جواد نکونام:می خواهم بازی کنم نه مربیگری/با اوساسونا قرارداد دارم،چطور مربی تیم ملی شوم؟

خبر آنلاین : جواد نکونام می گوید فعلا به باشگاه اوساسونا متعهد است و باید بازی کند.

جواد نکونام هرچه نداشته باشد، مهمترین فاکتور دستیاری کروش را دارد‌؛ مورد اعتماد بودن. کارلوس به کاپیتان تیمش به اندازه‌ای اعتقاد و اعتماد دارد که از او در جام ملت‌ها هم استفاده خواهد کرد. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید بعد از این رقابت‌ها هم نکونام دستیار کروش می‌شود. شماره 6 اما در واکنش به این حرف‌های رئیس می‌گوید تنها به بازیگری فکر می‌کند، نه مربیگری. او روز گذشته به صورت اختصاصی در اردوی پرتغال دقایقی با خبرآنلاین گفت‌وگو کرد.

* آقای نکونام، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد در ژانویه دستیار کارلوس کروش می‌شوید. این خبر صحت دارد؟

ابتدا از آقای کفاشیان تشکر می‌کنم. براى من و همه فوتبالیست‌ها بودن در تیم‌ملی افتخار است، ولی در حال حاضر من بازیکن هستم و می‌خواهم بازى کنم. بعد از پایان قراردادم با اوساسونا کار مربیگری‌ام را آغاز می‌کنم. از سویی در ژانویه رقابت‌های اروپایی به پایان نمی‌رسد که من بتوانم به ایران بیایم و در تیم‌ملی کار کنم. من باید در خدمت اوساسونا باشم. چطور می‌توانم در آن زمان دستیار کارلوس کروش شوم؟

* شما با این تیم قرارداد دو ساله دارید، درست است؟

بله، من با این باشگاه دوساله بسته‌ام و فعلاً به این فکر می‌کنم که تا پایان قراردادم در کنار اوساسونا باشم. در حال حاضر به تنها چیزی که فکر می‌کنم، بازیگری است نه مربیگری.

* جام ملت‌ها هم در پیش است...

بله، تیم‌ملی در برهه حساسی قرار دارد. قبل از جام‌جهانی‌ هم فرصت اندکی برای آماده‌سازی داشتیم. حالا هم فرصت زیادی نداریم. زمان از دست رفته و باید تمام تمرکزمان را روی موفقیت تیم‌ملی بگذاریم. می‌دانیم توقعات از تیم‌ملی بالاست. هدف ما هم تنها خوشحال کردن مردم ایران است، مردمی که همیشه حامی تیم‌ملی بوده‌اند. امیدوارم حمایت‌های لازم از تیم‌ملی انجام شود چون در سطح قاره، کسی دوست ندارد ایران موفق شود. ما در جایگاه اول آسیا هستیم و این برای بیشتر کشورها و مخصوصاً کشورهای عرب‌ خوب نیست. به همین دلیل، تمام فکر و ذکر ما موفقیت ایران است. من به شخصه فعلاً به چیزی جز بازیگری فکر نمی‌کنم.

* هر بازیکنی علاقه‌مند است در تیم‌ملی کشورش کار کند. به طور قطع شما هم از این قاعده مستثنی نیستید.

من از روز اول که به تیم ملى دعوت شدم تا الان هر دفعه همان شوق روز اولم را دارم، ولی باور کنید تا الان به مربیگری فکر نکرده‌ام. فعلاً فقط می‌خواهم فوتبال بازی کنم اما همین که جزو کاندیداهای مربیگری در تیم‌ملی باشم، برایم افتخار بزرگی است. این نشان می‌دهد که کروش به بازیکنان تیم‌ملی اهمیت می‌دهد. امیدوارم در فوتبال ایران نگاه‌ها به این شکل شود. کار کردن کنار کروش برای من افتخار بزرگی است چون از او می‌توان چیزهای زیادی یاد گرفت. در سال‌های حضورم در لیگ‌ برتر، لالیگا و حضور در تیم‌ملی بود که داشته‌های من بیشتر شد. به عنوان بازیکن از او چیزهای زیادی یاد گرفتم و می‌گیرم، ولی فعلاً به هیچ چیز جز بازیگری فکر نمی‌کنم.

* در گروه مقدماتی جام ملت‌ها با تیم‌هایی چون قطر، امارات و بحرین همگروه هستیم. مردم ایران روی نام این کشورها حساسیت دارند.

ما این مسئله را می‌دانیم. خود من به نام این کشورها حساسیت دارم. شما شک نکنید این سه تیم تمام تلاش خود را می‌کنند تا ایران را شکست دهند و در این راه از هرچه که فکر کنید استفاده می‌کنند. اگر ما ایرانی هستیم و تیم‌ملی کشورمان را دوست داریم، باید جلوی آنها از تیم خودمان حمایت کنیم. اگر قرار باشد انتقاد کنیم و تیم‌ملی را بزنیم، به بحرینی‌ها، قطری‌ها و اماراتی‌ها کمک کرده‌ایم. من فکر می‌کنم هنوز عده‌ای از عمق ماجرا خبر ندارند. به جای اینکه کمک کنند این بازی حیثیتی را ببریم، به تیم‌ملی ضربه هم می‌زنند. قطعاً یک ایرانی که دلش برای کشورش بسوزد، چنین کاری نمی‌کند.

+19
رأی دهید
-6

sheys - توکیو - ژابن
جواد لالیگائی ...سرور لنگیایی...۴۴۴۴...تیم‌ بدون ملی‌ پوش..‌هه ‌هه ‌هه..برید بابا جمعش کنید
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 15:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.