درگیری خیابانی در کوبانی پس از ورود داعش به شهر

دو پرچم شبه‌نظامیان دولت اسلامی بر فراز یک ساختمان و یک تپه در شرق کوبانی


بنابه گزارش ها پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی وارد شهر مهم کوبانی در سوریه در کنار مرز ترکیه شده اند و درگیر زد و خوردهای خیابانی با مدافعان کرد این شهر هستند.

پیکارجویان این گروه (موسوم به داعش) از طرف شرقی وارد شدند و پرچم سیاه گروه را روی ساختمان ها و نقاط مرتفع به اهتزار درآوردند. شرق کوبانی در روزهای اخیر محل شدیدترین درگیری‌ها بوده است.

گفته می شود که صدها غیرنظامی درحال گریز از مرز به داخل ترکیه هستند.

با اشغال کوبانی گروه داعش کنترل باریکه بلندی در کنار مرز ترکیه را به دست خواهد آورد.

پیشتر یکی از مقام‌های کرد شهر کوبانی در شمال سوریه اذعان کرد که این شهر در معرض "خطر جدی سقوط" به دست شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) است.

ادریس نسان به بی‌بی‌سی گفت که نیروهای داعش کنترل یک تپه استراتژیک بر فراز شهر را به دست گرفته‌اند و اکنون آتش‌بار آنها تمام نقاط شهر را در بر می‌گیرد.

شبه‌نظامیان داعش از سه هفته پیش کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه را به محاصره در آورده‌اند و شهر را با تانک و خمپاره زیر آتش گرفته‌اند.

خبرگزاری‌ها تصاویری را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد پرچم‌های شبه‌نظامیان دولت اسلامی بر فراز یک ساختمان و یک تپه در حاشیه شرقی شهر کوبانی به اهتزاز در آمده است.

این اولین بار است که گزارش‌هایی از ورود نیروهای دولت اسلامی (داعش) به داخل شهر کوبانی منتشر می‌شود.

خبرنگاران محلی هم از وقوع درگیری‌های خیابانی در داخل شهر خبر داده‌اند.

به گفته این خبرنگاران، یگان‌های حفاظت خلق کردهای سوریه در حال تخلیه غیرنظامیان باقی‌مانده از داخل شهر هستند.

درگیری‌ها در این منطقه باعث آواره شدن بیش از صد هزار نفر از ساکنان این شهر عمدتا کردنشین و پناه بردن آنها به ترکیه شده است.

هر چند که امروز دوشنبه ۶ اکتبر یکی از مقام‌های محلی کرد در این شهر به خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که هنوز صدها غیر نظامی در شهر حضور دارند.

صدای درگیری

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است و بر مناقشه سوریه نظارت داد گفت که جنگجویان داعش حدود ۱۰۰ متر در داخل شهر پیشروی کرده اند.

در گزارش این گروه آمده:‌ "جنگ چریکی شهری شروع شده و نبرد برای اولین بار در دو محله مقطلا الجدیده و کانی عربانی در شرق شهر در جریان است."

"جهادگرایان داعش و نیروهای کرد در خیابان ها و میان ساختمان های مسکونی مشغول نبرد هستند."

پروار علی محمد یک مترجم در شهر به خبرگزاری رویترز گفت:‌ "ما صدای درگیری های خیابانی را می شنویم. بیش از دو هزار نفر از جمله زنان و کودکان درحال تخلیه هستند. پلیس ترکیه درحال بررسی بار ماست."

پال آدامز خبرنگار بی بی سی در نزدیکی مرز می گوید که در تمام روز درگیری جریان داشته و دود از ساختمان ها بلند شده است و صدای انفجار از آنجا به گوش می رسد.

به گفته او مدافعان کرد شهر می گویند که با اشتیاق می جنگند اما به نظر می رسد این شروع روند سقوط کوبانی باشد.

خبرنگار بی بی سی شاهد تعداد زیادی آمبولانس در ترکیه بوده که برای برداشتن زخمی ها به مرز می روند. بسیاری از زخمی ها در بیمارستان های نزدیک مرز مداوا می شوند.

ترکیه هفته پیش قول داد مانع سقوط کوبانی شود و پارلمان این کشور مجوز عملیات نظامی علیه داعش را صادر کرد.

اما به نظر می رسد که این کشور اقدامی برای جلوگیری از پیشروی داعش صورت نداده باشد.

خبرنگاران می گویند ترکیه مایل نیست به نیروهای کرد این شهر کمک کند چون آنها متحد پ ک ک هستند که ترکیه آن را یک گروه تروریستی می شناسد.


