حقیقی: بایرن‌مونیخ هم مرا بخواهد در پرسپولیس می‌مانم/ نگهبان درفشی‌فر هم سرمربی شود باید با او کار کنم

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: امسال اگر از بایرن مونیخ هم پیشنهاد داشته باشم به این تیم نمی‌روم و در پرسپولیس می‌مانم، چون می‌خواهم فقط روی تیم خودم تمرکز داشته باشم.

رضا حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص تغییرات رخ‌داده در باشگاه پرسپولیس، نتایج این تیم باکادر فنی جدید، دلایل افتش نسبت به گذشته و موارد دیگر صحبت کرد که در زیر می‌خوانید:

بعد از تغییراتی که در کادر فنی پرسپولیس رخ داد، این تیم در دو بازی چهار امتیاز کسب کرده است، دلیل این رشد صعودی چه بوده؟

من به مسائل فنی کاری ندارم، چرا که در یکی دو هفته نمی‌توان درباره مسائل فنی صحبت کرد، اما در بعد روحی ـ روانی شرایط ما بهتر از قبل شده و حمید درخشان ارتباط خوب، قوی و دوستانه‌ای با بازیکنان برقرار کرده است که به نظرم برد مقابل راه‌آهن هم مزید بر علت شد که شرایط تیم بهتر شود، اگر در بازی پنجشنبه به برتری برسیم همه چیز دست به دست هم خواهد داد تا بتوانیم روند خوبی را ادامه دهیم.

یکی از نکات مثبت حمید درخشان این است که پا به پای بازیکنان در تمرین حضور پیدا می‌کند. فکر می‌کنی این کار چقدر در روند مثبت پرسپولیس مؤثر بوده است؟

به هر حال همراهی مربی با بازیکن می‌تواند در روحیه بازیکنان تأثیر داشته باشد، وقتی بازیکنان می‌بینند مربی پا به پای آنها تمرین می‌کند روحیه دوچندانی می‌گیرند، حتی حمید درخشان زودتر از بازیکنان به محل تمرین می‌آید و وقتی ما می‌آییم و او را در تمرین می‌بینیم می‌فهمیم که چه شور و شوقی در تیم برای تمرین کردن هست و ما هم می‌فهمیم تمرین چقدر مهم است. وقتی وارد ورزشگاه محل تمرین می‌شویم و می‌بینیم که موانع چیده شده و همه چیز آماده برای یک تمرین مناسب است، قطعاً نسبت به قبل محکم‌تر وارد تمرین می‌شویم. درخشان هم گفته که هر کس آماده‌تر باشد وارد زمین می‌شود و اینگونه حساب کار دست بچه‌ها آمده و فهمیده‌اند که با خوب تمرین کردن می‌توانند بازی کنند.

اتفاق مثبتی که روز پنجشنبه هفته گذشته و در بازی پرسپولیس و راه‌آهن رخ داد این بود که سکوها فقط پرسپولیس را تشویق کردند و کاری به نام افراد نداشتند.

هواداران هم می‌توانند به تیم ضربه بزنند و هم می‌توانند روحیه صدچندان به ما بدهند، اما روز پنجشنبه تماشاگران از اول فقط تیم را تشویق کردند. حتی اسطوره‌های پرسپولیسی باشگاه راه‌آهن را هم تشویق کردند و دیدید که عابدزاده و استیلی چقدر مورد لطف هواداران قرار گرفتند. به هر حال هواداران هم می‌دانند که اتفاقات افتاده و باید آن را قبول کرد. به هر حال نتایج تیم ضعیف بود و کادر فنی عضو شد که شاید بعضی‌ها از این اتفاق ناراحت باشند، اما مهم‌ترین چیز این است که هواداران کاری کردند که ما همه تمرکزمان را برای بازی گذاشتیم و فقط به آینده فکر می‌کنیم تا ببینیم بعداً چه پیش خواهد آمد.

خودت به عنوان یکی از بازیکنان پرسپولیس از تحولات کادر فنی راضی هستی یا خوشحال؟!

توقع دارید چه پاسخی به شما بدهم؟! به هر حال یک کار حرفه‌ای انجام شده و همانند همه دنیا در کادر فنی تحول رخ داده، اما بازیکن باید حرفه‌ای باشد و بداند که او با باشگاه قرارداد بسته نه با شخص خاصی و حضور یا عدم حضور یک بازیکن نباید به بودن یا نبودن مربی یا مدیر بسته باشد. این اتفاق شاید برای بازیکنان هم رخ بدهد و شاید بازیکنی یک سال در یک تیم باشد و سالی دیگر در لیست مازاد، اما هواداران باید بدانند که پرسپولیس برای آنهاست و متعلق به شخص یا گروه خاصی نیست.

