ماجرای عجیب واریز میلیون ها تومان پول به حساب یک زن

سرهنگ محمد مهدی کاکوان با اشاره به جزئیات یک پرونده جالب در پلیس فتای تهران بزرگ گفت: چند وقت پیش خانمی 43 ساله با مراجعه به ماموران پلیس فتای تهران بزرگ، برعکس دیگر مراجعانی که از برداشت حساب خود شاکی‌اند، مدعی شد که فرد یا افرادی اقدام به واریز مبالغی میلیونی به حساب وی کرده‌اند.

رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات تهران بزرگ با بیان اینکه شکایت از واریز شدن پول به حساب این خانم، برای ماموران نیز تعجب برانگیز بود، گفت: پیش از این پرونده‌هایی وجود داشت که شکات آن‌ها مدعی بودند که پول به حساب ‌آن‌ها واریز می‌شود و مجدداً از حساب آن‌ها برداشت می‌شود ولی تجربه اینکه کسی تنها برای واریز پول به حساب بانکی‌اش به ما مراجعه کرده باشد، وجود نداشت.

او ادامه داد: با توجه به نبودن موارد مشابه این پرونده، ما این تصور را داشتیم که فرد واریز کننده پول به حساب این خانم، بعد از مدتی اقدام به برداشت از حساب می‌کند؛ لذا خود را مهیا کرده بودیم تا در صورت برداشت از حساب این زن، فردی را که اقدام به واریز پول کرده، شناسایی و دستگیر کنیم.

به گزارش تسنیم، کاکوان گفت: اما بر خلاف انتظار ما، نه تنها هیچ برداشتی از حساب این خانم انجام نشد؛ بلکه روند واریز پول به حساب این زن 43 ساله نیز ادامه یافت و در دفعات متوالی، مقادیر معتنابهی پول به حساب وی واریز شد.

رئیس پلیس فتای پایتخت در ادامه گفت: با توجه به شرایط پیش آمده، بررسی پرونده واریز به حساب این خانم در دستور کار قرار گرفت و این خانم در اظهاراتش به کارشناسان پلیس فتا عنوان کرد: «اولین باری که به این شیوه میلیون‌ها تومان پول به حساب من واریز شد، بدون توجه به مبلغ واریز شده، تصور کردم که احتمالا این مبلغ بر اثر اشتباه بانک به حساب من واریز شده و بانک نیز به زودی آن را از حساب من برداشت می‌کند ولی واریز متعدد پول با مبالغ 4 میلیون، 6 میلیون تومان و ... ادامه یافت و من برای پیگیری موضوع به سراغ پلیس آمدم.»

او با تاکید بر اینکه این خانم اصرار فراوانی بر پیگیری موضوع داشت، گفت: با توجه به این که این فرد از روش‌های مختلفی اقدام به واریز پول به حساب این زن 43 ساله می‌کرد، کارشناسان پلیس پس از انجام اقدامات فنی، موفق به شناسایی فردی به نام «جهان» شدند که این مبالغ را به روش‌های مختلف به حساب این خانم واریز می‌کرد.

کاکوان گفت: پس از شناسایی این فرد و حضور وی در پلیس فتا، مشخص شد که این خانم، 18 سال پیش در شرکت او کار می‌کرده و از کارمندان بسیار نمونه وی نیز بوده ولی این مرد در جریان یک سوءتفاهم، این خانم را به طرز توهین‌آمیزی از شرکت خود اخراج کرده بود ولی در طول این 18 سال، عذاب وجدان دست از سر وی برنداشته و او با واریز این مبالغ، قصد داشت تا گذشته خود را تلافی و دینی را که بر دوش خود احساس می‌کرد، جبران کند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در ادامه گفت: این فرد در اظهاراتش به کاراگاهان تاکید داشت که از نحوه اخراج این خانم به اندازه‌ای شرمنده بوده که رویِ مواجهه حضوری با وی و معذرت خواهی از او را هم نداشته و از این رو با استفاده از روش‌های مختلف سعی در واریز کردن مبالغ میلیونی و به صورت ناشناس داشته است.

کاکوان در پایان گفت: در جریان این پرونده، جهان در مجموع 6 فقره واریز پول به حساب این زن، مبلغ 27 میلیون تومان را به حساب او واریز کرده بود و تاکید داشت که در صورت مشخص نشدن موضوع، قصد داشته تا پایان عمرش به داستان سریالی واریز پول ادامه دهد.

+223
رأی دهید
-4

halk_35 - لیوواردن - هلند
بابا دمش گرم . اگه بازم پول داری شماره حساب بدم بصورت ناشناس برام پول بریز .
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 02:43
dandelion7 - تهران - ایران
نوشدارو بعد مرگ سهراب.. اکثرا تو ماجراهای مثلا جبران کردن، اینجوری میشه. (کلی میگم منظورم به طور خاص این ماجرا نیست) یه بخش از وجود آدم میره که با هیچی قابل جبران نیست حتی با کل پول عالم.
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 01:52
arman93 - یزد - ایران
خدا شانس بده شکایت کردنت چیه دیگه برو بردار و خرجش کن و دعا به جون اون یارو کن و تا آخر عمر خوش باش شانس هم نمییدونه در خونه کیو بزنه
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 07:02
jadokhial - تهران - ایران
فرض کنید دو نفر در گمنامی و بینشانی اسیر رنج و تعب هستند. یکی به دیگری پیشنهاد می کند تا با انجام کاری که خلاف قانون هم نیست معروف و نام آور شوند.پس دو سه میلیون پول تهیه می کنند و یکی به حساب دیگری واریز کرده و دوباره از او پس می گیرد و باز مبلغ را به حسایش واریز می کند.چندی بعد دریافت کننده پول شکایت صوری خود را علیه واریز کننده مطرح می کند. بدین صورت اسم دریافت کننده پول به عنوان زنی که شایستگی دریافت میلیونها تومان پول را دارد و اسم واریز کننده پول به عنوان مردی که سخاوتمند و دست و دل باز است به راحتی در خبرگزاریها و روزنامه ها منعکس می شود ضمن اینکه هیچ اقدام ضد قانونی هم صورت نگرفته و بزودی دریافت کننده پول شکایت خود را نیز پس خواهد گرفت.بدین صورت هر دو به زعم خود از گمنامی درآمده و به شهرتی هر چند کوتاه دست یافته اند.
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 07:45
azadeh11 - آمستردام - هلند
چرا نمیخواست با این خانم روبرو بشود. بهترین کار این بود که از ایشان معذرت خواهی کنند . و پول که حق این خانم بود به ایشان بدهد. راستی‌ چرا ما ایرانی‌‌ها نمیتونیم از اشتباهی که کردیم معذرت خواهی کنیم.؟؟
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 08:39
مهدخت - برن - سوئیس
عحب زن خوش شانسی !!!!!! خوش به حالش ......
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 12:32
fariborzkhan - ایران - ایران
همین که به جای فکر کردن به سوء استفاده از پول هایی که به حسابش ریخته شده، رفته پیش پلیس و پیگیر ماجرا شده نشون می ده چه آدم شریف و با وجدانی بوده. پس بی خود نیست رئیس سابقش عذاب وجدان گرفته.
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 19:42
roxana_110 - تهران - ایران
بابا , باورم نمیشه ایران همچین آدمایی هم داشته باشه!!!!
‌چهارشنبه 9 مهر 1393 - 23:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.