حال اعدامی زنده شده در بجنورد وخیم است

شرق: وضعیت وخیم مردی که یک‌سال قبل ساعاتی بعد از اجرای حکم اعدام دوباره زنده‌ شد، خانواده‌اش را به‌شدت نگران کرده و تلاش‌ها برای آزادی او هنوز به جایی نرسیده‌ است.  به گزارش خبرنگار ما، اعدامی زنده‌شده که علیرضا نام دارد به اتهام حمل و نگهداری موادمخدر به اعدام محکوم شده‌ بود. او اواسط مهر سال گذشته در زندان بجنورد به ‌دار آویخته و 20دقیقه بعد از چوبه‌دار پایین آورده ‌شد و پزشک‌قانونی حاضر در صحنه نیز مرگ او را تایید کرد اما ساعاتی بعد از انتقال جسد به پزشکی‌قانونی در حالی‌که کارگر سردخانه مشغول انجام کاری در آن محل بود متوجه بخار در کاور جسد علیرضا شد و بلافاصله مسوولان را خبر کرد. انتقال علیرضا 35ساله به بیمارستان و آغاز عملیات احیا روی این مرد، او را دوباره به زندگی بازگرداند و در نهایت علیرضا بعد از چند هفته کما دوباره چشم‌هایش را باز کرد و به زندگی برگشت.  مطابق اوراق پرونده علیرضا سه سال قبل از اجرای حکم اعدامش به اتهام حمل و نگهداری شیشه دستگیر و زندانی شده‌ بود. هرچند قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده نامه‌ای برای عفو این مرد به کمیسیون عفو و بخشودگی فرستاد اما این کمیسیون، علیرضا را به‌دلیل سابقه‌دار بودن مستحق تخفیف ندانست و این جوان که سه فرزند نیز دارد به اعدام محکوم شد. یک‌شب قبل از اجرای حکم به خانواده‌ علیرضا اعلام کردند برای آخرین دیدار به زندان بروند. فردای آن روز در حالی‌که برادر علیرضا و دایی‌اش برای تحویل جسد رفتند مسوول سردخانه به آنها اعلام کرد علیرضا به بیمارستان منتقل شده‌ و او هنوز زنده‌ است. با بیرون آمدن علیرضا از کما و انجام درمان‌های اولیه این مرد دوباره به زندان منتقل شد و در حالی‌که برخی کارشناسان معتقد بودند حکم اعدام یک‌بار دیگر باید اجرا شود و برخی دیگر اعدام دوباره را غیرقانونی می‌دانستند پرونده به کمیسیون عفو و بخشودگی رفت و این بار به‌دلیل وضعیت خاصی که این مجرم داشت درخواست مورد پذیرش قرار گرفت و حکم اعدام به حبس ابد تغییر یافت. این در حالی بود که وضعیت علیرضا به گفته همسر و برادرش هر روز بدتر از قبل شد. برادر علیرضا روز گذشته درخصوص آخرین وضعیت پرونده برادرش گفت: «متاسفانه وضعیت برادرم بسیار بد است. او نزدیک به 40کیلو وزن از دست داده‌ و حافظه‌اش تقریبا پاک شده است. از آنجایی که باید داروهای خاصی را مصرف می‌کرد و در زندان این داروها در دسترس نیست حال علیرضا در این مدت بسیار بد شده ‌است. من و برادرم تنها کسانی هستیم که به دیدار علیرضا می‌رویم با اینکه هر هفته به دیدنش می‌رویم اما ما را فراموش کرده‌ است. وقتی صحبت می‌کنیم باید چندین ‌بار یاد‌آوری کنیم، چه کسی هستیم و او حالا کجاست.»
