استقبال حزب‌الله از پیشنهاد ایران برای تجهیز ارتش لبنان

علی شمخانی هفته گذشته به لبنان سفر و با مقام‌های ارشد این کشور از جمله رئیس مجلس دیدار کرد


حزب‌الله لبنان از پیشنهاد ایران برای تجهیز ارتش این کشور استقبال کرده است. هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله گفته است که این کمک ایران بسیار به موقع است و لبنان باید بابت این "هدیه" از ایران قدردانی کند.

همزمان ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران می‌گوید که ایران فهرست سلاح‌های پیشنهادی را که می‌خواهد در اختیار ارتش لبنان بگذارد به دولت این کشور تحویل داده است.

به گزارش ایرنا همچنین سمیر مقبل، وزیر دفاع لبنان، فهرستی از نیازهای ارتش این کشور را به دولت ایران ارائه خواهد کرد.

بنا است که وزیر دفاع لبنان در هفته‌های آینده به ایران سفر کند.

ایران می‌گوید که می‌خواهد ارتش لبنان را برای "مبارزه با تروریسم" تجهیز کند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، هفته گذشته به لبنان سفر کرد و در دیدارهایی که با مقام‌های ارشد لبنان داشت بر آمادگی ایران برای تجهیز ارتش لبنان تاکید کرد.

آقای شمخانی گفت: "تحویل سلاح‌های مورد نیاز ارتش لبنان برای مبارزه با تروریسم خیلی طول نخواهد کشید." او امروز در جلسه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارش سفرش به لبنان و سوریه را ارائه کرده است.

ایران نقش محوری در تجهیز و تقویت حزب‌الله لبنان و بازوی نظامی آن داشته است. ارتش لبنان هم تاکنون کمک‌هایی نظامی از کشورهای چون آمریکا، فرانسه و عربستان سعودی دریافت کرده است.

این کشورها قول داده‌اند باز هم ارتش لبنان را تقویت کنند. اما برخی منابع می‌گویند که ارتش لبنان هنوز سلاح‌های مورد نیازش را دریافت نکرده است.

جنگ داخلی سوریه به غیر از روانه کردن صدها هزار آواره سوری به این کشور و حضور شبه‌نظامیان حزب‌الله در دفاع از بشار اسد، در مواردی به درگیری مسلحانه در خاک لبنان نیز منجر شده است.

پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش سابق) و جبهه نصرت حدود دو ماه پیش منطقه عرسال را در لبنان تصرف کردند و چندین سرباز لبنانی را گروگان گرفتند. آنها تاکنون چند نفر از این سربازان را سر بریده‌اند.

