'عملیات انتحاری' یک زن کرد در میان نیروهای داعش

منابع نزدیک به مخالفان دولت سوریه می گویند یک زن کرد مدافع کوبانی، با منفجر کردن خود در میان نیروهای گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش)، تلفاتی را به آنها وارد کرده است.

خبرگزاری ها به نقل از سازمان نظارت بر حقوق بشر در سوریه گزارش کرده اند که این مدافع کرد، عملیات انتحاری خود را در نزدیکی یک محل استقرار نیروهای دولت اسلامی در شرق کوبانی انجام داده است.

این سازمان می‌گوید که حمله انتحاری، به ایجاد تلفات جانی در میان نیروهای داعش منجر شده، هرچند میزان دقیق تلفات معلوم نیست.

این، نخستین مورد گزارش شده از انجام چنین عملیاتی از سوی یک زن کرد علیه پیکارجویان داعش است که خود، سابقه انجام عملیات انتحاری را دارند.

در اطراف شهر کردنشین کوبانی در سوریه که در محاصره پیکارجویان گروه دولت اسلامی است، نبردهای شدیدی جریان دارد و نیروهای کرد سعی در خنثی کردن حملات این گروه دارند.

خبرنگاران بی‌بی‌سی که در منطقه حضور دارند می‌گویند که امروز صدای انفجار و رگبار گلوله بی وقفه به گوش می‌رسد و بر فراز منطقه شرقی شهر ستونی از دود دیده می‌شود.

به گفته این خبرنگاران، درگیری‌های امروز شدیدترین درگیری در هفته جاری بوده است.

شبه‌نظامیان داعش از سه هفته پیش کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه را به محاصره در آورده اند و شهر را با تانک و توپخانه زیر آتش گرفته‌اند.

اعضای مسلح داعش در روزهای اخیر حملات خود را برای اشغال این شهر شدت بخشیده‌ اند.

آنها شنبه موفق شدند تپه‌ای مشرف به شهر را به کنترل خود درآورند.

دیروز گفته شد پیکارجویان داعش وارد شهر شده‌اند، اما این موضوع را منابع موثق تایید نکردند.

به گفته یک مقام محلی کرد سوریه، پیکارجویان داعش به یک کیلومتری شهر رسیده‌اند و حملات هوایی آمریکا برای محافظت از شهر کافی نیست.

