جاسوسی سامسونگ با تلویزیون‌های هوشمند

خبرگزاری مهر می نویسد : تلویزیون های جدید و هوشمند سامسونگ متهم به جاسوسی و شنود مکالمات کاربرانشان شده اند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، سامسونگ، یکی از برندهای تکنولوژی و فناوری است که به ارائه محصولات خانگی، اسمارت فون، تبلت، لپ تاپ و ... شناخته می شود. اکنون این شرکت الکترونیکی کره جنوبی متهم به جاسوسی از مصرف کنندگان تلویزیون های هوشمند شده است.
 
در صفحه انگلیسی سامسونگ آورده شده است: «کاربران محصولات سامسونگ می توانند با دستورات صوتی خود با تلویزیون های هوشمندشان به برقراری ارتباط پرداخته و با ذخیره کردن صدای خود بسیاری از فعالیت هایشان را با کمک تلویزیون های هوشمند انجام دهند.
 
اما ضبط صدا می تواند به شرکت سومی که مسئول کنترل ضبط صدا و تبدیل آن به متن است، منتقل شود. علاوه بر شرکت سوم، کمپانی سامسونگ نیز می تواند به صداهای صوتی کاربران برای ارتقاء محصول و ... نیز دسترسی داشته باشد.»
 
اما این موضوع زمانی جلب توجه می کند که این کمپانی از کاربران و مصرف کنندگان خود خواسته تا در برابر تلویزیون های هوشمندی که از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردارند در رابطه با مسائل خصوصی زندگی شان صحبت نکنند زیرا امکان انتقال و شنود آنها وجود دارد.
 
انتشار این خبر با سیلی از اعتراضات کاربران و مصرف کنندگان محصولات سامسونگ در سراسر دنیا مواجه شد و کاربران متنی از اطلاعات سامسونگ را در شبکه های مختلف اجتماعی به اشتراک گذاشته اند همانند بخشی از اطلاعات سامسونگ که در این متن آورده شده است:
اما از سوی دیگر، سامسونگ معتقد است، هیچ یک از محصولات این کمپانی به جاسوسی از کاربران خود نپرداخته و برای پایان دادن به این جنجال می تواند از قابلیت های محصولات خود کاسته یا کاربران می توانند این قابلیت را در سیستم های خود غیرفعال کنند.
+12
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  فراتر از اندیشه - دامنه کوههای آلپ، سوییس
  زیرا امکان انتقال و شنود آنها وجود دارد". این فرق می‌کنه با اینکه این نوشته سامسونگ جاسوسی می‌کنه. بعضی‌ وقت‌ها یک کمی‌ دقت از وظایف یک رسانه عمومی هست.
  0
  14
  ‌سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  huubi - ماستریخت، هلند
  گاهی وقتها آدم می‌مونه سردرگم که دیگه به چی‌ و کی‌ می‌شه اعتماد کرد. باور کنین من بعضی‌ وقتها به عینک روی چشمم هم شک می‌کنم به چیزایی کا از طریق اون میبینم و می‌خونم.{#emotions_dlg.laughing}{#emotions_dlg.cool}
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.