+38
رأی دهید
-32

perser68 - آلمان - آلمان
واقعاً با کدوم وجدان،بر چه اساسی ، وقتی کارگرانه ایرانی ماهها کار میکنن و حقوقشونو پرداخت نمیکنن،این دزدانه ایرانو ایرانی از سفره ایرانی میدزدن و تو حلقه یه مشت قاتله مفتخور میریزن؟یعنی قدرته نظامیه ملا ها تو مرزها انقدر قویه که باید برای ارتشه لبنان هزینه کرد؟ نهایته قدرتشون اون سربازای سیستانی بودن که مثله گنجشک پراشونو کندن و هنوز یکیشون پیدا نیست!!!ننگ بر حکومته دزد آخوندی!
شنبه 12 مهر 1393 - 19:08
faranak-montreal - مونترال - کانادا
آقا قربون صورت نورانی مقدست جمیعاً همه بسیجی‌ها برن به ما بگو فاز ۲ یارانه‌ها کی‌ شروع می‌شه ؟
شنبه 12 مهر 1393 - 19:10
agha_ehsan - تهران - ایران
faranak-montreal - مونترال - کانادا - یارانه هفتگی دولت کانادا برات کافی نیس ؟
شنبه 12 مهر 1393 - 21:24
agha_ehsan - تهران - ایران
perser68 - آلمان - آلمان - تو آلمان جنس خراب میرسونن دستت باعث شده بالاخونت کلا تعطیل شه . اگه ایران قدرت نظامی نبود الان داعش از داخل ایران ظهور کرده بود . ما باید ارتش لبنان رو (که تحت اختیار و دستور ایرانه) مجهز کنیم تا در صورت لازم از همون لبنان با دشمنهامون مقابله کنیم . لبنان و سوریه استانهای ایران هستن . فهم این مسئله خیلی برات بغرنجه که حقوق عقب افتاده کارگرها رو ربط میدی به تجهیز ارتش لبنان ؟! واسه ما امنیت مهمه یا حقوق عقب افتاده کارگرها ؟!
شنبه 12 مهر 1393 - 21:29
faranak-montreal - مونترال - کانادا
agha_ehsan - تهران - ایران-برا تو گفتم بیچاره من که غمی ندارم البته تو که نه مواجبت را از آخوندا میگیری ساعت ۷ سنت
یکشنبه 13 مهر 1393 - 00:31
سرسره - اهواز - ایران
agha-ehsan-به تو هم ساندیس اعلا میدن که اینجور..میگیری ؟ خدا لعنت کنه هرچی مزدور رژیم واون رهبر شیره ای وهمه بسیجیها ومفت خورانیکه از پول بچه های فقیر وکارگرهای بیکارشده ومریضهایی که هزینه درمان ندارن و... میخورند و هار میشن الهی که اه این مردم دامن شماهارو بگیره همانطور که لبنانیهای حرامخور هرچند وقت یکبار با یه جنگ ازطرف اسراییل له میشن وپس میدن مال حروم اخر خوشی برای کسی نگذاشته
شنبه 12 مهر 1393 - 23:12
DAADAA - تهران - ایران
agha_ehsan - تهران - ایران.. مرد حسابی تو... خودت رو زدی به .... ویا واقعا هستی آخه پسرجان مفت خوری وکلاشی حدی داره لبنان به ایران چه ربطی داره که تجهیز بشه ٬ که چی یک مشت خارجی به نام لبنانی دارند جیب تو رو میزنند و تو نعره می کشی و ندای به به سر میدی؟ ذلیل هستی خب باش اما دیگه از جیبت چرا به لبنان پول بدی؟
شنبه 12 مهر 1393 - 23:16
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
راجع به حقوق کارگرهای بیکار شده و بچه های فقیر هم که نوشتید باید بگم که من چند ماه پیش ایران یودم و همه مردم از گرونی و تورم شکایت دارند. اما با این حال رستورانها مملو از جمعیت بودند و ساختمانهای لوکسی رو که در تهران دیدم هیچ کجای دنیا حتی نمونشون رو هم ندیدم. فقیر و غنی در کنار هم دیده میشدند. به امید موفقیت روز افزون ایران و ابرانی در همه جای دنیا.
یکشنبه 13 مهر 1393 - 12:47
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
