«تنبیه بدنی» دانش‌آموزان یک کلاس در بندرعباس با لوله پولیکا

مدیر دبستان پسرانه مشیردوانی در بندرعباس، مرکز استان هرمزگان، همه دانش‌آموزان کلاس پنجم این دبستان را با استفاده از یک لوله پولیکا تنبیه بدنی کرد.

غلامعباس عبدلی، مدیر این دبستان، روز چهارشنبه ۱۶ مهر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایرنا ضمن تایید اقدام خود، تنبیه دانش‌آموزان را «لازمه کنترل و مدیریت» دبستان دانست و گفت که همه دانش آموزان را کتک زده تا هیچ یک از والدین گله نکنند که چرا یک کودک کتک خورده و دیگری کتک نخورده است.

وی با نشان دادن یک لوله پلاستیکی حدود ۵۰ سانتیمتری سفید رنگ به خبرنگار ایرنا گفته که از این وسیله برای تنبیه دانش‌آموزان استفاده کرده است.

مدیر دبستان مشیردوانی بندرعباس تاکید کرد که بر اساس قانون نظام (پادگان)، تشویق برای یک نفر و تنبیه برای همه است و اگر باز هم دانش آموزان مرتکب خلاف شوند «به آن‌ها رحم نمی‌کند و شخصا آنان را تنبیه بدنی می‌کند».

مادر یکی از دانش آموزان بدون ذکر نام خود به ایرنا گفته که اثر ضربه لوله پلاستیکی پی‌وی‌سی (پولیکا) بر سر و برخی دیگر از نقاط بدن پسرش قابل مشاهده است.

وی به نقل از فرزندش درباره چگونگی این اتفاق گفت: «دانش‌آموزان معلم نداشته‌اند و ...سر و صدا کرده‌اند و مدیر نیز وارد کلاس شده و چون دانش آموزان حاضر نشده‌اند فرد خاصی را به عنوان عامل شلوغی معرفی کنند، همه به صورت گروهی مورد تنبیه بدنی قرار گرفته‌اند».

به گفته فرحان سنگریان، دانش آموز این دبستان، تعدادی از دانش آموزان دست خود را برای انجام تنبیه جلو نیاورده‌اند و ضربه به سر و صورت‌شان خورده است.

شهناز شیرماهی، مادر فرحان سنگریان، نیز گفته که انگشت شست فرزندش به شدت آسیب دیده است.

رییس آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس که این دبستان در زیر مجموعه آن قرار دارد به خبرگزاری ایرنا گفته که در صورت رسیدن شکایت مکتوب، ماجرا در هیات تخلفات و دیگر بخش‌های اداری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که فرآیند خاص خود را خواهد داشت.

سیدهادی حسینی افزوده است: «ممکن است دادستان نیز به عنوان مدعی‌العموم خواهان پیگیری قضایی این اتفاق باشد که این موضوع نیز روند جداگانه‌ای را طی خواهد کرد».

وزارت آموزش و پرورش ایران با صدور بخشنامه‌ و آیین‌نامه‌های گوناگون «تنبیه بدنی» را در مدارس ایران منع کرده است ولی در سال‌های اخیر اخبار متعددی درباره تنبیه بدنی دانش آموزان در مدارس ایران منتشر شده است.

همچنین گزارش‌هایی درباره مرگ و نقص اعضای چندین کودک بر اثر تنبیه بدنی منتشر شده است.