+266
رأی دهید
-17

universe123 - لندن - بریتانیا
روحت شاد ای فرشته زیبا........... آرین میرکان.............!!! وقتی چهره خندان و زیبای تو را با اون لباس گریلائی قشنگ در روزنامه تلگراف انگلیس دیدم فقط گریه کردم . چه اسم خوشکلی هم داشتی... آرین میرکان...بهت ادای احترام میکنم ای فرشته و گریلای کرد...
دوشنبه 14 مهر 1393 - 01:51
سرسره - اهواز - ایران
کردها واقعا با غیرتندچه زن وچه مرد خدا کمکشون کنه
دوشنبه 14 مهر 1393 - 04:46
fdsa60 - تهران - ایران
درود به شرف تو ای زن آزاده.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 05:08
faranak-montreal - مونترال - کانادا
ببین به همین راحتی ۱،۲،۳ سوته تمام خالص ،،،گور بابای تکنولوژی ،تکنولوژی فقط بدرد مهدوی کنی می‌خوره که زندش نگه داره
دوشنبه 14 مهر 1393 - 05:13
humans win - فرایبورگ - سویسس
آدم عاقل انتحاری می کنه؟ اونهام یکی هستن مثل طالبان
دوشنبه 14 مهر 1393 - 06:01
قاضی محمد - کرمانشاه - کرمانشاه
دنیا نشسته فقط نگاه میکنه ترکیه ایران بدشان نمیاد که همه کوردها قتل عام بشن شرشون کم بشه واقعاً باید برای مظلومیت این ملت گریست
دوشنبه 14 مهر 1393 - 07:11
romano - تهران - ایران
قاضی محمد - کرمانشاه - کرمانشاه وقتی می‌گی ایران منظورت چیه برادر حکومت یا ما؟ مگه من با شما چه فرقی دارم برادر منم یکی مثل خودتم. والا به خدا به پیر راضی نیستیم هیچ کسی در ایران راضی نیست. چه کسی کرد رو از خون ایرانی نمی‌دونه اگر قدرت دست من بود بخدا پدری از این عربهای وحشی در می‌آوردم که دیگه تا هفت نسلشون جرات دست درازی به کردها رو نکنن. از خودت سوال کردی چرا می‌گه داعشیها روی تپه‌های اطراف موضع گرفتن و هیچ کدوم از هواپیماهای کشورهای فرشته نجات بهشون حمله نمیکنن؟ مطمئن باش اگر همین حکومت بیشرف که برادر رو به برادر بی غیرت کرده دست نیروها رو آزاد بزاره بچه‌های ارتش و سپاه کوبانی که هیچ جای دیگه کردها رو تنها نمی‌زارن خودت خوب می‌دونی هزاران کرد تو نیروهای مسلح ایران بصورت کادر خدمت می‌کنند و حالا وظیفه بماند. ادامه...
دوشنبه 14 مهر 1393 - 10:20
romano - تهران - ایران
این بیشرفها به مقتدی صدر هزاران کمک و اسلحه پول دادن ولی به کردها هیچی حتی یک کمک غذا و دارو هم به زن و بچه فلک زده مردم تو کوه و بیابون نرسوندن.شما از ملت دور شدین و مارو بی جهت غیر خودی می‌دونید برادر بسه نفرت ما نه دشمن شماییم نه متنفر از شما اونم وقتی دوتا عروس کرد تو فامیلم دارم.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 10:21
romano - تهران - ایران
humans win - فرایبورگ - سویسس اگر اینطوری می‌نویسی که بعد یکی از بچه های کرد بیاد چیزی اینجا ضد ما بنویسه کور خوندی! من مف خشک شده یک بچه داهاتی این مردم شجاع رو به امثال تو که به زبان فارسی فقط حرف می‌زنید و غیرت رو هم گذاشتید سر کوزه آبش رو خوردید نمی‌دم.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 10:23
asmar - لوس آنجلس - آمریکا
Humans win-فرایبورگ- سویسس. تو عاقل باش بزار بقیه بى عقل بمونن. آخه در مورد چیزى که تنیدونى یا درک نمیکنى چرا نظر چرت میدى بیمار. این گریلا به خاطر اینکه دست همپالگیهاى تو( داعش ) نیوفته این کارو کرد اگر این کار را انجام نمیداد اخویان خونخوارت دستگیرش میکردند که بر همگان واضحه داعش چه بلایى سر اسیران زن و مرد میاورد. حیف این زنان شجاع و با شرف نیست که یکی مثل تو پشت سرشون چنین ناجوانمردانه چرند میبافى؟
