مرگ درجه‌دار پلیس در سراوان در اثر «انفجار بمب»

گزارش‌ها از ایران حاکی است که یک درجه‌دار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه، ۱۷ مهرماه، در یکی از پاسگاه‌های شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان کشته شده است.

در حالی که خبرگزاری‌های ایرنا و فارس دلیل مرگ این درجه‌دار را درگیری با «اشرار» ذکر کرده‌اند، هدایت‌الله میرمرادزهی، نماینده سراوان در مجلس ایران، دلیل این امر را انفجار یک بمب کار گذاشته شده در خودرو اعلام کرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، خبر داد که در پی حمله گروهی که این خبرگزاری آنها را «اشرار» خواند، به یک پاسگاه در شهرستان سراوان یک درجه‌دار نیروی انتظامی ایران کشته شده است.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه که از او نامی نبرده نوشت که این حمله ساعت ۱۲ نیمه‌شب روز چهارشنبه، ۱۶ مهر، اتفاق افتاده است.

در همین حال هدایت‌الله میرمرادزهی، نماینده سراوان در مجلس، گفت که دلیل مرگ این درجه‌دار پلیس انفجار یک بمب کار گذاشته شده در خودرو بوده است.

به گفته آقای میرمرادزهی در مصاحبه با خبرگزاری فارس، «مأموران ناجا پس از کشف خودروی اشرار در محوطه شهر آن را به پاسگاه منتقل کردند و حدود ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه صبح بمب کار گذاشته شده در خودرو منفجر شد که تلفات ذکر شده را در پی داشت».

هدایت‌الله میرمراد زهی گفت که در این حادثه یک نفر کشته و «حدود سه نفر» مجروح شده‌اند.

خبرگزاری فارس نام درجه‌دار قربانی این حادثه را پرویز کیخایی ذکر کرده و خبر داده که یک سرباز نیز در این حادثه مجروح شده است.

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، عصر چهارشنبه، ۱۶ مهر، اعلام کرده بود که سه مامور این نیرو در حین گشت‌زنی در منطقه سراوان توسط افرادی که آن‌ها را «اشرار» خواند کشته شده‌اند.

خبرگزاری فارس صبح پنج‌شنبه خبر داده بود که  در کمتر از ۲۴ ساعت از حادثه دیروز گروهی که این خبرگزاری آنها را «اشرار» خوانده به همان پاسگاهی حمله کرده‌اند که شب گذشته نیز حمله کرده و سه نفر از مأموران نیروی انتظامی را کشته بودند.

این خبرگزاری در ساعات بعد اما مصاحبه هدایت‌الله میرمرادزهی را منتشر کرد که روایتی متفاوت از خبرهای دو خبرگزاری فارس و ایرنا داشت.

منطقه سراوان در ماه‌های گذشته صحنه درگیری میان نیروهای انتظامی و نظامی ایران با افراد و گروه‌هایی بوده که مقام‌های جمهوری اسلامی از آنها به عنوان «اشرار»، «قاچاقچیان» و گروه‌های تروریستی نام می‌برند.

روز ۱۸ شهریور امسال گزارش شد که نیروهای سپاه پاسداران با «گروهی از اشرار و تروریست‌های مسلح» که قصد تصرف یک پاسگاه مرزی در سراوان را داشتند درگیر شده‌اند.

گروه جیش‌العدل مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی زمینی سپاه، «نیروهای بومی» و نیروهای «بسیجی بلوچ» عملیات جیش‌العدل را «درهم شکستند».

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، روز ۱۵ مهر در این ‌باره گفته بود: «شمار حمله‌کنندگان حدود ۷۰ نفر بوده که از داخل خاک پاکستان با شش خودرو آمده بودند تا پاسگاه ۱۷۱ مرزی را تصرف کنند.»

وی گفته بود: «آنها ۶۰۰ کیلوگرم مواد منفجره را که روی یک ماشین سوار کرده بودند، به دیوار پاسگاه زدند که انفجار بسیار مهیبی صورت گرفت و دیوارهای پاسگاه فرو ریخت ولی بعد از حدود سه ساعت و نیم درگیری نتوانستند به هدف خود برسند.»

