احمد جنتی: باید کسانی که فتنه را قبول نکردند نفرین کنیم

دبیر شورای نگهبان می‌گوید کسانی که حقیقت «فتنه» را انکار کردند و یا با چراغ سبز نشان دادن «فتنه‌گران» را نادیده گرفتند، استحقاق «نفرین» دارند.

در ادبیات مقامات جمهوری اسلامی به اعتراض‌های بعد از اعلام نتیجه انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۸۸، «فتنه» و به میرحسین موسوی و مهدی کروبی «سران فتنه» گفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۸ شهریور تهران گفت: «کسانی که حقیقت فتنه را انکار کردند و یا با سکوت و چراغ سبز نشان دادنشان فتنه‌گران و خانواده‌های آن‌ها را نادیده گرفتند، استحقاق نفرین را دارند».

وی تصریح کرد: «این دسته از افراد گاهی تعبیراتی به کار می‌گیرند و اجمالا فتنه را قبول ندارند. در حالی که باید به آن‌ها گفت که چرا قبول ندارید، مگر اسرائیل نگفت که بزرگ‌ترین سرمایه‌های ما همین فتنه‌گران هستند».

برخی از منصوبان رهبر جمهوری اسلامی، پاره‌ای از چهره‌های اصلاح طلب و اکبر هاشمی رفسنجانی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، را به نقش داشتن در اعتراضات سال ۸۸ متهم می‌کنند.

محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، روز ۱۸ شهریور با اشاره به محمد خاتمی، رییس جمهور پیشین ایران، وی را به همراهی با معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ متهم کرد و گفت که اکبر هاشمی رفسنجانی نیز تاکنون در این باره موضع شفاف نگرفته است.

دبیر شورای نگهبان گفت: «هرکس قبول ندارد فتنه خط قرمز ماست، باید مورد شک واقع شود و هرچند که شعار دهد ولی در قبول ولایت فقیه و بصیرتش باید شک کرد».

به گفته آقای جنتی، رهبر جمهوری اسلامی حدود «۲۰۰ مرتبه» در مورد اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ سخن گفته است.

وی اضافه کرد: «اینکه این موضوع را‌‌ رها نکرده‌اند به خاطر این است که می‌دانند برخی می‌خواهند فتنه را زنده کنند».

رهبر جمهوری اسلامی روز پنجم شهریور در دیدار با رییس جمهور و اعضای هیات دولت، بار دیگر اعتراضات پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ را «فتنه» خواند و آن را از جمله «خطوط قرمز» حکومت دانست. آیت‌الله علی خامنه‌ای از وزرای دولت خواست که بر «فاصله‌گذاری با آن (فتنه) پایبند باشند».

دبیر شورای نگهبان همچنین با اشاره به سخنان رهبر ایران مبنی بر اینکه «به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار نزنید» مدعی شد: «چرا در یک وزارتخانه ۷۴ نفر مهندس را با سطح بالای علمی به اسم بی‌سواد بیرون می‌کنند؟»

وی افزود: «رهبری فرمودند که نمایندگان مجلس باید به تعهدی که داده‌اند عمل کنند؛ تریبون مجلس باید جلوی این حرف‌ها بگیرد و تنها نماز جمعه نباشد».

سخنان آقای جنتی درحالی است که خبرگزاری تسنیم امروز در گزارشی از برکناری ۷۴ مدیر نفتی توسط بیژن زنگنه وزیر نفت خبر داده بود.

امام جمعه تهران تصریح کرد: «این‌ها همین‌گونه در وزارت علوم و جاهای دیگر بچه‌ها را حذف می‌کنند اگر این‌ها بروند چه کسانی می‌آیند. همان‌هایی که با فتنه آشنا هستند. فتنه‌دوست هستند».

وی تاکید کرد که دانشگاه جای رشد علمی و فناوری است و باشگاه سیاسی سیاستمداران نیست.

آقای جنتی جمعه ۲۰ تیرماه نیز انتقادات شدیدی را درباره انتصابات وزارت علوم مطرح و از تصمیم استیضاح کنندگان وزیر علوم، برای دادن مهلت به وی و به تاخیر انداختن استیضاح انتقاد کرده بود.

رضا فرجی دانا، وزیر علوم، درجلسه علنی ۲۹ مرداد مجلس استیضاح و برکنار شد.

