مقایسه‌ی قند موجود در چند میوه

اکثر افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند در جستجوی میوه‌هایی هستند که آن‌ها را به آرزویشان برساند. در زیر لیستی از میوه‌های کم قند را عنوان می‌کنیم.

مصرف کربوهیدرات‌ها و قند برای تولید انرژی بدن و به خصوص تامین غذای مغز لازم و ضروری است به طوری که بدون این مواد ادامه‌ی زندگی و تغذیه برای ارگان‌های بدن ممکن نیست.

با این حال برنامه‌ی غذایی در روزگار ما حاوی قند بیشتر از نیاز است به طوری که به نظر می‌آید انسان معاصر بیش از هر زمان دیگر در طول تاریخ بشری میزان زیادی قند افزوده به صورت غذا، میان‌وعده، نوشیدنی، دسر و غیره دریافت می‌کند. در نتیجه هر کسی که می‌خواهد وزن کم کند در اولین گام مصرف این مواد غذایی را کاهش می‌دهد به خاطر اینکه مواد غذایی حاوی قند افزوده و صنعتی صرفاً کالری اضافه به بدن تحمیل می‌کند.

این قندها میل شدید ما به قند را ارضا می‌کنند و کالری‌های اضافی حاصل از آن‌ها نیز در بدن به ویژه دور شکم ما تجمع می‌کند. اگر قصد کاهش وزن دارید یا به هر علتی دنبال میوه‌های کم قند هستید که بدون کاهش ویتامین‌های دریافتی، قند کمی عایدتان شود مطالعه‌ی این مطلب کوتاه را از دست ندهید.

میوه‌های کم قند

اکثر افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند در جستجوی میوه‌هایی هستند که آن‌ها را به آرزویشان برساند. در زیر لیستی از میوه‌های کم قند را عنوان می‌کنیم.

میزان قند اشاره ‌شده، برای هر 100 گرم از این میوه‌ها است. شما می‌توانید بر حسب علاقه و نیازهایتان و با توجه به قند موجود در این میوه‌ها نسبت به انتخاب آن‌ها تصمیم بگیرید:

انگور 4 قاشق غذاخوری

انبه 3.2 قاشق غذاخوری

موز 3 قاشق غذاخوری

سیب 2.6 قاشق غذاخوری

آناناس 2.5 قاشق غذاخوری

کیوی 2.3 قاشق غذاخوری

زردآلو 2.3 قاشق غذاخوری

بلوبری 1.7 قاشق غذاخوری

توت‌فرنگی 1.3 قاشق غذاخوری

تمشک 1 قاشق غذاخوری

زغال‌اخته 1 قاشق غذاخوری

گوجه‌فرنگی 0.7 قاشق غذاخوری

لیموترش 0.6 قاشق غذاخوری

توجه داشته باشید که انواع توت‌ها و میوه‌های ریز جزو مغذی‌ترین و پرویتامین‌ترین میوه‌ها هستند که به نسبت بقیه قند کمتری نیز وارد بدن می‌کنند.

+13
رأی دهید
-0

فراوانی - قطر - قطر
شرو ورهای مدنی آخه چطور میشه که 100 گرم انگور 200 گرم قند داشته باشه مردم را خر حساب کردن اینها 100 گرم انگور 80 درصدش اب اگر بخارش کنی از این 80 درصد 20 درصدش قنده میمونه یک قاشق تفاله که اون را هم اگر قندش رابگیری یعنی هیچی
دوشنبه 21 مهر 1393 - 13:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.