هاشمیان: مدیران فوتبال خوابشان برده؟/ باید از یمن یاد بگیریم چه کرده‌اند!

مهاجم سابق تیم ملی ایران می‌گوید باید از یمن یاد بگیریم که در فوتبال پایه‌شان چه کاری انجام داده‌اند؟

وحید هاشمیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ناکامی‌های اخیر فوتبال ایران در رده‌ پایه اظهار کرد: من نمی‌دانم چه اتفاقی دارد در این فوتبال می‌افتد. هر دفعه ما می‌بازیم و همه می‌گویند کار پایه‌ای نکرده‌ایم و در این بخش مشکل داریم. آیا واقعا کسانی که در این فوتبال مسئولیت دارند و دست‌اندرکار هستند حواسشان نیست که چه اتفاقی دارد می‌افتد؟

او ادامه داد: روشن است که ما مدیریت خوبی در این زمینه نداریم و علاوه بر آن در بخش‌های دیگر هم مشکل داریم. مربیان ما باید در دوره‌های مختلف آموزش ببینند و با علم روز حرکت کنند. باید مرکزی در فوتبال‌مان داشته باشیم که مربیان را برای رده‌ پایه تربیت کنیم.

هاشمیان تصریح کرد: البته من نمی‌توانم به طور قطعی بگویم که مربیان تیم‌های ملی در این ناکامی‌ها مقصر بوده‌اند اما بدون شک هر کس به اندازه خودش سهم داشته است. کشورهای آسیایی در چند سال گذشته پیشرفت سریعی داشته‌اند تا حدی که کشورهایی مثل یمن و ویتنام می‌آیند ما را حذف می‌کنند.

او در واکنش به این موضوع که در رده پایه در سال‌های گذشته حداقل در آسیا قدرت بیشتری داشتیم گفت: قدیم یمنی وجود نداشت و ویتنام و تایلند هم در فوتبال جایگاهی نداشتند. اما امروز این کشورها به اضافه هند که احتمالا در آینده بیشتر از آنها خواهیم شنید خود را به سطح بالاتری رسانده‌اند و روز به روز بهتر می‌شوند. دلیل این موضوع خیلی ساده است. ما در جای خود ایستاده‌ایم و کشورهای دیگر به سرعت به ما نزدیک می‌شوند. حالا شرایط طوری شده که باید برویم و ببینیم یمن برای تیم‌های پایه‌اش چه کرده که به این سطح رسیده و ما هم همان کار را انجام دهیم.

مهاجم سابق بایرن‌مونیخ و هامبورگ با اشاره به اینکه مدیریت فوتبال ما چه در باشگاه‌ها و چه در فدراسیون مشکل دارد گفت: باشگاه‌های ما همه هزینه خود را در تیم اول‌شان انجام می‌دهند که قهرمانی را به دست بیاورند. پس دیگر پولی نمی‌ماند که برای ساخت ورزشگاه و زمین تمرین یا توسعه فوتبال پایه هزینه کنند.

هاشمیان همچنین گفت: علی دوستی‌مهر مربی‌ای است که در فوتبال ما واقعا برای تیم‌های پایه زحمت کشیده است. با این حال ممکن است او هم در یک بازی در تشخیص تاکتیک اشتباه داشته باشد. همان‌طور که یواخیم لوو در بازی نیمه نهایی یورو 2012 مقابل ایتالیا اشتباه کرد و تیمش باخت. خود من شاهد بودم که او برای برگزاری اردو در آلمان چقدر تلاش کرد و دنبال فراهم کردن منابع مالی این اردو بود. یعنی هم مربیگری می‌کرد هم مدیریت.

او در پایان در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادی برای خروج فوتبال کشور از این وضعیت دارد، گفت: واقعا خنده‌دار است. من در این چند هفته گذشته بارها درباره ناکامی‌های فوتبال‌مان صحبت کرده‌ام و خودم هم خسته‌ شده‌ام از این صحبت‌ها که بعضی اوقات تکراری می‌شود. آیا واقعا مسئولان ما خوابشان برده که توجهی به این شرایط ندارند؟ واقعیت این است که من در جایگاهی نیستم که بخواهم برای بهتر شدن شرایط پیشنهاد بدهم چون اگر بلد بودم خودم الان بیکار نبودم. امیدوارم آنهایی که در مدیریت فوتبال دست دارند چاره‌ای بیندیشند تا دیگر این اتفاقات تکرار نشود.

+32
رأی دهید
-1

sama128 - شیراز - ایران
روحانی قبل از انتخابات این همه هارت و پورت زر زر مفت زد ولی هنوز نتونسته تکلیف یک کفاشیان بی لیاقت و بی عرضه را مشخص کنه کفاشیان و هزاران مدیر فاسد دیگر سر جهازی به جا مانده از باند دزد مموت احمدی نژاد هستند که به عشق روحانی ( البته دزدی ) نه اینکه عاشق چشم و ابروی روحانی باشند موندن تا خوب جیب ها رو پر پول کنند به ریش و پشم مردم غیور و همیشه پشت صحنه بخندند علی الخصوص به دولت اعتدال
دوشنبه 21 مهر 1393 - 12:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.