کردهای کوبانی در اطراف مرز ترکیه - گفته می شود ۱۶۰ هزار نفر از آنها گریخته اند


پرچم های سیاه داعش ابتدا بر تپه های شرقی شهر به اهتزاز درآمد


هنوز عده ای از مردم شهر از آن خارج نشده اند
تانک های ارتش ترکیه از آن سوی مرز نظاره گر تحولات کوبانی هستند

+55
رأی دهید
-7

oghabe - سنت گا لن - سوثیس
کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من،برادران کرد با اتحاد و یکدلی از سرزمین و شرفتان دفاع کنید.از ترکیه پس فطرت یا شرق و غرب هیچ انتظاری نداشته باشید، همه دشمن کرد هستند.زمستان می‌گذرد سیاهی به زغال می‌ماند.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 01:35
zooom - تهران - ایران
ترکها که خودشون در کمک به داعش نقش داشتند یک اتحاد قوی باید بسن کردها صورت بگیرد اتحاد و استقامت بی شک کردها میتوانند که داعش را خنثی کنند حداقل در خاک قسمت خودشان
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 02:49
sahand11 - کلن - آلمان
oghabe - سنت گا لن - سوثیس. اصلا چرا ترکیه باید به کردهای سوریه کمک کنه؟ مگر کردها کمسرباز ترک را کشتند؟اگر شما دلتان می سوزه این گوی واین میدان سلاح بگرید برید سوریه.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 04:51
arman93 - یزد - ایران
حالا مردم سوریه قدر بشار را می دانند لااقل قبل از این آشوبها و جنگ اگر آزادی تمام و کمال نبود امنیت که بود هر چند اگر اجازه می دانند اسد شروع به اصلاحات کرد حالا آزادی را که به دست نیاوردند هیچ همان یک ذره اش هم که داشتند از دست رفت و علاوه بر آن امنیتی که تمام و کمال داشتند به کل از بین رفت
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 06:59
halk_35 - لیوواردن - هلند
پس کو این همه ادعا . ما ال میکنیم ما بل میکنیم . پست فطرت های دروغ گو . زن وبچه مردم چه گناهی کردن که بهانه تروریست بودن رو انتخاب کردین . کمک و این حرفها چرته . هر کشوری به فکر منافع خودشه . کاش اسلام هیچ وقت به وجود نمی اومد .
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 08:20
siavash33 - کردستان - ایران
همانطور که تو کردستان عراق داعش رو زمین گیرکردیم و تا ربیعه روفتح کردیم اینجارو هم باپیشمرگ هایمان به امیدخدا وکوری ترک های فاشیست وبشاراسد جنایتکار ومالکی بی لیاقت حفظ خواهیم کرد ...
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 08:33
تیتو تیتو - تهران - ایران
oghabe - سنت گا لن - سوئیس همه دشمن کرد هستند ؟! به نظر شما بهتر نبود طی این سالها برادران کرد به جای تعصبات بیجا روابط بهتری با کشورهای منطقه برقرار میکردند . هر ورها کمک میکنند در مبارزه با داعش میگویید ما کردهای غیور پیروز شدیم کسی کمک نکرد هر جا شکست میخورید میگویید کل دنیا با ما دشمن هستند ! نظر من اینست برادران کرد باید بپذیرند اقوام دیگر نیز غیرتمند و قدرتمند هستند و با تعامل بهتر با کشورهای دیگر میتوان پیروز شد.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 09:06
hossein+87= - ایران - ایران
arman93 - یزد - ایران - داداش، هدف از حمله به سوریه ، تبدیل سوریه به منطقه آزاد بود که شد! یعنی هر خری میخواد، میره سوریه و میاد بیرون. مردمی که عقلی برای انتخاب ندارن ، همین هم سرشون میاد. عاقلانه اینه که بین بد و بد تر ، بد انتخاب بشه. همون اشتباهی که سال 57 در ایران اتفاق افتاد ، در سوریه هم پتانسیلش بود. منتها در ایران انسجام بیشتری بود و همه در برابر دشمن خارجی ایستادن. ولی احمق های سوریه به هوای اینکه دیگران به هوا خواهی از اونها دارن نیرو میفرستن ، دست رو دست گذاشتن و شدن بدبخت.امیدوارم امنیت و آرامش به این کشور ها برگرده .
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 09:14
Azadikhah - تكسل - هلند
کوبانی در حال سقوط است و جهان ارام و بیخیال به نظاره نشسته است!درود بر کوبانی ، شرم بر ساکتین,شرم بر مدعیان بی عمل,کوبانی ما شرمنده ایم
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 10:19
Azadikhah - تكسل - هلند
