جراحی زیبایی بی‌اجازه شکایت‌ساز شد

وقتی جراح زیبایی تصمیم گرفت دختر جوان را تحت عمل زیبایی قرار دهد، هیچ‌وقت فکرش را هم نمی‌کرد این عمل وی را به دردسر بیندازد. حالا پدر دختر جوان مدعی شده است جراح زیبایی دخترش را اغفال کرده و برای دریافت پول فرزندش را زیر تیغ جراحی برده است. این درحالی است که پزشک جراح مدعی است این عمل با رضایت بلامانع خود دختر صورت گرفته و در این میان او هیچ تقصیری ندارد.
ماجرا از خردادماه شروع شد زمانی که دختر جوانی از پزشک زیبایی خواست تا ابروهایش را جراحی کند. می‌خواست شبیه ابروهای یکی از بازیگران معروف خارجی شود.
این پزشک درباره این ماجرا به «شهروند» گفت: دختر جوان دو بار ابروهایش را بوتاکس کرده بود اما راضی نبود. حالا به مطبم آمده تا ابروهایش را جراحی کنم. دختر جوان را معاینه کردم اما به لحاظ پزشکی هیچ ایرادی در ابروهای او وجود نداشت.
این پزشک جراح در ادامه می‌گوید: چندین‌بار به دختر جوان تأکید کردم که احتیاجی به عمل جراحی ندارد اما گوشش به این حرف‌ها بدهکار نبود. یک روز را برای جراحی ابروهای خانم جوان تعیین کردم.
پزشک جراح در ادامه ماجرا اضافه می‌کند: عمل دختر جوان با موفقیت انجام شد. اما وقتی خانواده‌اش او را با صورتی باندپیچی‌شده دیدند نگران شدند. او به خاطر ترس از برخورد تند خانواده‌اش دست به داستانسرایی می‌زند و می‌گوید تصادف کرده است. خانواده دختر جوان هم به خیال این‌که او تصادف کرده وی را به اجبار به بیمارستان می‌برند اما وقتی پزشکان قصد داشتند او را معاینه کنند دختر جوان به ناچار پرده از راز عمل زیبایی که انجام داده بود برداشت. پدر خانواده به مطب پزشک جراح مراجعه کرد و وی را مقصر اصلی این ماجرا خواند.
پزشک جراح زیبایی درباره شکایت خانواده دختر جوان می‌گوید: چند روز بعد از این‌که دختر جوان را عمل کردم پدرش به مطبم آمد و درحالی که خیلی عصبانی بود گفت تو فرزندم را اغفال کرده‌ای. او می‌گفت تو اگر پزشک منصفی بودی ماجرا را با خانواده او در میان می‌گذاشتی نه این‌که بدون اجازه ما دست به این کار بزنی. پدر دختر جوان که خیلی عصبانی بود می‌گفت خانواده ما از هم پاشیده شده و دیگر هیچ مهر و محبتی بین من و دخترم وجود ندارد. خیلی تلاش کردم مرد را آرام کنم اما انگار این عمل جراحی که اتفاقا خیلی موفقیت‌آمیز بود و دختر جوان نیز بسیار راضی بود برای پدر خانواده خیلی سنگین تمام شده بود. چند روز بعد هم از دادسرای جرائم پزشکی نامه‌ای به دستم رسید که از من توضیحات می‌خواستند. من هم تمام دلایل و شواهد خودم را اعلام کردم و حالا باید در انتظار نتیجه باشیم.
این پرونده همچنان در دادگاه رسیدگی به جرایم پزشکی درحال بررسی است و هنوز مشخص نیست مقصر اصلی این ماجرا چه کسی است. آیا جراح زیبایی مقصر است که دختر جوان را بدون اطلاع خانواده وی تحت عمل جراحی قرارداده یا این‌که اجازه خود دختر جوان با توجه به این‌که به سن قانونی رسیده است کافی است.

+16
رأی دهید
-14

azadeh11 - آمستردام - هلند
دختر پول داشته و عمل کرده. پدر این وسط چه کاره هست؟؟ که باید اجازه بدهد.؟؟
جمعه 18 مهر 1393 - 11:59
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
میخواستی خوب تربیتش میکردی و اعتماد نفسش رو بالا میبردی.
جمعه 18 مهر 1393 - 12:38
mlowes - واشنگتن - آمریکا
اینجا ۲ تا مساله هست. ۱) آیا جراح همه چیز رو ثبت کرده در پرونده و بخصوص با هر بر مراجعه این دختر خانم یادشت کرده که به اون گوشزد کرده که نیازی به جراحی نداره؟ ۲) مساله فرهنگی‌: اگر این دختر خانم به سنّ ۱۸ سال رسیده باشه، پدرش بیجا میکنه که هنوز خودش رو صاحب بچه میدونه. احتمال این وجود داره که پدر و دختر در ۲ فاز فرهنگی‌ کاملا جدا قرار داشته باشند. همین الان در آمریکا من میبینم دختر و پسرهایی رو که وقتی‌ آدم میبینتشون کاملا عادی بنظر میان، ولی‌ وقتی‌ با پدر/مادر‌هاشون روبرو میشی‌، انگار همین الان از پیش خمینی یا خامنه‌ای اومدند!
جمعه 18 مهر 1393 - 13:10
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
یعنی این خانم به خاطره جنسیتش حق نداره خودش واسه ظاهرش تصمیم بگیره و حتما باید اجازه یه سیبیل کلفت مثل چماق بالای سرش باشه؟
جمعه 18 مهر 1393 - 15:57
shahab46 - هانوفر - المان
لکن اگر بالای ۱۸ سال است اشکالی‌ ندارد زیرا خودش هم راضی‌ بودست و به اینها دروغ بعد از عمل گوفته. پدره میخواهد پول عمل را زنده کند
جمعه 18 مهر 1393 - 16:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.