۱۷ بهمن‌ماه ۹۲ پنج مرزبان ایرانی از سوی گروه جیش‌العدل ربوده شدند که حدود دو ماه در گروگان بودند و سرانجام فروردین امسال، چهار نفر آنها آزاد شدند.

هنوز از سرنوشت مرزبان پنجم خبر موثق و تاییدشده‌ای در دست نیست.

+23
رأی دهید
-8

perser68 - آلمان - آلمان
جمهوریه دروغگوی آخوندی!ملاها با دروغ اصلا و ذاتاً به دنیا اومدن!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 15:16
Imod.barbekan - منامه - بحرین
به درک واصل شدن، تا اینا باشن که دیگه به مردم محلی واسه تفریح و شوخی شلیک نکنن. جون اونایی که کشتن ارزش نداره ولی وقتی خودشون کشته میشن تبدیل میشن به سرباز وطن!!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 15:20
biparva-jan - تهران - ایران
سنی های تند رو هستند. البته تند رو یعنی سرعتشون زیاده. دارن تفریح میکنند. اونها هم طفلک ها تفریحشون انفجار و بریدن سر و جهاد نکاه است. نباید براشون مزاحمت ایجاد کرد.
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 16:41
Imod.barbekan - منامه - بحرین
رافضیان (مشرکین) تندرو ، دروغگو و مکار هستند البته سرعتشون در دروغ گفتن و اراجیف بافی خیلی زیاده مال و ثروت مردم رو غارت میکنن فقط به اسم امام زاده ها و امام زمان دروغین و تفریحشون صیغه کردن نیم ساعته و یکه روزه و .. دختران باکره و زنان متاهل شوهر دار هستش
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 18:06
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
Imod.barbekan - منامه - بحرین- مزخرف نگو وطن فروش. مثل اینکه رفتی بین سوسمارخورهای خلیج فارس و مثل اونها بی غیرت شدی کشته شدن سربازهای ایران بدست تروریستهای جیش العدل برات باعث افتخاره؟ بی ابرو
جمعه 18 مهر 1393 - 08:57
باور عمیق - قم - ایران
Imod.barbekan - منامه - بحرین .. مشخصه که تو هم از تخم و ترکه همین جیش العدل و داعشی . به قول ما کردها میگیم : دشمن و تری شاده .. حالا تو هم بشین و بخاطره یه همچین چیزی خوشحالی کن . از کی تا حالا ناموس فروشان اشتراکی چون امثال تو برای تغذیه و شارژ روحی داعش در قالب جهاد زنا حرف از اخلاق و این مزخرفات میزنه؟ مسیار بازای درجه یکی مثل شما سنیان وهابی مسلک رو چه به ادا و ادعا؟ البته از تخم و ترکه معاویه و یزید و شمر و سنان و حرمله که تجلی وجودی و ذاتی شماست بیش تر از این نمیشه انتظار داشت
جمعه 18 مهر 1393 - 11:17
tirdad_1 - ونتو.ونیز - ایتالیا
من ضد خدا هستم ولی اگه قرار بر این شد که دینی برگزینم بدون کوچکترین شکی شیعه خواهم شد....Imod.barbekan دوست عزیز بیشتر تفکر کن چرا که علی هم خون بود نه اون کسایی که شما به ان سرنهادی ......باشد که رستگار شوی
جمعه 18 مهر 1393 - 11:50
Imod.barbekan - منامه - بحرین
مذهب شیعه یکی از خرافی ترین ومزخرف ترین مذاهب کره ی زمین است که بر اثر خرافات چند آخوند احمق بوجود آمده است وتمام آخوند های بی غیرت مردم بیچاره را استحمار کرده واز مال وناموس مردم سوءاستفاده میکنند وبه بهانه ی خمس وسهمیه ی امام زمان مال مردم را به غارت برده ودر عیاشی خود استفاده می کنند وبوسیله ی حکم منحوس صیغه به ناموس آنان حمله می کنند
جمعه 18 مهر 1393 - 16:24
Imod.barbekan - منامه - بحرین
