افزایش حضور پلیس در اطراف مدرسه‌های دخترانه برای جلوگیری از حضور پسران

آنچنان که معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید از این پس گشت‌های پلیس اطراف مدرسه‌های دخترانه برای برخورد با پسران حضور بیشتری خواهند داشت.

سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی ناجا روز یکشنبه ۱۳ مهر در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از افزایش گشت‌های پلیس در اطراف مدارس برای جلوگیری از پخش مواد مخدر و همچنین تجمع پسران در محدوده مدارس دخترانه خبر داد.

او در توضیح بیشتر گفت که پلیس امنیت اخلاقی با اضافه کردن گشت‌ها در محدوده مدارس و توجیه مسئولان مدارس و آموزش به خود دانش‌آموزان، تلاش می‌کند که از تجمع پسران «پیش‌گیری» کند.

به گفته معاون اجتماعی ناجا، قرار این بوده که از ابتدای سال تحصیلی جدید، گشت‌های پلیس حضور بیشتری داشته باشند تا از بروز این موارد جلوگیری کنند.

معاون اجتماعی ناجا در عین حال گفته که هم پدر و مادر و هم اولیای مدارس باید در این کار مشارکت کنند و در کنار گشت‌های پلیس که به صورت فعال در صحنه حضور دارند نقش خود را ایفا کنند.

پیشتر نیز در برهه‌های زمانی مختلف طرح‌های گوناگونی برای آنچه که از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی، حفظ ارزش‌های اسلامی عنوان می‌شود در مدرسه‌ها به ویژه مدرسه‌های دخترانه اجرا شده بود.

برای نمونه و از این دست می‌توان به طرح محرم‌سازی مدرسه‌ها اشاره کرد که بر اساس آن، همه کارکنان مدرسه‌ها از یک جنسیت هستند و پیرامون مدرسه نیز با به‌کارگیری تدابیری محصور شده‌است.

این طرح سال‌های گذشته در تهران اجرا شد اما به دلیل آنچه مشکلات اقتصادی عنوان شد، در همه مدرسه‌ها به اجرا درنیامد.

۵ هزار مبلغ مذهبی در مدرسه‌ها

از دیگر سو اما مجتبی ملکی، مشاور وزیر آموزش و پرورش نیز گفته که با راه‌اندازی کمیته‌های هم‌اندیشی حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش به‌دنبال ارتقا کیفیت فعالیت‌های فرهنگی و دینی و همچنین گسترش آن‌ها در مدارس ایران هستیم.

به گزارش ایسنا، آقای ملکی روز یک‌شنبه در جمع خبرنگاران همچنین گفته که این مشاوران مذهبی در سال گذشته بیش از ۷۲ هزار نفر ساعت به دانش‌آموزان و اولیا مشاوره‌های مذهبی ارائه داده‌اند.

او از اعزام بیش از ۵ هزار روحانی مبلغ به مدارس کشور خبر داد و گفت که این مشاوران مذهبی در سال گذشته بیش از  ۷۲ هزار نفر ساعت به دانش‌آموزان و اولیا مشاوره‌های مذهبی ارائه داده‌اند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در توضیح بیشتر گفت که این تعداد روحانی روزانه بین سه تا چهار ساعت در مدارس مستقر بوده و به پرسش‌های دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف احکام، مسائل شرعی، اخلاقی و تربیتی پاسخ می‌دهند.

+22
رأی دهید
-32

دریای پارس - ایران - ایران
دمت گرم.البته اگر ماموراتون بجای گشت نرن خاله بازی
یکشنبه 13 مهر 1393 - 20:48
perser68 - آلمان - آلمان
هر چقدر غربی های به قولی فاسد به بالای شکم میپردازن آخوندای متقلب به زیر شکم!هر چقدر هم این ملاهای بی لیاقت زور زدن حریفه دخترو پسرای ایرانی نشدن! اون رقصه زیبائی که من از بچه دبستانی دیدم و جالبتر با چه لذتی همکلاسیهاش میخوندن و با هاش همراهی میکردن یعنی خامنه ای برو گمشو!
یکشنبه 13 مهر 1393 - 20:57
biparva-jan - تهران - ایران
کار خوبیه. این ارازل و اوباش هر ظهر و عصر اطراف مدارس دخترانه تجمع میکنند و به دخترهای مردم متلک پرانی میکنند و مزاحمت ایجاد میکنند. با این ها باید برخورد بشه.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 01:57
perser68 - آلمان - آلمان
biparva - تهران. اینهمه سال دبیرای مفتخور پرورشی استخدام کردین با نونه شبه مردم،کلاسای قران به پا کردین، نمازه جماعت راه انداختین ، آخرش ارازلو اوباش پرورش دادین؟ پس کار مفیدتون چی بود بعده۳۵سال؟
دوشنبه 14 مهر 1393 - 09:21
biparva-jan - تهران - ایران
به من چه perser! من چکاره این مملکتم! اگر مملکت دست من بود بهت قول میدم الان اوضاع سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و علمی و همه چی به مراتب بهتر بود.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 21:43
perser68 - آلمان - آلمان
biparva - تهران. مگه الآن چیشه مملکت؟بمبه اتمم که ساخته بشه دیگه بهشت زیره پاتونه! منم پا میشم میام!
دوشنبه 14 مهر 1393 - 23:15
biparva-jan - تهران - ایران
perser اتفاقا من اگه رهبر بودم فتوا نمیدادم که بمب اتم حرامه. دستور میدادم اگه ساختنش طول میکشه از کره شمالی دو سه تا بخرن.
‌سه شنبه 15 مهر 1393 - 16:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.