شانس، در خانه جواد نکونام را محکم زد! / شکستن رکورد بازی های ملی دایی، همزمان با مربیگری در تیم ملی

خبر آنلاین : جواد نکونام این شانس را دارد که ضمن شکستن رکورد بازی های ملی علی دایی، مربی تیم ملی فوتبال ایران شود.

 از حالا می شود جواد نکونام را مربی تیم ملی فوتبال دانست. او یکی از معدود نفراتی خواهد بود که بلافاصله پس از خداحافظی از بازی در تیم ملی، مربی این تیم می شود. به گفته علی کفاشیان نکونام، کاپیتان چند سال اخیر فوتبال ایران، پس از جام ملت ها دستیار کارلوس کروش می شود. او که در تیم ملی به پسر محبوب کارلوس کروش معروف است، از این جهت شانس زیادی آورده که سرمربی فعلی تیم ملی، مدتی است تغییر رویه داده و تصمیم گرفته از چهره های جوان فوتبال ایران در کنار خود استفاده کند. نکونام، فرهاد مجیدی و علی کریمی شامل این تصمیم کارلوس کروش شده اند.
جواد نکونام با 143 بازی ملی، تنها 6 بازی دیگر تا رکورد 149 بازی ملی علی دایی فاصله دارد. با این حساب او تنها 7 مسابقه دیگر تا شکستن رکورد بازی های ملی علی دایی دارد و اگر بتواند تا پایان دوران فوتبال خود 7 بازی دیگر برای تیم ملی انجام دهد، بیشترین تعداد بازی های ملی در تاریخ فوتبال ایران را خواهد داشت. وجه تشابه جالب دایی و نکونام در این است که هر دو از نظر تعداد سال های حضور در تیم ملی، یکسان هستند. علی دایی از سال های 1372 تا 1385 در تیم ملی بازی کرد و نکونام هم از سال 1380 تا 1393 در تیم ملی فوتبال بازی خواهد کرد.
گرچه نکونام رسما اعلام نکرده که بعد از جام ملت های آسیا از فوتبال خداحافظی می کند، اما با توجه به سن و سال او و همچنین با توجه به پیشنهاد مربیگری در تیم ملی، بعید است که او بخواهد بعد از جام ملت های آسیا همچنان در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشد.
کاپیتان فعلی فوتبال ایران گرچه در پستی حضور دارد که نقش او مانند نقش مهاجمان به چشم نمی آید، اما همواره عملکردی داشته که مربیان مختلف از او استفاده کرده اند. او تقریبا از سال 80 که بلاژویچ سرمربی تیم ملی بود تا حالا، در همه مسابقات فیکس بوده. نکونام حالا هم پسر محبوب کارلوس کروش است و برخلاف کروش، در دوره سرمربیگری افشین قطبی محبوبیت زیادی نزد سرمربی تیم ملی نداشت. اما قطبی یکی از معدود مربیان تیم ملی بود که علاقه خاصی به نکونام نداشت. پیش از او، بلاژویچ و ایوانکوویچ هم علاقه زیادی به بازی جواد داشتند و سعی می کردند تحت هر شرایطی از او استفاده کنند.
در سال های گذشته، نقش کلیدی که جواد نکونام در فوتبال ایران داشته این بوده که اجازه ندهد تعداد لژیونرهای اروپایی ایران به صفر برسد. در دوره ای که هیچ بازیکنی از ایران نمی توانست به فوتبال اروپا برسد، نکونام در فوتبال اروپا حضور داشت و به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران در تیم اوساسونا بازی می کرد. او به واسطه حضور طولانی مدتش در فوتبال اروپا، می تواند دوره های مربیگری خود را هم در این کشور بگذراند که از نظر اعتبار، بسیار بالاتر از دوره های آموزش مربیگری در آسیا هستند. او حالا چند گزینه برای ادامه فوتبال خود دارد. اول اینکه پس از جام ملت های آسیا به فوتبال خود ادامه دهد و همزمان کاپیتان و مربی تیم ملی ایران باشد. از طرفی می تواند فقط از فوتبال ملی خداحافظی کند و همچنان در اوساسونا توپ بزند. اما این گزینه را هم دارد که به طور کل از دنیای بازی کردن خداحافظی کند و تمرکز و انرژی اش را روی مربیگری در کنار کارلوس کروش بگذارد.

+20
رأی دهید
-11

sheys - توکیو - ژابن
یه پوز زنی دیگه از استقلالی ها...واقعا لنگیا چی‌ دارن که بخوان بهش بنازن ؟ هیچی‌..فقط ادعا...۴۴۴۴
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 15:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.