روایت های پزشکی از تجربه های مشابه لامپ مشهور

ایران وایر می نویسد : ملحفه‌های سبز، صدای دستگاه مانیتورینگ اتاق عمل و چند نفری که فارسی حرف می‌زنند. نه تصویر تیم پزشکی مشخص است و نه تصویر بیمار. دوربین تنها واژن زنی را در میان ملحفه‌های سبز به تصویر کشیده است. صدای پزشک ایرانی که تقاضای پنس و دستکش می‌کند در پس زمینه فیلم شنیده می‌شود و بعد از چند ثانیه تصویر دست‌هایی که سعی می‌کنند با کمک پنس جسم خارجی را از واژن بیرون آورند، اضافه می‌شود. صحبت‌های تیم جراحی حول دو محور می‌چرخد، وحشت از شکستن لامپ داخل واژن و سرزنش بیمار.

فیلم دو دقیقه و بیست و پنج ثانیه است و دست آخر پزشک موفق می‌شود یک لامپ ۱۰۰ وات را از واژن بیرون بکشد. تصویر آخر مخاطبان را شوکه کرده، آنقدر که حالا به بحث داغ کاربران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. هشتک #لامپ در توئیتر فراگیر شده و پست‌های فیس بوکی زیادی در این باره نوشته شده است. در دو روز گذشته فیلم بارها از طریق شبکه‌ها و ابزارهایی مثل وایبر، واتس اپ و ... به اشتراک گذاشته شده و در کنار جوک‌هایی که به سرعت ساخته می‌شوند، بحث‌های جدی  هم در زمینه اخلاقیات در گرفته است.

دکتر غزال کواری، متخصص زنان و زایمان هم فیلم را از طریق همین شبکه‌ها دیده اما از دیدن فیلم زیاد شوکه نشده است. او به «ایران وایر» می‌گوید: «چند وقت پیش، تیم جراحی ما یک استکان از واژن یک زن خارج کرد.» او اولین بار در زمان دانشجویی‌اش با این پدیده رو به رو می‌شود: «هنوز دانشجوی پزشکی عمومی بودم. چند ماهی باید در بخش زنان کار می‌کردم که برای اولین بار این مورد را دیدم. آن زمان دختری برای خود ارضایی از قوطی اسپری استفاده کرده بود.» او تا الان تنها همین دو بیمار را در این زمینه دیده، اما می‌گوید: «این موارد مختص بخش زنان نیست و در بخش های دیگر مثل جراحی عمومی هم دیده می‌شود.»

گوشکوب، شیشه نوشابه، کنترل تلویزیون، اسپری و .... وسایلی است که دکتر امیرحسین کریمی، جراح عمومی بیمارستان مدرس از رکتوم بیمارانش خارج کرده است. او در چهار سال گذشته ۱۵ بیمار مشابه فیلم منتشر شده، داشته است. دکتر کریمی به «ایران وایر» می‌گوید: «معمولا وقتی جسم خارجی را وارد واژن می‌کنند. جراحی توسط متخصص زنان صورت می‌گیرد اما وقتی جسم خارجی را  از طریق سوراخ مقعد وارد رکتوم ( قسمت انتهایی روده بزرگ) می‌کنند. جراحی توسط جراح عمومی صورت می‌گیرد.»

دکتر غزال کواری وحشت تیم پزشکی از شکستن لامپ داخل واژن را درک می‌کند و می‌گوید: «شکستن این اجسام داخل واژن باعث پاره شدن دیواره واژن و گاهی دهانه رحم و روده‌ها می‌شود و پزشک باید علاوه بر خارج کردن تکه‌های اجسام، قسمتهای آسیب دیده را بخیه بزند. گاه قسمت هایی از جسم داخل واژن باقی می‌ماند و برای بیمار مشکل ساز می‌شوند.» اما او و تیم جراحی تا به حال درگیر شکسته شدن جسم خارجی نشده‌اند و استکان را هم به صورت سالم خارج کرده‌اند.

امیر حسین کریمی اما یکبار با بیماری مواجه شده که شیشه نوشابه درون مقعدش شکسته است. او می‌گوید: «وضعیت بدی بود. بیمار تلاش کرده بود که خودش شیشه نوشابه را خارج کند. شیشه در داخل خرد شده بود و رکتوم را پاره کرده بود.» او مجبور شده قسمتی از انتهای روده بیمار را در اتاق عمل بخیه بزند.

