یک جوان افغان‌تبار 'پس از حمله به پلیس استرالیا' کشته شد

پلیس استرالیا می‌گوید یک جوان افغانی‌الاصل مظنون به فعالیت در گروه‌های تروریستی را به ضرب گلوله کشته است.

این اتفاق روز سه شنبه زمانی روی داد که پلیس استرالیا، عبدالنعمان حیدر را برای ادای توضیحاتی فراخواند. پلیس می‌گوید آقای حیدر در مرکز پلیس، چندبار با چاقو به دو مامور پلیس ضدتروریسم شهر ملبورن حمله کرد. به گفته پلیس، یکی از این مامور، آقای حیدر را به ضرب گلوله از پای درآورد.

مقام‌های استرالیایی گفته‌اند که افزایش فعالیت‌‎های تروریستی آقای حیدر، باعث ایجاد نگرانی برای نیروهای امنیتی شد و او به همین دلیل، برای ادای توضیحات به پلیس فراخوانده شده بود.

پلیس استرالیا گفته است که گذرنامه  عبدالنعمان حیدر، ۱۸ ساله، پیشتر به دلیل فعالیت‌های تروریستی باطل شده بود.

گفته می‌شود که عبدالنعمان حیدر با گروه افراطی الفرقان رابطه داشته است.

مقام‌های امنیتی استرالیا گفته‌اند که هر دو سرباز، پس از زخمی شدند توسط آقای حیدر، نیاز به عمل جراحی داشتند، ولی اکنون در وضعیت مساعدی قرار دارند.

پلیس استرالیا چند روز پیش عملیات گسترده‌ای را برای دستگیری اعضای گروه دولت اسلامی (داعش سابق) در شهرهای مختلف استرالیابه‌راه انداخت.

در ماه‌های اخیر، مقام های استرالیایی نسبت به تاثیر جنگ نیروهای استرالیایی با گروه‌های تندرو اسلامگرای خاورمیانه بر امنیت کشور خودشان ابراز نگرانی کرده بودند. به همین منظور دولت استرالیا می‌خواهد قانون جدیدی وضع کند تا از سفر شهروندانش به مناطق تحت کنترل دولت اسلامی جلوگیری کند، یا پس از بازگشت، آنها را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

+53
رأی دهید
-6

greentree - تهران - ایران
وجود روح شیطانی را میشود در اوباشان اسلامی تشخیص داد،به احتمال زیاد روح شیطانی تمام جسم اوباشان اسلامی را تسخیر کرده که چنین بی‌ محابا دست به جنایت و تجاوز میزنند
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 12:40
greentree - تهران - ایران
خاک بر سرت اوباش اسلامی که به جای تلاش و تحصیلات در کشور زیبای استرالیا شروع کردی انتقام گرفتن از مردمی که اصلا تو را نمی‌شناسند ، این اوباشان اسلامی برای فرار از درس و کار تن‌ به هر کاری میدهند ..آیا روح شیطان در اینها ظهور کرده هست ؟..
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 12:36
مسافر غربت - کالمار - سوئد
الان یک عده نژاد پرست میان و همه افغانها را به باد توهین میگیرند،،در اینکه از این انگلها همه جا هست شکى و نیس،،و جنازه امثال این خوک را باید سوزاند...
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 12:46
hamidla - هامبورگ - المان
از اثرات اسلام عزیز!
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 14:16
raha1984 - هامبورگ - المان
دستشون درد نکنه به درک سیاه واصلش کردنند
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 14:26
دریای پارس - ایران - ایران
کی نسل این بو گندوهای عقب افتاده از روی زمین کنده میشه.هرچقدر طالبان میکشه.امریکا میکشه بازهم هستن.......
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 14:50
Black scorpion - ارهوس - دانمارک
ایرانی های ساندیس خور خودتون از کشورتون دارین فرار میکنین .بیشتر شما ها هم خودتون رو جای افغانی تو اروپا جا میزنید تا شاید اقامت بدن بهتون چون اگه بگید ایرانی هستید نمیذاران که اورپا بیاین. چون کشورتون که جنگ نیست افغانستان جنگ است. ههههههه لطفآ توهین به آنها نکنید انها هم انسان هستند مثل شما !!
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 16:02
Emam Zaman - قم - ايران
افغانی یا غیر افغانی مهم نیست ، مهم انسانیت است. در میان افغانها هم آدم خوب پیدا میشود و در میان ایرانیها هم آدم بد، ولی‌ در افغانها گرایش بسیار بیشتری به اسلام ناب داعشی (محمدی) وجود دارد.
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 19:11
Kaspian - لندن - انگلستان
به درک سیاه واصل شد خاک تو اون سرتون با این طرز افکارتون رفتین تو یه کشور پیشرفته و اون بیچاره ها در مهمان نوازی رو به روی شما باز کردن و عوض اینکه بیایید و از امکاناتشون بهره ببرین و درس و دانشگاه برین دست به جنایت و آدمکشی میزنین باز هم میگم خاک بر سرت شد حالا و باز هم خاک بر سر همتون میشه و به روز سیاه میشینید همتون اون از کشورتون و این هم از این کاراتون.
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 20:44
humans win - فرایبورگ - سویسس
از کجا معلوم پلیس راست بگه ؟ مگه پناهنده ایرانی رو پلیس حافظ صلح تو استرالیا نکشت بعد هم ماسمالش کردن ؟ تو این زمونه به تنها چیزی که باید شک کرد حرف دولتها و پلیس هستش .
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 22:01
محمد 0045 - فرانکفورت - آلمان
دست پلیس استرالیا درد نکنه، این انگل ها آبروی یه کشور و مردم رو میبرن
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 22:01
مسافر غربت - کالمار - سوئد
Black scorpion-ارهوس دانمارک,,واقعا از اینکه ادمهایى مثل تو هموطنم هست باید خجالت کشید،ایا وجود جنگ در یک کشور و بدبختى در یک کشور افتخار دارد و یک امتیاز خوب به شمار میرود؟کدام ادم عاقلى حاضر است وطنش جز مرگ اخبارى به بیرون نرود براى گرافتن پناهندگى،،دقیقا اسلام مثل یک افت اول مغزت رو از کار میندازه،
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 21:46
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
humans win - فرایبورگ - سویسس. دوست عزیز برای اثبات این مسأله کافیه اسم این شازده رو تو گوگل بنویسی و عکساشو ببینی. اونوقت قضاوت با شما
جمعه 4 مهر 1393 - 02:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.