مدیر سرویس مخفی آمریکا، ناچار به استعفا شد

جولیا پیرسون مدیر سرویس مخفی آمریکا

جولیا پیرسون مدیر سرویس مخفی آمریکا پس از حدود یک سال و نیم خدمت، در پی بروز مجموعه‌ای از لغزش‌های امنیتی در کاخ سفید، از مقام خود استعفا داد.

جه جانسون رئیس سازمان امنیت ملی آمریکا عصر روز چهارشنبه اعلام کرد، با درخواست استعفای خانم پیرسون موافقت کرده است و در بیانیه‌ای گفت جوزف کلنسی به عنوان سرپرست موقت معرفی خواهد شد.

جولیا پیرسون روز سه‌شنبه برای ادای توضیح در زمینه موارد متعددی از لغزش‌های امنیتی در کاخ سفید، به کنگره احضار شده بود و با پرسش‌ها و انتقادهای شدید نمایندگان درباره ورود غیرمجاز دو نفر به کاخ سفید در کمتر از بیست و چهار ساعت روبرو شد.

خانم پیرسون، که از ماه مارس ۲۰۱۳ در این مقام بود، در برابر کمیته فرعی نظارت بر امنیت ملی مجلس نمایندگان اذعان کرد که سازمانی که مأموریت حفاظت از کاخ ریاست جمهوری را برعهده دارد در روز ۲۸ شهریور که فردی به نام «عمر گونزالس» بدون اجازه وارد کاخ سفید شد، در انجام وظایف خود کوتاهی کرده است.

کمتر از ۲۴ ساعت بعد از دستگیری گونزالس، فرد دیگری با خودرو در برابر ورودی کاخ سفید توقف کرد و به اخطار مأموران امنیتی برای ترک محل واکنشی نشان نداد. سخنگوی کاخ سفید او را «کوین کار» معرفی کرد و گفت او یک جوان ۱۹ ساله اهل ایالت نیوجرسی است.

+18
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.