توصیه امام جمعه تهران به دولت: دین را وارد کنید و به داد مردم برسید

کاظم صدیقی، امام جمعه تهران، از دولت حسن روحانی خواسته تا از حاشیه‌ها به متن بیاید، دین را در جاهایی که لازم است وارد کند و به داد مردم برسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آقای صدیقی در نماز جمعه ۱۸ مهر، از مسائلی مانند گرانی، بیکاری و مشکلات فرهنگی انتقاد کرده است.

او خطاب به مسئولان دولتی گفته است: «به آن خدایی که این امکانات را به شما داده از حاشیه‌ها به متن بیایید و به داد مردم برسید و مشکلاتی مثل گرانی، مسکن و ازدواج و مشکلات فرهنگی را حل کنید».

امام جمعه تهران تاکید کرده است: «ما منتظر تحقق وعده‌هایی که دولت به مردم داده است از جمله برطرف کردن بیکاری و مشکل مسکن هستیم».

کاظم صدیقی همچنین به مسئولان دولتی توصیه کرده «در جاهایی که لازم است حتی اگر زحمت دارد دین را وارد کنید تا باعث رشد خود شویم».

با وجود این توصیه‌ها، امام جمعه تهران تاکید کرده که «مشکلات فرهنگی مهمتر از مشکلات اقتصادی است.»

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سال ۱۳۹۳ را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامیده اما تاکنون چند بار تاکید کرده که «فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است».

او همچنین از وضعیت فرهنگی جامعه ابراز نگرانی کرده است.

انتقادهای امام جمعه تهران از وضعیت اقتصادی ایران در شرایطی بیان شده که بر اساس گزارش‌های موجود، شاخص‌های مختلف اقتصادی مانند تورم، بیکاری و گرانی از زمان روی کار آمدن دولت حسن روحانی، بهبود یافته‌اند.