دوشنبه 14 مهر 1393 - 10:24
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
طبق خرافات اسلامی اگه جنگجویان به دست زنان کشته بشن به بهشت نمیرن.این خود یکی‌ از مشکلات بزرگ و رنج آور برای داعش است.روح این زن کرد شاد که اجازه تجاوز به خاک و ناموس خود را نداد و ثابت کرد که زنان با مردان برابرند، و فقط تفاوت فیزیکی‌ دارند.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 10:54
دوستدار - استهکلم - سوئد
افرادی که در سازمان تروریستی داعش هستند همه اشان احمقانی بیش نیستند که از اطراف دنیا امدن و در سوریه و عراق جمع شدن , دارند بی خود وبی جهت دست به کشتوکشتار میزنند , مثل این می ماند کسانی را که قتل عام میکنند نان داعشیها را خوردن . داعشیها چرا این فکر را نمیکنند که حق ندارند مردم را بکشن و کشتن مردم بی گناه کاریست جنایتکارانه . این چه شستوشوی مغزیست که باید برای رسیدن به اهدافی انسانهای بی دفاع و مظلوم را کشت . هزاران سلام بر نام ان دختر یا زن کرد باد که هدفمندانه و جسورانه بمبها را به خود بست تا بتواند با منفجر کردن خود تعدادی از این جنایتکاران داعشی را از بین ببرد. مردم بدبخت کرد و عرب سوریه و عراق دچار چه مسیبتی شدند که باید بدین شیوه با جنایتکاران مبارزه کنند. در گذشته ظلم بشار اسد کم بود حالا این جنایتکاران هم بهش اضافه شدن.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 10:35
Tehran iran - تهران - ایران
روحت شاد عزیز دلم، واقعاً از سمیم قلب به خانوادت تسلیت عرض میکنم، این اسلام کثافت بعد از ١٤٠٠ سال هنوز داره قتل عام ، تجاوز، غارت، .....
دوشنبه 14 مهر 1393 - 12:40
humans win - فرایبورگ - سویسس
romano - تهران - ایران عزیز جو نگیرتد عجله هم نکن . کسی که انتحاری که کنه بعدن بهش به عنوان تروریست نگاه می کنن و منظور من خود این کاره چون از فردا هر جا بری میگن کردها هم تروریست هستن . علم غیب داری که می با داعش هستم ؟ یا با ملا ها ؟ در ضمن من توهینی نکردم که جو گرفته تو رو بابا جان . داعش ماله آمریکاست کثل طالبان حالا حنای طالبان دیگه رنگ نداره این رو جدید آوردن . نشستی تو آمریکا فکر می کنی حکومت آمریکا گل و بلبل ! دیگه هر بچه ای میدونه فالس فلگ چیه .
دوشنبه 14 مهر 1393 - 13:20
humans win - فرایبورگ - سویسس
romano - تهران - ایران میشینین ماهواره بی بی سی و سی ان ان نگاه میکنید فکر می کنید آمریکا و انگلیس فرشته هستن . چطور ارتش صدام رو دز عرض یک هفته تارو مار کردن ؟ حالا از پش یه عده شپشو که اسم خودشون رو گذاشتن مسلمون بر نمی ان ؟ کجای اینها مسلمونه ؟ همشون دست پرورده آمریکا هستن . برو راجع به نیروهای بلک واتر آمریکا تو عراق کمی اطلاعات جمع کن . همشون کانتراکتر های بنکر ها هستن . کی میگه کرد ایرانی نیست ؟ اما اینکه انتحاری کنه جز بدنامی برای کرد نداره . همینطوری به هرچی ایرانی هست از کرد گرفته تا بقیه از شمال تا جنوب میگن بروریست . معنای خرف رو بفهم بعد جو گیر شو .
دوشنبه 14 مهر 1393 - 13:27
humans win - فرایبورگ - سویسس
romano - تهران - ایران من که تو عمرم به حکومت ایران رای ندادم ؟ تو چی ؟ . شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی / هر لحظه به دام دگری پا بستی / گفتا شیخا هر آنچه گویی هستم / آیا تو چنان که می نمایی هستی؟