نیازی به تفکر نیست ایجاد کنندگان دین شیعه ایرانیان بودند که از صدها سال قبل عربها را بی فرهنگ وپائین تر از خود می دانستند واکنون پذیرش اسلام برای آنان به منزلهی شکست وتحقیر بود. ایرانیان مسلمان نشده، عمر را عامل زوال پادشاهی ساسانی میدانستند وچون کوته فکر بودند میپنداشتند که با ورود اسلام عربها بر آنها مسلط شده اند بنا بر این کینه و بغض با حضرت عمر بن خطاب (رضی الله عنه) را همواره در دل داشتند .تا اینکه این کینه در نزد سران رافضی به جنونی بیدرمان تبدیل شده.
جمعه 18 مهر 1393 - 16:29
Imod.barbekan - منامه - بحرین
پایه گذار دین شیعه مجوسیان شکست خورده ویهودیان رانده شده از دیار عرب بودند که اکثراً در بلاد ایران مأوا یافته بودند. وچه جالب این اهل نفاق به هم شبیه هستند. واضح است که مجوسیان ویهودیان نمیتوانستند علیه خلفای مسلمان قیامی را ترتیب دهند . لذا با هوش وافری که داشتند اصل را به ظاهر بر همان پایه های دین توحیدی قرار دادند ولی با ایجاد تحریف در معنا ی آیات و تفسیرهای ساختگی دین شیعه را به وجود آوردند
جمعه 18 مهر 1393 - 16:31
باور عمیق - قم - ایران
بسم الله الرحمن الرحیم .. هنگامی که قرار بر صحبت بی منطق و مبتنی بر توهین باشد پس : لعنت خدا بر آن عمر بن الخطاب که وحشی وار به ایران حمله کرد و ویرانه از خود بر جای گذاشت ( البته او ترسو تر و زبون تر از آن بود که خود جرات حمله نماید) .. لعنت خدا بر ابوبکر و عمر و عثمان که غاصبان خلافت به حق امیرالمومنین علی بن ابیطالب بودند و امروز هم تخم و ترکه همانها به نام داعش و جیش الجهل و وهابیت و سلفی گری ، دنیا را با عطر وجودی رهبران اولینشان که شامل آن سه مغضوب نام برده نیز میگردد هر روز و هر دقیقه بیشتر آشنا میسازند
جمعه 18 مهر 1393 - 20:31
Imod.barbekan - منامه - بحرین
. رافضیان (مشرکین) تندرو ، دروغگو و مکار هستند البته سرعتشون در دروغ گفتن و اراجیف بافی خیلی زیاده مال و ثروت مردم رو غارت میکنن فقط به اسم امام زاده ها و امام زمان دروغین و تفریحشون صیغه کردن نیم ساعته و یکه روزه و .. دختران باکره و زنان متاهل شوهر دار هستش.
جمعه 18 مهر 1393 - 23:56
Imod.barbekan - منامه - بحرین
جنون دشمنی با عمر(رضی الله عنه)، جنون تعزیه وماتم- دو اصل شیعی. تعزیه وماتم، اصلی در دین الهی ندارد و جزء شعائر دینی نیست که ثواب وپاداشی برآن تعلق گیرد وحتی طبق سنت پیامبر اسلام نوحه خوانی وتعزیه از نشانه های دین مشرکان واز اعمال جاهلی است وانجام دهندگان آن از زمره اهل اسلام نیستند.واگر فرد حق طلبی در جستجوی حق وحقیقت تمام کتب تاریخی را بررسی کند حتی یک مورد که دلالت بر نوحه خوانی وجواز انجام آن توسط رسول اکرم باشد را در هیچ منبعی نمی بیند. اما در دین شیعه این عزاداریها ونوحه خوانی ها جزئی از منبع درآمد دکان داران تشیع است.
شنبه 19 مهر 1393 - 00:12
Imod.barbekan - منامه - بحرین
هیچگاه کاهنان روافض مردم را به انجام اعمال جنون آمیز وخلاف عقل دعوت نمی کردند .در واقع « جنون ضد عمر بودن چنان عقل واندیشه امثال وحید خراسانی را بخود مشغول داشته که عنقریب است لباس از تن درآورد ولخت وعور در انظار عمومی حاضر شود»این فرد نادان میخواهد تمام روز های سال را به بهانه های مختلف عزا وماتم اعلام نماید .
شنبه 19 مهر 1393 - 00:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.