بعد از سه سال جنگ برنده این جنگ ایران و حزب الله قهرمان بود و بشار اسد هنوز در سوریه سرکاره. این کار رو ایران به تنهایی و بدون وابستگی انجام داده. آما پادشاه وابسته شما بعد از اینکه برای غرب کمی قد علم کرد پشتش رو خالی کردند و زمینش زدند. ابران باید به سوربه و حزب الله کمک کنه چون چاره دیگه نداره و در غیر این صورت باید جنگ رو از خارج از مملکت به داخل مملکت بیاره. اون آقایی هم که نوشته ایران به لبنان چه ربطی داره مگه ندید که اسرائیل چطور نیروگاههای اتمی عراق رو بمباران کرد؟ فکر میکنید چرا جرات این کار رو با ایران نمیکنه؟ بخاطر موشکهای ایرانی حزب الله لبنان. بالاخره تکلیف خودتون رو معلوم کنید. یا میپذیرید که اسراییل و ساکننیش قوم برگذیده خدا هستند و با آدمکشیهای اسراییل و گروه ایون جلیکال در سنای آمیریکا هم سو میشوید یا اینکه ایران مستقل رو میخواهید.
یکشنبه 13 مهر 1393 - 12:49
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
شماهایی که هرکسی ساز مخالف باهاتو میزنه محکومش میکنید و بهش میگید ساندیس خور و مزدور واقعا بیسواد هستید. مگه همه دنیا باید هم عقیده شما باشند؟30 سال پیش نسل شما گند زد توی مملکت، پادشاه ترسوی شما هم بجای ایستادگی گذاشت و از مملکت فرار کرد و باعث شد که مملکت بیافته دست یه مشت آدم انقلابی که الیته میدونم خیلی ها تون هم جزوشون بودید. الان هم آلترناتیو بهتری برای حکومت ایران دیگه وجود نداره. شما هایی که حداکثر توانانتون اینه که توی خیابونهای پاریس و لندن پرچم یک پادشاه ترسو رو بالا ببرید میخواهید از این همه گرگی که ایران رو محاصره کردند دفاع کنید؟ آخوندها درسته که دیکتاتور هستند و حرف زور میزنند اما این رو ثابت کردند که از مملکت دفاع میکنند و به آمریکا و اروپا باج نمیدند. میخواهید هم پیمان کی باشید؟ آمریکا و اسرائیل؟ سناتور مک کین سوار هواپیما شد، حریم هوایی یک کشور مستقل یه اسم سوریه رو نقض کرد، توی خاک سوریه نشست و با یک مشت آدم خور وحشی دست داد، ویدئوش توی یوتوب هست، و بهشون وعده داد که سلاحهای مرگبار تحویلشون بده تا بشار اسد رو سرنگون کنند.
یکشنبه 13 مهر 1393 - 12:50
*پسر شجاع* - تهران - ایران
دادا..من کاری به بحثهای دیگه ندارم ولی اگه تو عراق بودی و توسط داعش سربریده میشدی و رن و خانواده ات به اسارت میرفت انوقت ربط داعش و لبنان و ایران رو میفهمیدی..
یکشنبه 13 مهر 1393 - 13:40
perser68 - آلمان - آلمان
Agha _ ehsan - تهران. ببین چطور شما مزدورای خامنه ای نکبت خودتونو میبازین!حتی دو خط نوشته هم رنجتون میده! راست میگن تکرار مکررات خوبه! چرا نه!؟ انقدر باید دزدی ها و کثافت کاری های اربابانه شپشوی شما ها رو گفتو تکرار کرد تا منفور دنیا بشید!
یکشنبه 13 مهر 1393 - 15:43
perser68 - آلمان - آلمان
از دوستانی که این موجودو سر جاش نشوندن بسیار متشکرم:)
یکشنبه 13 مهر 1393 - 15:44
سرسره - اهواز - ایران
keyvan2010- خواب بین حرفه ای هستی برو به خواب دیدنت ادامه بده لازم نکرده بیای اینجا نظربدی ساندیس خور
یکشنبه 13 مهر 1393 - 17:16
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
perser68 @ اگه نسل شما بجای توهین و بی احترامی و ”سرجا نشوندن ” طاقت شنیدن عقائد مخالف رو داشت این همه آشوب و نابسامانی توی مملکت اتفاق نمیافتد. جالب اینه که هنوز هم نیاموختید. اگر کمی مطالعه داشته باشید متوجه میشید که قدرت پیدا کردن به قول شما افراد شپشو یا به قول من رادیکال در ایران اتفاقی نبوده است. حاصل از پای درآوردن نیروهای میانه رو توسط همون کسانی هست که شما امروز به اشتباه ازشون طرفداری میکنید.
یکشنبه 13 مهر 1393 - 17:25
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