+66
رأی دهید
-9

halk_35 - لیوواردن - هلند
واقعا متاسفم که در این دور و زمونه هنوز توی مدارس ایران شاهد یه همچین برخوردی هستیم . گذشت دوران ما که با چوب و ترکه تنبیه بدنی میشدیم . بابا بفهمین قرن ۲۱ شده انسانهای اثر حجر !!!!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 00:11
perser68 - آلمان - آلمان
دانش آموزه کلاسه پنجم یعنی ۱۱ساله!!!بی گناه،عزیز، شیطون، بانمک، بی شیله پیله ،ساده و دوست داشتنی !آدم با چه تفکری با چه منطقی میتونه دست روشون بلند کنه؟مدیره یه بیماره به تمامه معناست،باید درمان شه! یه مدیره سالم چنین کاری نمیکنه!یا ظاهراً مدیریه که تو حوضه ظلمیه بزرگ شده!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 00:03
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
بهترین کار این بود که همه شاگردان بصورت دستجمعی به سر و روی مدیر می پریدند و او را حسابی با مشت و لگد له کرده و سپس با تیپا از مدرسه بیرون می انداختند تا درس عبرتی برای سایر مدیران، ناظمان و معلمین خلافکار در سرتاسر ایران بشه!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 02:34
azadeh11 - آمستردام - هلند
مدیر دبستان پر از عقده ناظم مدرسه تجاوز می‌کنند. مدیر دبستان می‌زند و حالت مازوخیسم دارد. از کتک زدن لذت می‌برد. وای به حال این بچه‌ها آینده ایران . از درس معلم متنفر میشوند. پدر و مادر‌ها جرات ندارند شکایت کنند . شیاد یک پدر و مادر با جرات پیدا بش، و حق این مدیر را دست‌ش بدهد.
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 08:42
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
ما هم از دست همچین معلم های عقده ای کم نخوردیم. خاک بر سرشون که بچه معصوم مردم رو میزنند. این حکومت حق همچین معلم هایی هست.
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 09:21
srdash - تبریز - ایران
perser68-آلمان-آلمان . دوست عزیزواقعاحق مطلب رواداکردی زنده باشی.امابه خدای احدوواحداگرمعلمی باکودک من چنین رفتاری بکنه خودم اقدام می کنم والدین اگربه امیددادستانی بشینن مطمین باشیدکاری ازپیش نمی برن .وخودشان بایداین بیمارروانی رومعالجش بکنن.
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 09:44
فراوانی - قطر - قطر
این خانواده ها باید همگی جم بشن اون لوله پولیکا را در یک جای اساسی این مدیر محترم جاسازی کنند که دیگر از این غلتها نکند
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 11:52
فراوانی - قطر - قطر
یک معلم داشتیم خیلی بی شرف بود تکون میخوردیم بد جوری ما رو میزد بعد از سالها ایشان را در یک عروسی دیدم میخواستم بزنمش مردم نزاشتن
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 11:54
hassan5 - تهران - ایران
بهتر استکه اقای خامنه ای این فرد را برای اوین با حقوق مکفی استخدام کند.کسی که با پچه ده ساله اینطور برخورد میکند با ضد ولایت فقیه چه کار ها که نمیکند؟؟؟
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 13:47
new idea - لندن - انگلستان
فراوانی قطر...خوب حالا چه کنیم ؟ کف بزنیم که یه قهرمان بزن بهادری یا چی...؟!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 14:48
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
شما خیال میکنید انتخاب این مرتیکه عقده ای عمله بر اساس یک ضابطه صحیح اداری بوده. این یابو انقدر بی شعور و حیوان صفت است که مسائل اموزش وپرورش را با قانونی پادگانی همطراز میداند.شما خیال میکنید ان رئیس اموزش و پرورش ناحیه هم دارای شعور مدیریتی است. به خرف های احمقانه ان رئیس ناحیه دقت کنید تا بدانید که بچه های مردم در دست چه جانورانی افتاده اند
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 22:00
Atabay2021 - خوی - ایران
اگر قراره تنبیه خطاکارها ممنوع شود پس بهتر است دادگستری و زندانها بر چیده شود و هر کس هر کاری توانست بکند دیگر.
جمعه 18 مهر 1393 - 10:30
92ارشام - لندن - ایران
وقتی همه جا خشونت را ترویج میکنند و شلاق و اعدام در جلوی چشم همگان انجام میشه وقتی هنوز از توحش یعنی سنگسار و قطع دست دفاع میکنند اینها کمترین پیامد هاشه. اگرچندتا مانند فراوانی -قطر واقعا این سنگدلان را تنبیه میکردند دیگر مدیر کتک زن پیدا نمی شد.new idea فکر کنم طرفدار مدیر است!
جمعه 18 مهر 1393 - 13:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.