از این جهت این سؤال را پرسیدم چون از کم‌کاری بعضی بازیکنان در پرسپولیس صحبت‌هایی شنیده می‌شود.

ببینید، بحث کم‌کاری را اصلاً قبول ندارم، اما می‌بینیم یک سری به امید عالیشاه انگ کم‌کاری می‌زنند که خود او هم صحبت کرد و پاسخ این حرف‌ها را داد. عالیشاه اصلاً در این وادی‌ها نیست که بخواهد کم‌کاری کند و این را می‌توانید از ما بازیکنان که در کنار او بازی می‌کنیم بشنوید. حتی خودتان هم می‌بینید که پیش از دربی‌ها می‌گویند برای تساوی در آن بازی صحبت‌هایی می‌شود اما ما که در متن ماجرا هستیم می‌دانیم که همه این حرف‌ها بیهوده و پوچ است، اما متأسفانه در ایران یک سری افراد خیلی راحت به دیگران تهمت می‌زنند و کسی هم نیست که جلوی آنها را بگیرد. حتی درباره خود من هم می‌گفتند که از رفتن علی دایی خوشحال شدم اما حتی اگر یک مربی دو روز برای من زحمت کشیده باشد به او احترام می‌گذارم چه برسد به علی دایی که دو سال با افتخار شاگرد او بودم.چرا از این شایعات برای تو ساخته شده است؟

نمی‌دانم! از دست من بازیکن چه کاری برمی‌آید که علی دایی رفته است؟! من با پرسپولیس قرارداد دارم و حتی اگر فردا نگهبان درفشی‌فر را هم سرمربی تیم بگذارند من باید کارم را بکنم و به من ربطی ندارد که چه کسی سرمربی است، اما به هر حال هر کسی برای خودش اعتقاداتی دارد که آن در دل افراد است و باید بدانید که هیچ چیز مهم‌تر از پرسپولیس نیست و نباید تیم در این شرایط که مسابقات آسیایی را هم در پیش دارد ضربه بخورد، هر چند که باید مطمئن باشید پرسپولیس از اینی که هست بهتر خواهد شد.

از بازی‌های آسیایی صحبت کردی، امسال پرسپولیس بعد از چند سال در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کند. فکر می‌کنی چه عملکردی در این مسابقات خواهید داشت؟

به هر حال تیم باید تقویت شود، حتی اگر قدرتمند باشیم، اما من از گوشه و کنار می‌شنوم که می‌گویند پرسپولیس در آسیا آبروریزی می‌کند، اما مطمئن باشید که اینگونه نخواهد بود. مگر تیم‌های دیگر که به آسیا رفتند چه گلی به سر فوتبال ایران زدند؟! من به همین افراد که می‌گویند پرسپولیس در آسیا آبروریزی می‌کند می‌گویم که مطمئن باشید با همین پتانسیل بهتر از آنها نتیجه می‌گیریم و این تیم‌ها به فکر خودشان باشند چرا که پرسپولیس آبروی آسیا بوده و هست.

در ابتدای فصل پیشنهاد خارجی داشتی. الان از این پیشنهاد خارجی خبری هست؟

در این باره صحبتی نمی‌کنم چرا که همه تمرکزم بر روی پرسپولیس است و می‌خواهم در این تیم بمانم، حتی اگر از بایرن مونیخ هم پیشنهاد داشته باشم تصمیم دارم در پرسپولیس باقی بمانم.

نزدیک به 6 سال است که پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان نشده، آیا هواداران تیم‌تان می‌توانند به پایان فصل امسال امیدوار باشند؟

پارسال می‌توانستیم قهرمان شویم اما بدشانسی آوردیم، اما به هر حال کسی بی دلیل قهرمان نمی‌شود و باید زحمت کشید، هر چند که فعلاً شرایط صددرصدی برای قهرمانی فراهم نیست، اما پرسپولیس حتی اگر با تیم جوانانش هم در لیگ برتر شرکت کند همه از آن انتظار قهرمانی دارند. باید خیلی‌ها بپذیرند که پرسپولیس بزرگترین تیم ایران است که همه از آن توقع دارند. من نمی‌گویم قهرمان نمی‌شویم اما کار سختی در پیش داریم.

