جنجال بر سر حضور یک زن عربستانی با روبنده در ورزشگاه فوتبال


یک زن سعودی دوستدار فوتبال که تیم مورد علاقه خود را تشویق می‌کرد، خشم مردان این کشور را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

تیم او در آن مسابقه شکست خورد و شاید به همین خاطر او، ناراضی و سرخورده بود.

باشگاه الهلال عربستان در چهارچوب قهرمانی باشگاههای آسیا با نتیجه دو بر یک از باشگاه اماراتی العین شکست خورد.

فیلم یک قسمت از این مسابقه ۴۰۰ هزار بار روی یوتیوپ مشاهده شده است. اما دلیل اظهارنظرهای تند و خشمگینانه طرفداران الهلال خطای خطرناک حریف روی یکی از بازیکنان این تیم نبود.

به دنبال این خطا، دوربین روی یک هوادار خشمگین تیم الهلال تمرکز کرد که یک زن کاملا پوشیده در عبا و نقاب سیاه بود.

در عربستان سعودی زنان حق ورود به استادیوم و تماشای مسابقات فوتبال را ندارند. اما چون این مسابقه در امارات برگزار می شد او همراه تعداد دیگری از زنان توانسته بودند به استادیوم بروند و تیم خود را تشویق کنند.

بیش از ۹۰۰ نفر در مورد این فیلم اظهار نظر کرده که اکثر آنها مردان بسیار خشمگین هستند که از این زن و دوستانش به خاطر ورود به یک استادیوم پر از مرد به شدت انتقاد کرده اند.

یکی از این مردها نوشته:"زنان که به فوتبال علاقه ای ندارند پس چرا برای تماشای مسابقه به استادیوم می روند؟" مرد دیگری نوشته است:"مگر این زن مرد ندارد؟ جای او در خانه است."

بسیاری از کسانی که با ورود زنان به استادیوم ها مخالفت می کنند مدعی هستند که حضور زنان در استادیوم‌ها، مشوق رفتار غیراخلاقی و گناهکارانه است. برخی دیگر می گویند که زنان در این محیط ها در معرض آزار و اذیت هستند.

لینا المعینا، ورزشکار سابق و از طرفداران تشویق دختران به ورزش در عربستان سعودی، با این نظر که زنان به خاطر پرهیز از اذیت و آزار باید در خانه بمانند به شدت مخالف است. او می گوید:" زنان همه جا، چه در خیابانها و چه در مراکز خرید، مورد بی احترامی و آزار قرار می گیرند. بنابراین من درک نمی کنم که استادیوم با سایر اماکن عمومی چه فرقی دارد؟"

او می‌گوید: "چرا ما زنها به خاطر رفتار مردها باید مجازات شویم؟" او معتقد است که این طرز فکر ممکن است در حال تغییر باشد و می افزاید:" امروزه به نسبت یک دهه قبل ورزش زنان و مشارکت آنها در اجتماعات ورزش تا حدی پذیرفته شده است."

گزارش روزنامه های عربستان سعودی حاکی از آن است که دولت قصد دارد در استادیوم ها قسمت جداگانه ای برای زنان بسازد.

+48
رأی دهید
-8

greentree - تهران - ایران
گروه داعش باید عربستان را بگیره و به خوبی‌ هم اداره کنه ، مردم عربستان مشکلی‌ با این گروه ندارند و خیلی‌ هم خوشحال میشوند این گروه زودتر عربستان را فتح کنه
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 21:18
dook - دبي - امارات
فرهنگ و دین غلط و تحریف شده همه أدیان هیچ اشکالى در بى بند و بارى و فحشاء و زنا کردن زنان تا جایی که به قول معروف خودم راضى گور پدر قاضى ندارند و أینکار را آزادى زن میدانند در صورته که اسلام و سنت پاک محمد صَل الله علیه و سلم مخالف زنا و زن را معلم و سرور جامعه دانسته و احترام و حقوق والایى بر خوردار است. حالا هر چه دلتان میخواهد تبلیغ ضد اسلام و حقوق زنان را بنویسید . همین امارات سالانه هزاران زن به اسلام میگروند و دین پدرى خود را از روى عقل و دلیل ول میکنند و بیشترشان بعد از اسلام آوردنشان بهتر از ما مسمان زاده هستند
جمعه 18 مهر 1393 - 02:36
nassau - مالاگا - اسپانیا
بهشت داعشیها تو عربستان است نمیدونم تو سوریه چه کار میکنند؟؟؟
جمعه 18 مهر 1393 - 08:46
shana - خ - ایران
اسلام همه جورش تحقیر کننده و ضد زن هست .هر کس چارقد عربی سر کنه لبیک به حکم سنگسارش گفته
جمعه 18 مهر 1393 - 09:57
بختیاری2500 - اهواز - ایران
چقدر چندش اور شده این دین تازی..هر بیشتر بهمش میزنن بوی گ....بیشتر بلند میشه.
جمعه 18 مهر 1393 - 10:02
motalleb - یوتبوری - سوئد
dook - دبی - امارات ا. ای کاش نوشته هاتو یکبار مرور کنی در ضمن بالا استثنا اکثره رهبران ادیان چون محمد دوروغ گو بودن زیرا رفتار و اعمالشان غیر از گفتارشان می باشد.
جمعه 18 مهر 1393 - 11:52
mlowes - واشنگتن - آمریکا
dook - دبی - امارات. کمدین هستی‌؟ کی‌ گفته مسلمانان حس طنز ندارند؟
جمعه 18 مهر 1393 - 13:34
کوروش مهری - یزد - ایران
dook - دبی - امارات-تو اقعا اینطوری هستی یا خودتو زدی به اینطوری دین اماراتیها چیه که به اسلام میگروند؟!
شنبه 19 مهر 1393 - 18:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.