پسربچه12ساله با الگوبرداری از مراسم اعدامی که به تماشایش رفته بود، خود را دار زد

شهروند نوشت: پسر بچه همدانی قربانی بازیِ خیالی شد که تنها در صحنه اعدام دیده بود. این بازی خشن پسر ١٢ ساله را به کام مرگ کشاند.

این‌بار علی‌اکبر یونسی پسر بچه همدانی در الگوبرداری از صحنه اعدام جان خود را از دست داد. صبح روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه بود. علی‌اکبر در خانه‌شان تنها بود که ناگهان بازی خطرناکی به ذهنش خطور کرد. این پسر هرگز نمی‌دانست که قربانی بازی بچگانه‌اش خواهد شد. کمربند سیاه پدرش را برداشت و آن را به لوله گازی که از دیوار آویزان شده بود بست.
همه‌چیز در یک چشم به‌هم‌زدن اتفاق افتاد و ناگهان با گره زدن کمربند به دور گردنش بازی خشنی را کلید زد. در میان افکار کودکانه‌اش غرق شده بود و مغرور از این‌که توانسته صحنه‌پردازی مورد علاقه‌اش را بازسازی کند ناگهان در میان زمین و هوا ایستاد.

وقتی خانواده علی‌اکبر به خانه برگشتند با جسد پسر ١٢ ساله‌شان روبه‌رو شدند. وقتی مأوران پلیس در جریان ماجرا قرار گرفتند بلافاصله عازم خانه‌ای شدند که در آن پسربچه‌ای به کام مرگ فرو رفته بود. چنددقیقه بعد خودروی مأموران تیم جنایی در بلوار اعتمادیه همدان ایستاد.
در بررسی‌های اولیه مشخص شد، علی‌اکبر به خاطر کنجکاوی و الگوبرداری از صحنه اعدام با کمربند خود را از لوله‌گاز داخل‌خانه حلق‌آویز کرده است. با انتقال جسد این پسر ١٢ساله به پزشکی قانونی تحقیقات پلیسی برای روشن شدن علت اصلی مرگ او آغاز شد. تا این‌که در گزارش پزشکی قانونی شهر همدان علت مرگ خفگی اعلام شد.

در ۱۹ شهریورماه‌ سال‌جاری دو زندانی در ملاء عام در همدان اعدام شده بودند. علی‌اکبر هم به این مراسم رفته بود و شاهد اعدام ٢ متهم بود. این درحالی است که کودکان با خیال‌پردازی در نقش‌های مورد علاقه‌شان غرق می‌شوند و هرگز نمی‌دانند در دنیایی زندگی می‌کنند که حوادث با آنها شوخی ندارد. به همین خاطر با الگوبرداری از رفتارهای اشتباه دست به کاری می‌زنند که جبران آنها گاهی امکان‌پذیر نخواهد بود.

