روشن: اگر فتح‌الله‌زاده بود دیشب قلعه‌نویی را برکنار می‌کرد/ بازیکنان استقلال پسرخوانده تیم هستند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: اگر مدیرعامل سابق باشگاه استقلال همچنان در این باشگاه فعالیت داشت، سرمربی تیم را همان دیشب برکنار می‌کرد.

حسن روشن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص سومین شکست متوالی استقلال اظهار داشت: من قبل از این هم گفته بودم تیم قطعا بالای جدول نیست. زمانی که تیم از 7 بازی 6 برد داشت و با 18 امتیاز صدرنشین بود این حرف را زدم. استقلالی‌ها می‌گویند تیم جوان شده است اما زمانی این موضوع خوب است که جوانگرایی برای خودشان باشد.

وی ادامه داد: تیم‌های مدعی دیگر اگر جوانگرایی کردند، بازیکنان برای خودشان هستند و حق‌شان را می‌گیرند. به نظرم اگر فتح‌الله‌زاده یا مرحوم ناصر حجازی بود پس از بازی امیر قلعه‌نویی را تعویض می‌کرد.

پیشکسوت استقلال در مورد اینکه آیا با تغییر کادر فنی موافق است، تاکید کرد: خیر من با این موضوع موافق نیستم زیرا امیر قلعه‌نویی اگر بتواند امسال استقلال را اول و یا دوم کند، نشان می‌دهد که مربی خوبی است و از جمله بهترین مربیان ایران است اما امکان محقق شدن این موضوع 10 درصد هم وجود ندارد.

روشن در مورد عملکرد استقلال و اینکه قلعه‌نویی می‌گوید تیمش خوب بازی می‌کند و جای نگرانی نیست، گفت: خیلی تیم‌ها خوب بازی می‌کنند و به لیگ پایین‌تر می‌روند. این حرف‌ها پس از شکست زده می‌شود تا آن باخت را اداره کنند. چرا امیر قلعه‌نویی از جاسم کرار و حیدری در نیمه دوم استفاده می‌کند؟ شاید اطمینان دارد که تیمش به گل برسد. البته ذوب‌آهن هم خوب بازی کرد.

وی در مورد اینکه خط دفاعی استقلال ضعیف است و گل‌های راحتی دریافت می‌کند،‌ تاکید کرد: مشکل استقلال یک خط و بازیکن نیست. مشکل استقلال جدی‌تر است. اینکه توان بردن تیم جوان را ندارد. مقابل تیم مدعی و جوان ذوب‌آهن شکست خورد. ذوب‌آهن هم اکنون خود را به عنوان تیم مدعی نشان داد. چند سالی است که مقابل استقلال به برتری می‌رسد و انصافا سال گذشته هم حقش بود پیروز شود. البته استقلال هم بد نبود و بازیکنان جوان خوبی دارد.

روشن در مورد اینکه علت این شکست را چه می‌داند، گفت: بازیکنان استقلال پسرخوانده این تیم هستند. شما نگاه کنید فقط صادقی محصول باشگاه استقلال است و بازیکنانی چون آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری نصفه و نیمه محصول این باشگاه هستند. قلعه‌نویی گفته که تیمش همانند سال 83 بازی می‌کند اما او اشتباه می‌کند. در آن موقع بازیکنانی چون وحید طالب‌لو، امیرحسین صادقی، پیروز قربانی، خسرو حیدری و مجتبی جباری حضور داشتند که بازیکنان خود ما بودند. فرق دارد با بازیکنانی که پسرخوانده هستند. البته این افراد هم عملکرد خوبی دارند اما عرقی که باید باشد،‌ وجود ندارد. شما تیم‌هایی مثل فولاد و تراکتورسازی را ببینید؛ بازیکنان برای خودشان هستند و با وجود اینکه ارزانتر بسته شدند اما شرایط متفاوتی دارند.

پیشکسوت استقلال در مورد جایگاه استقلال در پایان فصل گفت: برای من خوشایند نیست که استقلال اول، دوم و یا سوم نشود اما باید واقع‌بین باشیم. قلعه‌نویی باید امسال بماند تا نشان دهد که بدون ریخت و پاش‌های فتح‌الله‌زاده و خودش چه عملکردی خواهد داشت. هم اکنون به قلعه‌نویی کمک می‌کنم. انتقاد زیادی هم نمی‌کنم. باید دید امسال که آن ریخت و پاش‌هایی که با فتح‌الله‌زاده داشتند و هر کاری که دوست داشتند انجام می‌دادند،‌ وجود ندارد چه نتیجه‌ای می‌گیرند. او اگر امسال استقلال را اول یا دوم کرد نشان می‌دهد بهترین مربی ایران است. در گذشته تیم‌های مدعی دیگری وجود نداشتند و می‌توانستند با کمک داور و سایر مسائل نتیجه بگیرند اما هم اکنون که مدعیان زیاد شده‌اند باید دید چه عملکردی دارند.

+38
رأی دهید
-7

ashab kahaf - لندن - انگلیس
بالاخره خسرو حیدری محصول تیم هست یا نیست حاج حسن آقا؟تکلیف مارو روشن کن آقای روشن ،که سخت درگیر این موضوع حیاتی هستیم!
شنبه 5 مهر 1393 - 09:51
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
چه پا قدمی داره کاپیتان صادقی که بعد از برگشت به میادین و در اولین دقیقه با یک سوتی زشت دروازه کیسه‌ها باز شد و در سه بازی سه باخت هم دشت کردن،،آخه این قاضی کیه که فیکس بازی میکنه و خسرو و کرار و آرش هم باید یک نیمه و ذخیره باشن و آرش برهانی با اینکه گل زیاد خراب میکنه اما بازیکنی هست که خودش با تلاش صاحب توپ ب موقعیت میکنه و دروازه خالی‌ را باز نمیکنه اما توپ‌های غیر ممکن را تبدیل به گول میکنه،امسال که پرسپولیس و تراکتور و فولاد و نفت تهران بقید در سه جبهه‌ بجنگن اما کیسه‌ها فقط بدر دو جام داخلی‌،،اما عرضه گرفتن سهمیه را هم نخواهند داشت،،
شنبه 5 مهر 1393 - 16:23
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
کیسه کشا می‌تونین اینو بخونید،،شششبنشستمکشتمشپششپشکششیشتایی را :)دیگه ائمه اطهار هم به داد کیسه‌ها و امیر مرغی نمیرسه چونکه سرشون گرم مبارزه با داعش هست،،امیر مافیا باز باید بره سر چاه جمکران سینه بزنه :).
شنبه 5 مهر 1393 - 20:33
Hamid1970 - ارواین - امریکا
گنجشک سرخ چه عذابی داری می کشی بابا جایگاه تیّم سوراخت کجاست هر وقت امدید جزء تیمهای مدعی بعد بیا کامنت بذار
یکشنبه 6 مهر 1393 - 07:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.