درمان خانگی ترک پاشنه پا با شلغم

ترک پاشنه پا مشکلی شایع در بین مردان و زنان است ترک پاشنه پا نه‌تنها به خاطر هوای خشک است، بلکه نشانه‌ی بی‌توجهی فرد به بخشی از بدن است که از ترک پاشنه پا رنج می‌برد. زنان بیشتر در معرض ترک پا هستند. زنان بیشتر دچار ترک پاشنه پا می‌شوند چون پاهایشان بیشتر در معرض گرد و خاک و هوای خشک هستند.
به ندرت پیش می‌آید که از پایشان همانقدر مراقبت کنند، که به پوست صورت‌شان اهمیت می‌دهند، ترک پاشنه پا هم می‌تواند باعث درد شود و هم اینکه چشم‌انداز نامناسبی دارد. اگر به ترک پاشنه پا اهمیت ندهید،‌ می‌تواند زیبایی کل فیزیک‌تان را خراب کند.
به گفته دکتر مایکل مورای، مراقبت از پا روند دشواری نیست. مراقبت کم اما منظم از پای‌تان با چند درمان خانگی ساده می‌تواند مانع از ترک پاشنه پا شود.
دکتر مایکل مورای، نویسنده کتاب «دایره المعارف درمان خانگی»مراقبت از پاهای‌تان را می‌توانید با شستن و ضدعفونی کردن پاها در آب گرم آغاز کنید تا چرک و غبارش پاک شود.  آب گرم پاها را شل می‌کند و همچنین با مرطوب نگه‌داشتن، مانع ترک خوردگی پاشنه پا می‌شود. قبل از اینکه به رختخواب بروید، باید کل پایتان را بشویید.
شلغم دوای ترک پاشنه پا
یک شلغم را پوست بگیرید، تکه تکه‌اش کنید و بجوشانید. به خوبی نرمش کنید و روی پاشنه پاهای‌تان بمالید. حداقل دو ساعت بگذارید روی پایتان بماند. بعد پایتان را با آب گرم بشویید و جوراب بپوشید. یک هفته این درمان را روزانه انجام دهید و پس از اینکه ترک پایتان رو به بهبودی رفت، این کار را دو بار در هفته ادامه دهید. شلغم یک ژل طبیعی است و درمانی موثر برای پاشنه ترک خورده است.
سرکه و روغن زیتون
مقداری سرکه‌ی سیب و روغن زیتون را به نسبت مساوی تهیه کنید. آنها را به خوبی هم بزنید و در یک ظرف شیشه‌ای مربا بریزید. هر شب مخلوط را روی پاهای‌تان بمالید و جوراب بپوشید تا امکان تاثیر بیشتر درمان را فراهم کنید. با این کار پوست‌های خشک و قهوه‌ای شده جدا می‌شود و ترک‌های پاشنه‌های‌تان را نرم می‌کند. پیش از مالیدن این مخلوط، پاهای‌تان را خوب بشویید.
کتاب «دایره المعارف درمان خانگی» در سال ۲۰۱۲ چاپ شده است
گلیسرین را هم امتحان کنید
گلیسرین یک مرطوب کننده‌ی طبیعی است و روند درمان ترک پاشنه پا را سرعت می‌بخشد محلولی درست کنید که یک چهارم از آن گلیسرین، یک چهارم آب لیمو و نیمی از آن گلاب باشد. محلول را در یک ظرف شیشه‌ای مربا نگه دارید و وقتی نیاز شد از آن استفاده کنید. این یک درمان خانگی فوق‌العاده برای پاشنه ترک خورده است و می‌توانید در تمام طول زمستان از آن استفاده کنید تا زیبایی پای‌تان را حفظ کنید.
ساییدن پا
در کتاب «دایره المعارف درمان خانگی» آمده ساییدن پا باعث پوسته پوسته شدن سلول‌های مرده پوست می‌شود و پایتان را نرم می‌کند. مقداری آرد نخودچی، آرد برنج و خاک‌رس را به مقدار مساوی تهیه کنید. آب نصف یک لیمو و شیر را به آن اضافه کنید نوعی خمیر آماده می‌شود.
خمیر را روی پای مرطوب به مدت یک دقیقه بسایید. سایش به صورت دایره‌ای باشد تا سلول‌های مرده‌ی پوست بریزند. پایتان را با آب گرم بشویید بعد خشکش کنید و مرطوب کننده بزنید. جوراب بپوشید تا پایتان در معرض گرد و خاک قرار نگیرد.
فوت پک
یک موز آبدار را خمیر کنید و یک قاشق چایخوری عسل و نصف قاشق آب لیمو به آن اضافه کنید. خوب مخلوطش کنید و بگذارید به مدت نیم ساعت روی ترک پاشنه پا بماند. بعد پاهای‌تان را بشویید و جوراب بپوشید. حداقل هر دو هفته یک‌بار از پدیکور پا استفاده کنید تا از ترک پاشنه پا جلوگیری کنید.
+18
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.