arman93 - یزد - ایران:به وجود آمدن داعش و فرقه خراسان نتیجه سرکوب ملت سوریه توسط بشار اسد هست آقا جان!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 10:25
right things - بروکسل - بلژیک
سهند۱۱ - کلن - آلمان نمیدانم به امثال تو چی‌ باید گفت !! بحث نژاد و ملیت نیست اینجا !! اینجا بحث نسل کشیه و انسانیت !! بحث کودکان و زنان بی‌ پناه !! که کمک نیاز دارند !! بعضی‌ آدم‌ها افسوس که فقط نام انسان رو دارند مثل تو ! افسوس و دریغ از خسأیل انسانی‌ !!!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 10:53
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
کلن‌آلمان -ترکیه خودش گفته بود که نمیگذره شهر به دست برادرنشان (داعش)بیفته،بعدش ترکیه به خاطر اینکه ثابت کنه به برادرانشان (داعش)کمک نمیکنه و بخاطر امنیت مرز‌های خود باید وارد میشدمگر نه‌ اینکه ترکیه همش شعار مبارزه با تروریست میده.ما که ترکیه خوب می‌شناسیم .در طول تاریخ همش قتل عام آقلییتهای ارمنی،کرد و بالکانی و ......حالا تو هم هر بار با یه اسم دیگه میایی و کامنت میذاری.جناب فرق بین شهر و استان را بدون بعد اظهار نظر کن‌.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 10:54
perser68 - آلمان - آلمان
sahand11 - کلن - آلمان. ترکیه کمک نکرد و نمیکنه چون میدونه اگه کردها تو این درگیری پیروز بشن و اسمه کوبانی و شهر کوبانی که امروز تو دنیا سر زبونا افتاده باعث بشه به زودی کردهای ترکیه و سوریه و شاید کردهای ایران یه قدرته بزرگ تو منطقه تشکیل بدن!!!بنابر این شکست احتمالیه کردا کندنه همون یه خاله مو از خرسه برای ترکیه مجانی و بدونه کشته شدنه یه سربازه ترک!!!اما زمانی که داعش تو مرز ترکیه جا خوش کرد اونروز نوبته مردمه ترکیه میشه که جوره نفهمی های سرکردگانه ترکو بکشن!ترکایی که از خمینیه شیاد متنفر بودن،فکر میکنی با داعش کنار میان؟
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 10:31
شوخی کردم - دالاهو - کردستان
sahand11 - کلن - آلمان. تمام دنیا ناراحت وضعیتی هستند که داعش آن را به وجود آورده است. آخه تو چه جور بشری هستی که این قدر عقده ای و منفوری؟ من نمی دانم که منظورت از سرباز چی هست. آیا فکر میکنی که سربازی اسلحه به دست دارد و به جنگ می رود و به طرف مقابل شلیک می کند نباید به او شلیک کرد؟ تمام ارتش که نباید سردار و سرهنگ باشد. اگه پیش همین سربازان حرفی به همزبانت خامنه ای بزنی روزگارتو سیاه میکنند. امیدوارم با این توضیحات فهمیده باشی چی دارم میگم هموطن ترک.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 11:23
شوخی کردم - دالاهو - کردستان
الان بر کسی پوشیده نیست که ترکیه نیز جزعی از ستون فقرات داعش است.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 11:48
بت شکن - مونترال - کانادا
ترکیه و نیروی آئتلاف دست روی دست گذاشته اند تا کوبانی سقوط کند و هرچه رزمنده کرد است کشته شود بعد تصمیم بگیرند که چکار کنند.....!!!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 11:51
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
تیتو تیتو- تهران- ایران همه کشورهای منطقه میخوان از آب گًل آلود ماهی‌ بگیرن و در این میان کردها چون در محاصره ۴ کشور دشمن هستند و پول و منابعی جهت باج سبیل نمیدند ،مظلومانه در معرض نسل کشی قرار می‌گیرند.در ضمن کردها با کسی‌ کار ندارن بجز حقوق انسانی‌ خود و باید بدانی که حق گرفتنیست همینطور دولتهای فاشیست تقدیم نمیکنند.سالهاست کردا خواسته‌هاشون و گفتن! چی‌ جواب شنیدن بجز زندانی،اعدام نسل کشی بمباران و آوارگی و........
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 12:51
زنده بادايران من - لرستان - ایران
