بخشنامه دولت کره شمالی برای مدل موی دانشجویان دختر و پسر

کره شمالی به دانشجویان دستور داد مدل موی خود را مانند رهبر این کشور و همسرش آرایش کنند.

به گزارش عصرایران به نقل از سی ان ان، تعدادی از دانشگاه ها در کره شمالی به دانشجویان پسر دستور دادند موی سر خود را مانند موی سر "کیم جونگ اون" رهبر این کشور آرایش کنند. این دانشگاه ها از دانشجویان دختر هم خواستند اندازه موی سر خود را به اندازه موی سر خانم "ری سول جو" همسر رهبر کره شمالی نگه دارند.

این بخشنامه در اوایل ماه مارس گذشته صادر و باعث شد بحث و جدل بسیاری در مناطق مختلف کره شمالی به وجود بیاید.

منابع آگاه که خواست نامشان فاش نشود گفتند: این حکم نه از سوی رهبر کره شمالی بلکه از سوی حزب حاکم صادر شده است.
این منبع اضافه کرد: دانشجویان معتقدند مدل موی "کیم جونگ اون"رهبر کره شمالی مناسب همه صورت ها نیست. "اون"معمولا دور سر خود را خیلی کوتاه می کند و موی خود را از وسط فرق می اندازد.

مقامات دانشگاهی به دانشجویان اطلاع دادند این بخشنامه ها و دستورات، توصیه های حزب حاکم هستند و آنها باید این دستورات را اجرا کنند.

دولت کره شمالی در سال گذشته میلادی نیز 28 مدل آرایش مو را اعلام عمومی کرد. 18 مدل متعلق به زنان و دختران و 10 مدل سهم مردان و پسران بود.

+25
رأی دهید
-54

فضول میرزا - استكهلم - سوئد
به پیروی از منویات داهیانه خزب حاکم کره شمالی بر ملت شهید پرور ایران نیز لازم و واجب است که پسران دانشجو سر خود را مزین به عمامه دو طبقه (مدل رهبری) و دختران دانشجو، از نوع لباس سخنگوی وزارت امور خارجه تقلید نمایند! باشد که بدینوسیله قرین سعادت دنیوی و اخروی گردند!
یکشنبه 13 مهر 1393 - 01:52
aashena - اتاوا - کانادا
فکر کرده با این مدل مو مثل گاو پیشونی سفید شده
یکشنبه 13 مهر 1393 - 06:01
biparva-jan - تهران - ایران
فضول میرزا سالها است ایران نبودی یا خودتو زدی به...؟ احتمالا مدل مو جوانان تو ایران متنوع تر از مدل موی مردم سوئد است.
یکشنبه 13 مهر 1393 - 07:10
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
نکنه این رهبرشون هم فکر می کنه پسر خدا و جانشین برحقش بر روی زمینه؟ جالبه که این احمق متوهم خارج از کره شمالی تحصیل کرده و می دونه دنیای متمدن چجوریه
یکشنبه 13 مهر 1393 - 09:03
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
چه لوس و بی مزه
یکشنبه 13 مهر 1393 - 09:22
azadi199 - پاریس - فرانسه
قابل توجه جوجه کمونیست‌های وطنی !!
یکشنبه 13 مهر 1393 - 10:34
dara20 - تهران - ايران
فقط در ایران و کره شمالی که رژیم‌های فاسد و توتالیتر ضدّ مردمی بر آنها حکومت میکنند اینچنین قوانین احمقانه‌ای از سوئ سرکردگان آن به مردم تحمیل میگردد.
یکشنبه 13 مهر 1393 - 11:38
92ارشام - لندن - ایران
قابل توجه دیکتاتوردوستان و بت پرستان،از یک مقطعی دیکتاتورها با چنین اوامری ارضا میشوند،الان در ایران زنان مجبور به پوشیدن لباسهای گشاد که تنگ و چسبان نباشدوروسری و مقنعه هستند،پسران استین کوتاه را درب ورودی دادگاه و...راه نمی دهند.روسا چفیه بر دوش می اندازند!یک وزیر و وکیل بدون ریش و پشم پیدا نمی کنید،تنها کشوری در جهان هستیم که روی پرچم کشورمان زبان غیرایرانی (عربی)نوشته شده و...
یکشنبه 13 مهر 1393 - 11:42
karaji - گتنبرگ - سوئد
biparva-jan - تهران - ایران -کجا هستی‌ , احتمالا نگرفتی‌ که چقدر این دو رژیم به هم شبیه هستند ..هر کسی‌ اگه کمی‌ فکر و تلاش کنه می‌تونه بفهمه ، تو هم به نظر میاد با هوش باشی‌ !
یکشنبه 13 مهر 1393 - 12:21
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
خب چه اشکالى داره، خیییییییییییلى هم عالى ، متعالى، یییییییک، یک!! شبیه یک کاسه توالت که از وسط ترک خورده دورش !!
یکشنبه 13 مهر 1393 - 15:45
Mamad_ina - نیو یورک - آمریکا
بیچاره ملت. مقایسه کره جنوبی و شمالی همچنین مقایسه دبی و تهران، آمریکایی ها یک ضربالمثل دارند که میگوید اگر نمیتوانی با رغیبت رغابت کنی به او ملحق شو. ایران و کره شمالی فکر میکنند میتوانند با آمریکا و غرب رغابت کنند، در حالی که کره جنوبی و امارات به ملحق شدن رضایت دادند و نتیجه امروز چقدر روشن است، ایران 40 سال پیش قطار داشت و امارات کمتر از 10 اتوموبیل در ریگستانهایش.و امروز...
یکشنبه 13 مهر 1393 - 23:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.