قلعه‌نویی: برای زدن استقلال جلسه هفتگی برگزار می‌کنند!

ایسنا نوشت:امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، درباره اعلام حمایت هیات مدیره باشگاه استقلال از او و کادر فنی‌اش آن هم در شرایطی که فضای انتقادی علیه عملکردش به وجود آمده است، حرف های جالبی به زبان آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ قلعه نویی گفت: ابتدا می‌خواهم توضیحی درباره این سوال شما بدهم. برایم خیلی جالب است چگونه تیمی که اکنون در رده دوم جدول قرار دارد این گونه مورد انتقاد قرار می‌گیرد. معلوم است پشت این قضیه برنامه‌ریزی وجود دارد. می‌دانم بعضی‌ها جلسات هفتگی‌ را برگزار می‌کنند. ما شش برد داشته‌ایم، اما آنها حرفی نمی‌زدند و اکنون بعد از سه بازی که اتفاقا جزو بهترین بازی‌های استقلال بوده آنها شروع به انتقاد کرده‌اند.
او در پاسخ به این سوال که منظور شما از کسانی که جلسه هفتگی برگزار می‌کنند چه افرادی است؟ گفت: وقتی توضیحاتم را به صورت کامل ارائه کنم مردم و هواداران متوجه منظور من می‌شوند. آنها هر هفته‌ جلسه دارند تا اجازه ندهند استقلال به اهدافش برسد. آنها سعی می‌کنند خط بدهند و همان طور که گفتم برایم عجیب است که چطور در آن شش هفته‌ که با پیروزی ما همراه بود صدایی از این افراد بلند نشد. به نظر شما این اتفاق خنده‌دار نیست؟! ما اکنون تنها سه امتیا‌ز با صدر فاصله داریم. به گفته کارشناسان منصف و حتی آنهایی که رگه‌هایی از غرض هم در صحبت‌هایشان دیده می‌شود، استقلال در این سه بازی خوب بازی کرده است. می‌خواهم به آماری درباره این سه بازی اشاره کنم. ما در بازی با فولاد 107 کیلومتر دویدیم، آن هم در شرایطی که میانگین دوندگی ما در سال گذشته 88 تا 93 کیلومتر بوده است. در این بازی 566 پاس دادیم که 74 درصد این پاس‌ها سالم بود. بازیکنی مثل سجاد شهباززاده در این بازی یازده کیلومتر دوید. ما در این بازی هفت موقعیت گل داشتیم، اما روی دروازه‌ حتی یک کرنر هم زده نشد.
قلعه‌نویی به بازی ذوب آهن اشاره کرد و گفت: در بازی با ذوب آهن هم عملکرد خوبی داشتیم و بر روی اتفاق باختیم. ما 10 بازی انجام دادیم که شش تای آن بیرون از تهران بوده است. 10 هفته‌ از لیگ گذشته، اما ما هنوز نتوانسته‌ایم حتی در یک بازی از ترکیب کامل‌مان استفاده کنیم. وضعیت بدنی و روحی ملی‌پوشان را هم که قبلا توضیح داده‌ام، با این شرایط به نظر شما غیر از این است که انتقادها از پیش برنامه‌ریزی شده است؟
سرمربی تیم استقلال افزود: بازیکنان ملی ما به لحاظ بدنی‌سازی عقب هستند، اما بخش دوم بازیکنان ما نظیر سجاد شهباززاده، محمد قاضی، فخرالدینی و ... به لحاظ بدنی شرایط خوبی دارند. ملی‌پوشان ما نیز تلاش زیادی انجام می‌دهند تا بتوانند به شرایط خوب گذشته برسند. ما با این شرایط در سه بازی گذشته 16 موقعیت گل با شانس 60 درصدی داشتیم. خب با این شرایط چرا باید چنین انتقاداتی را متوجه ما کنند؟ ما با مردم در ارتباط هستیم. آنها یا از طریق پیامک یا از طریق دیدارهایشان به ما می‌گویند که از استقلال راضی هستند. همین که می‌بازیم و استقلال را تشویق می‌کنند نشان می‌دهد که آنها از عملکرد تیم‌شان رضایت دارند، اما برخی از آقایان می‌خواهند آتش به پا کنند. مردم از ما جلوتر هستند. آنها هم درک خوبی دارند و هم در موضع گیری‌هایشان حب و بغضی ندارند، اما چون دست آقایان از منافع کوتاه شده برای لطمه زدن به تیم برنامه‌ریزی می‌کنند.