بیماران دکتر کریمی همگی مرد و حدود سنی ‌شان بالای ۵۵ سال بوده است. دکتر کریمی معتقد است که  این بیماران از مشکلات روانی رنج می‌برند و باید تحت نظر روانپزشک قرار گیرند. اما بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این اتفاقات را نتیجه نبودن وسایل بهداشتی برای ارضای نیازهای جنسی در ایران می‌دانند.

دکتر غزال کواری نیز نبودن وسایل مخصوص خودارضایی در ایران را در این اتفاقات موثر می‌داند و می‌گوید: «همه این بیماران دچار اختلالات روانی نیستند. بلکه چون وسیله‌ای در دسترس ندارند از این اشیا استفاده می‌کنند.» او در ادامه می‌گوید:«وسایل مخصوص ایمنی و امنیت دارند، خطرناک نیستند و از لحاظ بهداشتی مشکلی ندارند. اما استفاده از این اجسام برای خود ارضایی باعث انتقال آلودگی می‌شود. این اجسام هم خودشان  باعث به وجود آمدن خراش و عفونت می‌شوند و هم باعث تحریک کوچکترین خراشیدگی‌ها و عفونت ها در واژن و دهانه رحم می‌شوند.»

دکتر ولنتین آرتونیان یکی از روانپزشکان بیمارستان «روزبه» تهران است. او درباره اختلالات روانی در این بیماران می‌گوید:«خودارضایی در همه جا وجود دارد و پدیده‌ای عادی است. تحقیقات علمی می‌گوید که همه مردان و دو سوم زنان در زمانی از عمرشان خودارضایی داشته‌اند. این موضوع زمانی به یک پدیده غیر عادی و اختلال روانی تبدیل می‌شود که فاکتورهایی همراه داشته باشد.» دکتر آرتونیان معتقد است که اگر فرد روزی چند بار درگیر خودارضایی شود و از عملکرد روزانه‌اش عقب بماند، دچار اعتیاد جنسی است که نوعی اختلال محسوب می‌شود و باید تحت درمان قرار گیرد. او استفاده از وسایل خطرناک را هم یکی از فاکتورهای غیر عادی بودن خودارضایی می‌داند. با اینحال می‌گوید: «برای اثبات یک بیماری روانی حتما باید چند فاکتور را در نظر داشت و از فرد مصاحبه کرد. مثلا در مورد بیماری که در فیلم وجود دارد تا مصاحبه انجام نشود. نه می‌توانم بگویم دچار اختلال روانی است و نه می‌توانم بگویم سالم است. برخی از این افرادی که سراغ وسایل خطرناک برای خودارضایی می‌روند، دچار اختلال‌های روانی هستند که نممونه‌اش در کشورهای دیگر هم دیده می‌شود. اما بعضی از این افراد  در کشور ما به دلیل نبودن وسایل مخصوص بدون اگاهی از خطرات صرفا برای خودارضایی سراغ این وسایل می‌روند.»

جستجو در سایت‌های پزشکی مثل سایت pubmed روی حرف های دکتر ارتونیان صحه می‌گذارد. این سایت نمونه‌های زیادی از خودارضایی با وسایل خطرناک در آمریکا را نشان می‌دهد. بلال، آنتن رادیو، قاشق و چنگال، اسپری و .... نمونه‌هایی از اجسام خارجی هستند که پزشکان امریکایی از واژن، رکتوم و یا سوراخ آلت تناسلی بیماران خارج کرده‌اند. آنها هم علت استفاده بیماران از این وسایل را مربوط به دلایل روانی می‌دانند و این بیماران را به روانپزشک معرفی می‌کنند.

بسیاری از کاربران شبکه‌های مجازی به انتشار این فیلم در شبکه‌های مجازی ایراد گرفته‌اند و آن را عملی غیر اخلاقی دانسته‌اند. با این حال عده‌ای با اشاره به عدم نمایش چهره بیمار و تیم پزشکی غیر اخلاقی بودن انتشار فیلم را رد کرده‌اند. دکتر کواری و کریمی نمایش این فیلم را به همین صورت هم خلاف اخلاق پزشکی می‌دانند. دکتر آرتونیان به طور مفصل تر این موضوع را توضیح می‌دهد: «اخلاق پزشکی به ما می‌گوید که من به عنوان یک پزشک هر چیزی را درباره بیمارم بخواهم در جای دیگری اعلام و ابراز کنم باید از او اجازه بگیرم مگر اینکه به دستور قاضی مجبور به توضیح درباره بیمار شوم. چه برسد به اینکه بخواهم اندام جنسی او را نمایش دهم.»

