنایت کار را زدند !. بازم بااسم جعلی کامنت گذاشتی افغانی نسب؟
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 05:15
rahjoo - بابل - ایران
sahand11- یه آریایی کرد فارس لر سیستانی باش اما یه مغولزاده پان ترک نباش چون سابقه بدی داره! یه آریایی دیگه هم هست تو همون آلمانت که پزشک برگزیده جهان شده اگه قراره نژادی زر بلغور کنی بدون آخرش باید پشت کامپیوترت باد در کنی از فشار زیاد!
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 08:14
rahjoo - بابل - ایران
پاتیلا قشقایی- ترکیه جعلی شما هم در نیمی از خاک کردها و بخشی از سرزمین یونانیها و قسمتی از خاک ارامنه حضور داره! از نظر وجدانهای بیدار جهان هم کشوری کنونی ترکیه یه حکومت مهاجم غاصب هست که باید تن لش خودشو از خاک بقیه بکشه بیرون
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 08:18
marineboy - لس انجلس - امریکا
قشقایی، هه عکس رهبررت آبدوغ خیار در اینترنت پخش شده که ابو هراتی فرد شماره سه داعش سر نکبتش را می بوسد. کسی نگفت کارهای پ ک ک درست بوده، بحث بر سر تروریست بودن اردوغان است، حالیت شد؟! یا مثل احمدی نژاد سفسطه میکنی؟
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 17:03
marineboy - لس انجلس - امریکا
گفتم طرفداران اردوغان از قشر پایین جامعه و کم سواد هستند. از کامنتهایشان میتوان دید، قشقایی و سکندری و غیره. یک سری که در جامعه هیچی نشدند و چشم امیدشان به چندرغازی جیره ایست که رجب طیره به انها میدهد. آدم درست و حسابی که از این تفنگ بدست اوباش مغول نژاد جمایت نمیکند. گیریم پ ک ک بد، این اوباش عثمانی هم جز جنایت کار دیگری نکرده اند. مسخره اینجاست که اردوغان مغول زاده را ملت توررررک!! میخوانند.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 17:08
marineboy - لس انجلس - امریکا
sahand11 یک افغانی شریف و زحمتکش و کارکن هزاران شرف دارد به سرکرده اوباش عثمانی. ضمنا عموزاده هایت در مغولستان چه گلی به سر دنیا زده اند که به افغانی ها توهین میکنی؟ کی گفته تو بهتر از ان روستایی کارگر افغانی هستی؟ ما ترجیح میدهیم اگر خارجی در کشورمان باشد، ادم کاری و زحمتکش و مفیدی باشد نه مزدوری مانند تو. متاسفم برای کشور آلمان که چنین آدمهایی را در خودش جا داده. حتما در محله های توررکها زندگی میکنی و با مردم دیگر هیچ ارتباطی نداری که این طرز تفکر و شخصیتت است.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 17:18
marineboy - لس انجلس - امریکا
rahjoo راست میگویید اینها همه یک کاربر هستند با چند ای دی جعلی. تنها ایران نیست که بسیجی سایبری دارد، توررررکیه نیز برای اینکه عقب نیفتد چند تا آدم علاف و بنفیت بگیر پناهنده را دور هم جمع کرده، هرکدامشان مسئول لجن پراکنی در یک سایت هستند. از طرز نوشتنشان و غلطهای املایی و انشایی فراوانشان میتوان اینرا فهمید.
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 17:35
uk.ali - لیورپول - انگلیستان
ترکیه برادر خونی ما ترکهای ایران هست
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 19:20
sahand11 - کلن - آلمان
rahjoo - بابل - ایران. خودتتو لو دادی دادش تو خودت پ ک ک هستی
جمعه 25 مهر 1393 - 02:19
sahand11 - کلن - آلمان
اما یه مغولزاده پان ترک نباش چون سابقه بدی داره! یه آریایی دیگه هم هست تو همون آلمانت که پزشک برگزیده جهان شده. جواب1- کبک که سرش زیر برف باش اطراف را نمی بینه فکر میکنه کسی هم انو نمی بینه.سابقه بد را ما میدونیم کیها دارند. 2-با عرض تاسف این دکترتم مثل امیرکبیر تحریفتان رگ ترکی دارد آخ مگر ممکنه آدم با سواد افغانی یا اریایی باشه. 3-دادش اطلاعت بیشتر بشه عقده هات کمتر میشه برای سلامتی اتم خوبه .
جمعه 25 مهر 1393 - 02:31
marineboy - لس انجلس - امریکا
بحث بر سر اردوغان است نه مردم ترکیه. وگرنه ادم های درست و حسابی انجا کلاسشان بالاتر از طرفداری از این گنگستر است. ضمنا مردم ترکیه مخلوطی از کرد و عرب و ترکهای مهاجر و مغول و افریقای شمالی و یونانی و .. هستند. در حالیکه مردم ایران کمتر با عرب و افریقایی قاطی شده اند. شمایی خود را نزدیک به مردم ترکیه میدانید شاید راست میگویید.
جمعه 25 مهر 1393 - 08:26
rahjoo - بابل - ایران
uk.ali - لیورپول ااا تو که قهر کرده بودی رفته بودی خونه مامنت اینا حالا دوباره برگشتی عزیزم، خوش اومدی!نکنه دیگه آی دی اتیلا و سکندری و سنن جواب نداد رفتی این آی دی رو پیدا کردی برا کمک به خودت! اگه ترکیه برادر خونی تو و امثال تو پس بقیه هم پیاله گیهات رو بار خودت کن و از ایران برین بیرون تو همون چه میدونم ترکیه تون(البته از محله کردها که نصف ترکیه است دور شین چون خطریه) بتمرگین و برا امپراتوری عثمانی تورانیتون از ارواح اجداد شمن مغولیتون و نیز ددقوزقورت و بوشوگ خاکستری تون کمک بخواین !!!! خخ
جمعه 25 مهر 1393 - 09:29
rahjoo - بابل - ایران
marineboy- نمیشد متاسفانه باید گفت خوشبختانه حضور این پانچه ها کمک زیادی به افزایش سطح آگاهی ما برا شناخت دوست از دشمن و همبستگی تمام اقوام ایرانی در برابر انواع پان بیشتر میکنه وحتی این حضورشون کمک میکنه اونها رو از فضای بقول شما محله ای بیرون بیاره و بفهمن که اونور علی آباد هم آبادی هست!
جمعه 25 مهر 1393 - 09:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.