رفسنجانی: آمار رسمی تخلفات دولت سابق تاسف برانگیز است

اکبر هاشمی رفسنجانی «آمار رسمی تخلفات» دولت سابق ایران را «تاسف برانگیز» خواند و گفت کسانی که همه اقدامات آن دولت را با همه «رسوایی‌ها و فساد‌ها» تقدیس می‌کردند، امروز در مقابل هر برنامه دولت حسن روحانی فریاد «وا اسلاما» سر می‌دهند.

 رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه ۹ مهر تصریح کرد: «دولت به همه شعار‌ها پایبند است اما مجموعه شرایط را ببینید که چگونه یک اقلیت محدود در مقابل همه اقدامات مثبت حتی انتصابات بر حق دولت هیاهو می‌کنند».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، وی افزود: «کسانی که همه اقدامات دولت سابق را با همه رسوایی‌ها و فساد‌ها تقدیس می‌کردند، امروز در مقابل هر برنامه دولت فریاد وا اسلاما سر می‌دهند».

در ماه‌های گذشته برخی از رسانه‌های اصولگرا و احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، از تغییر مدیران سابق در وزارتخانه‌های نفت و علوم شدیدا انتقاد کرده بودند.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، روز ۲۸ شهریور از برکناری ۷۴ مدیر نفتی توسط بیژن زنگنه، وزیر نفت، خبر داده بود.

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، نیز ضمن انتقاد از تغییرات مدیران وزارت علوم و بدون اشاره به نام وزارت نفت گفته بود: «چرا در یک وزارتخانه ۷۴ نفر مهندس را با سطح بالای علمی به اسم بی‌سواد بیرون می‌کنند؟»

آقای هاشمی رفسنجانی با تاکید بر عصبانیت افرادی که او آن‌ها را «افراطیون و تندرو‌ها» نامید، افزود: «از صبوری مردم سوء استفاده می‌کنند و انتقام مردم را از دولت منتخب آنها می‌گیرند».

وی با اشاره به شرایط ایران در زمان دولت محمود احمدی‌نژاد گفت: «با‌‌ همان روحیه‌ای که قطعنامه‌های بین المللی را کاغذ پاره می‌خواندند، قوانین و مصوبات داخلی را زیر پا می‌گذاشتند که آمار رسمی تخلفات آنان تاسف برانگیز است».

طی سال‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره تخلف‌های مالی دولت آقای احمدی‌نژاد منتشر شده است، با این حال قوه قضاییه ایران رسیدگی به بسیاری از این پرونده‌ها را مسکوت گذاشته است.

تنها در یک مورد، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، ۱۰ شهریور اعلام کرد که محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، در دادگاه بدوی به زندان و جزای نقدی محکوم شده است.

در ماه‌های گذشته همچنین وزیر نفت دولت حسن روحانی و برخی نمایندگان مجلس، تعدادی از وزرای دولت آقای احمدی‌نژاد را متهم کرده‌اند که دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به بابک زنجانی پرداخت کرده‌اند و او این پول‌ها را به «حساب بانک جعلی» خود واریز کرده‌ است.

برخی از اصولگرایان و نزدیکان آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، اما همچنان از اقدامات دولت آقای احمدی‌نژاد دفاع می‌کنند.

رضا تقوی، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، ۱۱ شهریور گفته بود که نباید در خصوص دولت محمود احمدی‌نژاد که او آن را «دوره هشت ساله اصولگرایی» نامیده است، سیاه‌نمایی شود.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نیز پنجم شهریور در دیدار با اعضای هیات دولت روحانی گفت که انتقاد از دولت‌های گذشته «نباید حالت اغراق‌آمیز و تخریب» پیدا کند، زیرا در روحیه مردم تاثیر بد می‌گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می‌کند.

+53
رأی دهید
-21

تیتو تیتو - تهران - ایران
انقلاب 57 با دروغ آب و برق مجانی کلید خورد. تخم انقلاب با دروغ کاشته شد این حجم عظیم فساد ثمره همان دروغ است .
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 12:46
hassan5 - تهران - ایران
دیک به دیک میگه روت سیاه!!!
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 13:14
hassan5 - تهران - ایران
(سطح بالای علمی بعنوان بیسواد اخراج میشوند)دقیقا حرف درستی است چون سران نظام حکومت اسلامی ایران مدارک خود را از راه های غیر قانونی بدست میاورند
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 13:21
shahab46 - هانوفر - المان
همه‌تون یک کثافت هستید
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 12:48
dara20 - تهران - ايران
تو که اینقدر افشاگر شدی و از تخلفات پرده برداری می‌کنی کمی‌ هم از تخلفات بیشمار خودت و توله‌هایت حرف بزن، از لعنت خواری فرزندان پلیدت بگو، از دزدی گرگی‌های خاندان نانجیبت ثبات کن‌، از فساد سیاسی و اقتصاد خودت پرده بردار، از مافیای سازماندهی شده توسط خودت به ملت بگو تا همه بیش این آنها تو را بشناسند. کاش میشد با دستانم تو را خفه کنم.
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 13:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.