روایت کین از اختلاف با کی‌روش

ها‌فبک سابق منچستریونایتد در کتاب خاطرات خود به سوال‌های زیادی پیرامون فعالیت فوتبالی خود پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، قسمت زیادی از کتاب خاطرات "روی کین" روز گذشته (دوشنبه) در روزنامه‌ "گاردین" منتشر شد و این بازیکن سابق منچستریونایتد که در حال حاضر کمک مربی آستون ویلا است، درباره خیلی از مسائل صحبت کرد و اعتراف های جالب و شنیدنی‌ای را به زبان آورد.

روی کین در اعترافی اعلام کرد: درگیری با سر الکس فرگوسن و کارلوس کی‌روش نزدیک بود که در سال 2005 منجر به رفتنم از جمع شیاطین سرخ شود، چرا که پس از درگیری با کی‌روش جداییم غیر قابل اجتناب به نظر می‌رسید.

کین درباره این درگیری گفت: کی‌روش در تمرینات با من رفتار خوبی نداشت. برای من همیشه تمرینات در اولویت بود و اصلا به این فکر نمی‌کردم که بخواهم تمرینات تیم را سبک بگیرم. کی‌روش به من از کلمه "وفاداری" گفت و من اصلا متوجه منظور او نشدم. من هم به او گفتم که "لطفا شما درباره وفاداری به باشگاه برای من صحبت نکنید! شما این باشگاه را پس از سال‌ها ترک کردید و یک سال به تیم رئال مادرید پیوستید. در آنجا سخنی از وفاداری نبود، پس خواهشا راجع به وفاداری با من حرف نزنید. من پیشنهادهایی از یوونتوس و بایرن‌ مونیخ داشتم، ولی به خاطر منچستر این پیشنهادها را رد کردم. "

ها‌فبک ایرلندی سابق منچستریونایتد، ادامه داد: فرگوسن در دعوای من و کارلوس کی‌روش دخالت کرد و گفت "بس کنید! دیگر تحملم را از دست دادم و نمی‌خواهم چنین بحث‌هایی را بشنوم".

کتاب روی کین که "نیمه دوم" نامگذاری شده است، شاهد بحث‌های دیگری نیز از جانب روی کین است.

روی کین درباره آشتی کردن با فرگوسن و کی‌روش، گفت: متاسفم، ولی من این کار را کردم و تلاش کردم که با فرگوسن و کی‌روش آشتی کنم. حالا که فکر می‌کنم پیش خودم می‌گویم که کاش این کار را نمی‌کردم. فقط می‌خواستم کارها درست انجام شود. من عذرخواهی کردم در حالی که به نظرم نباید این کار را می‌کردم.

روی کین درباره درگیری با پیتر اشمایکل گفت: با پیتر در تور آسیایی 1998 دچار درگیری شدم. درست پس از این که از ناحیه رباط صلیبی پا مصدوم شده بودم. من به دلیل مصرف مشروبات الکلی در هنگ کنگ اصلا شرایط خوبی نداشتم و به همین خاطر با اشمایکل درگیر شدم. من با سر به صورت او زده بودم. صبح روز بعد که از خواب بیدار شدم فقط حس کردم دستانم کمی درد می‌کند. پیتر انسان بسیار بزرگی بود و این مساله را فراموش کرد. در واقع این نیکی بات بود که تمام ماجرا و درگیری را به یاد من آورد. ما سال‌ها با هم دوست بودیم. البته این درگیری هیچ وقت به دوستی ما آسیبی نرساند.

روی کین یک بار در بازی منچستریونایتد و منچسترسیتی تکل خطرناکی روی پای استیو هالند زد که منجر به مصدومیت شدید این بازیکن شد. اتحادیه فوتبال انگلیس نیز پس از این بازی کین را پنج بازی محروم و به پرداخت 150 هزار پوند جریمه نقدی محکوم کرد.

کین درباره این مصدومیت گفت: هیچ گاه از این اتفاق ناراحت نیستم. هالند من را کفری کرده بود و باید یک جور دهنش را می‌بستم. او یک عوضی تمام عیار بود و با لبخند موذیانه‌اش سعی می‌کرد من را عصبانی کند. پس از این مصدومیت بالای سرش ایستادم و گفتم "حقته". هیچ گاه بابت آن اتفاق تاسف نمی‌خورم. فوتبال همین است. هر حرکت ما واکنشی را در پی دارد.

ها‌فبک دفاعی سابق شیاطین سرخ در ادامه درباره سر الکس فرگوسن، گفت: فرگوسن کسی است که همیشه کارش برایش از همه چیز مهم‌تر است و همیشه به این فکر می‌کند که چطوری بتواند با ابزاری که در اختیار دارد کارش را پیش ببرد. او کاملا انسان بی رحمی است و به هیچ موضوع دیگری فکر نمی‌کند و احساسات بازیکنانش به هیچ وجه برای او مهم نیست. این موضوع که فرگوسن انسان خونگرمی نبود و خیلی بی رحمانه با شما برخورد می‌کرد به خاطر قدرتش بود. منچستر باشگاه بسیار بزرگی است و این رفتار فرگوسن کاملا با این شرایط جور در آمده بود. من با دو مربی بزرگ در دوران فوتبالی‌ام کار کرده‌ام. برایان کلاف در ناتینگهام و سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد و اگر قرار باشد یکی را به عنوان بهترین مربی انتخاب کنم، قطعا انتخاب من کلاف است، چرا که او فقط به نتیجه‌گیری و پیشرفت فکر نمی‌کند، بلکه همیشه با شما رابطه خوبی دارد و سعی می‌کند طرف مقابل را واقعا آن طور که هست بفهمد.

کتاب خاطرات "روی کین" به نام "نیمه دوم" به طور کامل چند روز آینده در انگلستان به فروش خواهد رسید.

+5
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.