شورشیان داعش شهر «هیت» در استان انبار عراق را تصرف کردند

منابع امنیتی و مسوولان محلی استان انبار عراق روز پنجشنبه دهم مهر اعلام کردند که شورشیان وابسته به گروه حکومت اسلامی (داعش سابق) شهر کوچک «هیت» در این استان را به تصرف خود در آوردند.

موفقیت تازه گروه حکومت اسلامی در حالی است که به گفته مقام‌های غربی، مواضع این گروه در عراق هدف حملات هوایی قرار دارد. این گروه از ماه ژوئن تاکنون توانسته است بر بسیاری از بخش‌های غربی و شمالی عراق بویژه شهر موصل و همچنین مناطق شرقی و شمالی سوریه مسلط شود.

گزارش خبرگزاری رویترز حاکی است، سقوط شهر هیت باعث شده که پایگاه نظامی «عین الاسد» در نزدیکی شهر البغدادیه در تیررس و هدف حملات شورشیان قرار گیرد. نیروهای دولتی عراق در نتیجه این حملات تاکنون متحمل تلفات زیادی شده‌اند.

عدنان الفهداوی، از اعضای شورای استانی انبار گفته است که «۹۰ درصد شهر هیت به کنترل شورشیان در آمده است و آن‌ها مسلح‌تر از نیروهای امنیتی محلی هستند».

یکی از شاهدان عینی شهر هیت به خبرگزاری رویترز گفته که «دسته‌های شورشیان مسلح و سوار بر خودرو‌ها در شهر قابل مشاهده هستند، و من صدای تیراندازی را از همه طرف می‌شنوم».

سایر شاهدان عینی نیز گفته‌اند که نیروهای گروه «حکومت اسلامی» پرچم‌های سیاه جهادی خود را بر فراز ساختمان‌های دولتی به اهتزار در آورده‌اند و اجساد نیروهای امنیتی در کف خیابان‌ها قابل مشاهده است».

شهر هیت در ۱۳۰ کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق، و ۳۰ کیلومتری رمادی، مرکز استان انبار، قرار دارد.

نیروهای امنیتی با تایید حضور شورشیان در شهر گفته‌اند که نیروهای حکومت اسلامی در ابتدا با انجام سه نفر انفجار انتحاری در ورودی شرقی شهر و یک ایستگاه پلیس، حملات خود را آغاز کردند. گزارش‌های اولیه از بیمارستان هیت حاکی است که شش نفر از جمله یک شهروند غیرنظامی کشته و ۱۲ نفر نیز مجروح شده‌اند.

تلویزیون دولتی العراقیه گزارش داده است که شورشیان، ساختمان شهرداری و اداره پلیس را به اشغال خود در آورده و در ادامه، نبردی سنگین میان آن‌ها و سنی‌های قبیله «آلبو نیمر» در گرفته است.

به گزارش رویترز، فالح العیساوی، معاون رییس شورای استان انبار در تلویزیون دولتی عراق از ارتش این کشور درخواست کمک کرد. این ارتش تاکنون تهدید چندانی برای گروه حکومت اسلامی نبوده است.

نیروهای امنیتی می‌گویند سربازان، پلیس و مبارزان سنی محلی در حال تلاش برای جلوگیری از پیشروی شبه نظامیان هستند. بسیاری از شهرهای تحت محاصره گروه حکومت اسلامی در استان انبار پیشتر به تصرف این گروه در آمده بود.

یک منبع امنیتی اعلام کرده است که در جریان انفجار یک خودرو در نزدیکی مقر تیپ هشتم ارتش عراق در رمادی، سه سرباز کشته و چهار نفر مجروح شدند.

همچنین در جریان حمله هلیکوپترهای عراقی به محله «تمیم» در شهر رمادی در روز پنجشنبه، شش نیروی گروه حکومت اسلامی کشته شدند.