وی گفت: «چند زندانی که از دوستان علیرضا هستند از او مراقبت می‌کنند. آنها هروقت به مرخصی می‌آیند ما مبلغی پول می‌دهیم تا کارهای برادرم را در زندان انجام دهند آنطور که دوستانش می‌گویند او دیگر کنترلی بر خودش ندارد. دست چپ علیرضا تقریبا از کار افتاده ضمن اینکه پای چپش هم دیگر سالم نیست و همین وضعیت را برای او بدتر کرده‌است. پزشکان زندان روزانه به او دارو می‌دهند اما این داروها باعث بهبود برادرم نشده و فقط خواب‌آور است و باعث می‌شود او طول روز را بخوابد.» برادر علیرضا درباره اینکه آیا تلاشی برای گرفتن مرخصی درمانی برای برادرش کرده است یا نه، گفت: همان موقع که برادرم زنده شد، گفتند با سپردن وثیقه می‌توانم او را بیرون بیاورم. مدتی طول کشید تا 15میلیون‌تومان وثیقه‌ای را که خواسته‌ بودند، تهیه کنم. وقتی پول را بردم گفتند نمی‌شود علیرضا را آزاد کرد چون او یک شاکی خصوصی هم دارد که به خاطر درگیری با آن فرد به 10سال حبس و 34میلیون‌تومان دیه محکوم شده ‌است. تلاش کردم آن فرد را پیدا کنم. آدرسی از او داشتم و رفتم تا رضایت بگیرم. گفتند از آنجا رفته. حالا هم آدرس جدید در اجرای احکام است اما متاسفانه برای اینکه رضایت بگیرم آدرس را به من نمی‌دهند و در این خصوص همکاری نمی‌کنند. به من می‌گویند 34میلیون‌تومان را بیاور ما خودمان اقدام می‌کنیم. این پول، مبلغ کمی نیست. برای من که یک کارگر هستم، خیلی سخت‌ است چنین مبلغی را تهیه کنم. می‌خواستم به همراه برادر دیگرم برای رضایت بروم، شاید شاکی قبول کند پول کمتری بگیرد یا اینکه به‌طور کلی رضایت بدهد. قاضی پرونده هم می‌گوید تا زمانی که شاکی خصوصی رضایت ندهد، نمی‌توانم وثیقه را قبول کنم. وقتی هم از علیرضا می‌پرسم با چه کسی دعوا کرده و موضوع چه بوده چیزی یادش نمی‌آید که بگوید. علیرضا وضعیت بسیار بدی دارد؛ او به لحاظ جسمی و روحی روزبه‌روز تحلیل می‌رود و دیگر تحمل زندان را ندارد، حتی پزشکان زندان هم شفاهی گفته‌اند او نمی‌تواند در زندان بماند. اگر می‌شد من جای برادرم به زندان بروم این کار را می‌کردم. آن‌وقت می‌توانستیم او را برای درمان به بیمارستان منتقل کنیم. این روند به مرگ علیرضا در زندان می‌انجامد.»

+68
رأی دهید
-4

perser68 - آلمان - آلمان
سردار سلیمانی قاچاقچیه اصلی، مخدرو وارد میکنه و پوله اصلی تو جیبه خودش و آدمخوراش میره،اونوقت جوونای ایرانی که درست بعده اون طاعونه۵۷بدنیا اومدن و زیر دست معلمای پرورشی تو مدرسه ها نمازه جماعتم خوندن باید در واقع اینجوری شکنجه بشن!!!قاچاق کرده،باید جورشو بکشه،اما خونواده و بچه هاش چه گناهی کردن؟ملا های سادیسمی با رنج کشیدنه مردم و خانواده ها بخصوص، ارضاء میشن!بچه هاش میخوان فردا چه کاره شن؟ کسایی که حکمه اعدام میگیرن در واقع هروز میمیرنو زنده میشن و اگر بعد از چند سال زنده بیرون بیان دیگه اصلاً آدمه سالمی از نظر فیزیکی و روانی نخواهند بود و فقط میشن نیازمند و سرباره جامعه مورده پسنده آخونده منفور!
