آمریکا: گروه "خراسان" خطرناک تر از داعش است

مقامات آمریکایی می گویند گروه خطرناک تری از داعش در سوریه شکل گرفته است.

به گزارش عصرایران، این گروه نزدیک به القاعده، "خراسان" نام دارد و توسط یکی از اعضای کویتی القاعده به نام "محسن الفضلی" رهبری می شود.

رهبر گروه "خراسان" قبل از این رهبری شاخه القاعده در ایران را برعهده داشت. نام وی نیز قبل از این در فهرست افراد تحت تحریم سازمان ملل متحد درج شده بود.

او همچنین یکی از افراد حلقه نزدیک اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده به شمار می رود. به گفته وزارت خارجه آمریکا رهبر گروه خراسان یکی از معدود افرادی بود که از عملیات 11 سپتامبر 2001  قبل از وقوع آن اطلاع داشت.

همچنین سازمان های امنیتی آمریکا بیش از یک دهه است که وضعیت الفضلی را دنبال می کنند. دولت آمریکا او را در سال 2012 به عنوان "رهبر القاعده در ایران" توصیف کرده بود. دولت آمریکا همچنین جایزه ای به مبلغ 7 میلیون دلار برای ارائه کننده اطلاعاتی که به دستگیری الفضلی کمک کند تعیین کرده است.

الفضلی به همراه گروه کوچکی از اعضای القاعده در ایران بود. این گروه پس از حوادث 11 سپتامبر افغانستان را ترک کرد و بخشی از آنها به پاکستان و سوریه رفتند.

این گروه برخلاف داعش به دنبال توسعه و گسترش سرزمینی نیست بلکه تلاش می کند از طریق مواد منفجره مخفی، عملیات های تروریستی را در کشورهای اروپایی و آمریکا انجام دهد.
گروه خراسان از اعضای القاعده از مناطق مختلف خاورمیانه، جنوب آسیا، شمال آفریقا و کشورهای غربی تشکیل شده است.

شماری از مقامات امنیتی آمریکایی می گویند این گروه خطر بزرگی را برای  آمریکا و اروپا ایجاد می کند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات امریکایی در این باره نوشت: این گروه در سال گذشته میلادی در سوریه تشکیل شد. این گروه بیش از دیگر گروه های افراط گرا به دنبال ضربه زدن به آمریکا یا مراکز آن در دیگر کشورها از طریق عملیات های تروریستی است.

"جیمز کلابر" مدیر سازمان اطلاعاتی امنیتی ملی آمریکا درباره تهدید گروه خراسان برای کشورش گفته است: گروه خراسان می تواند به مانند گروه تروریستی داعش خطرناک باشد.

نیویورک تایمز به نقل از کارشناسان اضافه کرد: تمرکز بر گروه داعش در سوریه باعث شده تا دیگر گروه هایی که با استفاده از هرج و مرج جنگ داخلی سوریه در این سرزمین شکل گرفته اند از دایره توجه خارج شوند. از جمله این گروه ها به نقل از جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه و گروه خراسان اشاره کرد.