+10
رأی دهید
-6

آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
راستی‌ این پیش مرگ‌ها را ندیدی کجا قایم شدند !!! پس چی‌ شد آن دولت کردستان !!
جمعه 11 مهر 1393 - 14:41
آرمان شهر من - استهبان - ایران
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک!!! یه مدت.. شر و ور اینجا نمی نوشتی....جناب گرگ زاده تو که نمی فهمی رمادی و الانبار کجاست و کردستان عراق کجا بی خود می کنی میای نظر می دی.
جمعه 11 مهر 1393 - 17:24
تیتو تیتو - تهران - ایران
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک پیش مرگ های کرد توان مقابله نظامی با داعش را ندارند این را بدون غرض باید قبول کرد داعش نیرویی تقویت شده است و هر جا هم متوقف شده با همکاری نیروهای ایرانی یا امریکایی بوده و نابودی ان زمانی است که نیروهای دولتی یک کشور با انها وارد جنگ شود . هر چند داعش متولد امریکاست تا راحت در خاوریمانه و سوریه عملیات و ورود کند .
جمعه 11 مهر 1393 - 17:39
be_pa.khaste - هارلم - هلند
آتیلا دانمارک .یکی‌ مسا شما که چپیدی اونجا تواین دانمارک اظهار نظر هم میکنی‌ الان فعلا امسال تو نیستن که دارن سینه سپر می‌کنن.اگه بهت حمله هم کنن باز فرار میکنی‌ .بدون داری چی‌ میگی‌ تماشاگر همیشه پهلوان
جمعه 11 مهر 1393 - 18:10
Tehran iran - تهران - ایران
به نظر میاد که سطح اطلاعاتت بسیار پاینه، ۱/هیت یک منطقه عرب نشین هست و از مرز کردستان بسیار دوره. ۲/ حاجی قاسم اربابت مسئول این محور هستش. ۳/ بهتره که خودت را یواش یواش راه بیاری چنانکه کرد و کردستان آینده خیلی ها در خاورمیانه جدید مشخص میکنند،۴/ فکر کنم که یا خیلی نژادپرستی یا ساندیس خور آخوندها هستی یا هر دوتاش
جمعه 11 مهر 1393 - 19:59
right things - بروکسل - بلژیک
آتیلا قشقایی!!!. پروفسور کردها در مرزهای خودشون هستند نه در همه جای عراق۰۰۰حماقت هم حدی داره :ء) اما برای امثال تو.....شک دارم :ء)
جمعه 11 مهر 1393 - 20:01
داریوش پرویزی - شیراز - ایران
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک. همشهری من کشکولی ام.اما این شهر مال کردستان که نیست
جمعه 11 مهر 1393 - 20:14
aram.01 - کردستان - ایران
در آینده نچندان دور شاهد نابودی داعش بدست پیشمرگه های کردستان خواهیم بود البته به کمک نیروهای ائتلاف. اونموقع از کامنتهای دوستانمون نظیر جنگنده و آتیلا قشقایی و ...خبری نخواهد بود.
جمعه 11 مهر 1393 - 19:41
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
آتیلا- شهر هیت چه ربطی به کردها داره ،بیخودی هم حرف مفت نزن ،تو اگه مردی برو از قشقاییهای خودتون در برابر حکومت اسلامی دفاع کن‌،که وقتی خسرو قشقایی را اعدام کردند،هیچ کی‌ صداش در نیومد.خجالت بکش ..
جمعه 11 مهر 1393 - 20:41
Tehran iran - تهران - ایران
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک. به نظر میاد که سطح اطلاعاتت بسیار پاینه، ۱/هیت یک منطقه عرب نشین هست و از مرز کردستان بسیار دوره. ۲/ حاجی قاسم اربابت مسئول این محور هستش. ۳/ بهتره که خودت را یواش یواش راه بیاری چنانکه کرد و کردستان آینده خیلی ها در خاورمیانه جدید مشخص میکنند،۴/ فکر کنم که یا خیلی نژادپرستی یا ساندیس خور آخوندها هستی یا هر دوتاش
جمعه 11 مهر 1393 - 20:54
ahora_nima - استکهلم - سوئد
آتیلا قشقایی ,اینجا استان انبار وعرب نشین هست ربطی به کردستان نداره بیسواد...
جمعه 11 مهر 1393 - 19:14
ordak - بن - المان
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک ببینم گودرزی چه کارش به شقایق،انبار عرب نشین است و کاری به کردستان نداره،قبل از اظهار فضل کردن کمی به معلومات عمومیت برس که ملت بهت نخندن
جمعه 11 مهر 1393 - 21:58
قاضی محمد - کرمانشاه - کرمانشاه
اتیلا کپنهاگ اولا معلوم نیست که کورد ها چه بلای سرت اوردن که از کوردها متنفری دوماً این منطقه کوردنشین نیست سوم جهان فقط به کوردها سلاح داد چون میدونست که فقط اونها شجاعت جنگیدن با اون رو دارن سوم شهرهای ترک نشین عراق بعد چند ساعت مقابل داعش سقوط میکردن چهارم کوبانی که کردنشینه چند ماه که داره مقاومت میکنه ششم تو در کشوری که ادعا میکنی زندگی میکنی که من شک دارم اون کشور فرهنگ ضد نژاد پرستی داره ولی تو به علت اینکه درکت پایین هنوز یه چیز ساده رو نفهمیدی یکم ماهی بخور فسفر مغزت بره بالا
شنبه 12 مهر 1393 - 07:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.