کفاشیان: برخی تصمیم‌ها دست من و کی‌روش نیست، باید تابع قانون باشیم/ برای فرهاد مجیدی برنامه‌ای نداریم

کفاشیان: برخی تصمیم‌ها دست من و کی‌روش نیست، باید تابع قانون باشیم/ برای فرهاد مجیدی برنامه‌ای نداریم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تصمیم گرفتن در مورد برخی مسائل در اختیار من و کی‌روش نیست، باید تابع قانون باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، این روزها بحث حق پخش تلویزیونی، دستیاران ایرانی کارلوس ‌کی‌روش و برنامه‌های تیم ملی مورد توجه رسانه های ورزشی قرار دارد، به همین دلیل برای بیان برخی ناگفته ها به سراغ علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران رفتیم تا مسایل شفاف‌تر بیان شوند.

در زیر مصاحبه علی کفاشیان با خبرگزاری فارس را می‌خوانید:

در خصوص حق پخش کار به کجا رسید؟

در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور مسئولان شورای امنیت کشور برای حق پخش برگزار شد باز هم به نتیجه لازم نرسیدیم. مسئولان صداوسیما از مواضع خود پایین نمی‌آیند و حاضر نیستند حق طبیعی و واقعی پخش رقابت‌های لیگ برتر را پرداخت کنند.

پاسخ شما به مسئولان صداوسیما چه بود؟

ما هم اعلام کردیم با این مبلغ پیشنهادی صداوسیما به هیچ عنوان موافقت نخواهیم کرد، چراکه حق پخش حق قانونی و طبیعی باشگاه‌هاست و این مبلغ واقعی نیست. بنابراین تفاهمی حاصل نشد.

چه تصمیمی خواهید گرفت؟

به طور قطع هرچه زودتر تصمیمات جدیدی خواهیم گرفت. البته وزارت کشور اعلام کرد که این موضوع را به دولت منعکس خواهیم کرد و اگر راه حلی برای این موضوع پیدا نشود به طور حتم برای جلوگیری از پخش، تصمیمات جدیدی را خواهیم گرفت.

دفعه قبل اعلام کرده‌ بودید از هفته پنجماز ورود دوربین ها به ورزشگاه ها برای پخش مسابقات فوتبال جلوگیری خواهید کرد. این بار از چه هفته‌ای این کار را خواهید کرد؟

هنوز در این مورد تصمیم نکردیم. اجازه دهید صحبت‌هایی که در جلسه دیروز مطرح شد به دولت منعکس شود و شاید دولتمردان در خصوص حق پخش تکلیف را مشخص کنند، در غیر این صورت خودمان وارد عمل شده و پس از بازی‌های آسیایی این کار را خواهیم کرد.

یک بار خواسته بودید مرجع بالا دستی در این خصوص دخالت کنند. آیا منظورتان دولت بود؟

درست است، الان دیگر بحث‌مان به دولت کشیده شده است چون صدا وسیما زیر بار نمی‌رود و ما هم تصمیمات آنها را قبول نداریم و این اختلاف هنوز باقی مانده است.

کفاشیان: برخی تصمیم‌ها دست من و کی‌روش نیست، باید تابع قانون باشیم/ برای فرهاد مجیدی برنامه‌ای نداریمدر جلسه روز گذشته چه اندازه اختلافات وجود داشت؟

همان مبلغی که در گذشته اعلام شده بود. در این جلسه دوطرف حرف قبلی خود را زدند و نتیجه خاصی از آن حاصل نشد. حداقل مسئولان وزارت کشور متوجه شدند که ما حسن نیت داریم اما صداوسیمایی‌ها نمی‌خواهند قضیه حل شود.

هنوز هم سرحرف‌تان هستید که با این وضعیت باید فوتبال حرفه‌ای را تعطیل کرد؟

وقتی این پول که حق قانونی فوتبال هست را نمی‌دهند، ما هم نه می‌خواهیم مسابقات پخش شود و نه فوتبال حرفه‌ای می‌خواهیم. اگر بخواهیم فوتبال حرفه‌ای شود باید حق فوتبال داده شود.

ما که نمی‌خواهیم دولت از بیت المال به ما پول بدهد. بلکه حق قانونی و طبیعی فوتبال باید از حق پخش داده شود و همه جای دنیا همین وضعیت وجود دارد و همه جا همین کار را می‌کنند، ما هم خلاف جهت و جریان آب نمی‌توانیم حرکت کنیم. تمام دنیا همین وضع حاکم است و ما هم باید همین کار را انجام دهیم.