دوشنبه 14 مهر 1393 - 13:35
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
یک چرند جدید از یک بی‌ وطن مقیم آلمان درباره‌ یک قهرمان و افتخار ملی‌.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 22:27
hamid71 - ابهر - زنجان - ایران
Perser68 - آلمان - آلمان. تو هم فقط استاد چرت وپرت گفتنی منتظری یکی یه خلافی بکنه تا زمین وزمان رو بهم ببافی وبندازی گردن دیگران من قصدم دفاع کردن از آخوند ها یا سردار سلیمانی نیست ولی دیگه هر موضوعی رو بخوای با حرفای صدمن یه غاز وچرت وپرت بهم ربط بدی هم درست نیست اگه راه حلی برای موضوعات مطرح شده داری بگو تا دیگران نیز استفاده کنن والا چرت وپرت گفتن بجز انحراف از موضوع و نرسیدن به نتیجه عاقبت دیگری نداره حالام میدونم منو متهم به آخوند بودن و ساندیس خوربودن و......خواهی کرد ولی پیشنهاد می کنم سعی کن مطالبت به جا باشه وقابل استفاده نه وقت گیر وبی حاصل
دوشنبه 14 مهر 1393 - 22:43
windy1234 - لندن - انگلستان
pesar68_ آلمان: تمام کامنت هات درست و واقعی هستند.آفرین
دوشنبه 14 مهر 1393 - 23:51
سرسره - اهواز - ایران
در مورد قاچاقچی بودن سلیمانی من هم شنیدم ازاین فرماندهان سپاه که از اول انقلاب تا کنون جنایات زیادی مرتکب شدند وکمتر کسی دربین اونها نامه اعمالش سفید است هرکاربگی برمیاد حالا ساندیسخوران ناراحت نشن بزرگ میشید یادتون میره!-این مفلوک جور اعمالش را به حد کافی کشیده یک مشت سادیسمی در این دادگاهها کارمیکنند که چشمشون دنبال پول یه کارگر بدبخته خدا لعنتشون کنه وخدا کنه به درد این ادم مبتلا بشن
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 01:14
perser68 - آلمان - آلمان
تو که با وطنی تو آلمان چه میکنی ماله کشه حکومته منفور آخوندی؟بدجوری دردت اومد! آبتون تو یه جوبه!
دوشنبه 14 مهر 1393 - 23:29
perser68 - آلمان - آلمان
دلاله جمهوری آخوندی آبو بریز اونجا که میسوزه!
دوشنبه 14 مهر 1393 - 23:00
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
من آلمان هستم بدون تقاضای پناهندگی و دریافت مستمری بده در راه خدا! من آلمان هستم با پاسپورت ایرانی‌ در حالی‌ از ۵ سال پیش می‌تونستم پاس آلمانی‌ داشته باشم.من آلمان هستم تا تو و امثال تو بدونید و بفهمید برای مقیم کشوری دیگر بودن نیازی نیست وطنت رو بفروشی و کیس دروغی بسازی.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 11:14
perser68 - آلمان - آلمان
hamid71 - زنجان. من تورو از کامنتات میشناسم و هیچوقتم ساندیسی خطابت نمیکردم و نمیکنم،اما کجای کامنته من چرتو پرته؟ اگه گفتم سلیمانی خودش یه قاچاقچیه، دروغه و چرتو پرته، چرا ازش دفاع نمیکنی و دلیل نمیاری؟اگه سادیسمی بودنه ملا ها رو نمیپذیری، بگو نمیپذیری!اگه شرایط و روزو حاله خونواده طرفو امروز عالی میدونی و فکر میکنی زنو بچش امروز خوشبختن میتونی برای من ثابتش کنی! تو اگه فکر میکنی حرفه درست میزنی و من نادرست چرا انقدر بی ادبانه کامنت میگذاری و توهین میکنی؟ من خودم ترکم و پدرم هم اتفاقاً تو زنجان بدنیا اومده و قبلاً برات توضیح دادم،اما بچه هاشو خیلی مؤدب بزرگ کرد!اعتراضت ادبتو میرسونه!هر چی که من نوشتم عینه واقعیته و نه چیزه دیگه ای!!!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 10:16
perser68 - آلمان - آلمان
شلوغش نکن و ننه من غریبم بازی در نیار!هر جا که پته شما رو روی آب میریزن یاده وطن می اوفتین!تو که اینهمه ادعا داری،آلمان چه میکنی؟تو که ادعا میکنی من وطن فروشم و تو وطن خرینی تو آلمان چه میکنی؟پس اون وطنی که درست کردین و بهش افتخار میکنین چرا گذاشتی و اومدی تو غربه فاسد؟ نه جانم، قاسمه آدمکشتو نمیتونی بزک دوزک کنی! اون یه قاچاقچیه و یه ایرانی کش! با من چونه نزن!!!