او با اشاره به انتشار گسترده فیلم می‌گوید: «فرد بیمار بالاخره این فیلم را می‌بیند و مطالب نوشته شده در این باره را می‌خواند. شاید دیگران او را نشناسند، اما خودش که می داند کسی که زیر ملحفه‌های سبز بوده و اکنون درباره اش اظهارنظر می کنند، کیست. این بزرگ ترین ضربه روحی به بیمار است. این ضربه آن قدر عمیق و سنگین است که ممکن است بیمار هیچگاه نتواند به زندگی عادی برگردد. بنابراین انتشار این فیلم در فضای مجازی صد در صد غیر اخلاقی است.» موقع خداحافظی می‌گوید: «کاش مردم ما کمی هم به فردی که زیر آن ملحفه سبز خوابیده فکر کنند.»

+168
رأی دهید
-8

siavash2a - تهران - ایران
بزودی لامپ های خاردار هم وارد بازار ایران میشود
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 18:20
pull.over123 - دوحه - قطر
مردم ایران ثابت کرده اند که برخلاف ادعاشون که حامی همدیگه هستند و خلاصه رگشو واسه همدیگه میزنن خیلی نامردن! نمونه ش زهره امیرابراهیمی،شیث رضایی،ممد نصرتی و حالا این خانم. یادتونه چقدر زهره امیر ابراهیمی رو کوبیدن؟ یادتونه مجبورش کردن کلا از کشور بره.. خلاصه عجیب ملت و عجیب نسلی هستیم. یکی از کاربران فضای مجازی یه جا حرف قشنگی زده بود و گفته که هر کدوم از ماها ممکنه خیلی عادات زشت تر از اینو داشته باشیم ..اینقدر بی رحم نباشیم و برای لحظه ای شاد بودن یک نفر رو نابود نکنیم.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 19:08
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
آیا این بود آرمانهای ادیسون راحل؟
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 19:30
arminrambod - تهران - ایران
ی چیزی بهتون میگم هموطن ها،هم نژادا و هم زبونای عزیزم. همیشه آویزه گوشتون کنید. دلیل توجه زیاد به اینگونه مسائل و مسائل مشابه (مثل خانم ابراهیمی که دوستمون اشاره کردن) و یا نگاه کردن صحنه اعدام با لذت تمام و یا .. فقط و فقط نبودن تفریح و ی جورایی عقده ای شدن ما ایرانیاست که نمی دونیم هیجاناتمون رو چه جوری تخلیه کنیم. شاید یکی از دلایلی که تقریبا تو خیلی از عروسیای ما ایرانیا دعوا راه میوفته همینه. ولی این واقعیته، جامعه ما عقده ای شده و هیجانات ناشی از نبود تفریح رو با از بین بردن ابروی افراد و غیره خنثی می کنه. باور کنید عین واقعیته ...
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 20:23
freiheit - بیلفلد - آلمان
ولی من تازه فهمیدم این هاله نور احمدی نژاد از کجا آمده
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 21:48
iranian1982 - ملبورن - استرالیا
خوب یعنی واقعا کسی که اینکارو با خودش کرده انتظار داره دیگران تحسینش کنند؟!!!. اتفاقا برای خودش و امثال خودش خوب هست که بفهمند اینکار اشتباه هست و چقدر میتونه خطرناک باشه. به نظر من پخش این فیلم هیچ ایرادی نداره! باعث آگاهی بیشتر مردم میشه و میتونه به بهداشت فردی کمک کنه.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 22:53
Farokhzad - کنت - انگلستان
امیدوارم که أین کامنت ها و ویدو رأ نبیند !!!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 23:03
bobo88 - بروکسل - بلژیک
این موضوع نباید اصلا بهش پرداخته بشه.ملتی فضول داریم که فقط دنبال سوژه کردن انسانهای بیچاره هستند.من به جرات میگم گه تعداد زیادی از خانمها و حتی اقایان در ایران اشیا رو وسیله ارضا خود قرار میدن اما حالا همونها این زن رو مسخره میکنند.همون خانم دکتری که توی فیلم زن بیچاره رو سرزنش میکنه ،اگه چند ماه نتونه که ارضا بشه رحم به هیچ وسیله ای نمیکنه.بیدار بشیم به نفعمونه
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 00:19
شوخی کردم - دالاهو - کردستان