پس فعلا صداوسیما زیر بار نرفته است.

بله.

مشکل سرباز فوتبالیست‌ها کمی حاد شده. این موضوع برای فوتبال بد نیست؟

در هر صورت تخلفی که شده و باید قانون با آن برخورد کند. هر چیزی که قانون بگوید را هم باید به آن احترام گذاشت و به آن عمل کرد. ما تخلف را نمی‌پذیریم حتی اگر از سوی بهترین بازیکنان هم باشد. همانطور که خوبی‌های آنها را می‌بینیم، ایرادهایشان را هم می‌بینیم. کسی که تخلف کرده باشد اگر سرباز باشد باید با وی برخورد شود و حتما هم برخورد خواهد شد.

بازیکنانی مانند مهرداد پولادی و حسین ماهینی که گفته می‌شود شاید مشکلاتی داشته باشند، در لیست کی‌روش هستند. در این خصوص کی‌روش را چگونه توجیه می‌کنید؟ در واقع این موضوع مشکل جدیدی به وجود نیاورد؟

قانون بر همه این صحبت‌ها اولویت دارد و باید قانون کشور در همه جا به نحو صحیح اجرا شود. دیگر این موضوع تصمیم و دست بنده یا کی‌روش نیست و ما تابع فانون هستیم. وقتی قانون می‌گوید کسی که تخلف کرده باید با فرد متخلف برخورد شود. اگر این موضوع ثابت شود باید با متخلف برخورد کرد و هیچ راهی هم وجود ندارد.

در خصوص این بازیکنان فشاری از سوی مراجع بالاتر آمده تا به تیم ملی دعوت نشوند یا تصمیم فدراسیون فوتبال است؟

خیر. هنوز که تکلیف آنها مشخص نیست. هر زمانی که تکلیف آنها به طور قطع مشخص شد و قانون در خصوص آنها تصمیم گیری کند، ما هم به آن عمل می‌کنیم.

در خصوص علی کریمی به عنوان دستیار کی‌روش صحبت کنید. عده‌ای می‌گویند کی‌روش به خاطر محبوبیت کریمی او را به تیم ملی آورد.

کریمی سال‌های سال در زمین فوتبال بوده و با فوتبال آشنایی کامل دارد و الان هم که بازی را کنار گذاشته، علاقه دارد به کار مربیگری وارد شود. پس چه بهتر که چنین بازیکن بزرگی زیر نظر یک مربی بزرگ کار کند تا مربیگری را هم به نحو احسن یاد بگیرد. آیا درست است که او را هم از فوتبال دور کرده و از توانایی‌هایش استفاده نکنیم. پس باید او به بهترین شکل مربیگری را یاد بگیرد و این کار خوبی است. اگر 10 نفر دیگر مانند کریمی را هم می‌توانستیم به تیم ملی بیاوریم، این کار را می‌کردیم تا کار را یاد بگیرند. چون این یک اقدام ارزنده، مؤثر و خوب است چون این دسته از افراد مانند علی کریمی، آینده‌های فوتبال کشور هستند. اگر می‌شد 10 نفر دیگر را هم می‌آوردیم تا بتوانیم برای آینده آنها را بسازیم.

پس دعوت کریمی به عنوان مربی تیم ملی ارتباطی به محبوبیتش نداشت؟

خیر؛ مگر بازیکن محبوب در ایران کم داریم؟ بازیکن محبوب زیادی داریم اما باید یک روز فضا به آنها داده شود تا بتوانند کار مربیگری را به نحواحسن یاد بگیرند و ما امروز این فضا را به وجود آورده‌ایم.

فرهاد مجیدی هم در لیست کی‌روش بود؟

مجیدی هم بازیکن بزرگی بود. او هم در حال طی کردن دوره‌‌های مختلف مربیگری است و برای آینده نیز برای آنها برنامه‌هایی داریم اما در حال حاضر در تیم ملی خیر. برای مجیدی هم در آینده برنامه‌هایی داریم.

 

یعنی مربی بعدی که کی‌روش گفت پس از جام ملت‌های آسیا می‌آید، مجیدی نیست؟

خیر؛ هنوز مشخص نیست. نفرات دیگری هم وجود دارند که مدنظر کی‌روش هستند.

 

یعنی پرونده مربیان ایرانی تا قبل از جام ملت‌ها بسته شد؟

درست است و مربی ایرانی دیگری اضافه نخواهد شد.

