سازمان بهداشت جهانی: تعداد قربانیان ابولا از چهار هزار نفر گذشت

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که تعداد افرادی که در ارتباط با ابولا جان خود را از دست داده‌اند، از چهار هزار نفر فراتر رفته است.

دیوید نابارو، نماینده ویژه سازمان ملل متحد که روند مقابله با ابولا را پیگیری می‌کند، هشدار داده است که اگر تقریبا تمام کشورها علیه ابولا بسیج نشوند، ممکن است که جهان تا ابد گرفتار این بیماری باشد.

پیش از این، سازمان ملل متحد خواهان اختصاص حدود یک میلیارد دلار منابع مالی برای مقابله با بحران شیوع ابولا شده بود، ولی اعلام شده است که تاکنون تنها یک چهارم این مبلغ تامین شده است.

براساس گزارش‌ها، سه کشور گینه، لیبریا و سیرالئون بدترین وضعیت را بین کشورهای درگیر با ابولا دارند و تازه‌ترین داده‌ها نشان می‌دهد که تنها در این سه کشور، چهار هزار و ۲۴ مورد مرگ افرادی گزارش شده است که یا به ابولا مبتلا بودند یا ظن آن می‌رفت که دچار این بیماری شده باشند.

هشت مورد از مرگ افراد در ارتباط با ابولا در سنگال و یک مورد هم در آمریکا ثبت شده است.

در مجموع، تاکنون هشت هزار و ۳۹۹ مورد ابتلا یا مشکوک به ابتلا به ابولا ثبت شده است که بیشتر آنها در غرب آفریقا بوده است.

گزارش‌های مربوط به افزایش تعداد مرگ‌های مرتبط با ابولا در شرایطی منتشر شده‌اند که نمایندگان مجلس لیبریا حاضر نشده‌اند برای مقابله با بحران ابولا به رئیس‌جمهور آن کشور اختیارات بیشتری بدهند.

تاکنون ۲ هزار و ۳۱۶ نفر از مبتلایان به ابولا یا کسانی که ظن آن می‌رفت که به این بیماری مبتلا باشند، در لیبریا جان خود را از دست داده‌اند. الن جانسون سرلیف، رئیس‌جمهور لیبریا در کشور خود وضعیت اضطراری اعلام کرده است که براساس آن، می‌تواند بخش‌هایی از کشور را در قرنطینه قرار دهد.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که در کشورهای غرب آفریقا بیش از ۲۳۳ نفر از افرادی که در بخش بهداشت و درمان فعالیت می‌کردند، بر اثر ابولا جان خود را از دست داده‌اند.

+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.