مهرداد پولادی هم آخرین ستاره‌ای بود که از پرسپولیس جدا شد، فکر نمی‌کنی اگر او در تیم باقی می‌ماند می‌توانست به پرسپولیس کمک کند؟

به هر حال هر کس برای خودش تصمیم می‌گیرد و شرایط بازیکنان هم به خودشان برمی‌گردد. مهرداد بازیکن خوبی بود و اگر در پرسپولیس می‌ماند می‌توانست به ما کمک کند اما خودش خواست از تیم برود.

کارلوس کی‌روش هم با تیم ملی تمدید کرد. تو به عنوان یکی از بازیکنان ایرانی حاضر در جام جهانی فکر می‌کنی بتوانی باز هم نظر کی‌روش را جلب کنی و در جام ملت‌های آسیا جزو بازیکنان منتخب کی‌روش باشی؟

چه به تیم ملی دعوت بشوم چه نشوم، به مردم ایران و کفاشیان تبریک می‌گویم که کی‌روش را در تیم ملی نگه داشتند. اگر هر کس دیگری جز کی‌روش سرمربی تیم ملی می‌شد اشتباه محض بود چرا که او چهار سال فوتبال ایران را شناخته بود و در چهار سال آینده می‌توانیم کاشته‌های او را درو کنیم و به نظرم تمدید کردن با کی‌روش بهترین تصمیم بود. او حق را به حقدار می‌دهد و اگر در استرالیا حاضر باشم مطمئن باشید حقم بوده و اگر دعوت نشوم بدانید که لایق دعوت نبوده‌ام چرا که کی‌روش بازیکنان را براساس آمادگی‌شان دعوت می‌کند.

 

امسال خیلی‌ها رضا حقیقی سال‌های گذشته را نمی‌بینند و به نظر می‌رسد افت محسوسی در نحوه بازی کردنت داری، حتی قلعه‌نویی در خصوص آندرانیک تیموریان هم همین حرف را زد و اعلام کرد که بازیکنان حاضر در جام جهانی از نظر روحی ـ روانی با افت مواجه شده‌اند،‌خودت با این حرف چقدر موافقی؟

شاید حرف قلعه‌نویی درست باشد، اما من کاری به مسائل روحی ـ روانی ندارم. من رضا حقیقی سه ماه سخت‌ترین تمرینات را در تیم ملی پشت سر گذاشتم و باید کنار بازیکنی بازی کنم که دو ماه تمام استراحت کرده است آن هم در حالی که زمان استراحت من فقط پنج روز بود. به هر حال علی دایی شرایطی در نظر داشت و من فقط بعد از سه ماه تمرین پرفشار پنج روز استراحت کردم و بدنم ریکاوری نشد و الان هم برای پرسپولیس از جانم مایه می‌گذارم. بدن من که آهن نیست! هر چه بیشتر فرتوت شوم کارایی‌ام کمتر می‌شود اما بحث افت کردن را قبول ندارم. به هر حال بدنها خسته شده هر چند که سن من از آن دو کمتر است و بیشتر از نیروی جوانی‌ام استفاده می‌کنم، هر چند که باید به تیموریان هم حق داد و شما ثمره سه ماه تلاش ما را در برزیل دیدید که طوری بازی کردیم که همه راضی بودند.

یعنی قبول نداری که افت کرده‌ای؟

زمانی باید بگویم افت کردم که 10 بازی متوالی بد باشم اما اگر یک بازی خوب بازی کنم و دو بازی معمولی باشم اسم آن افت نیست، هر چند که مربیانم از بازی‌ام مقابل راه‌آهن راضی بودند و حتی در تیم هفته هم قرار گرفتم، اما مسائل روحی ـ روانی در کار من تأثیر گذاشته که مربوط به تیم ملی نیست و به پرسپولیس ربط دارد، به هر حال یک سری اتفاقات رخ داد که روی ذهن من تأثیر گذاشت که خودتان مطلع هستید که این مسائل بر روی روحیه من تأثیر بدی داشت و خود من هم قبول دارم که حقیقی گذشته نیستیم و حقیقی که باید باشم نبودم، اما خوشبختانه در شرایط جدید بهتر شدم و اعتماد به نفس بیشتری گرفتم که این می‌تواند  در ادامه راه به من کمک کند.

+14
رأی دهید
-18

dave07 - سیدنی - استرالیا
حالا بیاو به بایر مونیخ نه نگو. اینا بدبختا چند ساله که دمه دره باشگاه همیشه قهرمانه لنگ پولیس می‌خوابن و میخوان ازش بازیکن بگیرن، ایندفرو کوتا بیا.
‌سه شنبه 1 مهر 1393 - 10:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.