تحقیق اف بی آی درباره یک شرکت ایرانی حمل و نقل در لس آنجلس

صدای آمریکا :شبکه خبری ای بی سی در آمریکا گزارشی منتشر کرده است که در آن گفته می شود ماموران فدرال در لس آنجلس درباره یک شرکت حمل و نقل و مالک ایرانی آن تحقیق می کنند.
این شرکت از طریق یک برنامه مهاجرتی در آمریکا آغاز به فعالیت کرده که بر اساس آن به  سرمایه گذاران ثروتمند خارجی اجازه می دهد با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ تا یک میلیون دلار از دولت آمریکا ویزا و کارت سبز دریافت کنند.
این گزارش به نقل از منابع پلیس حاکی است، نام شرکت در یک سند محرمانه وزارت امنیت داخلی برده شده بود و این موضوع نگرانی هایی را بوجود آورد که ممکن است عوامل دولتی ایران از این برنامه ویژه ویزا برای رخنه به آمریکا استفاده کنند.
منابع آگاه در آژانس ناظر بر برنامه مهاجرت به ای بی سی گفته‌اند، آنها از ناتوانی در رد صلاحیت شرکت پس از هشدار منابع امنیتی شوکه شده‌اند. این یادداشت یادآور می‌شود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تلاش کرده تا از این مسیر برای رخته به آمریکا بهره برداری کند.
شبکه‌ ای بی سی می گوید این برنامه می‌تواند راهی مناسب برای سرمایه گذاران ثروتمند خارجی جهت کوتاه کردن دریافت کارت سبز باشد. آنها باید بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون دلار در یک شرکت تضمین شده یا پروژه ای که در آمریکا شغل ایجاد می کند سرمایه گذاری کنند تا بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.
در این گزارش به نقل از چارلز گراسلی سناتور آمریکایی گفته می شود موضوع شرکت آمریکن لجیستیک را اخیرا برخی منابع امنیتی با او در میان گذاشتند.
از سوی دیگر مسئولان این شرکت دعوت به مصاحبه را رد کردند، اما یکی از وکلای شرکت گفت، نه شرکت و نه مالک آن ،علیرضا مهدوی، درگیر فعالیت های غیر قانونی نبوده اند.
در گزارش ای بی سی گقته می‌شود، شرکت همچنان اصرار دارد که این گواهینامه بخشی از برنامه ویزای مهاجرت است.
گزارش حاکی است کارمند سابق TTC مظنون به ارتباط  با یک شبکه تروریستی ایران است که در توطئه های بمب گذاری و  برخی سوء قصدهای نافرجام درگیر بود ه است. در ۲۰۱۲، منابع دولت فدرال ، به طور رسمی به  مقام های اداره مهاجرت توصیه کردند تا صلاحیت  American Logistics را برای برنامه مهاجرت تجدید نکند. انان هشدار دادند ادامه فعالیت این برنامه احتمالا پیامدهایی جدی برای امنیت ملی خواهد داشت.
شبکه ای بی سی می گوید سناتور گراسلی، رئیس کمیته قضایی سنا، و منتقد اعطای ویزا به  سرمایه گذاران خارجی، با ابراز نگرانی در این زمینه هشدار داده است.
+24
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  اف بی ای ..برو شرکتها و پولهای هاشمی رفسنجانی در نیویورک امریکا را بررسی کن .. دروغ میگم ?
  2
  3
  جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  paksan - آمریکا، ایران
  بی همتا. اگر هاشمی پولی داره تو آمریکا خوب بگو ملت بدونند ولی همه می دونند طرفدارای احمدی نژاد در اروپا بخصوص ترکیه و روسیه و مالزی و همچنین در آمریکا بار خودشون رو بستند و علاوه بر زدن احزاب ایرانی برای لابیگری حتی علناً حمایت میکنند و حدود بیست میلیارد دلار پول نفت از امارات غیب میشه در ترکیه به بهانه دور زدن تحریمها. احمدی نژاد با ایجاد حالت جنگ و ایجاد تحریمها بهانه مناسب رو پیدا کرد که پولهای نفت رو بدون دردسر و به بهانه دور زدن تحریمها به حسابهای مختلف مخفی جابجا کنه و در این جابجایی ها راحت بیش از 50 درصد پولهای رو هاپولی کردن و با خرید طلا که آن روزها ارزانترین دورانش بود و وارد کردن طلا و بالا بردن مصنوعی قیمت طلا در داخل اون 50 درصد را موقع فروش محاسبه کردند و اینطوری خیلی راحت بیست میلیارد دلار مفقود شد ولی حسابها نشون میده که هستند..اون بیست میلیارد دلار دست چه کسانی و در حال چه کاری هستند؟! اکثر مقامات اطلاعاتی سفارتخانه ها عوض شدند با مهره های رحیم مشایی و وقتی عوض شدند همه توپ بودند!از طرفی سازمان ایرانیان خارج از کشور مسئول رتق و فتق این پولها بودن
  0
  4
  جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  paksan - آمریکا، ایران -دوست عزیز . اف بی ای در امریکاست ومن هاشمی رفسنجانی که در نیویورک شرکتهای زیاد و... دارد مثال زدم ..اما شما بگید . کدام رئیس جمهور و یا مقامی در دولت داشته و سالم بوده ودزدی نکرده . بله زمان همین احمدی نژاد 12 تن شمش طلا در ترکیه واقای اردوغان هم در تلویزیون ترکیه اعلام کرد . اما ایا خود ازدوغان دزد نیست . ایا پسرش با رضا ضراب وپولشوئی 454 میلیون یورو دست نداشت ? ما در ایران کنونی .همه اش خبر از دزدی و زمین خواری واعدام و فساد واعتیاد میشنویم . همین
  1
  0
  جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.