تلاش داعش برای‌ تخریب میدان آزادی کوبانی

داعشی‌ها در جدیدترین حملات خود به سوی مرکز شهر کوبانی، برای رسیدن به میدان "آزادی" در قلب این شهر تلاش می‌کنند، تا با تخریب آن روحیه کردهای مدافع شهر را هم تخریب کنند.
به گزارش پارسینه به نقل از العالم، تروریست‌های عضو داعش که نیمه شب گذشته حمله سختی را برای رسیدن به مرکز شهر کوبانی آغاز کردند، برای رسیدن به میدان آزادی در مرکز شهر تلاش بسیار می کنند و می‌خواهند با عکس گرفتن در این میدان و سپس تخریب آن، روحیه یگان‌های دفاع مردمی کرد را که برای جلوگیری از سقوط کامل شهر جان‌فشانی می‌کنند، تضیف کنند.

روزنامه سعودی الحیاة با درج این خبر نوشت: در درگیری های شب گذشته که در اطراف این میدان روی داد، شماری از تروریست های داعش کشته شدند و بقیه به مناطق شرقی کوبانی گریختند.

داعشی ها در ساعات پایانی شنبه شب، حمله سختی را به سوی مرکز شهر کوبانی آغاز کردند، اما مبارزان کرد مانع از پیشروی آنان شدند. مدیر رادیو کرد زبان آرتا اف ام می گوید: صدای درگیری های شدید قطع نمی شود و هیچ یک از مبارزان کرد به ادامه حضور در اطراف میدان آزادی مُلزم نیستند، اما همگی همچنان در آنجا حضور دارند و هم‌پیمان شده اند که تا آخرین گلوله از شهر دفاع کنند.