+8
رأی دهید
-69

juvel - اسلو - نروژ
دلیله خلقته جنتی رو من نفهمیدم چی‌ بود ؟؟؟
شنبه 29 شهريور 1393 - 11:43
Afshin London - لندن - انگلستان
ولی ما همیشه شما را میکنیم لعنت
شنبه 29 شهريور 1393 - 12:15
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
وقتى تو نظر میدى باور کن حالم بهم میخوره ! بوى تعفن همه جارو پر میکنه !! حیف جهنم که تو برى توش !!!
شنبه 29 شهريور 1393 - 12:58
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
اینا چقدر فتنه فتنه میکنن؟ مگه نگفتن ٩ دی مرد این فتنه؟ پس چرا از سال ٨٨ تا الان ٥ ساله که هر روز ازش یاد میکنن؟ مثل سگ از دیگ صبر ملت که جوش بیاد میترسن.
شنبه 29 شهريور 1393 - 13:00
ghalamfarsai - مالمو - سوئد
خلاصه می‌خواد نصف مردم ایرا را از سیاست کنار بگذرد
شنبه 29 شهريور 1393 - 13:13
parsi parsi - کرمان - ایران
نسلهای اینده هم باید این نق نقو را تحمل کنند.
شنبه 29 شهريور 1393 - 13:13
تیتو تیتو - تهران - ایران
انقد نفرین کن تا جونت دربیاد .
شنبه 29 شهريور 1393 - 14:45
azadeh11 - آمستردام - هلند
همیشه می‌گویند که دود اول تو خونه می‌‌پیچه...پس اول نفرین به خودت میگیره
شنبه 29 شهريور 1393 - 17:42
alibabatabrizi - تبريز - ايران
سران فتنه همیش شما بودید مخصوصا تو و اون ارباب ازگلت الاخ منه آیی.
شنبه 29 شهريور 1393 - 16:52
داماهی - بندرعباس - ایران
توخودفسیل وکپکت بزرگترین فتنه برای مردم ایران هستی شرتووهمکیش های توکه ازسرمردم کم بشه رفع فتنه صورت گرفته.
شنبه 29 شهريور 1393 - 19:57
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
نگران نباش شیطانک ، ۷۰ میلیون سالهاست که به سرانِ فتنه یا علی‌ خلاف و باندِ تبهکارش که تو یکی‌ از آنها هستی‌ لعن و نفرین می‌فرستند و لحظه ایی در این امر کوتاهی نمیکنند، رهبرِ خلاف کار و شرورت مجبور است به دیگران انگِ فتنه گر‌ بزند, آیا میشد از این افتضاح تر هم باشد که از خودِ نظام و کسانی‌ که موردِ تاییدِ قطعی خمینی بودند زیر بارِ خلافکاری این شیطانِ مجسم نروند، او از نوکِ سرِ افعی مانندِ خود تا نوکِ پایِ عقرب صفتِ خود در حالِ سوختن و آتش گرفتن است، باج گیری به او خوب جواب داده و ساخته بود، یک مویِ سرِ موسوی و کروبی به تمامِ هیکلِ پوسیده و درب و داغانِ شماها می‌ارزد...
شنبه 29 شهريور 1393 - 13:04
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
...، درست است آنها هم نماینده واقعی‌ مردم نبودند و بلأجبار به آنها رأی دادند اما حداقل تشابهاتی با مرامِ ایرانی دارند و نوکرِ صد در صدِ دستمال بدست روسیه و لچک بر شانه غزه نبودند, درود بر موسوی که به تقلبِ فاحشِ علی‌ خلاف نه گفت و درود بر کروبی که با پرده برداشتن از تجاوزاتِ کهریزک , دستِ علی‌ خلاف و باندش را در حنا گذاشت به گونه ایی که مأمورشان سعیدِ مرتضوی رویِ دستش باد کرده نمیداند چگونه از دستِ او و از سویی شاکیانش خلاص شود.
شنبه 29 شهريور 1393 - 13:06
senator x - تهران - ایران
پدرجان(یه کاردیگه بکن)چون تواین سرزمین دیگه {نفرین}اثر ندارد,اگر اثر داشت الان تو و کل دست انداران رژیم700با کفن پوسنده بودید.
شنبه 29 شهريور 1393 - 19:36
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
این آقا کی بازنشسته میشه؟ محبوبیت این بشر بین مردم داره سر به فلک می کشه. واقعا رو میخواد این حرفها را زدن.
یکشنبه 30 شهريور 1393 - 08:03
dara20 - تهران - ايران
به امید وفات نابهنگام و غریب الوقع تو مردک فسیل شده
یکشنبه 30 شهريور 1393 - 13:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.