شیر‌ شاه' پرفروشترین نمایش موزیکال در تاریخ

شیر شاه در نیویورک، لندن، توکیو، لاس وگاس، هامبورگ و تور سراسر آمریکای شمالی در حال اجراست


شیر شاه (لاین کینگ) که از سال ۱۹۹۷ در تئاترهای معتبر شهرهای مختلف جهان بر روی صحنه است با درآمدی برابر۶ میلیارد و دو میلیون دلار به پرفروش‌ترین نمایش موزیکال در تاریخ تبدیل شده است.

این نمایش موزیکال بر اساس فیلم انیمیشن کمپانی والت دیزنی محصول ۱۹۹۴ ساخته شده که حاوی آهنگ‌هایی از التون جان، خواننده و آهنگساز مشهور بریتانیایی است.

به این ترتیب شیر شاه رکورد پرفروش‌ترین نمایش موزیکال را از 'شبح اپرا' شکست. شبح اپرا که اولین بار در ۱۹۸۶ در لندن به نمایش درآمد، تاکنون ۶ میلیارد دلار در گیشه فروش داشته است.

به این ترتیب فروش شیر شاه از هر یک از فیلم های هری پاتر، جنگ ستارگان و فیلم پرفروش تایتانیک بیشتر بوده است.

پرفروش‌ترین فیلم در تاریخ سینما آواتار است که نزدیک به ۲ میلیارد و ۸ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.در حال حاضر شیر شاه در نیویورک، لندن، توکیو، لاس وگاس، هامبورگ و تور سراسر آمریکای شمالی در حال اجراست


توماس شوماخر، رئیس و تهیه کننده بخش آثار نمایشی دیزنی می‌گوید از شنیدن این خبر و میزان تاثیر نمایش شیر شاه بسیار "احساساتی" شده است.

او سفر طولانی شیر شاه از روزهای تمرین در چهار سالن‌ حقیر در مرکز شهر نیویورک تا شهرت جهانی امروزه را به یاد می آورد.

آقای شوماخر در این‌باره گفت: "هدف ما از ابتدا این بود که داستانی ناب را به شیوه‌ای تئاتری بیان کنیم تا به دل تماشاچی‌ها بنشیند."

او اضافه کرد: "تا به امروز همین اتفاق افتاده است. تماشاچیان در هر کجای دنیا، از اسپانیا گرفته تا آفریقای جنوبی و تا برادوی در نیویورک همه همین تجربه را داشته اند و ما به این مسئله افتخار می‌کنیم."

در برآوردی که انجام شده تنها درآمد حاصل از فروش بلیت در نظر گرفته شده و فروش حاصل از پوستر و کالاهای تبلیغاتی، سی‌دی و غیره را در بر نمی‌گیرد.

در حال حاضر شیر شاه در نیویورک، لندن، توکیو، لاس وگاس، هامبورگ و تور سراسر آمریکای شمالی در حال اجراست.

+6
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.