قلعه‌نویی به وضعیت یعقوب کریمی اشاره کرد و به ایسنا گفت: یعقوب کریمی را برای بازی در دفاع چپ آماده کردیم. آن هم در شرایطی که این بازیکن یک سال و نیم بود که بازی نمی‌کرد. برای همکاری با تیم ملی امید، این بازیکن را به تیم امید دادیم، اما اکنون با مصدومیت برگشته. اگر خدای نکرده این بازیکن را به تیم امید نمی دادیم و این نتایج رقم می‌خورد ما را مقصر می‌دانستند. ملی‌پوشان ما هم که شرایط بدنی‌شان مشخص است. نیم ساعت بازی می‌کنند و کشاله پایشان را می‌گیرند. آنها هم به لحاظ بدنی عقب هستند و هم به لحاظ روحی و انگیزشی. من در تمرینات تلاش تیموریان، صادقی، بیگ زاده و حیدری را می‌بینم، اما آنها در حد و اندازه خودشان نیستند، با این شرایط تیم ما دوم است. من مطمئن هستم حرف‌هایی که زده می‌شود غیر منطقی است و برای منافع خودشان چنین جوی را ایجاد می‌کنند. چون آقایان می‌دانند تیم به اهدافش می‌رسد چنین جوی را به پا کرده‌اند. آنها بازی تبلیغاتی را ایجاد کردند تا استقلال را از اهدافش دور کنند. می‌خواهند این تیم پر قدرت را در نگاه مردم ضعیف جلوه دهند، اما با درکی که هواداران از فوتبال دارند مطمئنا در کارشان موفق نخواهند بود.
قلعه‌نویی به بعضی انتقادها از وضعیت بدنسازی بازیکنان استقلال اشاره کرد و گفت: چگونه تیمی که می‌تواند 107 کیلومتر در یک بازی بدود مشکل بدنی دارد؟ ما در سه بازی آخری که داشتیم به خوبی دویدیم و حسن تیم ما بدنسازی خوبش است. من باید در اینجا از آقای مهرریزی تشکر کنم. او علاوه بر این که خودش فوق لیسانس بدنسازی دارد، از یکسری اساتید دیگر نیز مشورت می‌گیرد.
سرمربی تیم استقلال در پاسخ به این سوال که آیا شما انتقاد پیشکسوتان را هم در راستای برنامه‌ریزی افرادی می دانید که به قول شما جلسات هفتگی دارند یا خیر؟ گفت: پیشکسوتان نظرشان را می‌گویند. نیت اکثر پیشکسوتان ما خیر است، اما یکی ، دو نفر از پیشکسوتان را همه می‌شناسند و همیشه به دنبال انتقاد هستند. این یکی، دو نفر می‌خواهند که اسمشان در روزنامه‌ها باشد و عکس‌شان چاپ شود و برایشان فرقی نمی‌کند که این حرف‌ها چقدر به منافع استقلال لطمه می‌زند. من از یک مساله دیگر نیز خوشحالم و آن هم این که بازیکنان ما خودشان به این درک رسیده اند که خوب بازی می‌کنند، ضمن این که بر خلاف سال‌های گذشته که بعضی‌ها در تیم به دنبال چند تکه کردن مجموعه بودند امسال رفاقت و انسجام بسیار خوبی در تیم حاکم است و همین جا از طریق خبرگزاری شما می‌خواهم به مردم بگویم که خیالشان از سوی استقلال راحت باشد. وقتی همه بازیکنانمان به شرایط آرمانی برسند، فوتبال کیفی‌تری را هم ارائه خواهیم کرد.
قلعه‌نویی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایسنا، در پاسخ به این سوال که شما چند هفته‌ پیش گفته بودید برای بررسی عملکرد ملی‌پوشان از چند استاد دانشگاه از جمله مسعود معینی کمک خواسته‌اید. آیا گزارشی از این کارشناسان به دست شما رسیده است، گفت: یکسری گزارش‌ها برای من ارسال شده است و چند نفر از این اساتید در تمرینات نیز ملی‌پوشان ما را تحت نظر گرفته‌اند. آنها سه مورد را دلیل ناآماده بودن بازیکنان ملی عنوان کرده‌اند. اول این که این ملی‌پوشان از تورنمنت بزرگ جهانی به لیگ برتر آمده‌اند و هنوز در آن فضا هستند. دوم این که حق خودشان می دانستند جام جهانی سکویی باشد برای پرتاب آنها، اما این که چرا این اتفاق افتاده را من نمی‌دانم و سوم همان طور که خودم هم گفته‌ام، این بازیکنان از نظر بدنی عقب هستند. شرایط سنی این بازیکنان هم بالاست. جوان نیستند که بدون انجام بدنسازی و با اتکا به قوای جوانی بتوانند خودشان را برسانند، اما به هر حال من تلاش این بازیکنان را در تمرینات به خوبی می‌بینم و مطمئن هستم که همین چهار ملی‌پوش عصای دست ما در ادامه رقابت‌ها خواهند بود. مطمئنم هر چه دارند برای موفقیت و خوشحالی هواداران استقلال خواهند گذاشت.


