مرگ سه آتش‌نشان حوادث یازده سپتامبر در یک روز بر اثر سرطان

رابرت لیور، دنیل هگلاند، هاوارد بیسکاف (از راست به چپ)

سه نفر از آتش‌نشانان آمریکایی که پس از حملات یازده سپتامبر به برج‌های دوقلوی نیویورک در آن محل حاضر شدند، سیزده سال پس از آن حمله در یک روز و بر اثر سرطان جان داده‌اند.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند هاوارد بیسکاف ۵۸ ساله، رابرت لیور ۵۶ ساله و دنیل هگلاند ۵۸ ساله، هر سه روز دوشنبه جان دادند.

هزاران نفر از کسانی که در جریان امدادرسانی پس از حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ مشارکت کرده اند، به بیماری‌های تنفسی مبتلا شده‌اند و صدها نفر از اولین کسانی که به محل حادثه رسیدند، دچار سرطان شده‌اند.

با این حال پزشکان می‌گویند معلوم نیست بیماری آنان به حملات آن روز ربطی داشته باشد.

تاکنون حدود هزار نفر از این افراد بر اثر بیماری‌هایی مرده‌اند که گمان برده می‌شود ربطی به غبار سمی حاصل از ویرانی‌های آن روز ربط دارند.

دنیل نیگرو، فرمانده آتش‌نشانی، مرگ این سه آتش‌نشان را "یادآور دردناک" حادثه ۱۳ سال پیش بر شمرده است.
 

در این باره جیمز لموندا، رئیس انجمن ماموران آتش‌نشانی، گفته است: "آن‌روز وقتی نخستین امدادگران رسیدند، هوا سمی بود و برای ماه‌ها پس از آن هم سمی ماند."

پژوهش‌های پزشکی هیچ نشانه‌ای از افزایش قابل‌توجه در میزان ابتلا به سرطان بین افراد حاضر در محل حملات ۱۱ سپتامبر پیدا نکرده‌اند.

با این حال گزارش‌های دولتی می‌گویند آن افراد در معرض برخی مواد شیمیایی بوده‌اند که می‌توانند عامل سرطان باشند.

محل فرو ریختن برج‌های دوقلوی نیویورک در اکتبر ۲۰۱۱؛ یک ماه پس از حادثه، این منطقه هنوز غبارآلود بود


 

نخستین آتش‌نشان‌هایی که به محل حادثه رسیدند، برای ساعت‌ها بدون ماسک فعالیت می‌کردند


اداره آتش‌نشانی نیویورک می‌گوید علاوه بر ۳۴۳ آتش‌نشانی که روز حمله کشته شدند، ۸۹ نفر دیگر نیز پس از آن بر اثر بیماری مرده‌اند.

کنگره آمریکا بودجه‌ای حدود دو میلیارد و هشتصد میلیون دلار برای پرداخت غرامت بابت بیماری‌هایی که احتمال می‌رود به حملات ۱۱ سپتامبر مربوط باشد، تخصیص داده است.

با این حال زمان این قانون برای ارائه خدمات درمانی و غرامت به قربانیان آن حملات ظرف دو سال آینده سر می‌آید و کنگره باید برای تمدید آن رای دهد.

رئیس انجمن ماموران آتش‌نشانی از رهبران آمریکا خواسته است به اندازه آن آتش‌نشان‌هایی که خود را به محل حادثه رساندند، "نترس" باشند و به وضع آنها توجه کنند.

+43
رأی دهید
-2

Behnam1978 - شتوتگارت - المان
حالا این چیزی نیست که. جسدها ،کامپیوتر،مبل‌ها و خیلی‌ چیزهای دیگه به صورت پودر در اومدند..اینها هر سند رو نابود کردند..حالا بعضیها بگند بوش مرد بود ولی‌ اوباما ترسو،اینها هیچ کاره اند.سیاست آمریکا و اروپا رو خانوادهٔ روت شیلت اداره میکنند.حالا می‌خوای باور کن یا نه.میل خودته
شنبه 5 مهر 1393 - 10:59
سرسره - اهواز - ایران
تراژدی وحشتناک دراغاز قرنبیستم!-بر باعث وبانیش لعنت
شنبه 5 مهر 1393 - 13:42
humans win - فرایبورگ - سویسس
Behnam1978 - شتوتگارت - المان دوست من 90 درصد کسایی که اینحا کامنت میزارن تا حالا اسم روتشیلد ها رو نشنیدن . هنوز فکر می کنن 11 سپتامبر کار القاعده بوده .
شنبه 5 مهر 1393 - 22:43
a.sadriuk - لندن - انگلستان
بر پدر و مادر هر چی تروریست و آدم کش لعنت
دوشنبه 7 مهر 1393 - 22:58
a.sadriuk - لندن - انگلستان
بر پدر و مادر هر چی تروریست و روانی لعنت هیچ حیونی دلش نمیاد اینهمه آدم بیگناه که داشتن توی این دو ساختمان کار میکردن رو بکشه امیدوارم بزودی آمریکا و انگلیس و اروپا نسل هر چه تروریست رو از روی دنیا بر دارن و ...
دوشنبه 7 مهر 1393 - 22:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.