ابتلای کودکان در آمریکا به یک بیماری مرموز

در دو ایالت کلرادو و بوستون آمریکا شمار کودکانی که به بیماری ناشناسی دچار شده‌اند افزایش می‌یابد. تب و ضعف در بازوها و ساق‌های ‌پا از نشانه‌های این بیماری هستند. پزشکان هنوز علت بیماری را نیافته‌اند.

شبکه تلویزیونی "سی‌ان‌ان" آمریکا گزارش داد که تا کنون ۱۱ کودک برای مداوا به بیمارستان کودکان ایالت کلرادو منتقل شده‌اند. همه این کودکان از بیماری ناشناخته‌ای رنج می‌برند.

ساموئل دومینگز، یکی از پزشکان بیمارستان کودکان ایالت کلرادوی آمریکا، گفته است: «به احتمال زیاد هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا ما به علل این بیماری دست یابیم.»

کودکان مبتلا و اطرافیان‌شان نشانه‌های مختلفی را برای بیماری یادشده برشمرده‌اند. مبتلایان از جمله از ضعف در بازوها یا ساق‌های پا رنج می‌برند؛ در چند مورد نیز همه اعضای بدن دچار درد شده‌اند. در این بیماری همچنین سیستم عصبی کودکان دچار اختلال می‌شود و در نخاع نیز مشکلاتی بروز می‌کند.

به گزارش پزشکان بیمارستان کودکان ایالت بوستون آمریکا، چهار کودک در این ایالت که همین علایم بیماری را داشته‌اند نیز برای مداوا به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مادر یکی از کودکان مبتلا گفته است که بیماری ابتدا با سرفه آغاز شد و بعد تب شدیدی کودک را فرا گرفت. مادر دخترش را نزد پزشک برده، اما پزشک پس از آزمایش گفته است در خون کودک هیچ عامل نگران‌کننده‌ای دیده نشده و کودک بایست در خانه استراحت کند.

روز پس از آن اما کودک گفته که در بازوها احساس ضعف می‌کند. مادر فکر کرده که دخترش در مورد بیماری بزرگ‌نمایی می‌کند. او پس از گذشت دو هفته سرانجام دخترش را به بیمارستان منتقل کرده است.

افزایش بیماری‌های ویروسی در آمریکا

در بدن برخی کودکان در آمریکا در هفته‌های اخیر آنتروویروس "D68" پیدا شده است. مشکلات مجاری تنفسی، تب و ضایعات پوستی از نشانه‌های بیماری ناشی از این ویروس هستند. این ویروس اما در کودکان بستری‌شده در کلرادو و بوستون مشاهده نشده است.

اداره بهداشت فدرال آمریکا روز چهارشنبه ۵۰۰ مورد بیماری مجاری تنفسی در ۴۲ ایالت این کشور را تأیید کرد که آنتروویروس "D68" عامل آنها بوده است. این ویروس به صورت گسترده در آمریکا پخش است و بنا بر اطلاعات اداره بهداشت فدرال، سالانه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر در ایالات متحده به بیماری‌های ناشی از آن مبتلا می‌شوند.

ساموئل دومینگز، پزشک بیمارستان کودکان ایالت کلرادوی آمریکا، در ارتباط با وضعیت کودکان مبتلا به بیماری ناشناخته می‌گوید وضعیت آنها باثبات است، "اما نشان محسوسی از بهبودی در آنها دیده نمی‌شود."

این بیمارستان در صفحه اینترنتی خود اطلاعاتی در باره بیماری ناشناخته نوشته و راه‌کاری‌هایی برای کمک به مادران و پدرانی ارائه داده که فرزندشان به آن مبتلا شده‌اند.

+22
رأی دهید
-1

humans win - فرایبورگ - سویسس
اون واکسنهایی که بی جهت به بچه های بی گناه می زنن یه چیزی توش هست دیگه .
دوشنبه 14 مهر 1393 - 13:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.