این همه ما داد زدیم این همه گفتیم که داعش دست پروده آمریکا،اسرائیل، ترکیه، کش.رهای عربی هست کسی قبول نکرد که نکرد.الآن هم می گوئیم فرداهم می گوئیم ای کسانیکه سرتان را در زیر برف کرده ایدبدانید وآگاه باشید که این داعش تخم وتره اسرائیل وکشورهای غربی است. می دانید چرا؟. برای اینکه می خواستند دولت شیعه عراق ودولت سوریه که شیعه درآن نفوذ داشت ازبین ببرند. این همه بمباران توسط کشورهای غربی پس چی شد.این آقایونی که عشق هواپیماهای غربی را برای بمباران داعش دراین سایت به رخ می کشیدند بگویند آیا بمبارانها کوچکترین خللی در پیشروی داعش داشته است یا نه؟ مسلما نه . برای اینکه هدف بمبارانها ازبین بردن زیرساختهای کشورهای مخالف منافع غرب است دریک کلام . حالا بشینید تفسیر کنید. ضمنا داعش هیچ ارتباطی با اسلام ندارد وبی خود نام مسلمانان را خراب نکنیدبی شرف ها.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 13:39
perser68 - آلمان - آلمان
ترکیه کلی از درامدش از راحه توریسته و اگه با غربی ها همکاری کنه علیه داعش نتیجش بازار کسادی هست که نسیبش میشه!بمبایی هست که آدمخورانه داعش تو بازاره توریستیه ترکیه راه میندازن!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 13:50
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
هم این گروهای کرد که در سوریه به مشکل بر خوردن تا دیروز تو ترکیه به کمک پ ک ک بمگذاری میکردند و کلی‌ زن و بچه کشتند با این حال تورکیه به کرد‌های سوریه پناه داد. زمانی‌ که ارمنی‌ها به کمک روس‌ها در قرباغ و مناطق اشغالی غیر نظامیان آذربایجانی را کشتند ایران اجازه ورود یک جنگ زده آذربایجانی را به آذربایجان ایران نداد بر عکس از ارمنستان حمایت کرد. آتیلا قشقایی
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 15:17
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
سنت گا لن - سوثیس, کلاغ ، عجب کرد‌ها با کسی‌ کردی ندارند، آن نقشه را که تو دیوارشون میکشیدن که در بر گیرنده ۵ کشور بود . در هر چهار کشور هم کرد‌ها ترور کردن و غیر نظامیان را همیشه هدف قرار دادند .
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 15:28
باور عمیق - قم - ایران
زنده بادایران من - لرستان - ایران .. خودشون از همه بهتر میدونن اینو . خودشون آگاه به تمام این واقعیت ها هستند . به خدا قسم اگر اینا قدرشناس بودند و سیاست ایران ، ورود و مداخله به دیگر مناطق غیر شیعه نشین بود ، حاج قاسم و سپاه قدس توی سه سوت این آشغالا رو جمع میکردند . فقط ابهت و اقتدار رو ببین . کربلا،کاظمین و سامرا(با اون مردم سنی و متعصب و ضد شیعی)، نجف و حتی بغداد رو نگاه کن . داعش عشق شیعه کشی نتونست نفس بکشه اون تو .. اما نگاه کن بقیه مناطق رو . مرگه پیشی های پر ادعا .. ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و یه مشت حرف مفت زن بی عرضه ..
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 15:32
sayeh tars - لندن - بریتانیا
پس کنفرانس پاریس کشورهای غربی برای این بود که چه راهی پیدا کنند داعش رو قدرتمندتر کنند بیچاره کردها تمام دنیا طرفدار داعش وشما طعمه ای بیش نیستید
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 15:32
آرمان شهر من - استهبان - ایران
دولت ترکیه بزرگترین حامی سیاسی و استراتژیک داعش توی منطقه است و امروز هم به اسم دفاع از مرزهاش جلوی ورود حامیان کوبانی به این شهر رو گرفته و حلقه محاصره رو به نفع داعش و بر علیه کردها به شدت تنگ کرده ولی کوبانی هنوز زنده است و خاریست بر چشم داعشیان و حامیان اونها...
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 16:20
تیتو تیتو - تهران - ایران
oghabe - سنت گا لن - سوثیس متاسفانه امروز امریکا و غرب با مهره داعش دست به قتل عام خاورمیانه و زنان و کودکان میزنند تا به اهداف خود برسند . امیدوارم برادران کرد و ملت سوریه و عراق هر چه زودتر از دست این تروریستها خلاص شوند .
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 16:38
Azadikhah - تكسل - هلند