دوشنبه 14 مهر 1393 - 13:36
Tehran Iran - تهران - ایران
humans win - فرایبورگ - سویسس. نادان ....فرق کشته شدن براى دین و آخوند و شهید شدن براى خاک و ناموس و شرف را نمیدونى؟
دوشنبه 14 مهر 1393 - 14:22
siavash33 - کردستان - ایران
humans win - فرایبورگ - سویسس _ حرف نزنی کسی نمیگه لالی بخدا .. ترکیه خودش حامیه داعشه شک نکنید ولا گروگاناشون چطوری آزادشون؟. اردوغان بی شرم میگه پ ک ک عین داعشه آره راست میگه کاش عین داعش اون ملت نژادپرستوبی حیثیت کنن . اگر نبود پ ک ک که داعش کل کردستان عراق وسوریه رو اشغال کرده بود . مسبب همه این جنایت ها نوری مالکی بی بته هستش
دوشنبه 14 مهر 1393 - 16:12
mountainman - استکهلم - سوئد
اینجا من نمیدونم بگم هدف وسیله رو توجیح میکنه یا نه. ولی من اطمینان دارم که کار خوبی کرده
دوشنبه 14 مهر 1393 - 17:17
humans win - فرایبورگ - سویسس
siavash33 - کردستان - ایران عزیر حرف بدی زدم با توحین کردم که فحش میدی ؟ چرا بلد نیستی هنوز درست جواب کسی رو بدی حتی اگر با نظرش مخالفی ؟ توقع دارید با فحش همه بگن شما راست میگی ؟
دوشنبه 14 مهر 1393 - 19:49
alborzi - کرج - ایران
هر روز بیشتر مشخص میشه که داعش نیروی آمریکاست .بعدش حتما نوبت دمشق میشه .
دوشنبه 14 مهر 1393 - 21:06
universe123 - لندن - بریتانیا
humans win - فرایبورگ - سویسس: حالا فرض کنیم خواهر و یا مادر خودت یک نظامی است و داعش یک شهری در ایران را محا صره کرده و نزدیک شهر شده.. خواهر و یا مادرت میداند که به زودی بدست داعش خواهد افتاد و بهش تجاوز خواهد شد...به عنوان یه انسان عاقل کدام را برای اینها ترجیح میدهی....تجاوز توسط چندین مرد داعشی و بعد قتل​​؟؟ یا اینکه مرگ؟؟ .
دوشنبه 14 مهر 1393 - 21:00
universe123 - لندن - بریتانیا
romano - تهران - ایران: باهات موافقم رفیق!!!......... حالا همون ایرانیها ی با غیرت که همیشه میگن کردها ایرانی هستند کجا هستند؟؟؟ چرا کمک نمیکنید؟؟؟.......... کمک.... تسلیحاتی..... دولت ایران به کردهای عراق از ترس بود که مبادا داعش بیاد و به خانمهای ایرانیها تجاوز کنه...پس همین الان ثابت میشه که اینا یه مشت حرف هیچ و پوچ بوده و دولت ایران و بعضی ازمردم کردها را خودی نمیدونند....
دوشنبه 14 مهر 1393 - 21:16
nasl sokhta - لندن - انگلیس
تراتژی دولت ترکیه و متحدین اروپایی بهمراه شیوخ عرب!. دولت ترکیه استراتژی دخالت نظامی خود را در سوریه و عراق بگونه ای تنظیم خواهد نمود که در نبرد بین داعش، کردها و دولت سوریه، توانشان در تقابل با هم تحلیل رفته و سرانجام ارتش ترکیه با نیروی فاتح که همچون امروز از توان نظامی قدرتمندی برخوردار نباشد درگیر خواهد شد و به کمک متحدین خود در ناتو بر آن چیره خواهد گشت. تضعیف و نابودی نیروهای کرد و یا ارتش سوریه توسط داعش خواست قلبی دولت ترکیه و متحدینش خواهد بود. از اینرو دولت ترکیه از سقوط و اشغال مناطق کردنشین که هم اکنون در اختیار کردها می باشد راضی خواهد بود زیرا دولت ترکیه نمی خواهد کردها در مبارزه با داعش پیروز میدان باشند و بر غرور و افتخارات خود بیفزایند زیرا در آن صورت دولت ترکیه نخواهد توانست در شرق و جنوب اراده اش را بر کردها تحمیل نماید. بهترین گزینه برای دولت ترکیه نظارت بر کشتار و سقوط مناطق کردنشین می باشد تا پس از آن بتواند در نبرد با داعشی که خود و شیوخ عرب بهمراه دولتهای غربی در تشکیل و سازماندهیش دخیل بوده است پیروز میدان و ناجی مناطق اشغالی باشند
