ادامه حواشی یک ازدواج پرسروصدا/جوابیه پدر زهرا روحانی به مرتضی اشراقی

به گزارش پارسینه، سید کاظم روحانی پدر زهرا روحانی که اخیرا با عماد هاشمی-فرزند محسن هاشمی رفسنجانی- ازدواج کرده بود طی جوابیه ای به اظهارات مرتضی اشراقی در خصوص این ازدواج جنجالی پاسخ داد.

متن این جوابیه بدین شرح است:

بسمه تعالی و الیه المشتکی

اخیرا نامه ای منتسب به بیت مرحوم آقای اشراقی در سایت های خبری مشاهده نمودم که ظاهرا به عنوان پاسخ به بیانیه دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی( مد ظله العالی) درباره ازدواج دختر اینجانب (زهرا سادات روحانی) می باشد.

در این نامه مطالبی گفته شده که فاقد ارزش پاسخگویی است اما تنها به جهت تنویر افکار عمومی به بخشی از آن پاسخ کوتاهی می دهم و بقیه موارد باشد در دادگاه صالحه.

الف- در بخشی از نامه آمده است که من در جریان ازدواج بوده ام :

باید بگویم پایه گذاری ازدواج بدون اطلاع بنده بوده و آنچه به من گفته شد، آن هم ظاهرا مدت ها بعد از قطعیت یافتن ماجرا! ، تنها خواستگار داشتن دخترم بود و از من خواستند که به طور کلی بنویسم که با ازدواج دخترم موافقم!! و با وجود اصرار بنده، مشخص نکردند که چه کسی مدنظر هست. همین امر باعث شد که چندین بار تاکید کنم : من بدون شناخت و تحقیق کامل خودم، اجازه ازدواج را نمی دهم که باز هم از بیان اطلاعات بیشتر خودداری کردند.

بعد از مدتی از طریق سایت های خبری متوجه شدم که مراسم عقد برگزار شده است!! بلا فاصله در نامه ای خصوصی به اطلاع کسانی که در این امر دخیل بوده اند رساندم که من مطلع نبوده و راضی نیستم.

ب- در جایی آمده که من اجازه این ازدواج را داده ام و در جایی دیگر گفته اند که هم کفو بودن و اجازه تزویج را دادگاه داده است!!! که به نظرم این تناقضی آشکار است و نیاز به توضیح بیشتری ندارد، جز بیان این مطلب که رای دادگاه غیابی صادر شده است!! آن هم دو سال قبل از اعلام رسمی عقد در رسانه ها!!.

این که چه دروغ هایی گفته شده تا جلسه بدون حضور من و حتی اطلاع من تشکیل شود مساله ای است که از طریق قانونی در حال بررسی است و ضرورتی بر رسانه ای شدن موضوع نمی بینم.

ج- تخلفات صورت گرفته در دو بخش در حال پیگیری است بخش اول منجر به صدور حکمی در تاریخ ۱۱ خرداد ۱۳۹۳شده است که از توضیح درباره آن معذورم!

بخش دیگر نیز شامل تخلف انجام گرفته از لحاظ کیفری و از جانب بستگان مادری دخترم می باشد که با قاطعیت و بدون اغماض تا آخرین مرحله آن را پیگیری خواهم نمود.

سید کاظم روحانی

+11
رأی دهید
-42

ekman - شیراز - ‫ایران
پدری که در بزرگ کردن و تربیت فرزند نقشی نداشته و حتی بعد از جدائی از همسرش بچه را حالا به حکم دادگاه و یا هر علت دیگر به مادر واگذار کرده و نفقه هم پرداخت نمیکرده،چگونه حالا پیدایش شده و توقع دارد که جهت ازدواج دخترش از او اجازه بگیرند!!!.تنها درست کردن و پس انداختن بچه در جامعه کافی نیست و ایجاد حق نمیکند. این آقا مثل اینکه شق القمر کرده که از بطن خودش دختری پس انداخته،دختری که بعد از سالها که بزرگ شده وقتی پدر خود را در مجلسی دیده،او را نشناخته!!!
‌چهارشنبه 2 مهر 1393 - 20:25
paksan - آمریکا - آمریکا
خفه شود . انگار بچه ها برده اینها هستند. شما زن و شوهر با هم مشکل دارید و از هم جدا شدید دیگه چکار به بچه دارید؟ اصلاً دختری که اصلاً ندیدیش و اصلاً سراغش رو هم نگرفتی ببینی با کی می خواد شوهر کنه واقعاً چه ربطی به تو داره؟ به هر پدری که بگن دخترت خاستگار داره خودش می پرسه خوب کی هست چی هست خواستگاری کی هستش ! اینها سوالات یک پدر وظیفه شناسه ایرانیه ولی این گاگول بهش گفتند خواستگار داره ولی بی خیال چیزی نگفته ! یعنی تو اگر این دخترت هستش و اهمیت داره برات نمی تونستی به خودش یک زنگ بزنی؟ سوال کنی؟ حالا با مادرش و خانواده اش مشکل داری بچه ات که مال تو هم هست؟! مشخصه دارن بهانه و انتقام می گیرن . از این شیخها و مذهبی های بی شعور بدتر تو دنیا نیست. یعنی منتظر بوده همه صبر کنند تا ایشون هرموقع دلش خواست و وقت داشت بررسی کنه! بعدشم بچه که نبودی هم سنش قانونیه هم کارش قانونی بوده
‌چهارشنبه 2 مهر 1393 - 22:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.