اینم برای این ۲ یا چند نفری که اینجا از سیاست‌های جمهوری اعدام حمایت میکنند: پس از انقلابی که رژیم شاه را سرنگون کرد و خمینی با سوء استفاده از اعتماد مردم بر تخت سلطنت ولایت فقیه و امام و نایب امام زمان و .. نشست. عاجز و درمانده از پاسخگویی به مردمی که برای آزادی و استقلال و حاکمیت مردمی انقلاب کرده بودند، به فکر چاره افتاد. سران نظام راه حل برون رفت از این مخمصه را تئوری صدور انقلاب یافتند و به درستی در پست بالا به این اشاره شده است. سپاه پاسداران برای حفظ بقای نظام بر اساس این دو سیاست پایه ریزی شد:. یکم- ایجاد خفقان در داخل ایران و سرکوب آزادیها. دوم- صدور انقلاب که اسم مستعار تروریسم و بنیادگرایی بود به کشورهای همسایه بویژه عراق به دلیل موقعیت جغرافیای سیاسیش،.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 19:02
Azadikhah - تكسل - هلند
2-قاسم سلیمانی فرمانده نیروی تروریستی قدس و پیش برنده تمامی جنایات رژیم در عراق و سوریه و افغانستان و لبنان و .. است. مالکی از او دستور می گرفت و او را امپراطور عراق می نامیدند. قیام عراقی ها و در پی آن ظهور داعش باعث برکناری مالکی و تضعیف موقعیت وی شد. اکنون در تلاش برای جبران این موقعیت و باز ترمیم شکست رژیم است. او یک جنایتکار به تمام معناست.همین قاسم سلیمانی جانی و مزدور بود،که عراق و سوریه را به خاک و خون کشید،و باعث و رشد داعش شد!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 19:04
Azadikhah - تكسل - هلند
چطور همین چندسال پیش پس از جنگ سی و سه روزه لبنان,جمهوری اسلامی با چنان سرعتی جنوب لبنان را بازسازی کرد که سید حسن نصرالله رهبر گروهک تروریستی حزب الله از سخاوت خامنه ای در سرمایه گذاری و بازسازی جنوب لبنان تشکر کرد و آنوقت پس از سال ها از گذشتن از جنگی که خمینی و اطرافیانش هشت سال ادامه اش داند و با شعار «جنگ جنگ تا پیروزی» و «راه قدس از کربلا میگذرد» جوان های مردم را گوشت دم توپ نمودند هنوز هموطنانمان در خرمشهر با دادن آن همه شهید هنوز در محرومیت بسر میبرند؟! جنوب لبنان مهمتر است یا خرمشهر؟! سوریه مهمتر است یا خرمشهر؟!بولیوی و ونزوئلا مهمتر است یا خرمشهر؟!هیچ حکومتی در تاریخ ایران همانند نظام آخوندی جمهوری اسلامی اجنبی پرست و دشمن ایران نبوده است و به اینصورت با کشور و هموطنان خودش دشمنی نکرده است.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 19:08
Azadikhah - تكسل - هلند
باور عمیق - قم - ایران:متاسفانه تحلیل شما حقیقت نداره چون وضعیت داره عوض می‌شه! اینم آخرین خبر:حملات اصلی داعش در مرکز عراق در حال شکل گیری است و شهر سامرا در محاصره نیروهای داعش قرار دارد و جنگی سخت در اطراف شهر بلدو، تنها مسیر آزاد کمک رسانی به سامره در جریان استرهبری نیروهای داعش در این منطقه مستقیما زیر نظر ابوبکر البغدادی است که خود را خلیفه داعش می‌خواند. تحلیل‌های ارایه شده از این قرار است که ابوبکر البغدادی و نیروهای تحت امر او بنا دارند تا پیش از فرا رسیدن ماه محرم سامرا را به تسلط خود درآورند، زیرا دو ماه محرم و صفر برای شیعیان ماه‌های مقدسی به شمار می‌آیند و در ایام عزاداری امام حسین، مقابله عزادارن حسینی سخت خواهد بود و احتمال دستیابی به شهر مقدس سامرا نیز دشوار خواهد شد.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 19:20
Azadikhah - تكسل - هلند
باور عمیق - قم - ایران:2-خبرهای رسیده از عراق از تصرف قریب الوقوع شهر سامرا توسط نیروهای داعش حکایت دارد. .از سوی دیگر اگر چنانچه شهر سامرا به دست داعش بیافتد، احتمال به‌ راه افتادن رودخانه‌ای از خون شیعیان در این شهر وجود خواهد داشت و همچنین، تمامی اماکن مقدسه و مقبره‌های مورد احترام شیعیان در این شهر تخریب خواهد شد که این همان خط قرمزی است که حسن روحانی از آن یاد کرده است. به عبارت دیگر سقوط سامرا معنی جز ورود مستقیم نیروهای نظامی ایران در نبرد با داعش ندارد.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 19:23
ahora_nima - استکهلم - سوئد
atila ghashghai. bavar amigh.sahand 11 یعنی‌ انسان می‌تونه تا این حد پست باشه که در این موقعیّت که هزاران زن و بچه آوره و بی‌ سر پناه هستند این اراجیف رو بنویسد. ننگ‌ بر شما انسان نماها
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 21:08
perser68 - آلمان - آلمان
Azadikha - تکسل - هلند. دوسته عزیز،توضیحه مفصلی بود،درود بر تو :-)