قلعه‌نویی: برای زدن استقلال جلسه هفتگی برگزار می‌کنند!قلعه‌نویی درباره حکم دیروز (یکشنبه) کمیته انضباطی مبنی بر جریمه قطعی‌اش و در پاسخ به این سوال که آیا با اسماعیل حسن‌زاده صحبت کرده‌اید؟ گفت: من یکی، دو بار با آقای حسن‌زاده صحبت کرده‌ام، اما بعد از صحبت‌هایمان متوجه شدم که دیدگاه‌شان فرقی نمی‌کند. برای من عجیب است که چطور وقتی بعد از برد و باختمان به سمت مربی حریف و داور می روم و از آنها تشکر می‌کنم باید با جریمه کمیته‌ انضباطی روبرو شوم، آن هم در شرایطی که در گزارش داوری چیزی علیه من وجود ندارد. در بازی سال گذشته برابر ذوب آهن سه میلیون تومان من را جریمه کردند. وقتی به دوستان زنگ زدم گفتند که چیزی در مورد شما وجود ندارد، اما وقتی با آقایان تماس گرفتم گفتند از روی فیلم دیده‌اند که من به بازیکن خودی تشر زده‌ام که برو داخل رختکن! این جمله من به چه کسی ارتباط دارد؟! به هر حال باید مشخص شود که چطور همیشه احکام علیه من جریمه سه میلیون تومانی و قطعی صادر می‌شود.
وی افزود: ما در حال جمع‌آوری اسناد و مدارک هستیم تا از طریق وکلایم در چند جا از جمله کمیسیون اصل "90" این مدارک را ارائه کنیم. همان طور که قبلا گفتم احکامی که برای من صادر می‌شود مثل فیلم‌های دهه‌های قبل تکراری است. نمی‌دانم این چه نگاه عدالت محوری است که وجود دارد. البته من شکی نسبت به این ندارم که آقای حسن‌زاده و دوستانش به دنبال عدالت محوری هستند و می‌خواهند فضا را آرام کنند، اما این سوال‌ها هم برای من وجود دارد. ما به دنبال قانون هستیم و با مراجعه به این مراجع مشخص می‌شود حق با کدام طرف است. شاید این مراجع بگویند که حق با کمیته‌ انضباطی است. به هر حال جایی وجود خواهد داشت که حرف ما را گوش دهد.
سرمربی استقلال درباره نظر برخی کارشناسان که معتقدند نباید رفتاری که چند سال قبل با شما و دایی در تیم ملی صورت گرفت با علی کریمی هم در تیم ملی تکرار شود، گفت: ان‌شاءالله این نگاه نباشد و من فکر نمی‌کنم که در این دولت فضایی برای اینجور رفتارها وجود داشته باشد. نمی‌خواهم در باره خودم و دایی صحبتی کنم، اما کارنامه‌ این دولت در زمینه‌های مختلف مشخص است. می‌بینید که تا حدود زیادی تورم را مهار کرده‌اند. در بعد بین‌المللی هم می‌بینید که چطور آقای ظریف و همکارانش نگاه دنیا را به ایران تغییر داده‌اند. جا دارد از طریق ایسنا از وزارت امور خارجه تشکر کنم. موضع‌گیری و حتی نوع لباس پوشیدن آقای ظریف و خنده‌های ایشان باعث شده که پیشرفت‌های بسیار محسوسی در روابط بین‌المللی ایران ایجاد شود. آنها توانسته‌اند به گونه‌ای رفتار کنند که احترام دنیا به تمدن 12 هزار ساله ایران تا حدود بسیار زیادی باز گردد. من خیلی دوست دارم به همراه تیم به دیدار آقای ظریف بروم و از ایشان در دیداری حضوری تشکر کنم. به هر حال فکر نمی‌کنم در دولتی که چنین دیدگاه های امیدوار کننده‌ای دارد فضایی برای تکرار رفتارهای گذشته وجود داشته باشد.