+103
رأی دهید
-13

آینه - لندن - انگلیس
خاک بر سر اون پدر مادر که این بچه‌رو بردن برای دیدن اعدام و اون مملکت که این اعدام‌ها رو جلوی مردم انجام میده.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 13:00
tonny15152 - تیلبرگ - هلند
مسئولین باید ذکر میکردند « دنت ترای دیس ات هوم »
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 13:05
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
چقدر با قصد و غرض مطلب میزارند! قطعا این بچه نگون بخت، دار زدن رو از فیلم های وسترن و بعضی کارتون ها از جمله لوک خوش شانس دیده و خواسته بازی کنه، تو فیلم های غربی هم که کم نیست از این صحنه ها. الان یه عده مریض عقده ای هم میان به جمهوری اسلامی ربطش میدن. میگی نه نگاه کن!
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 13:36
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
بله. این یک نمونه این کار وحشیانه است. ملتی که به تماشا اعدام میره، از این ملت چه انتظاری می‌شه داشت؟ از این دولت چه انتظاری میشه داشت؟ از این نوع تربیت اجتماعی چه انتظاری می‌شه داشت؟ طفل و پیر و جوون تماشاچی جان دادن انسانی‌ دیگر میشوند، این بچه‌ها با دیدن این عمل وحشیانه ۱۰۰% دچار اختلال‌های روحی‌ روانی‌ خواهند شد. به هر صورت در آینده هم ایران به بسیجی‌ و سپاهی احتیاج داره دیگه. آینده خیلی‌ از این بچه‌ها و جوان‌های تماشاچی در کادر بسیج و سپاه خواهد بود. یا خود دزد و قاتل خواهند شد.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 13:27
biparva-jan - تهران - ایران
البته اعدام در ملاء عام کار احمقانه و ناشایستیه. اما این که این کودک خواسته باشه صحنه فجیع یک اعدام واقعی رو بازسازی کنه بعید به نظر میرسه. حتما صحنه یک فیلم بوده.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 15:12
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
اولین بار در راه مدرسه مراسم اعدام را دیدم هم من و هم چنتا از همکلاسی‌هایم تا چند شبانه روز خواب نداشتیم و با وحشت از خواب میپریدیم،پدر مادر‌ها گناهی ندران جمهوری اس,هالی هست که در میادین شهر و سر راه مدارس ابتدایی راهنمای دخترانه پسرانه مراسم مفرّح اعدام قاچاقچیان و دیگران را سیستماتیک و برنامه ریزی شده و مثلا برای درس عبرت در انظار عمومی‌ انجام میداد،،خدا ریشه این آخوندها را بسوزونه و خمینی سگ پدر هم گور به گور بشه و در قعر جهنم بسوزه و ضجه بزنه که نسل ما و بعد از ما را به روز سیاه نشوند،،ننگ‌ بر اسلام خمینی و ذات اسلام آخوندی،سلفی،وهابی،داعشی
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 15:21
seyed ali geda - لندن - انگلیس
خاک توالت بر کله پوک آخوندهای جانی و کثیف که همه چیز این ملت را نابود کردند.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 16:38
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
خیلی‌ جالبه. طرفداران نظام فورا سعی‌ می‌کنن این اتفاق رو به قول رهبرشون زیاد کشش ندن و اعدام یک انسان اون هم جلو چشم این بچه رو به این موضوع ربط ندن. یارو میگه بچه حتما کارتون لاکی لوک نگاه کرده. صحنه زنده دیدن اعدام یک انسان رو ذهن و روان این بچه هیچ اثری نذاشته، ولی‌ کارتون لاکی لوک که حالا بیا پیدا کن کدوم قسمت این کارتون ۴۵ سال قدیمی‌ صحنه آویزون کردن یک آدم توش بوده، اثر منفی‌ گذاشته رو این بچه.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 16:53
datis - سن دیگو - امریکا
مسیح پسر مریم - تهران - ایران ۱۰ روز قبلش اعدام دیده، می‌خوای خودتو گول بزنی‌ یا مارو ساندیسی؟
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 17:49
marineboy - لس انجلس - امریکا
شرم بر پدر و مادر نفهم و بی فکری که بچه بدبخت را به تماشای اعدام برده بودند. حال جای سئوال است که خود پدر و مادر برای چه به دیدن مرگ یک موجود دیگر رفته بودند. دیدن این صحنه به طور واقعی از یک فیلم و کارتون بسیار تکاندهنده تر است و بسیار قابل قبول هم هست که این کودک از این واقعه کثیف الگوبرداری کرده است.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 17:52
فارسان - مرکزی - ایران
عقاب سرخ پرسپولیس باید یادی هم از کسانی می کردی که آخوند بی نامو نشانی مانند خمینی را باد کردن و به این ملت زود باور و فراموش کار غالب کردند 1 جبهه ملی و مصدق الهی ها 2 نهضت آزرادی ها که ار جبهه ملی منشعب شدند 3 ملی منقلی ها3توده ای های بی وطن4 مزاحمین خلق 5فداییان خ...6مذهبیون آدم خوار به همراهی بازاریان و...
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 18:32
greentree - تهران - ایران
اوباش‌های اسلامی روح و روان تمامی‌ ایرانی‌‌ها را آلوده و خراب کردند به جای مراسم شادی و رقص یا ورزش باید مردم برند مراسم اعدام را ببینند
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 21:37
perser68 - آلمان - آلمان
مسیح پسر مریم. ...خودتی،حناتون دیگه رنگ نداره!!!
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 23:25
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
اولا که کودک نبود و ۱۲ سال نوجوان به حساب میاد. دوم اینکه تو خونه تنها بوده و چون قبلان ۲تا اعدام رو دیده رو ذهنش اثر منفی‌ گذشته و افسرده شده. در نتیجه وقتی‌ تنها بوده آگاهانه اینکارو انجام داده. بنابرین پدر‌ها و مادرها باید آگاه باشند و فرزندانشون رو به تماشای چنین مراسم ناگواری نبرند.
‌چهارشنبه 2 مهر 1393 - 01:24
سرسره - اهواز - ایران
فارسان-مرکزی-ایران-باهات موافقم هموطن ولی نباید تعصبات احمقانه و اخوندپرستی توده های عظیمی ازمردم ایران رو هم دربوجودامدن فاجعه 57 نادیده بگیری
‌چهارشنبه 2 مهر 1393 - 05:06
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
مسیح پسر حامله باکره - تهران - ایران- ماله کش مسیحی‌ اسلامی: در ۱۹ شهریورماه‌ سال‌جاری دو زندانی در ملاء عام در همدان اعدام شده بودند. علی‌اکبر هم به این مراسم رفته بود و شاهد اعدام ٢ متهم بود.! خبر را تا اخر بخون بعد شروع کن به ماله کشی‌ و پنهان کردن ..کاری‌های هم پالگی‌هات ،چند بار بگم قاطی نخور،شراب مقدس با ساندیس خطرناک و آدمو اسکول و شاسکول میکنه
‌چهارشنبه 2 مهر 1393 - 16:09
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا. باهات کاملا موافقم. یکی از بچه های دوره راهنمایی که یک سال از من پایینتر بود هم دقیقا همین کارو انجام داد. فقط اون همون روز اعدام رفته بود خونه امتحان کرده بود. اون روز هم کارتون وسترن و لاکی لوک ندیده بود چون فرصت دیدنش رو پیدا نکرد. زیاد سر به سر مزدورای ٧٠٠٠ تومنی نذار بالاخره اونام زن و بچه دارن حتما
‌پنجشنبه 3 مهر 1393 - 00:35
گذشته میرزا - ایران - ایران
مسیح پسر مریم ماله را بکش که خوب ماله کشی میکنی من در کودکی فیلمهای وسترن قبل از انقلاب زیاد دیده ام عاشق فیلمهای وسترن هم بودم بعد از انقلاب وقتی دبیرستانی بودم و تابستان سر مغازه ام پدرم بودم که سر چهار راه روبروی مغازه ما بود یک نفر را برای یک کیلو تریاک دار زدند که تا چند روز نه خواب داشتم و نه خوراک و تا الان که 50 و اندی سال از سنم میگذره دیگر هیچگاه علاقه ای به تماشای این چنین وحشیگریهای نداشته ام پس ماله کشی را ادامه بده
جمعه 4 مهر 1393 - 20:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.