+131
رأی دهید
-10

be_pa.khaste - هارلم - هلند
شاید بگم جز کردها کسی‌ دیگه بود خونه و زندگیشو تقدیم اینا میکردو خودش فرّار میکرد
یکشنبه 20 مهر 1393 - 22:09
ekman - شیراز - ‫ایران
واقعا خسته نباشند این هم نوعان کرد که از ناموس و شهرشان،کوبان دفاع میکنند.امیدوارم که زنده و پایدار باشند و نگذارند پای این وحشیها به شهرشان برسد.ضمنا تعجب آور است که با وجود و استقامت کردهای دلیر و همچنین بمباران های هواپیماهای آمریکائی،تعداد این وحشیها کمتر نمیشود،شاید هم حملات هوائی آمریکا بی هدف انجام میگیرد و یا اینکه وحشیهای داعشی تجمعات ساختگی و مصنوعی بوجود میاورند که خلبانان را گول بزنند!!!
یکشنبه 20 مهر 1393 - 22:53
fdsa60 - تهران - ایران
چرا در مورد (نارین آفرین) فرمانده زن نظامی کرد که تمام عملیاتهای کردها را علیه داعش طراحی و برنامه ریزی میکند مطلبی منتشر نمیکنید ؟؟؟
یکشنبه 20 مهر 1393 - 23:30
datis - سن دیگو - امریکا
لیاقت برادران و خواهران کرد یک کشور مستقل به نامه کردستان کشور دلیران است. اینها تو همهٔ کشورها مورد ظلم واقع میشن، اما عرق ملی‌ و میهن دستیشون بالاست، درود بر مردانو زنان کرد مبارز،
دوشنبه 21 مهر 1393 - 02:55
مترلینگ - منچستر - انگلستان
خدا قوت بده به این دلیر مردان وشیر زنان کرد ولعنت به داعش وداعش پرست و داعش نما
دوشنبه 21 مهر 1393 - 02:56
rahjoo - بابل - ایران
کردستان سربلند از این غائله بیرون خواهد امد و اونوقت ترکیه میمونه و هزینه هایی که باید به کردها بپردازه! بی صبرانه منتظر نابودی کشور جعلی ترکیه ایم
دوشنبه 21 مهر 1393 - 09:11
Azadikhah - تكسل - هلند
امت همیشه در صحنه که در راهپیمایی‌های دولتی و سفارشی گلو پاره میکنند کجایند؟! انها که به سفارش عاقا خیابان‌ها را پر از شعار مرگ بر،،،، میکنند کجایند؟! اری کوبانی,نه غزه است و نه لبنان،کوبانی به خودش تکیه کرده نه به دولتهای مرتجع منطقه که با داعشیان در محتوا فرق چندانی ندارند!زنده باد کوبانی!
دوشنبه 21 مهر 1393 - 10:24
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
بارزانی: ما هیچ شواهدی مبنی بر حمایت‌های ترکیه از داعش در اختیار ندرایم و من این کشور را دوست صمیمی اقلیم کردستان می‌دانم. کجایند اونهاییکه به ترکیه فحش دادن و اتهام زدن؟ اگر عذرخواهی نکنن چی رو اثبات میکنن؟
دوشنبه 21 مهر 1393 - 12:18
Freedom of the press - تهران - ایران
من متعجب هستم از ایرانى هایى که به جاى ایستادن در ایران و نجات ایران از دست این آخوندها ، فرار را بر قرار ترجیح داده اند و حالا از روحیه حماسى کردها و دفاع از جان و ناموس و شهر سخن میگویند. آدمهاى ترسو که نجات خودشون را بر نجات وطن ترجیح میدهند لایق صحبت کردن در مورد روحیه جوانمردى و ایثار نیستند مگر اینکه داراى همچین روحیه اى باشى. شما هم به خودتون ظلم کردید و هم به وطن. با خودتون چند دقیقه خلوت کنید و بیشتر فکر کنید.
دوشنبه 21 مهر 1393 - 14:11
rahjoo - بابل - ایران
اسکندر ذوالقرنین-خودتو نزن به نفهمی که فقط اینجاهارو خو میفهمی! طرف داره رکب میزنه به اردوغان و به زبون سیاست میگه که خر خودتی عثمانی دلقک! حالا وایسا خر کردها از پل بگذره حالا حالاها با عثمانیها کار دارن ذوب شده جان
دوشنبه 21 مهر 1393 - 17:28
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
جناب راهجو ظاهرا شما خودتو به نفهمی زدی چون الان که داعش خفت بارزانی را گرفته فکر نکنم بتونه رکب بزنه فوق فوق بتونه جفتک بزنه این بارزانی اگه سیاست میفهمید که این حال و روزش نبود. شاید نفر بعدیشون اونقدر سواد داشته باشه که شرق و غرب خودش رو بشناسه
دوشنبه 21 مهر 1393 - 21:55
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
از قدیم گفته اند کاروان میگذرد و سگ همچنان پارس میکند البته این ضرب المثلی تورکی است با سرعتی که تحولات دنیا گرفته و نیرویی مث داعش اگر مهلت پیدا کنه در چند ماه چند تا کشور را میگیره اونایی که همچنان بر مواضع غلط اصرار می کنند و از دنیای مدرن کنار گذاشته می شوند فقط سر و صدایشان گوش دیگران را خواهد آزرد امیدوارم ملتها دولتمردانی داشته باشند که انها را با کاروان دنیا به جلو ببرد نه اینکه مزاحم حرکت جهانی باشند در غیر اینصورت ....
دوشنبه 21 مهر 1393 - 22:04
rahjoo - بابل - ایران
اسکندر ذوالقرنین- ترکیه بر پایه هجوم به سرزمین دیگری بنا شده و دیر یا زود باید هزینه کردها رو بپردازه حتی اگه امثال تو مغول زاده اضافی ، یخوای با توهمات به آینده تورکی عثمانی ات سرگرم باشی! آره دنیا واقعی رو ببین و درک کن و از دده قوزقورت اجدادت بیا بیرون باش تا صبح دولتت بدمد باهویت جان!!!
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 18:04
iran e azad - هورتن - نروژ
یا تو خیلی‌ نادان هستی‌ یا تمام دنیا ! یه نگاهی‌ به اخبار تلویزیون‌ها تو اردبیل بنداز! چرا ترک و کردی که در ترکیه به خیابان‌ها ریختند. تا همین دیروز ۲۳ نفر توسط پلیس ترکیه کشته شده !؟ چرا ؟! نیروهای عضو داعش از کدام کشور تردد میکنند؟ نفت دزدیه شده از عراق و سوریه به کدام کشور فروخته میشه!؟. بارزانی باید از همدست خودش (اردوغان) تو این شرایط حمایت میکرد!. تمام دنیا از حمایت ترکیه از عربهای حاشیه خلیج از داعش با خبر هستند،اما تازه آقای بارزانی و یکی‌ مثل جناب عالی‌ از ترکیه تشکر میکنه !. تانک‌ها و سربازان ترک در صد متری کوبانی شاهد قتل عام مردم بیگناه شهر توسط یک عده‌ وحشی ،هستند !. دولت اردوغان و ارتش ترکیه با این کارشون شرافتشون را به معنی واقعی از دست دادند!.
‌سه شنبه 22 مهر 1393 - 19:35
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
iran e azad نادان کسی است که حرف رهبر یک ملت (بارزانی) را قبول نکند احمق کسی است که حرف ائتلاف جهانی که ده ها کشور در ان حضور دارند را قبول نکند احمق کسی است که با ظهور تروریست جدید (داعش) تروریست قدیمی (پ ک ک ) را فرشته نجات بداند احمق کسی است که خیال می کند هرچه رسانه ها به او نشان می دهند حقیقت است. نوشتی تمام دنیا از حمایت ترکیه از داعش باخبر هستن !!!!!! آیا این تمام دنیا شامل امریکا فرانسه و ده ها کشور ائتلاف علیه داعش میشه که با ترکیه در یک ائتلاف هستن میشه؟ حالا تو بگو این کشورها احمق یا بی غیرت هستن یا اینکه تو متوهمی از تو که از مرزهای افغانستان دور شدی این توهم بعیده
‌پنجشنبه 24 مهر 1393 - 00:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.