دوشنبه 14 مهر 1393 - 21:32
سرسره - اهواز - ایران
منم چهر ه شو دیدم زیبا بود یک اریایی اصیل... واقعا حیف از کوردها که اینطور ناجوانمردانه به حال خودشون رها شدن کاش میشد اواره های کورد رو در ایران اسکان داد با اون بچه های موطلایی وخوشگل اخه اینها هم خون ما هستن و رسوم ایرانی رو متعلق به خوشون میدونن ودشمن ایران نخواهند شد
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 01:24
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
دولت کثیف ایران بجاى حمایت از کردهاکه هم نژاد ما هستند به یمشت عرب لبنانى و فلسطینى کمک میکنه، امیدوارم کردها این مسئله رو درک کنند که سیاست جمهورى اسلامى با خواست قلبى مردم ایران فرق میکنه، اونها فقط به فکر بقا و منافع خودشون هستند.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 06:01
humans win - فرایبورگ - سویسس
universe123 - لندن - بریتانیا دوست عزیز اول ایکه با وجود این همه مرد کرد چرا زن باید بره جنگ دوم اینکه انتحاری یعنی خود کشی اما اگر با اسلحه بجنگی قضیه کاملا فرق داره . اینجا هر طرفی رو نگاه میکنی از کرد ایران بگیر تا بقیه چهار پارچه رو میبینی . هیچ کدوم هم چشم دیدن اون یکی رو نداره سایه هم رو با تیر میزنن . از کرد عراق بپرس آیا حاظر درآمد نفت کرکوک رو با بقیه کردها تقسیم کنه ؟ آمریکا که شده حافظ منافع کرد عراق به خاطر چاه نفت بود و بس .
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 11:04
زنده بادايران من - لرستان - ایران
برای همه ثابت شد بخصوص برای مصطفی بارزانی که متآسفانه قبل ازشروع اشغال عراق سریع با داعش همپیمان شد ولی بعد آن بلائی را که نمی خواست بسرش آوردند. ایران چقدر به کردها هشدار داد که مواظب باشید گول کشورهای غربی وعربی رانخورید. دراین سایت چقدر به برادران کرد هشدار دادیم که ایران برای شما بهتر ازآلمان وامثالهم می باشد ولی کو گوش شنوا .عملیاتهای پژاک، کشتارهای گروه پاک و ک پ پ و دموکرات وکومله علیه ملت ایران مگر فراموش می شود ولی با این همه جنایت اینها ماایرانیها مردیم برید از بارزانی بپرسید که کدام کشور مردانه بشما پول وسلاح وامکانات داده ؟کدام مردایرانی بااخلاص (قاسم سلیمان) بشما راهنمایی وکمک وسلاح می دهد. هیچ فرقی نمی کندکه شیعه باشد یاسنی یاکرد. هنراین است که این نمک را که می خوری نمکدان را نشکنی ؟
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 13:54
mushe - تل اویو - اسرائیل
زنده بادایران من - لرستان - ایران:. خنده داره...فرق داعش با رژیم ایران چیه؟؟​؟ کردها هیچوقت گول تو و امثال تو اخوند داعش را نخواهند خورد...ما فدائیان مثل این فرشته... آرین... عزیز را خیلی داریم و نیازی به کمک شما دو روهای داعشی تروریست نداریم.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 21:11
azadi2011 - تورنتو - کانادا
ملت ایران همیشه کردها را پاره ی تن خود می دانسته, در کدام کشور دنیا یک استان را به نام یک قوم نامگذاری می کنند ? قلب ما مردم ایران از جنایات داعش علیه هموطن های کرد مان به درد آمده است و در حد توان ایرانیها کمک کرده اند و تنها ملتی هستند که عملا در جبهه های آنجا شرکت کرده اند ولی تر کیه چی? مواظب احساسات خود باشید که بعضی دوستی ویژه ی ملت ایران به کردها را نمی پسندند۰
