دادگاه کنیا دو ایرانی را به اتهام استفاده از پاسپورت جعلی محکوم کرد

دو ایرانی محکوم شده، در فرودگاه نایروبی بازداشت شده بودند.

دادگاهی در کنیا دو ایرانی را که ماه گذشته به اتهام ورود به خاک این کشور با پاسپورت «جعلی اسرائیلی» بازداشت شده بودند، به دو سال زندان یا پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است این دو ایرانی که یکی مرد و دیگری زن است، روز چهارشنبه ۹ مهرماه در دادگاهی در کنیا محکوم شدند.

این دو ایرانی ۲۷ شهریورماه به ظن توطئه برای انجام عملیات تروریستی توسط پلیس ضد تروریسم کنیا و در فرودگاه نایروبی بازداشت شدند. یک روز بعد «موندا نجوکا» سخنگوی وزارت کشور کنیا به خبرگزاری رویترز گفت که این دو ایرانی «پاسپورت جعلی اسرائیلی» داشتند. هنوز نام این دو نفر منتشر نشده است.

به گزارش رویترز، مقصد این زن و مرد ایرانی کشور بلژیک بوده است.

کنیا که سال گذشته نیز دو ایرانی را به اتهام توطئه برای عملیات تروریستی به حبس ابد محکوم کرده بود، هنوز اعلام نکرده که آیا نگرانی‌های این کشور از لحاظ امنیتی رفع شده است یا نه؟

از طرف دیگر، هنوز معلوم نیست که آیا این شهروندان ایرانی خواهند توانست برای جلوگیری از زندان رفتن، مبلغ جریمه را بپردازند یا نه؟

مبلغ جریمه دادگاه کنیایی، ۲۲ هزار و ۴۲۲ دلار برای هر کدام از این افراد است.

پلیس کنیا از سپتامبر پارسال که حملات مسلحانه گروه افراطی اسلامی الشباب، نزدیک به القاعده در فروشگاه «وست گیت» نایروبی انجام شد، در حال آماده باش است. این حمله مسلحانه ۶۷ کشته بر جای گذاشت.

دادگاه بخش نایروبی همچنین در حکم خود می‌گوید که دو ایرانی یاد شده بعد از اتمام دوره محکومیت خود بایستی به اداره مهاجرین کنیا تحویل داده شوند.

این شهروندان ایرانی، آن گونه که رویترز گزارش داده است، ۱۴ روز فرصت دارند که نسبت به رای دادگاه درخواست تجدید نظر کنند.

تابستان سال گذشته نیز دو ایرانی به نام‌های «احمد ابوالفتحی محمد» و «منصور موسوی» مظنون به عضویت در نیروی قدس سپاه پاسداران در کنیا به حبس ابد محکوم شدند.

این دو نفر به اتهام حمل ۱۵ کیلوگرم ماده منفجره قوی «آر. دی. ایکس» در کنیا بازداشت شده بودند.

+22
رأی دهید
-3

ghormeh sabzi - تهران - ایران
فقط ۲ سال؟؟؟ حبس ابد بدین به این پفیوز‌های تروریست اوباش اسلامی .
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 07:26
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
قابل توجه هموطنان عزیزی که شلوغش کرده بودند و بنزین رو آتیش زر زدنهای مسئولین کنیا میریختند،، یادتون میاد که خدمتتون عرض کردم چون این برچسبها خوب به ما می‌چسبه و اینا هم الکی‌ زر مفت می‌زنن که یه دمی به اربابشون تکون داده باشن. این مادر مرده‌ها داشتند مثلا تلاش میکردند که خودشون رو به یه جای خوب برسونن و یه آرامشی داشته باشند که بز آوردند.‌ای کاش اون مسافرهای پرواز مالزی هم این مشگل‌ها رو داشتند ولی‌ زنده بودند.
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 08:27
فردين - انگلستان - انگلستان
امام جمعه فیروز اباد امریکا را محکوم کرد، خبر صدا وسیما ی جمهوری اسلامیه.
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 09:14
Ukguy4u - لندن - بریتانیا
بنده خداها تروریست نبودن. میخواستن قاچاقی برن اروپا برای پناهندگی. باید قاچاقچیشون رو بگیرن. طفلک ها هم پولشون رفت هم نرسیدن هم زندان!
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 11:21
biparva-jan - تهران - ایران
ghormeh خودت رو به خر...ت نزن. اگر اینها تروریست بودند حکمشون خیلی سنگینتر از این حرف ها بود. این دو نفر فقط قصد داشتند به صورت غیر قانونی از طریق کنیا به بلژیک مهاجرت کنند.
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 11:49
farzad H - کپنهاگ - دانمارک
اینجا از اون دسته ایرانی‌‌های که تا یه افغان تو ایران یه کاری می‌کنه زود رگه گردنشون می‌شه شلنگ آتش‌نشانی و ادعا پشت ادعا چیزی نمیبیم ،، اون موقع که کار یک نفرو به ملت ربط میدان اینجا خبری نیست ،،البته و خوشبختانه اون افراد ... تعدادشون خیلی‌ کمه و اصلا تو چشم نمیان منظور من فقط همونها هستن و لا غیر
‌پنجشنبه 10 مهر 1393 - 13:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.