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 11:35
سرسره - اهواز - ایران
perser68- خوب جوابشونو دادی
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 12:59
hamid71 - ابهر - زنجان - ایران
Perser68-آلمان. عزیز هموطن من قصدم توهین نبود هرچند تند رفتم وموجبات رنجش خاطر شمارو فراهم آوردم که از این بابت ازشماعذرخواهی می کنم ولی باز هم تاکید میکنم منظورم از کامنت قبلی این بود که بیائیم باهم نظرات وپیشنهادهایمان حول مطلب مورد نظر ارائه بدیم تا شاید بشه به یه راه حلی جامع برای رهائی اون هموطنمون که یک بار طعم تلخ اعدام را چشیده برسیم مثلا میشه کمپینی راه بیندازیم وبا جمع آوری امضاهای بیشمار رژیم را وادار به آزادی ایشان بنمائیم یا از طریق هموطنانی همچون شما که درخارج از ایران بوده ودسترسی آسانتری به سازمانهای تاثیرگذار دفاع از حقوق بشر را دارا می باشید صدای این هموطن مظلوم رو به دنیا برسانیم ولی خب ناخواسته وبا تند روی نابجا موجب رنجش خاطر شما دوست عزیزم شدم باز هم از این بابت ازتون عذر خواهی کرده وامیدوارم که با بزرگواری خودتون مرا ببخشید.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 22:40
perser68 - آلمان - آلمان
hamid71 - ابهر - زنجان - ایران. من اصلاً انتظاره چنین کامنتی ازت نداشتم ،چون مدت هاست کامنتتاتو میبینم و میخونم و اونقدر هم نظرامون از هم دور نیست! در یه جا با هم معتقدیم که یه رژیمه ضد مردمی داره حکومت میکنه! اما حتماً باهات موافقم که باید یه راهه حله جامع پیدا کرد، اما مشکل یه حکومتی هست که سر سوزن از وحشی گری و دزدی کوتاه نمیاد و هیچ راهی رو باز نگذاشته و سرانجامه چنین خشونتی معلومه که به کجا ختم خواهد شد اگر همچنان ادامه داشته باشه!راهه حلو مدت هاست که خیلی بزرگتر و عالمتر از من گفتن و زدن ! و نظر منم بوده و هست که ملا ها برای یک بار هم که شده دست از دروغ پردازی و شارلاتانیسم بردارن و با متخصص ها و بی طرفهای داخله ایران ، کسائی که هیچ سمتو سوئی به حزبو گروهی ندارن و تعدادشون هم بسیاره تو ایران ، بشینن و مشکلاته جامعه رو بشمرن و اجازه عمل بدن!
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 09:57
perser68 - آلمان - آلمان
ادامه... من دوتا رشته دانشگاهی درس خوندم منتهی تقریباً مثله خیلیای دیگه علاقه چندانی بهشون نداشتم و به اجبار و شرایطه خاصه اون روزای جامعه دنبالشون رفتم!علاقه من به چیزای دیگه ای بود و به همین دلیل نمیتونم تو کامنتام از کنار یه چنین خبرایی با شوخی و جوک گفتن بگذرم!میگن هر چیزی، اتفاقی علتی داره! حداقل بیشتره اتفاقا!تو قرنه۲۱خیلی از کشورا تکنولوژیو ،یا توسط متخصصای خودشون و یا با خریدش از دوتا کشور درستو حسابی بدست آوردن و مملکتشونو ساختن و مردومشونو به جلو سوق دادن! ایران با این وسعت و جمعیت همین امروز هم میتونه با یه برنامه درست در عرضه چند سال کلی از مشکلاتو پشته سر بگذاره،اما ملا ها گوشه شنوا ندارن و اصلاً اعتقاد به خوشبختی و پیشرفته مردم ندارن!خودشون بارها گفتن،انقدر باید بدبختی و بیچارگی دنیارو بگیره تا امامه زمان ظهور کنه! با چنین جماعتی و چنین اعتقادی چه راهه حلی شدنی هست؟. خودم متأسف میشم حتی دارم اینارو مینویسم! چون مثله آبه خوردن میشه با اون منابعی که تو ایران هست شرایطه زندگیه مردمو خیلی بهتر از اینی که هست کرد!
