وکیل معاون رئیس‌جمهور سابق ایران: موکلم به حبس محکوم شده است

معاون اول رئیس‌جمهور سابق ایران به حکم دادگاه اعتراض کرده است


وکیل مدافع محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور سابق ایران، انتشار گزارش‌ها درباره جزئیات حکم یک دادگاه علیه موکلش را غیرقانونی خوانده، ولی تایید کرده است که دادگاه، آقای رحیمی را به حبس و جریمه نقدی محکوم کرده است.

محمدرضا نادری به خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) گفت که در حکمی که علیه آقای رحیمی صادر شده است، حبس و جریمه نقدی در نظر گرفته شده است، ولی ارقامی که گزارش شده‌اند، درست نیست.

وکیل آقای رحیمی گفت: حتی اگر این اعداد و ارقام (گزارش‌شده) هم به فرض محال درست باشد، اقدام رسانه‌ها در این که مفاد حکمی را قبل از قطعیت اعلام کنند، غیرقانونی است.

محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران در روند رسیدگی به پرونده‌ای که تحت عنوان "اختلاس از بیمه ایران" شناخته می‌شود، به سوءاستفاده مالی، بیمه‌ای و ارزی متهم شده است.

رسیدگی به این پرونده از نزدیک به یک سال پیش آغاز شد و در جریان آن، آقای رحیمی به حبس و جریمه نقدی محکوم شد، هرچند منابع رسمی ایران جزییاتی درباره این حکم منتشر نکردند.

طبق قوانین ایران، جزییات احکام قضایی تا زمان قطعی شدن آنها نباید علنی شود.

روز شنبه، ۱۲ مهر، گزارش شد که وکیل آقای رحیمی به حکم دادگاه اعتراض کرده است.

خبرگزاری رسمی ایران در گزارش دیگری درباره "پرونده یکی از مدیران ارشد دولت دهم" به نقل از غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران گزارش کرده است که با اعتراض متهم، به پرونده او در دیوان عالی کشور رسیدگی می‌شود.

در این گزارش آمده است که در جلسه رسیدگی به اتهامات این مدیر ارشد، دو نفر از متهمان اصلی پرونده "اختلاس از شرکت بیمه ایران" حاضر شده‌اند و درباره ارتباط خود با این مدیر ارشد توضیح داده‌اند.

+30
رأی دهید
-0

new idea - لندن - انگلستان
بکشید مارا..ملت ما درازتر میشود!!
شنبه 19 مهر 1393 - 15:01
razmandeh - استکهلم - سوئد
حتما مثل حکم سعید مرتضوی ۲۵۰ هزار تومن جریمه نقدی محکوم شده و ۱ دقیققه زندان !!! چاقو که دست خودشو نمیبره .
شنبه 19 مهر 1393 - 15:23
ashab kahaf - لندن - انگلیس
از اینم کثیف تر هست؟
شنبه 19 مهر 1393 - 20:03
farokhzad - کنت - انگلستان
بیشرف‌ها یک بیچاره را دستش را قطع میکنند بعد این دزد‌های میلیاردی را فقط نمایشی زندان بعد عفو میکنند حکومت اسلامی بهتر از این نمیشه از زمان محمد همین گونه اداره میشده دزدی غارت دروغ از ارکان اصلی‌ اسلام هست یادمان باشد
شنبه 19 مهر 1393 - 21:15
dara20 - تهران - ايران
به حبس عباد محکوم شده اما آزادانه داره زندگی‌ می‌کنه!!!!!!
شنبه 19 مهر 1393 - 21:33
windy1234 - لندن - انگلستان
ashab kahaf - لندن - انگلیس: آره ، رئیس دزدا ، رهبر معظم له.
شنبه 19 مهر 1393 - 22:37
sama128 - شیراز - ایران
اگر قوه قضائیه قوه قضائیه بود یک دست این عوضی را از آرنج قطع می کرد تا درس عبرتی بشه برای بقیه مسئولین دزد مملکت یا اصلا اعدامش میکرد چطور دزدهای یک میلیون و دو میلیون و ... را دست قطع می کنید این عوضی که معاون اول اون دزد اصلی هستش را باهاش لاس می زنید. با این پرونده 200 کیلویی
یکشنبه 20 مهر 1393 - 09:45
shahab46 - هانوفر - المان
پاداش بهش ندادند خودش کلی هست
یکشنبه 20 مهر 1393 - 10:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.