حسن روحانی وارد نیویورک شد

رسانه‌های ایران می‌گویند آقای روحانی در سفر به نیویورک با برخی از همتایان خود در گروه ۱+۵ هم دیدار خواهد کرد

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرده است، وارد نیویورک شد.

آقای روحانی بر اساس برنامه منتشر شده توسط سازمان ملل متحد، دومین سخنران نشست صبحگاهی روز پنجشنبه (سوم ماه - ۲۵ سپتامبر) خواهد بود.

این دومین حضور آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل است.

او سال گذشته هم در سازمان ملل سخنرانی کرد و در پایان سفرش گفت‌و‌گویی تلفنی میان او و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا انجام شد که در تاریخ ۳۵ ساله جمهوری اسلامی بی‌سابقه بود.
دومین حضور در مجمع عمومی

رئیس جمهور ایران امروز پیش از ترک تهران در فرودگاه مهرآباد گفت به غیر از حضور در اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل، در نشست آب و هوا برای بررسی مساله محیط زیست هم که سران حدود ۱۰۰ کشور در آن حضور دارند، شرکت خواهد کرد.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور او را در سفر نیویورک همراهی می‌کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم از هفته گذشته وارد نیویورک شده است.

برخی از دیپلمات‌های ایرانی گفته‌اند که احتمالا نشست وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۵ هم در همین روز در نیویورک برگزار خواهد شد.

در حال حاضر دور هفتم مذاکرات جامع اتمی با هدف حل و فصل نهایی پرونده اتمی ایران در نیویورک در جریان است.

رسانه‌های ایران می‌گویند آقای روحانی در سفر به نیویورک با برخی از همتایان خود در گروه ۱+۵ هم دیدار خواهد کرد اما رئیس دفتر او گفته هنوز برنامه‌ای برای دیدار وی با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تنظیم نشده است.

رئیس جمهوری ایران پیش از ترک تهران در مراسم رژه نیروهای مسلح که به مناسبت سالروز حمله عراق به ایران و آغاز جنگ ۸ ساله هر سال برگزار می‌شود گفته بود "دشمن پس از ۸ سال دفاع مقدس به بهانه مسئله هسته‌ای و به شکلی جدید جنگ اقتصادی و تحریم را علیه ملت ایران اعمال کرد."

آقای روحانی در سخنرانی خود بار دیگر تکرار کرد که ایران به فکر تولید سلاح کشتار جمعی نیست و "در برابر فشار غرب و قدرت‌ها سر فرود" نخواهد آورد.

+24
رأی دهید
-29

بی بالان - کلاچای - ایران
سرکرده حسن کلید . کلیدش هنوز نتونسته قفلو باز کنه . نع حسن تو اینکاره نیستی . نع اینکاره نیستی . ملتی رو 8 سال دیگه میزاره سر کار . خلایق هر چه لایق
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 07:37
dara20 - تهران - ايران
به امید باز گرداندن جنازه این مزدور رژیم از نیویورک به تهران
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 13:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.