مگر نمیدانید که سی آی ای به شعبان بی مخ ها پول داد و به با پدرسوختگی به کمک انگلستان دولت دمکراتیک دکتر مصدق رو سرنگون کردند تا یک دیکتاتور وابسته رو روی کار بیارند. این کار رو شپشو ها کردند یا فکل کرواتیهای کنسولگری آمریکا و انگلستان؟ حالا همون هایی که این کار رو انجام دادند لحظه شماری میکنند که ایران رو هم و به و ضع سوریه دربیارند. اخبار رو نمیخونید؟
یکشنبه 13 مهر 1393 - 17:26
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
یا سروکارتان با غربیها نیافتاده که یاد بگیرید ما را حتی از سوسک و موش هم کمتر میدانند. ایران مستقل که جلوی امپراطوری آمریکا و غرب باستد و تعظیم نکند را نمی پذیرند. اما خوشبختانه نسل جدید ایران مثل شما زورگو و قلدر صفت نیست. دیدید که چطور آرام تظاهرات سبز کردیم و چطور آرام درخواست کردیم هرچند که جواب نسل شما کماکان گلوله بی احترامی و افتراست. این طور آموخته اید. اما درنهایت ما پیروزیم چون حق با ماست
یکشنبه 13 مهر 1393 - 17:26
perser68 - آلمان - آلمان
استکهلم - سوئد. شما دسته اهلو اعیالو خانم بچه هارو بگیرو کفشو کلاه کن برو ایران و پزه پاسپورته سوئدیتو پیشه فامیل دوستا بده و کاریت با ۲۰ماه حقوقه دزدیده کارگرا نباشه!!! همون پادشاه ترسو شرف و شخصیت داشت به هزار ها آخونده دزده کلاشه آدمکش! آخونده انگله مفتخوره شارلاتان! شما که تو سوئد حقوقتو سر وقت میگیری و بچه هات هم مجبور نیستن تو خیابونای پایتخت گدائی کنن و بهشون تجاوز شه و ایدز بگیرن لطفاً خاموش باشی کسی بهت نمیگه لالی!ننگ به آخوند و ننگ دوباره و چند باره به کسی که از حکومته فاشیسته مذهبی آخوندی حمایت میکنه! ننگ
یکشنبه 13 مهر 1393 - 20:29
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
آلمان - آلمان آخه شما از کجا میدونی که من اهل و عیال دارم و پاسپورت سوئدی دارم؟ ببین حالا حرف هاتون همه بی اساس هستش. به برکت انقلاب و آشوب گری نسل شما خیلی از جوونها از جمله خود من ازدواج نکردند. من 32 سالمه و تا پارسال هم در سوئد دانشجو بودم و یک ساله که کار پیدا کردم. قبلا هم ویزای دانشجویی داشتم و الان ویزای کار دارم و پاسپورت سوئدی هم هنوز ندارم. واسه من هم پاسپورت سوئدی اعتباری نمیاره که پز باهاش بدم، منش و انسانیت اگر خوب بود انوقت میشه پز اون رو داد.
دوشنبه 14 مهر 1393 - 10:57
keyvan2010 - استکهلم - سوئد
به برکت ایمان و مقاومت حزب الله قهرمان لبنان بعد از سه سال جنگ توی سوریه آمریکا و دار و دستش رو شکست داده و عملا نقشه هاشون رو برای تجاوز به ایران به باد داده. شما و دوستان آمریکاییتون هم خوابش رو ببینید که ایران رو تبدیل به سوریه کنید. زنده باد ایران زنده باد مقاومت قهرمان فلسطین و لبنان
دوشنبه 14 مهر 1393 - 11:14
perser68 - آلمان - آلمان
استکهلم - سوئد. دیگه بدتر که نتونستی به خاطر اون انقلابه باشکوه ازدواج کنی!!!تو خودت داری پرتو پلا میگی! خودت نمیدونی که این حکومت حقتو داده به همین حزب الله و فلسطینو لبنان و تو داری بهشون افتخار میکنی!!! بی هوشه بی هوشی! خلایق هر چه لایق! تو رو مجبور کردن که بری سوئد درس بخونی! ازخودت نپرسیدی چرا! از آمریکا فقط یه لولو خورخوره درست کردین!از تو گنده ترش که زیبا کلام باشه اومد گفت که قطع رابطه با آمریکا در واقعه یه خریته محض بود و تو فلسطینو لبنانو دستمال بش!
دوشنبه 14 مهر 1393 - 14:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.