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 21:33
universe123 - لندن - بریتانیا
humans win - فرایبورگ - سویسس: . جواب سوال را ندادی!! این موضوع که کردها همدیگر را قبول ندارند ربطی به بحث ما نداره!! د رضمن همه جای دنیا این مشکل هست حتی در خونواده خودت. تازه کردها متحدتر از اونی که میگی هستند.مشکل همین جاست!!! شما از ادیولو ژی مبارزان کرد سوری و ترکیه اطلاعات ندارین. ۱...گریلاهای کرد، چه زن و چه مرد، این را قبول کرده اند که زن و مرد باید حقوق مساوی داشته باشند۲...گریلاهای کرد تاکید دارند که در یک جامعه موقعی دموکراسی بوجود میا ید که حقوق زنها محترم شمرده شود مثلا اروپا (هر چند که ازادی انها هم کمی مصنوئی هست) تفکرات تو و امثال تو ایرانی و جهان سومی و شاید اسلامی هست و من درک میکنم که که خیلیها که اینجا کامنت میدن یک زره هم از تاریخ کردها و ایران نمیدونند و شاید هم خیلیها از قشر کارگر جامعه ایرانند که از رو احساسات، کینه، حسادت و غیره...کامنت میدن.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 21:40
universe123 - لندن - بریتانیا
ای فرشته زیبای کرد راهت ادامه دارد...دنیا یک روح نورانی بی نهایت قوی را از دست داد. جنازه ات را میپرستم. این دیوانهای شیطا ن صفت به دست کردها شکست خواهند خورد.
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 02:53
شوخی کردم - دالاهو - کردستان
روحش شاد. من از تمام همزبانان کردم خواهش میکنم که هیچگاه با توجه به نوشته یک یا چند بیمار روحی و یا بسیجی که هدفش تفرقه میان قوم های ایرانی که به خاطر حفظ بقاع ننگین جمهوری داعشی ایران است به هموطنان فارس زبان، ترک و .. توهین نکنند. چون خون با خون شسته نمیشه. اگه حرفی بد نوشته میشه از جانب مثلا یک فارس زبان ناراحت نشید. چون آن شخص بد دهن هموطن فارس زبان ما نیست بجز نوادگان خمینی جلاد که فقط می داند فارسی بنویسد.
‌چهارشنبه 16 مهر 1393 - 21:17
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
هنوز برایم قابل هزم نیست چرا کردهای پژاک در ایران و پ ک ک در ترکیه اعمالی شبیه داعش انجام میدادند. عملیات انتحاری، بریدن سر سربازان بیچاره، کشتن غیرنظامیان بیگناه و غیره. ؟؟؟؟
‌پنجشنبه 17 مهر 1393 - 23:41
universe123 - لندن - بریتانیا
mir1976 - واشنگتن - آمریکا:. چرا ایرانیها زن و بچه کردها را قتل و عام کردند؟؟ چرا ترکها و عربها کردها را قتل و عام کردند؟؟ این تبلیغات آخوندهای داعشی است که کردها سر میبرند!! پاسدارها سر جنازهای سربازها را در زمان جنگ میبریدند و عکس میگرفتند و بد میگفتند اینا این کارها را میکنند که نام کردها را بد کنند.
جمعه 18 مهر 1393 - 20:35
freiheit - بیلفلد - آلمان
روحش شاد. من نمی دانم که داعش از طرف آمریکاست یا نه فقط یک سوال آیا پیامبر اسلام هم از طرف آمریکا بود هر جا که دین اسلام باشد همین است و بس بوی گند همه جای دنیا را برداشته و یک سری ملت بی سواد آن را می اندازند گردن کشورهای دیگر نه عزیزان این است دین اسلام
یکشنبه 20 مهر 1393 - 22:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.