محمدرضا رحیمی به محکومیت خود در دادگاه رسما اعتراض کرد

وکیل محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهورسابق ایران، روز شنبه با حضور در دادگاه کیفری استان تهران به رای این دادگاه در مورد موکل خود اعتراض کرد.

محمدرضا نادری، وکیل آقای رحیمی، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، خبر داد که صبح روز شنبه، ۱۲ مهرماه، به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران مراجعه و از طرف موکلش به حکم صادره علیه او اعتراض کرده است.

حکم محکومیت آقای رحیمی روز دوشنبه، ۲۴ شهریور، از سوی همین شعبه از دادگاه کیفری استان تهران به وی ابلاغ شده بود.

اما پیش از این تاریخ، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، روز دهم شهریور خبر داده بود که حکم معاون اول رئیس جمهوری سابق ایران صادر شده و «حبس و جزای نقدی شامل حکم وی می‌شود».

بر اساس گزارش‌ها، محمدرضا رحیمی به میلیاردها تومان اختلاس در چند پرونده مختلف و رانت‌خواری متهم است که از جمله مشهورترین آنها پرونده اختلاس از بیمه ایران است.

دادستانی تهران روز ۱۴ دی‌ماه سال ۱۳۹۲ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که از آقای رحیمی تحقیق به عمل آمده و وی با صدور قرار وثیقه‌ مناسب و تأمین آن آزاد است.

جلسه اول محاکمه محمدرضا رحیمی روز سوم خرداد ۱۳۹۳ و جلسه دوم دادگاه وی روز ۱۷ خردادماه در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری تهران برگزار شده بود.

معاون اول محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهورسابق ایران، روز هفتم مهرماه با رد اتهامات خود گفته بود: «یک سری اسناد در این زمینه دارم که باید ارائه دهم.»

وی روز دوشنبه، ۱۷ شهریورماه، نیز در نامه‌ای  به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، ضمن رد اتهامات خود تاکید کرده بود که این اتهامات مربوط به «برگزاری انتخابات» بوده و او مبالغ کمک به نامزدهای انتخابات مجلس هشتم را به همراه مدارک به دادگاه ارائه کرده است.

در همین زمینه جابر ابدالی، از متهمان پرونده بیمه ایران، خردادماه سال ۱۳۹۱ در دادگاه گفته بود که «دسته‌چک امضا‌شده‌اش» را در آستانه انتخابات دور قبلی مجلس به آقای رحیمی« داده» است.

طی سال‌های اخیر گزارش‌های زیادی از تخلف‌های مالی دولت آقای احمدی‌نژاد منتشر شده است، با این حال قوه قضاییه ایران رسیدگی به بسیاری از این پرونده‌ها را مسکوت گذاشته است.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز چهارشنبه، ۹ مهر، «آمار رسمی تخلفات» دولت سابق ایران را «تاسف‌برانگیز» خوانده بود.

اما برخی از اصولگرایان و نزدیکان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، همچنان از اقدامات دولت آقای احمدی‌نژاد دفاع می‌کنند.

در همین زمینه آیت‌الله خامنه‌ای روز پنجم شهریور در دیدار با اعضای هیئت دولت روحانی گفته بود که انتقاد از دولت‌های گذشته «نباید حالت اغراق‌آمیز و تخریب» پیدا کند، زیرا در روحیه مردم تاثیر بد می‌گذارد و آنان را نسبت به آینده نامطمئن می‌کند.

+7
رأی دهید
-17

سرسره - اهواز - ایران
این اسطوره های غارتگری و شارلاتانی وبیشرفی اگه تو این رژیم محاکمه میشدن که دیگه اسمش جمهوری اس..ی نبود که
شنبه 12 مهر 1393 - 23:14
sama128 - شیراز - ایران
در این نظام غیر مقدس غیر اسلامی دزدان مسئول حق دارند در سر فرصت و زمان مناسب با تیم دزد و رایزنی با سایر دزدها سناریوهای مختلفی جهت اعتراض به رای دادگاه همچون سعید مرتضوی دزد و آدمکش تهیه کنند در دفاتر آنچنانی در نقاط بالای شهر دفتر دارند ضمن اینکه با سرمایه گذاری با پول های دزدی روز به روز به سرمایه خود می افزایند با پررویی تمام تازه مدعی هم هستند و دست پیش را می گیرند که پس نیفتند و این نشان از ضعف بسیار بسیار زیاد قوه قضائیه است که خودش منشاء و منبع دزدی است . خاک بر سر این نظام سر تا پا دزد
یکشنبه 13 مهر 1393 - 09:54
sama128 - شیراز - ایران
واقعا مضحک بعد 33 سال شارلاتانی فکر می کنند با بستن یقه و تسبیح دست گرفتن و پشم در صورت گذاشتن می توانند ملت را خر کنند بابا شماها مسئولین دزد را اگر روزی سه بار با ادرار سگ هم غسل بدهند باز هم از خود سگ نجس تر هستید تمامش کنید سیاه بازی را.
یکشنبه 13 مهر 1393 - 09:58
hassan5 - تهران - ایران
اقای رحیمی معاون اول نظام است.ضمنا بخامنه ای نزدیکتر است .
یکشنبه 13 مهر 1393 - 12:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.