سخنگوی داعش خواهان کشتن شهروندان کشورهای ائتلاف شد

شبه‌نظامیان داعش در بخش‌هایی از عراق و سوریه اعلام تشکیل "خلافت اسلامی" کرده‌اند


بی بی سی :سخنگوی گروه موسوم به دولت اسلامی در اولین پیام صوتی‌اش از زمان آغاز حملات هوایی آمریکا و فرانسه به مواضع این گروه در عراق، از مسلمانان خواسته تا شهروندان کشورهای حاضر در ائتلاف علیه داعش را بکشند.

ابومحمد عدنانی در نطقی که در یکی از سایت‌های وابسته به داعش منتشر شده به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا هشدار داده که داعش پای آمریکایی‌ها را به جنگ زمینی باز خواهد کرد و باعث "مرگ و نابودی" آنها خواهد شد.

او از تلاش‌های آمریکا برای تشکیل ائتلاف علیه شبه‌نظایمان دولت اسلامی به عنوان "آخرین کارزار صلیبیون" یاد کرده است.

آمریکا تلاش می‌کند دامنه کشورهای حاضر در ائتلاف علیه داعش را افزایش دهد.


"دوران تازه"

ابومحمد عدنانی به آمریکا، استرالیا، کانادا و کشورهای اروپایی اشاره کرده و به طور خاص از فرانسه نام برده که هفته گذشته حملات هوایی به مواضع داعش در عراق را آغاز کرد.

او در سخنان خود خواهان کشتن شهروندان "کافر" کشورهای ائتلاف" چه نظامی و چه غیرنظامی"شده است.

تاکنون ده‌ها کشور آمادگی خود را برای حضور در ائتلاف علیه شبه‌نظامیان دولت اسلامی اعلام کرده‌اند.

گروه دولت اسلامی (داعش) بخش‌هایی از عراق و سوریه را اشغال و در آن اعلام "خلافت اسلامی" کرده است.

ابومحمد عدنانی، سخنگوی داعش در پیامش از آغاز "دوران تازه‌ای" صحبت کرده که "سربازان و پسران دولت اسلامی رهبران آن خواهند بود، نه بردگان آن".

او همچنین از شبه‌نظامیانی که در صحرای سینا علیه دولت مصر مبارزه می‌کنند تقدیر کرده و از آنها خواسته کسانی را که برای عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر می‌جنگند "سر ببرند".

+15
رأی دهید
-65

mountainman - استکهلم - سوئد
گروه موسوم به دولت اسلامی. یعنی این یک گروه تروریستی نیست که کلمه ی تروریست رو نیاوردید؟
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 01:55
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
عجب رویی دارن این مسلمینِ وحشی ! خودشون کشتارِ مشین رو شروع کردن بعد اخطار دادن که این آخرین کار زارِ صلیبیون است ! رو که نیست لا مصّب !
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 02:04
amir-amir - تورنتو - كانادا
حـ... هاى متعفن جنایتکار وقت مرگتان فرا رسیده .
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 03:24
zooom - تهران - ایران
عجب عجب بسیار برام عجیب است که نویسندگان یا مدیران ایرانین یوکی چطور این گروهک تروریشتی را دولت اسلامی مینامند یا مینویسند گروهک تروریستی داعش نه دولت اسلامی بگذریم یواش یواش داعش هم تمام میشود خوشبختانه ولی متاسفانه اینجاست که چند سال دیگر دوباره امریکا و .... مخصوصا عربهای(خلیج فارس) دوباره گروهکهای تروریستی دیگری بوجود میارن که به نظر من اول باید عربشتان سعودی را اصلاح کرد
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 04:35
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
همه ماهیت شما را میشناسند دیگه لازم نکرده جار بزنید.مثل اینکه حملات هوایی بد جوری آشفته حالتون کرده ،همه تقصیر آمریکاست اگه اون تروریستهای گوانتانامو را همشونا اعدام میکرد ،حالا شما از زیر درخت بیرون نمیومدید،اما بدونید این تو بمیری از اون تو بمیریا نیست.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 07:18
راهجو - فریدونکنار - ایران
فقط یه بازیه و بعد مدتی دوران داعش سر میاد و بازی بعدی شروع میشه!!! خاک تو سر امثال این بزغاله ریش و پشمی که زندگیشونو با کشتن معامله کردن
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 07:57
هستیا - شیراز - ایران
این وحشیا داره روز به روز تشکیلاتشون بزرگتر میشه و مجهز به تانک و هواپیما و موشک هستن امیدوارم حکومت ایران بتونه از شهرونداش محافظت کنه من که خیلی میترسم
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 08:16
آینه - لندن - انگلیس
oghabe - سنت گا لن - سوثیس .تو اصلا حالت خوبه؟ تو هر جائی‌ کامنت‌هات با هم فرق داره یک جا طبل آمریکا میزنی‌ یک جا به آمریکا بد میگی‌. اصلا تو ایرانی‌ هستی‌ اومدی تو این سایت؟ کجا فارسی یاد گرفتی‌؟ روسیه‌ای هستی‌؟
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 13:21
oghabe - سنت گا لن - سوثیس
آینه- لندن.من به آمریکا بد نگفتم ،این انتقاد بود به آمریکا.اگه فارسی بلدی،متعصب، عقده دار.میدونم چرا میسوزی،
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 14:04
آینه - لندن - انگلیس
من کامنت آلانت رو با قبلی‌‌ها مقایسه می‌کنم هزار چهره. حرفای خاله زنک میزنی می‌سوزم!!! از فارسی نوشتنت معلومه فارسی کتابی‌ یاد گرفتی‌.. عقده دار!!! ما ایرانی‌‌ها میگیم عقده ای.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 14:19
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
گروه وحشى داعش به دست شیوخ اعراب سعودى و کویت و قطر ،،،، ساخته شده نه به دست امریکایها!! . ٢. زیر مجموعه القاعده در سوریه بوده !! اما انقدر توانایى و کمکهاى همین شیوخ رسید تا توانستند در سوریه بر علیه بشار اسد و حزب الله و ایران قد علم کنند و داعیه خلافت بکنند!!. ٣. در حال حاضر یکى از اهداف داعش قد علم کردن در برابر ایران و بر هم زدن طرح هلال شیعیه که از ایران شروع میشه و به بحرین جنوب عربستان و لبنان ختم میشه !! ٤. اما همین شیوخ باور نداشتند که داعش بتونه انقدر پیشروى بکنه تا جاییى که نصف عراق ، سوریه رو تصاحب بکنه !! بخاطر همین تازه به فکر افتادند که نابودش کنند !!
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 14:31
داریوش پرویزی - شیراز - ایران
میبیبتیم که اختاپوس و سرطان اسلامی داره دنیارو به گند میکشه.محمد کجایی بیبنی درختی که کاشتی چه میوه گندی داده.خلافت شیعه در ایران و خلافت سنی سلفی درداعش
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 16:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.