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 21:37
باور عمیق - قم - ایران
Azadikhah - تکسل – هلند(1) .. جهت اطلاع شما چند خطی مینویسم .. چند شب پیش که برای زیارت به حرم حضرت معصومه مشرف شده بودم پس از زیارت به صورت اتفاقی با چند تن از زائرین عراقی مشغول به صحبت شدم . یک صحبت تقریبا 20 دقیقه ای با یک گروه 6-7 نفره شامل اهالی دیالی،نجف،کربلا و سامرا . تمام حرفهای شما اشتباه و تمام اطلاعات شما باطله . آرامش کامل در این شهرها حاکمه . باز هم جهت اطلاع عرض میکنم(این اطلاعات رو از بچه های عملیات ویژه سپاه قدس گرفتم) .. شهر سامرا ظرف مدت بسیار کوتاهی با احداث دیوارهای بتنی با ارتفاع بیش از 2 متر در پیرامون شهر توسط سپاه قدس بسیار هوشمندانه به یک دژ دفاعی تبدیل شد . تمام ساختمانهای بالای 4 طبقه ، طبقه انتهایی آن در پشت بام در اجاره و اختیار سپاه قدس قرار گرفته و بالای هر پشت بام دو تک تیرانداز و یک دوش پرتاب لیزری مستقر شده ..
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 22:03
باور عمیق - قم - ایران
(2)هیچ جنبنده ای توان نزدیک شدن به دیوارهای بتنی را ندارد . پهپادهای شناسایی 24 ساعته در فاصله 25 کیلومتری شهر در حال رصد و پرواز هستند . بیش از 4500 نفر از نیروهای ویژه سپاه قدس در سامرا مستقر هستند . آشپزخانه تامین غذای این نیروها در زیر سرداب حرم قرار گرفته . مواد غذایی با ماشین های ویژه به جهت جلوگیری از آغشته شدن به مواد سمی به صورت مرکزی به تمام شهرها ارسال میشه . یگان طلایی ، گوش به فرمان یگان پهپادیه تا اگر هرگونه نزدیکی به دژ بتنی گزارش بشه ، هلیکوپترها و میگ های سپاه به پرواز در بیان و از بالا تار و مار کنن . ساکنین سامرا تعریف میکردن اولین حمله ای که داعش ترتیب داد و به 500-600 متری حرم که رسید یه گروهان از مدافعین حرم که مسلسل و نوار فشنگ بسته بودند جلوی دروازه های حرم واستادن و سوراخ سوراخ شدن اما 10 دقیقه اینا رو معطل کردن . وقتی نیروهای یگان طلایی و نیروهای حاج قاسم رسیدند جوری دمار از روزگار اینا درآوردن که مثل زنهای فرزند مرده فریاد میزدن و فرار میکردن
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 22:04
باور عمیق - قم - ایران
(3)همه هجوم بردند به سمت کوچه های تنگ بازار قدیمی سامرا که مردم درب خانه هاشونو باز کنن و اینا رو پناه بدن .. بچه های سپاه توی اون کوچه ها با کارد سر تک تک اینا رو بریدند . دوست عزیز . یک جمله بهت میگم اینو یادت باشه . امسال از سر پوز زنی هم که باشه قرار امنیت راهپیمایی اربعین تا خود سامرا توسط سپاه قدس تامین بشه . بهت قول میدم امسال هم اربعین میریم تا خود سامرا و اگر اینترنت بود از همونجا برات یک پیغام میذارم .. عزیز دل .. شما شاید تا بحال فرصت رفتن به عراق و آشنایی با فرهنگ مردمش بهت دست نداده . شیعیان عراق همونایی هستند که وقتی صدام از زیارت کربلا منعشون کرده بود و مجازات قطع دست رو براشون قرار داده بود با کمال میل قبول میکردند دستشون رو بدن اما از زیارت کربلا محروم نشن . اگر یک بار فرصت میکردی یک راهپیمایی اربعین بری و از نزدیک ببینی متوجه خیلی چیزا میشدی .. شیعه جماعت ، فرهنگش فرهنگ حسینه . شیعه با شنیدن اسم حسین ، به موجودی تبدیل میشه که هیچ کس رو یارای مقابله با او نیست
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 22:06
باور عمیق - قم - ایران
(4) دوست عزیز . تو هرگز نمیتونی تصور کنی اگر پای جسارت به حرمین پیش بیاد ، چه بلایی توی عراق بر سر متجاوز خواهد آمد .. یک فتوای آقای سیستانی کافیه تا 400-500 هزار نفر کفن پوش با قمه و اسلحه بریزن توی خیابونا . واقعا فکر کردی مثل مردم کوبانی 200 هزار نفر آدم فرار میکنن از شهرشون؟ آره؟ نه عزیزم . آمرلی رو 80 روز محاصره کردن . تمام دنیا دست روی دست گذاشت تا تعرض به زن و بچه شیعیان رو به تماشا بشینه .. همه واستادن تا ببینن داعش چطوری زنای شیعه رو بی آبرو و خفیف میکنه .. اما بدان شیعه مولا و مقتدایش کسی است که سر داد اما زیر بار ظلم و ستم نرفت . تا دو ماه آینده نظاره گر باش که چطور برآوردهای شما یکی پس از دیگری غلط از آب در خواهد آمد . موفق باشی
