حال نخستین مبتلا به ابولا در آمریکا وخیم‌تر شد

آقای دانکن در بیمارستانی در شهر دالاس تگزاس بستری است


پزشکان در تگزاس می‌گویند وضعیت جسمانی نخستین بیمار مبتلا به ویروس ابولا در ایالات متحده بدتر شده است.

توماس دانکن که این ویروس کشنده را در زادگاهش لیبریا گرفته و سپس به آمریکا آمده است، اکنون در بیمارستان شهر دالاس تگزاس تحت مداوا و قرنطینه است.

پیش‌تر اعلام شد که محل سکونت او با مواد گندزدا ضدعفونی شده و چهار نفری که به همراه او زندگی می‌کردند به محلی مجزا انتقال داده شده‌اند.

آقای دانکن نخستین مورد مبتلا به ابولا در آمریکاست. به غیر از او پزشکان در آمریکا تاکنون سه امدادرسان و یک عکاس-خبرنگار را هم آلوده به ویروس ابولا تشخیص داده و تحت درمان قرار داده‌اند.

روز شنبه، چهارم اکتبر، بیمارستانی که آقای دانکن در آن تحت درمان قرار گرفته با انتشار بیانیه ای شش کلمه‌ای اعلام کرد: "آقای دانکن در وضعیت بحرانی قرار گرفته است."

مسئولان بیمارستان پیش‌تر سطح بیماری آقای دانکن را "جدی اما تثبیت شده" اعلام کرده بودند.

همزمان با ادامه گسترش این بیماری در غرب آفریقا، شمار قربانیان ابولا اکنون به بیش از ۳۴۰۰ نفر رسیده است.

روز گذشته (جمعه سوم اکتبر) مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که این کشور آمادگی دارد حدود ۴۰۰۰ هزار نیروی نظامی را برای کمک به جلوگیری از شیوع ابولا به غرب آفریقا اعزام کند.

از آنجا که ابولا تنها از طریق تماس مایع حاوی ویروس از بدن فرد مبتلا به فرد دیگر منتقل می‎شود تنها روش تجربی برای پیشگیری از آن، جدا نگه داشتن افراد آلوده از سایرین است.

از زمان شناسایی نخستین موارد در کشورهای غرب آفریقا تا به امروز، در مجموع ۷۵۰۰ بیمار مبتلا به ابولا شناسایی شده‌اند هر چند کارشناسان معتقدند تعداد مبتلایان واقعی بسیار بیشتر از این آمار است.

گینه، سیرالئون و لیبریا در غرب آفریقا اصلی‌ترین کشورهای آسیب دیده از ابولا هستند.

گسترش این بیماری در غرب آفریقا حتی مراسم عیدقربان امسال در کشورهای این منطقه را تحت شعاع قرار داده است.

همزمان در خبری امیدوار کننده یک پرستار فرانسوی که به ابولا مبتلا شده بود پس از دریافت درمان‌های تجربی در پاریس حالش بهتر گزارش شده و یک متخصص بهداشت سنگالی که او هم ابولا گرفته بود و در هامبورگ آلمان بستری بود از بیمارستان ترخیص شده است.

+7
رأی دهید
-0

mountainman - استکهلم - سوئد
اینجا هم یه نمونه ویروس ابولا رو اوردن تو یه ازمایشگاه تو استکهلم که باعث ترس نسبی همکاران و اطرافیانم شده بود . گرچه میگن این ازمایشگاه خیلی ایمنه و فقط تو المان و سوئد این نوع ازمایشگاه هست ولی انسانها که یکی هستن میترسم یکی از ادمهایی که دستررسی به ازمایشگاه داره ابتلا بشه بعد خر بیار باقالی بار کن
دوشنبه 14 مهر 1393 - 17:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.