خود ارضایی تقریبا برای همه مردها و زنها اتفاق می افتد. اما مشکل زنها در ایران بزرگتر از چیزی هست که ماها به خودمان اجازه می دهیم که آن را مورد تمسخر قرار دهیم. نبود فرهنگ قبول کردن غریزه یه زن باعث خجالت آور بودن وسایل کمک سکس و به دنبال آن فقدان وسایل مربوطه در جامعه و طبیعتا بوجود آمدن چنین پیامدهای است امروزه در رسانه های می بینیم. تا وقتیکه مردم چنین فکر کنند همون جوری که هستیم میمانیم. مرام ایرانی در حال سقوط آزاد است. :(
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 00:29
سرسره - اهواز - ایران
leila leila-سوئد -خدا نکشدت ناقلا
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 00:39
zooom - تهران - ایران
سکس و خود ارضایی کاملا عادی از من تا مدرم و از تمام شماها که کامنت گذاشتید خکد ارضایی کردین حتی پدر و مادرانتان نه با لامپ کلا تجربه خو ارضایی را همه داشتند میگی نه به گذشته خودت نگاهی بنداز میفهمی ای کاش یک درصد خودتونو جای اون میگذاشتین این بود فرهگ اهل بوقتون که مدام تو بوقش میکردید
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 03:15
Mamad_ina - نیو یورک - آمریکا
به نظر من کار درستی است که نشر شده، به این فکر کنید که چه تعداد زنهایی هستند که آنها هم با وسایل خطرناک خودارزایی میکنند، این آموزش میتواند به خیلی ها کمک کند. تصور شکستن لامپ در آن قسمت بسیار درد آور است، خدا را شکر که به سلامتی تمام شد. وقتی کسی نمیشناسد او را پس فکر نمیکنم روحیه اش خرد شود، ما همه اسراری داریم که تا کسی از آنها بیخبر است نرمال و طبیعی زندگی میکنیم
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 07:46
مانفرد - ایران - ایران
zooom-تهران .....حرف شما متین ولی مگه قراه همه مثل تو خودشون رو جای اون بزارند؟
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 09:05
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
خدا رو شکر فارغ شدند ،اسم بچه رو گذاشتند لامپى ، انشالله در خیابان چراغ برق مشغول به کار میشن ، چه ناز هم هست خدا حفظش کنه لامپیورو ! باباش هم وزیر نیرو هست دیگه !!دفعه دیگه فکر کنم لامپ ١٠٠٠ بزاد قوى ، خوش قد بالا !
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 13:06
kelkhong - آبادان - ایران
تو مملکتی که صحبت از مسایل علمی جرم تلقی میشه یا اسباب خنده افراد بیکار میشه بیش از این هم انتظار نمیره, البته این مسایل همه جا هست اما توی ایران اصلا در مورد مسایل جنسی اموزش مناسب و به موقع به افراد داده نمیشه, بهتره از سنین پایین به افراد آموزش داه بشه.
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 13:37
*پسر شجاع* - تهران - ایران
leila leila-گوتنبرگ-سوئد...پ نه پ فقط میخواسته وقتی شب شد با لامپ روشنایی تولید کنه..
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 09:03
raha1984 - هامبورگ - المان
جه راحت نگاه میکنیم و مسخره میکنیم و یادمون میره ممکنه خودمون چه رازهای خجالت اوری داشته باشیم !!!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 11:00
hibye - تهران - ایران
خب اصلا کی فیلم گرفته و چرا فیلم گرفتن. توجیهش چیه آخه
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 13:09
مترلینگ - منچستر - انگلستان
اگه تو ایران هم وسایل مخصوص (دیلدو) باشه مردم پناه به این چیزا نمیبرن بالا خره کسی که اهلش باشه از تیر وبیل و چنار ومنار هم استفاده میکنه پس چه بهتره که خطرناک نباشه دقیقا مثل سرنگ که در اختیار معتادان قراردادن تا پیشگیری کنند از الوده شدن به ایدز اعتیاد رو که نتونستن کاریش کنند این هم تا بوده هست وخواهد بود اونوقت میکن فساد تو غرب بیداد میکنه جرا؟ چون اونا بنا به نیاز وسایلش رو میسازن ولی ما مثل احمدی نژ اد که میگفت همجنس باز نداریم زود میخواییم صورت مسئله رو پاک کنیم وبگیم تو مملکت ما اوو اوو همچین چیزایی وجود نداره
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 13:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.