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 22:07
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
اتیلا قشقایی- معلومه دلت از کوردها خیلی پره چکارت کردندد فقط خدا داند ولی از نوشته هات معلومه هر بلایی سرت اوردن حقت بوده نوش جونت
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 22:19
شوخی کردم - دالاهو - کردستان
باور عمیق - قم - ایران. آخه چی به تو باید گفت که شهرت قم است و اندیشه ات باطل. امسال تو و قاسم و سیستانی جنایتکاران جنگی محسوب میشوید که دستتان به خون هزارن ایرانی و مردم کشورهای همسایه آلوده هست. برو که شیعه بدتر از داعش است.
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 01:05
شوخی کردم - دالاهو - کردستان
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک. میشه تعریف کنی که برای گرفتن اجازه اقامتت چی به ایران نگفته ای؟ بعدش دقیقا بعد از اقامتت با اولین پرواز یه سفر به ایران آمده البته اگه اقامتی دریافت کرده باشی.
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 01:12
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
تیتو تیتو- صلح و آرامش آرزو قلبی همه ماست ،ولی تا به حقوق دیگران احترام نذاریم میسر نمیشود.به امید رعایت حق دیگران حالا هر کسی از هر دینی و زبونی و ملیتی باشه.
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 02:35
راهجو - فریدونکنار - ایران
آتیلا قشقایی- من شک داشتم ولی حالا مطمئنم که کردها خوب ...!. اما اینو بدون این قضیه کردها رو بیدار کرد وشک نکن از این به بعد کردها بد دمار از ترکهای اردوغانی درمیارن از این به بعد پ ک ک هم با انگیزه تر خشتک رجب رو میکنه!! تو هم دیگه فارسی ننویس که آبروی هرچی ترک رو بردی حیف فارسی که تو دهن ناپاک بعضی عقده ایها و بی هویتها بچرخه
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 08:02
Azadikhah - تكسل - هلند
باور عمیق - قم - ایران:خب پس که اینطور!این‌ها همه احتمالات هست امکان داره همه چیز هم بر عکس بشه هیچی‌ مشخص نیست!ممنون از اطلاعاتی‌ که دادید به هر حال من فکر میکینم که عراق و سوریه به این زودیها روی آرامش رو نخواهند دید!البته دلیلی‌ نداره کوبانی هم مثل شیعیان عراق باشه چون از هیچ جایی حمایت نمی‌‌شند!امیدوارم این جنگها یک جوری پایان پیدا کنه که ملت عراق و سوریه(مذهب و ملیتشان برام فرقی‌ نداره چون همه انسان هستند) به زندگی‌ عادی خودشان برگردند گر‌ چه این امید شاید زیاد خوشبینانه نیست.
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 10:48
Azadikhah - تكسل - هلند
perser68 - آلمان - آلمان:درود بر شما و پایدار باشی‌ دوست عزیز
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 10:51
باور عمیق - قم - ایران
برو یه لقمه نان بخور و یه دور کامل قربان صدقه سر حاج قاسم برو که همینی هم که دارید رو باعث شد داعش به باد نده .. اضافه تر موضوع رو نمیشکافم
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 11:24
گذشته میرزا - ایران - ایران
زن و بچه های کرد باید تو کوبانی قتل عام شوند چون توی ترکیه پ کا کا با ارتش ترکیه درگیره! اینم منطق و استدلال نژادپرستهای ترکی مانند آتیلا قشقایی و sahand11 که هر چه میخان خودشون به ترکیه بچسبونن ترکهای ترکیه اینا را جز آدم حسابشون نمیکنه هر چقدر میخاین برین برای ترکیه دم تکون بدین و موس موس کنین اونا هم محل سگ بهتون نمیذارن. درود بر کردهای غیوری که از کوبانی دفاع میکنند در ضمن من کرد نیستم ولی حاضرم برای نجات زن و بچه های بیگناه کرد و ایزدی و مسیحی جانم را بدهم
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 12:11
Azadikhah - تكسل - هلند
در مورد حج قاسم گچ‌کار توضیح دادم دیگه موردی برای بحث نمی‌بینم
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 16:28
راهجو - فریدونکنار - ایران