او به حضور علی کریمی در تیم ملی اشاره کرد و گفت: کریمی بازیکن بزرگی بوده و امیدوارم برای مربیگری حوصله و علاقه داشته باشد. فوتبال بازی کردن با مربیگری تفاوت زیادی دارد. شما اگر فوتبالیست باشید، داخل زمین می روی و بازی خودت را انجام می دهی. اما وقتی مربی می شوی آبرویت در گرو پای بازیکنان است. این حرفی است که سال‌ها پیش اولیایی به من زد و من آن موقع متوجه حرفش نشدم، اما حالا می بینم که حرف او عین واقعیت است. در سه بازی که شکست خوردیم اگر توپ‌هایمان گل می‌شد، همین افراد که امروز انتقاد می‌کنند مجبور به سکوت می‌شدند. توصیه من به علی کریمی این است که وقت بگذارد و بداند که سختی‌های مربیگری 100 برابر دوران بازیگری است. مثلا در همین بازی با ذوب آهن پیش از دیدار بارها به بازیکنانمان گفتیم که نباید در یک سوم خط دفاعی مرتکب خطا شویم، اما در همان پنج دقیقه‌ اول بازی، بازیکنان ملی‌پوش ما در همان منطقه دو خطا مرتکب شدند که یکی از آنها به گل تبدیل شد. این‌ها را می گویم تا علی کریمی متوجه سختی‌های کار مربیگری شود. من یک سال با علی کریمی کار کرده‌ام. او انسان بسیار خوب و معرفتی است. باید حوصله داشته باشد و برای کارش وقت بگذارد. مطمئن هستم که تجربه‌اش می‌تواند به تیم ملی کمک کند و این را هم می‌دانم که می‌تواند به خوبی تجربه و دانش کی‌روش را بگیرد و بعدها برای فوتبال ایران استفاده کند.

+12
رأی دهید
-28

92ارشام - لندن - ایران
ژنرال تبدیل به گروهبان شده وقتی بچه ها میبرند گردن میگیرد و مصاحبه هاش با غرور و گردن افرازی و منم منم کردنه وقتی باخت میاد همه مقصرند بجز قلعه نویی اسطوره هایی چون حسن روشن و ..تا اتیلا حجازی از کارش انتقاد دارند.مهدی رحمتی را از دست داد فقط با غرور بیجاش.فقط ریا و دورویی و مداحی کردن را جلوی دوربین دوست دارد!
دوشنبه 7 مهر 1393 - 13:16
دریای پارس - ایران - ایران
مثل اینکه بدجور توهم زدی عمو! پیرشدی بزن گاراژبابا . والا من از هفته پیش تا حالا هر استقلالی که میبینم دارن تو رو فحش میدن .کدام رضایت؟چرت وپرت میگی بکش کنار بابا! 3 باخت متوالی اونهم از انواع و اقسام تیمها! داداش دیگه باید بری کنار.مگر از مورینیو بالاتری که خودش از رئال رفت یا فرگوسن. اینجوری استقلال را بدبخت میکنی......
دوشنبه 7 مهر 1393 - 13:49
Afshin London - لندن - انگلستان
حرفاش فقط بوی توهم میده. جلسه برای زدن یک تیم دیگه!!!! بد نیست اگه برای همین حرفش هم جریمه بشه اگر مدرکی رو نکنه
دوشنبه 7 مهر 1393 - 14:07
راهجو - فریدونکنار - ایران
یه خط از اراجیفش رو نخوندم چون همش داره از دستهی پشت پرده میگه! ده سال همینجوری جلو اومد حالا دیگه باید بپذیره که تو مملکت خرتوخر ایران هم این روش کاراییش رو از دست داده
دوشنبه 7 مهر 1393 - 15:48
ensanam arezoost - خارگ - ایران
نه سال پیش و در روزی که قلعه نویی به دولت خاتمی بی احترامی کرد و عزیز دولت احمدی نژاد شد و همه کاره فوتبال ایران شد بواسطه رابطه و دوستی و صمیمیت با علی آبادی و پسرش.. روزنامه گل مطلب بسیار جالبی خطاب به دولت وقت نوشت که از توهین این آقا به خاتمی با هشتادوپنج درصد رای خوشحال نشوید چرا که روزی میرسد که این آقا به خود شما هم بتازد تا بتواند لابی و قدرتش را حفظ کند و حالا آن روز است که با صدوهشتاد درجه چرخش و تعریف و تمجید به پاچه خواری و تملق و چاپلوسی از دولت روحانی و وزیرش پرداخته غافل و نادان از اینکه همین دولت با پشتیبانی و حمایت آقای خاتمی روی کار آمده تا دولت گذشته را ضعیف و ناکار آمد نشان دهد و برای خودش امتیاز بخرد و پیش بینی روزنامه فوق را ثابت کند...چقدر یک انسان باید نون به نرخ روزخور و حزب باد باشد که ایشان هست و خودش را به پول و مقام شهرت بفروشد بهتره انسانیت و رو راستی و رک بودن را از علی کریمی یاد بگیری جناب گروهبان...
دوشنبه 7 مهر 1393 - 15:32
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
مردک متوهم ، قالتاق لمپن ائمه اطهار . باشگاه استقلال اینهمه پیشکسوت با شعور و باسواد داره من نمیدونم چرا این مردک رو گذاشتن سر مربی‌ .
دوشنبه 7 مهر 1393 - 17:36
آبی ترین - تهران - ایران
سرور هرچی لنگیه امیر قلعه نوعیه
دوشنبه 7 مهر 1393 - 20:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.