پس از نتایج ناامید کننده تیم امید، وینگادا با امیدها ادامه می‌دهد؟

فعلا که هست؛ البته باید نظر کمیته فنی را مشاهده کرده و اگر لازم باشد تغییراتی را خواهیم داد. فردا در این مورد ارزیابی‌ها و بررسی‌ها را انجام خواهیم داد.

کفاشیان: برخی تصمیم‌ها دست من و کی‌روش نیست، باید تابع قانون باشیم/ برای فرهاد مجیدی برنامه‌ای نداریم


در مورد لیست تیم ملی نظرتان چیست؟ سیاست فدراسیون در خصوص بازیکنانی مانند مهدی رحمتی، هادی عقیلی و مجتبی جباری چیست؟

ما سیاستی نداریم. سیاست‌های این موضوع را کی‌روش تعیین کرده و خود وی تشخیص می‌دهد که چه بازیکنی می‌تواند در تیم ملی باشد و چه بازیکنی نمی‌تواند.

کی‌روش قبل از جام جهانی گفته بود که احتمال دارد این دسته از بازیکنان منتقد می‌توانند پس از جام جهانی دوباره به تیم ملی برگردند.

کی‌روش به اندازه کافی از بازیکنان شناخت دارد و ما در این خصوص دخالت نمی‌کنیم. از نظر ما تمام بازیکنان یکی هستند.

موضوع میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال 2019 به کجا رسید؟

پس از جام ملت‌های آسیا در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد و ما پیگیر لابی‌های آن هستیم. از نصرالله سجادی هم به خاطر نفوذهایش در مراجع بین‌المللی خواستیم تا در دیدارهایش با رئیس شورای المپیک آسیا در این مورد حمایت‌ از میزبانی ایران را به دست بیاورد و مذاکرات لازم را انجام دهد.

با توجه به ماندن کی‌روش، قول قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را می‌دهید؟

بازیکنان ما تلاش خود را می‌کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند اما فوتبال است اتفاقات آن غیرقابل پیش بینی اما تلاش می‌کنیم تا نتیجه و مقام خوبی را کسب کنیم.

در خصوص مصاحبه کی‌روش با خبرگزاری فارس که علیه منتقدان تیم ملی صحبت کرده بود چه نظری دارید؟

من به این موارد ورود نمی‌کنم.

کمپ تیم ملی در کدام شهر استرالیا خواهد بود؟

هنوز مشخص نشده است.

رایزنی با تیم‌های لژیونرها آغاز شده تا بتوانند این بازیکنان به تیم ملی بیایند؟

این دسته از بازیکنان موعد مقرر خودشان می‌آیند و طبق مقررات تیم‌ها کموظف هستند تا با تیم‌های ملی همکاری کنند.

اردوی کیش قطعی است؟

 کی‌روش خود بررسی‌ها را انجام داده و نتیجه را به ما اعلام می‌کند.

بازی دوستانه به جز کره‌جنوبی برای تیم ملی به کجا رسید؟

فعلا در حال رایزنی هستیم.

ساعت 25 هزار دلاری فیفا را پس دادید؟

این ساعت را هماهنگ می‌کنیم و پس خواهیم داد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اگر با کی‌روش در جام ملت‌ها نتیجه نگیریم،‌ مشکلی برای فسخ قرارداد با وی نخواهیم داشت؟

مشکلی نیست. از نظر فنی بررسی کرده و سپس نطر خود را اعلام می‌کنیم.

+10
رأی دهید
-5

greentree - تهران - ایران
اکثر کشور‌های اسلامی یا افریقایی از لحاظ علمی‌ یا ورزشی در سطح پایینی هستند به چندین علت :. ۱-- قوانین شریعت اسلامی یا قبلیه‌ای جایگزین قوانین انسانی‌ شده در این کشور‌ها . ۲-- تمامی‌ رهبران این کشور‌ها بی‌ سواد و تنبل و در حال انتقام گیری از مردم خودشان هستند . ۳-- نیروی نظامی فاسد ،خشن و برنامه‌های تلویزونی خسته کننده مذهبی‌ باعث فراری مغزهای این کشورها شده هست . ۴-- عدم سرمایه گذاری در بخش پژوهش و علم و تکنولوژی باعث ناا امیدی بخش تحصیل کرده . جامعه شده هست . ۵-- قدرت دادن به افراد شرور و سبک مغز داخلی‌ و وارد کردن افراد کم سواد فلسطینی یا عراقی باعث بسیاری از تصمیمات غلط شده هست
یکشنبه 6 مهر 1393 - 12:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.