گذشته میرزا- راست گفتی خود ترکیه امثال قشقایی و سهند رو آدم حساب نمیکنه اما این بی هویتهای بی وطن از همه جا مونده و رونده ان! نمونه اش همین قشقایی تو شیراز ام آی دی دانمارک بخودش چسبونده!آدم انقدر کمبووووود ....
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 18:16
Azadikhah - تكسل - هلند
در آخر هم اینکه ایران خودش داعش داره دیگه نیازی به داعش از یک نوع دیگه نیست!جمهوری داعشی اسلامی ایران با داعش بیشتر هدف و کار هاشان یکی‌ هست منتها کمی‌ با هم فرق دارند!
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 19:21
sahand11 - کلن - آلمان
ahora_nima - استکهلم - سوئد. -مدتی است که ترک ستیزان فارس و ترویستهای کرد ازمسئله کوبانی سو استفاده کرده وترکیه را طوری تلیغ می کنندکه انگار ترکیه قتل عام کرده. --اهالی کوبالی به ترکیه پناه بردند.اگر ترکیه نبود مردم کوبالی توسط داعش قتل عام م شدند. کوبالی مرکز تجمع تروریستهای پ.ک.ک است ودر آنجا تروریستهای داعش و پ ک ک ونظامین کرد سوری درگیر هستند.
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 04:31
sahand11 - کلن - آلمان
کوبالی تنها منطقه ای است که یکنفر از مدم عادی آن توسط داعش بقتل نرسیده--. ترک ستیزان وتروریست هاییکه امروز این همه فعال هستند چرا تادیروز در مقابل قتل عام ترکهای عراق در کرکوک و تلعفر و موصل ساکت بودند؟. ترکیه تا حال دومیلیون سوری را پناه داده ولی اروپا فقط صد هزار نفر را وایران تقریبا هیچ!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 04:41
sahand11 - کلن - آلمان
کردهای سوری را آیا ایران پناه داد ؟ یا بارزانی؟این ترکیه بوده که پناهشان داده!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 04:44
sahand11 - کلن - آلمان
گذشته میرزا - ایران - ایران اونهایکه می خواند بجنگند .این کوی واین میدان. شعار لازم نیست!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 04:47
sahand11 - کلن - آلمان
. چرا همه و همه از بی بی سی گرفته تا رژیم فارس ایران و ... علیه ترکیه شعار میدهند ؟ . کوبانی ( که نام اصلیش مرشد پینار است ) شده بهانه ای تا علیه ترکها شعار بدهند و توهین کنند. راستی الان اهالی کوبانی کجا هستند ؟ در ایران هستند ؛ آیا بارزانی به آنها پناه داده و یا بی بی سی کثیف.
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 04:51
sahand11 - کلن - آلمان
جواب ساده است ؛ الان در کوبانی غیر نظامی وجود ندارد بلکه چند گروه تروریستی پ ک ک با گروه تروریستی داعش در حال جنگ اند. راستی جواب سوالمان الان اهالی کوبانی کجا هستند ؟ . جواب خیلی ساده است کشور ترکیه آنها را پناه داده و از جانشان محافظت میکند. آیا این سوال سختی بود که بی بی سی و رژیم پان فارس و گروهای تروریستی کرد نمیدانند.
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 04:52
گذشته میرزا - ایران - ایران
راهجو عزیز پیشه وری قهرمان اینهاست که با کمک روسها میخاست آذربایجان رو از ایران جدا و به شوروی ملحق کند حتی ساعتشونو هم به وقت مسکو قرارداده بود بعضیها چسبیدن به بیرق خارجی توی خونشونه همه که ستارخان و باقرخان نمیشوند
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 06:08
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
sahand11 - کلن - آلمان- دشمنی به آصلاح روشن فکر‌های فارس‌ها ، کرد‌ها و روس‌ها با تورک‌ها ثابت شده هست .
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 10:39
گذشته میرزا - ایران - ایران
آتیلا قشقایی فقط آدمهای نژادپرستی مانند جنابعالی و sahand11 هستند که فکر میکنند همه دشمن ترکها هستند وگرنه ترکهای کشورمان در تمام ایران حضور دارند و حتی با دیگر اقوام ایرانی وصلت کرده اند الان همسایه و بسیاری از دوستان من ترک هستند و خدا را شکر جنگ و دعوایی هم بینمان نیست همانطور که گفتم همه ستارخان نمیشوند که زیر بیرق اجنبی نروند یکی هم باید مثل شما باشه که پز ...همسایه بده. کار شما مثل بچه دار شدن با .. همسایه است.
جمعه 18 مهر 1393 - 06:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.