+119
رأی دهید
-4

azadeh11 - آمستردام - هلند
چرا اسمشو گذاشته خراسان ؟؟؟ میخواهد اسم خراسان را خراب کند.،مرتیکه کویتی...
دوشنبه 31 شهريور 1393 - 16:57
دوستدار - استهکلم - سوئد
پس نتیجه باید گرفت رژیم اسلامی ایران در به وجود امدن این گروهای اسلامی دخیل است.
دوشنبه 31 شهريور 1393 - 17:52
yek_irani - مشهد - ایران
خوبه دیگه مردم خراسان رو سرچ میکنن میبینن یک شهر تو ایرانه. میگن اینا تروریستن.
دوشنبه 31 شهريور 1393 - 20:28
raha1984 - هامبورگ - المان
پناه بر خدا مثل قارج سمی هستن با اون قیافه های چندش اورشون !!
دوشنبه 31 شهريور 1393 - 20:29
parsi parsi - کرمان - ایران
همه گروهای تروریستی غیر دولتی که بر اساس اعتقاد قلبی به اسلام اصیل فعالیتهای اسلامی مطابق با سنت دارند همه اهل سنت هستند که در واقع مسلمانان واقعی هستند.
دوشنبه 31 شهريور 1393 - 17:36
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
حالا چرا اسم خراسان رو خودشون گذاشتن؟ میخوان الکى خودشون رو یه ربطى به ایران بدن؟ گند اسلام و طرفداراش بد جور در اومده
دوشنبه 31 شهريور 1393 - 21:42
azadi2011 - تورنتو - کانادا
در آخر قرن ۲۱ اثری از اسلام و ۷۲ فرقه ی آن نخواهد بود چون کارهایشان و قیافه هاشان چندش آور است بویژه تروریستهای سنی
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 00:38
nasl sokhta - لندن - انگلیس
parsi parsi - کرمان - ایران. پس حماس و حزب‌ا‌لله و جمهوری اسلامی چی‌ ؟ اینا تروریست نیستند ؟ بیچاره اینا مادر همه این تروریستا میباشند،کّل اسلام تروریست است شیعه و سنی ندارد
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 00:42
سرسره - اهواز - ایران
اخه عرب بوگندو چرا از خراسان ما مایه میگذاری ؟ خاکبرسرت ازهمون اسمهای منحوس عربی استفاده کن چقدر پررویید شما
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 04:25
senator x - تهران - ایران
تابحال از خودتان سئوال کردید که چرا قبل ازفتنه خمینی در سال سیاه57,ازاین گروه های تروریستی مذهبی در خاورمیانه خبری نبود؟آمریکا.بله مسبب تمام این مصائب آمریکاست.جیمی کارتر باکنارزدن شاه و بروی کارآوردن خمینی,مثلا خواست با بوجودآوردن یک حکومت مذهبی جلوی پیشرفت کمونیست را بگیرد.حالا که گند اشتباهایشان درآمده,دارند توسرخودشان میزنند.این آشی که پختید تا 40سال با تمام سوزش باید میل کنید.آرتش شما که قدرت و توانائی مقابله نداره چرا ریسک کردید؟
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 06:16
hossein+87= - ایران - ایران
دوستدار - استهکلم - سوئد - چه منطقی!! تکتیــــر!
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 08:06
راهجو - فریدونکنار - ایران
اسمشو خراسان گذاشته تا مثل نامگذاری آران به آذربایجان در اوایل قرن بیستم توسط روسیه حساسیت میون اهالی اونجا ایجاد کنه!!! قیافه این ببو هم که شبیه کسایی هست که که ظاهرا تو دوران کودکی مورد آزار قرار گرفته! عقده و کینه از چهره اش میباره!!! درست مرزنشینای ایران تو تبعیض هستن اما این راهش نیست که بحقشون برسن، باید با حرکتهای مردمی که مورد تایید همه ملتهاست به هدفشون برسن که بی شک هزینه بر هم خواهد بود! نه اینکه گول چارتا وهابی رو بخورن و شروع به کشتار بکنن،اینجوری جمعیت غالب ایران علیه شون تهییج میشن
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 08:08
parsi parsi - کرمان - ایران
Nasle sookhte_حماس سنی است .و من گفتم غیر دولتی, جمهوری اسلامی و حزب الله دولتی هستند و باورهایشان سیاسی است و از نظر من شیعیان اصلا مسلمان نیستند چون فقط چسبیدن به اهل بیت و محرم و به سنت پیامبر پایبند نیستند . افرادی که به طالبان و داعش ملحق میشن بخاطر سنت محمد حاضرند هر کسی که مسلمان سنی نیست بکشند البته سگه زرد برادر شغاله شیعه و سنی هر دو رو اعصابند ولی سنیها چون مسلمانان واقعی هستند ادم کشی برایشان مثل اب خوردن است
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 11:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.