+4
رأی دهید
-65

srdash - تبریز - ایران
آدم گشنه که دین وایمان نداره (اصلاشکم گرسنه کجاودین کجا)ازماگفتن حاج آقا،بقیشو خود دانی.
شنبه 19 مهر 1393 - 13:51
فراوانی - قطر - قطر
ای بابا اینا هنوز توی فکر وارد کردن اسلام به ما هستند پس توی این 35 سال این چیزی که به ما وارد کردن چی بود اسلام نبود ؟یعنی منتظر داعش باشیم دیگه از این پس وای ددم یاندی
شنبه 19 مهر 1393 - 16:42
arisha56 - بریستول - انگلستان
خمینی هم با همین چرتو پرتها مردم را گول زد و به قدرت رسید. دیگه بد از حدود ۴۰ سال مردم فریب این اراجیف را نمی‌خورن. بچها و نوه‌ها تون پول مردمو بالا میکشین و شما‌ها هم میشینین تو مساجد اراجیف به خورده ملت میدین. شرم بر شما.
شنبه 19 مهر 1393 - 17:04
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
آقای آیت الله مفتخور، اینان الان 35 سال است که دین را نه اینکه وارد کرده بلکه به مردم فرو کرده اند و اگر عقلت برسد همین فرو کردن باعث بدبختی ایران و ایرانی شده است! خداوند اون بیسواد هندی را لعنت کند که مردم را به این روز انداخت.
شنبه 19 مهر 1393 - 17:06
azadeh11 - آمستردام - هلند
دینو دیگه چقدر تزریق کنند. تا حالا کافی‌ نبود ؟؟؟
شنبه 19 مهر 1393 - 18:00
مانفرد - ایران - ایران
خفه شو جان پدر نداشتت -داعش هم مثل تو الاغ داره فکر میکنه دیگه
شنبه 19 مهر 1393 - 18:08
hamid71 - ابهر - زنجان - ایران
یکی باید به گوسپند حالی کنه که هربلایی که بر سر ایران اومده به واسطه همین دین هست که با سیاست عجین شده یعنی اینکه نه از سیاست چیزی باقی مونده ونه از دین اتفاقا اگر دین رواز سیاست جدا کنند مشکلات به خوبی وخوشی حل خواهدشد ودین هم نجات پیدا خواهدکرد.
شنبه 19 مهر 1393 - 18:08
khosrow abadani - لندن - انگلستان
الان 35 ساله که جمهری اسلامی دین را وارد کرده و نتیجه اش همینه که می بینیم.
شنبه 19 مهر 1393 - 18:22
Sabokbalam - کالیفورنیا - آمریکا
الهى ایبولا بگیرى به حق پنج تن.
شنبه 19 مهر 1393 - 18:30
azadeh11 - آمستردام - هلند
بازهم روباه شیرازی خبرساز شد! بهتر است کمی راجع به پورشه یکی از فرزندان نازنین شان، لامبورگینی گالاردوی نوه محترمشان، فراری عروس خوبشان،رولز رویس دامادشان،بی ام دبلیوی ضد گلوله خودشان و بنز مدل ششصد دیگر نوه محترمشان بنویسند که موضوع جذاب تری است..البته ماشین می باخ سفارشی محافظ ایشان هم در نوع خود دیدنی است که با آن به دیدار مقام معظم رهبری می روند و گلوله دوشکا نیز از زره پنجاه و پنج میلیمتری آن نمی گذرد!
شنبه 19 مهر 1393 - 18:16
amir-amir - تورنتو - كانادا
عجب٫ جمهورى اسلامى نه تنها در کشاورزى نتوانست خود کفا شود در امر دین که روزى از صادر کنندگان بوده حالا مجبور به واردات است.
شنبه 19 مهر 1393 - 18:41
raha1984 - هامبورگ - المان
قیافه رو تو رو خدا !!! قلب ادم وامیسته از وحشت r !!!!
شنبه 19 مهر 1393 - 19:35
khosrow abadani - لندن - انگلستان
الان 35 ساله که جمهری اسلامی دین را وارد کرده و نتیجه اش همینه که می بینیم.
شنبه 19 مهر 1393 - 18:22
acemeace - کلن - آلمان
کسی یه لول تریاک نداره بده به این حاجی، ظاهرا خیلی خماره :-)
شنبه 19 مهر 1393 - 20:13
eckankar - ریجاینا - کانادا
یکی از بهترین تعبیر ها را فائزه هاشمی در یک مصاحبه برای ایران بکار برد که به نظرم خیلی معنی دارد ، او گفت : حکومت ، حکومت لمپن هاست . . واقعا درست گفته کشور افتاده دست عده ای که کوچکترین فهم و درکی از اقتصاد ، سیاست و .. ندارند و فقط در فکر پر کردن جیب خود و حفظ قدرت شان هستند. شما نگاه کنید کدامشان در قد و قواره یک مدیر یا سیاست مدار است ؟؟؟
شنبه 19 مهر 1393 - 20:20
shahab46 - هانوفر - المان
شانس آوردیم تازه هنوز دین وارد نشده اگر بشه چی‌ میشه
شنبه 19 مهر 1393 - 22:19
paksan - آمریکا - آمریکا
آشغالی تمام امکانات و پول و ثروت دست خامنه ای و دامنه فاسدش هستش بعد دولت چکار می تونه بکنه؟ نود درصد واردات دست سپاه هستش و نود درصد دور زدن تحریمها هم دست سپاه بود و اصلاً برای همین تحریمها شد برکت حالا خودتون رو به نافهمی می زنید.دولت تو ایران کاره ای نیست و همه تصمیمات غلط توسط معاویه زمان گرفته میشه . صداوسیما ،مخابرات،صدها بندر ، فرودگاهها،کارخانجات مهم کشور،شیلات،زمین های مرغوب کشور،کلی موسسه خیریه و بانک ،کارخانجات تولید شیر و لبنیات ، قطعات خودروف لوازم خانگی،بسیاری از طرحهای جاده سازی و عمرانی که نوددرصدشون رو با میلیاردها تومان قرارداد می بندن و به مفت تمومش میکنند طوری که سریک سال نیاز به بازسازی دارند و کسی جرات نداره بهشون بگه بالا چشمتون ابرو ،همه دست سپاه هستش و فقط همین چند قلم بیشت 70 درصد سرمایه کشور هستش که سپاه با شرکتهای اقماری و اسم های غلط انداز دستش گرفته و وقتی سروته این شرکتها رو دنبال میکنی سر از سپاه و بیت رهبر و آستان قدس و سایر نهادهای گردن کلفت خامنه ای می رسی
یکشنبه 20 مهر 1393 - 00:58
سگال توماك - دوبی - امارات متحده عربی
خاک تو سرم ! پس تا حالا این چی بود که به ما وارد میشد ؟!
یکشنبه 20 مهر 1393 - 01:24
فراوانی - قطر - قطر
راضی نباشید به این مقدار اگر دین وارد شود ما آب وبرق را مجانی میکنیم اتوبوس را مجانی میکنیم ولاکن همه چیز ما از دین است ولاکن اسلامی
یکشنبه 20 مهر 1393 - 11:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.