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 10:15
perser68 - آلمان - آلمان
ادامه.. از هر قومی و ملیتی تو آلمان و هم تو آمریکا دارن زندگی میکنن و من با خیلی هاشون نشستو برخواست داشتم ودارم و همینطور با خیلی از آمریکایا و آلمانیا! همشون از زیبایی و قدرتو عظمته ایرانه سالهای قبله انقلاب و جوونتراشون از منابعه غنیه امروزه ایران میگن و خیلی دوست دارن به ایران سفر کنن و ازجاهای زیبای ایران دیدن کنن،اما در کنارش از اعدامو سنگسارو شلاقو دستو پا قطع کردن میگن و میپرسن و خوبم خبر دارن و به همین دلیل خیلیاشون حاضر نیستن به ایران بیان! باور نمیکنن که انگشتای یه جوونو به خاطره دزدی،ملا ها قطع میکنن! که چی بشه؟با دسته بی انگشت میتونه کار کنه و خرجه زندگیشو در بیاره؟این که بدتر شد!!!زنای خارجی باور نمیکنن که وقتی به ایران میان باید حجاب داشته باشن!میرن مراکش برای آفتابش،اما لبه دریا هر چی بپوشن!بعده یه سال کار و کلی هزینه سفر میخوان سه هفته استراحت کنن و لذت ببرن،بیان ایران با انصاره حزب الله چکو چونه بزنن!؟
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 10:28
perser68 - آلمان - آلمان
ادامه...همین توریستا چقدر پول جابجا میکنن،چقدر شغل تولید میکنن!یکی از مشکلاتی که امروز دولته ترکیه با داعش داره همین توریست و درآمده حاصله از توریسته! ترکیه اگه با داعش در بیوفته فردا داعش با نفوذ به جاهای توریستیه ترکیه ،با بمبو ترور درآمده باور نکردنیه ترکیه رو نابود میکنه!بنابراین بعده اینهمه پر حرفی میخوام بگم ملا ها باید یا به عقلو منطق رجوع کنن و بعده۳۵سال بپذیرن که اشتباه کردن که از محالاته و یا یه روزی همه چی از هم میپاشه!با تفنگو اعدامو دینو مذهب اسیده معده فروکش نمیکنه! با شلاقو زندانو دستو پا بریدن، گندمی برای تولیده نون سبز نمیشه! نفتو گازم نیاز به پالایشه نو و بهینه سازی داره که با پرداختنه به ارتشه لبنانو فلسطین مدرنو فعال نمیشه!کشوری که مردمه سالمو قویو خوشبخت داشته باشه نیاز به حزب الله و حماسو مفتخورای دیگه نداره!مجبورم کردی تا با پر حرفی جریمت کنم :)
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 10:42
perser68 - آلمان - آلمان
در آخر اینجورم نیست که مردمه دنیا و غربی ها بخصوص تو بهشتن و ایرانو مردمه ایران تو جهنم! اینجا هم مشکلات و مسائل خودشو داره و بعضی جاها خیلی هم شبیه اونجاست وشاید بدتر،اما بسته به جاو مکان میشه حلو فصلش کرد و میگن خواستن توانستن هست و این فرقه بزرگیه بینه ملاها و کشورهای دین زده با غربی ها! ملا ها نمیخوان و این مدله گداپروریو زجر دادنو زجرکشیدنو دست به دعا بردنو فقیریو عامله ظهوره امام میدونن و چاره دیگه ای ندارن،چون حوضه علمیه بیشتر از این بهشون یاد نداده !گوشه ای از اعتقاداتمو برات توضیح دادم که نمیتونم تو هر کامنتی بفرستم واینا دلایلی هست که معتقدم تا ملا ها حکومت میکنن بحثه در باره راهه حل بی نتیجه ست! بدرود و به امیده روزای بهتر :)
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 10:55
مترلینگ - منچستر - انگلستان
من نمیدونم چرا هر کس بغیر از ایران زندگی میکنه بهش میگن وطن فروش بپاهنده دروغی که با کیس دروغ داره اینجا مفت میخوره اولا تا شرایط برای کسی سخت نباشه تن به مهاجرت نمیده حالا شرایط بد سیاسی اجتماعی یا اقتصادی بعد هم مگه پول شما یا ارثیه شمارو میخورن در ثانی از کجا تشخیص میدید کی چیکاره س بگید ماهم بدونیم اینجا بیشتر ایرانی ها دارن کار میکنن حقوق دولت هم تا یکی دوسال بیشتر نمیدن ولی همهی افراد چه ایرانی چه غیره در صورت بیکار شدن حقوق بیکاری میگیرن تازه اونم موقت واقعا با این حرفاتون دارین به همه توهین میکنید تا یکی حرف میزنه میگید وطن فروش اگه راست میگی برگرد بیاد/ بیاد بغل دست شما با هم تو سری بخورید و با هم به رنگو وارنگا نگاه کنید؟ پیک نیک قراره بریم ؟ یا شما لباس رزم پوشیدید و به جنگ با مشکلات رفتید نیرو کمکی میخواین؟
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 22:30
hassan5 - تهران - ایران
پس از دعوا یک صلوات بفرستید و بعد بشینید عرق تان را بخورید!!
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 15:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.