مادر دیه گرفت و رضایت داد/ ناپدری به خاطر قتل سبحان8ساله قصاص نمی شود

 ناپدری شیشه‌ای که «سبحان کوچولو» را با ضربات لوله جاروبرقی از پای درآورده بود به پنج سال زندان محکوم شد.
از 11 مهر ماه سال 92 وقتی پسر 8 ساله‌ای به نام سبحان در بیمارستان هفت‌تیر به کما فرو رفت ماجرای یک کودک آزاری از سوی ناپدری کلید خورد تا اینکه دو ماه بعد با مرگ این پسرک پرونده وارد مرحله جنایی شد.
پزشکی قانونی در نظریه‌ای علت مرگ پسربچه را ضربات جسم سنگین به سر وی اعلام کرد و مأموران در تحقیقات ویژه خود پی‌بردند ناپدری جوان که شیشه‌ای است عامل این کودک‌آزاری مرگبار بوده است.
ناپدری جوان پس از مرگ سبحان کوچولو خود را تسلیم پلیس کرد و گفت: من سبحان را دوست داشتم و روز حادثه چون زیاد شیشه کشیده بودم در حال خود نبودم و نمی‌دانم چه شد که با لوله جاروبرقی پسرک را تنبیه کردم.
   در دادگاه
روز گذشته 8 مهرماه سال جاری جلسه رسیدگی به پرونده قتل سبحان کوچولو در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی «باقری» و همراهی چهار قاضی مستشار برگزار شد.
مادر سبحان کوچولو در ابتدای جلسه گفت: شش ماه از عقد موقت من و «محمد» می‌گذشت و در این مدت سبحان و ناپدری‌اش رابطه خوبی با هم داشتند و وقتی فهمیدم که «محمد» پسرم را تنبیه کرده شوکه شدم. پدر سبحان نیز در ادامه حرف‌های همسر سابقش گفت: «محمد» رفتار خوبی با بچه‌هایم داشت و به همین خاطر او را که دیه پسرمان را پرداخت کرده است، می‌بخشیم.
«محمد» نیز پشت تریبون دفاع گفت: روز حادثه مواد زیادی کشیده بودم و نمی‌دانم پس از خوردن چای چرا با سبحان درگیر شدم و تنها به دست و پایش ضربه زدم و سپس خوابیدم و سبحان نیز خوابید ولی بعد از مدتی وقتی همسرم به خانه بازگشت هرچه سبحان را صدا کرد بیدار نشد.
وی که گریه می‌کرد، افزود: من سبحان را دوست داشتم و خیلی با هم رفیق بودیم، نمی‌دانم در آن زمان چه اتفاقی افتاد.
بنابر این گزارش، پنج قاضی عالیرتبه جنایی پس از جلسه دادگاه وارد شور شده و محمد را که دیه را پرداخت کرده است به پنج سال زندان محکوم کردند.

+29
رأی دهید
-24

Gharibeh-Ashena - هانوفر - المان
یک کودک مظلوم را کشته و با دادن دیه مشکل را حل کرده. ولی یکی دیگر را چون گفته فلان پیغمبر از دهان نهنگ بیرون نیامده اعدام کردند. مملکت گل و بلبل همینه.
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 12:45
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
خاک تو سر مادره که واسه پول از خون جگر گوشه اش گذشتِ,این قاتل شیشه ای رو باید به قلاده کشید نه فقط 5 سال زندان.
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 12:45
aashena - اتاوا - کانادا
Gharibeh-Ashena خیلی خوب گفتید
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 14:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.